Fotó

Több
10 éve 8 hónapja #410288 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Van itt valaki, akinek Canon EOS 1000D, 450D vagy 500D gépe van? Akar egy eredeti Canon BG-E5 portrémarkolatot? El kell adnom az enyémet, és "sporttársi áron" megválnék tőle. Kb. 40 ezer expót csináltam a jelenlétében (aminek semmi jelentősége nincs egy portrémarkolatnál), minden tartozéka megvan, akku nincs hozzá (az újhoz sincs). Irányára 20 ezer forint.

Hangsúlyozom: eredeti Canon, gondosan megkímélt példány, csak a normál, körültekintő használat nyomai látszanak rajta. Itt láthatók róla képek , a lehető legnagyobb méretben, hogy láthass jól mindent.

Persze jogosan merül fel benned, hogy miért jó egy portrémarkolat?

— Köszönöm a kérdésedet, épp írni akartam róla! Biztosabbá teszi a gép fogását, javul a gép súlyelosztása nagyobb objektívek használatakor (kb. 600g felett – ilyen azért elég sok van, nem csak a telék), és könnyebbé teszi a portré tájolású képek készítését azzal, hogy minden fontosabb, jobbkezes kezelőszerv a markolaton is elérhetővé válik. A nagy előnye még az, hogy két akkumulátor is használható vele, ami jelentősen növeli a gép kapacitását. Sőt, ha éppen minden akku lemerül, hat darab AA-s (ceruza-) elemmel is használhatóvá válik a gép (egy kis időre, mert fogyasztja őket erőteljesen).

No várjunk csak, mi az, hogy növeli a gép kapacitását a két aksi? Ha cserélgetsz két aksit, nem jársz sokkal jobban?

— Nem. Tegyük fel, hogy egy aksi kapacitása 100%, és a gép 10%-os töltöttségi szintig tudja használni. A két aksi kapacitása összeadódik, 200% lesz, és a gép még mindig 10% töltöttségig használja őket — együtt a kettőt!
A gyakorlat azonban egy kicsit mást mutat, a feltevés nem egészen helyén való. A két, hasonló állapotú aksival betöltött portrémarkolat ugyanolyan használati körülmények között még varázsol is valamit. Az EOS 500D-m, amivel használtam, egy aksival kb. 450 képet tudott készíteni vaku nélkül, szép időben, alap objektívvel. Ugyanilyen körülmények között a készíthető képek száma két aksival 1200 felé közelített, tehát a többletként kinyert energia nem 10% volt, hanem jóval több. És, mivel az akkumulátorok egyszerre merülnek így, kíméletesebb is a terhelésük, hosszabb az élettartamuk is.

De hát a portrémarkolattól meg a két aksitól sokkal nehezebb lesz a gép!

— Ez nem kérdés. Onnan is lehet tudni, hogy felkiáltójel van a mondat végén. ;) A nehezebb gépet kicsit macerásabb nyakban hordani, ez igaz. Viszont megrázni is nehezebb, a nagyobb tömeg nagyobb tehetetlenséget jelent. Tehát a kéz remegését, akaratlan mozgásait részben kivédi. Ráadásul a masszívabban tartható tömeg, a kézbe simuló kiképzés és a jobb egyensúly az aktív munkánál kevésbé fárasztó. Cipelni tényleg nehezebb egy kicsit, de fényképezni sokkal könnyebb. A tükörreflexes gépek szintjén már nem igazán szempont az, hogy a gép könnyű legyen, sokkal inkább a súlyeloszlása és a megtarthatósága számít – és ezeken a markolat javít.

Ha ez így lenne, gyárilag ráépítenék a gépekre a markolatot!

— Rá is építik! A csúcsgépeken (egy váz közel kétmillió forint!) eleve rá van gyógyítva a markolat a gépvázra. Az olcsóbb gépeknél viszont örömmel veszik a gyártók, ha a markolatért pénzt adsz. Külön. Sokat. De még mindig nem annyit, amennyiben egy markolattal összeépített Canon EOS 1D vagy Nikon D3 kerül. :) (Persze azoknál más különbségek is vannak.)

Ennyiért már utángyártott markolatot is lehet kapni!

— Nem nagyon van mostanában ez a típus, ahol hirdetik, ott jellemzően "rendelhető". Az utángyártottaknál viszont igen gyakori probléma, hogy a csatlakozást nem tudják olyan minőségben és színvonalon kialakítani, mint a gyárinál. Igen gyakori a kontakthiba, és sajnos meglehetősen sok olyan esetről hallottam, hogy a csatlakozás tűérintkezői kiestek, belehullottak a markolat belsejébe – vagy szerencsés esetben csak deformálódtak, görbültek. Egy hibás markolat egészen furcsa működési rendellenességeket tud okozni, kezdve az állandóan lemerültnek látszó akkun, folytatva az autofókusz lebénulásán, egészen a misztikusnak tűnő "magától" elállítódásokig. Ki lehet fogni jó minőségű utángyártott markolatot, de nem éri meg.

Ha ennyire jó, miért adod el?

— Sajnos meg kellett válnom az EOS 500D-től, így feleslegessé vált. Az új gépemhez más típust kellett vennem. (Megjegyzem, hogy sokkal nehezebbet, és kevésbé jó fogásút, de ez másik történet.)

Van rá garancia?

— Naná, hogy nincs, ha a gyárira gondolsz. Viszont MTT-seknek saját kontómra vállalok három hónap garanciát.

Szólhatok az ismerősömnek? Neki lehet, hogy kell.

— Köszi, segítesz vele, ha például facebookon terjeszted a hírét, mivel én nem vagyok fent. DE: nem MTT-seknek az irányára 25 eFt, és garancia nélkül. (Még így is jó vásár, a legolcsóbb helyen is 35+ újonnan.)

Olcsóbban szeretném!

— Győzz meg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409350 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Fotó
Hát én nem vagyok nagy hozzáértő, de mi a könyvtárak számára most vettünk Sony S5000-es digitális kompaktokat, 14.1 megapixel, 5x optikai zoom, 10x digitális zoom, sweep panoráma, arcfelismerés. Csomagban volt, 2GB memókártyával, akku, akkutöltő, kis táska járt hozzá, ez akkor (kb 2-3 hete) 19.990 volt az Auchanban. Egész jó képeket csinál és könnyen kezelhető!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #408940 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Fotó
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretnék venni egy fényképezőgépet, de abszolút nem értek hozzá... Igazából nem művészkedni szeretnék vele, csak kirándulások stb. alkalmakkor fotózni, és egy másik spécibb igény hogy ásatásokat és leleteket jó minőségben lehessen vele fotózni, tehát dokumentáció-értékű képeket tudjon (szerintem ez sem extra, csak jó minőség, esetleg panorámakép, bár az mellékes). Ezért gondoltam megkérdezem, hogy a fotósok mit tudnak javasolni, ami ennek megfelel és emberi áron elérhető.
Köszi :)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408276 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Nem vagyok egészen biztos benne, de mintha a Lónyay utcában a Kinizsi sarkától néhány pixelnyire a Google Maps szerint, a Perfect Linesnél lenne A3-as scannelés. Régen voltam ott, nem tudom biztosra, hogy most mit tudnak, de azt igen, hogy nagyon rendes, segítőkész társaság. Keresd Pétert és nyugodtan hivatkozz rám, fogalma sem lesz róla, hogy ki vagyok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408272 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Fotó
Szerintem maradok a scannelésnél, csak még nem tudom hol találok A3 méretű scannelőt. Nem repró a cél, csak szeretném feltenni Deviantartra pár rajzomat amik nagyobbak A4 méretnél, és eszembe jutott ez a lehetőség is, de nem hinném hogy megér ennyi macerát :D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408271 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Remélem, hogy segítettem vele ;) Ha mégis a fotózás mellett döntesz, konzultáljunk. Az egész műveletnek van egy ideális felállása, és azt kell megközelíteni, amennyire csak lehet. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408270 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Fotó
Köszönöm szépen! :) )

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408269 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Reprót fotózni külön szakma, megfelelő eszközök kellenek hozzá, ezért A4-es méretig scannelni egyszerűbb. Az előbb írtam erről egy hosszú hsz-t, de egy rossz gombnyomással el is szállt a világból... A lényeg, hogy ha mindenképpen fotózni kell, megfelelő normál- vagy kistele objektívvel (gyújtótávolsággal), a kép középpontjában, képsíkra merőlegesen, állványra helyezett géppel, kikísérletezett manuális beállításokkal (a színhelyességért) kell csinálni, különben a kép geometriája is torzulhat, a színe meg szinte mindenképpen fog. Ahol iparszerűen végeznek reprózást, ott speciális, "nyomdai" fényképezőgéppel végzik (nyomdákban inkább dobscannerrel), ami jobban hasonlít egy túlméretezett írásvetítőre, mint egy hétköznapi fényképezőgépre. Tehát: A4-ig scanner, A4-A3 között inkább lehetőleg scanner, A3 fölött lehet érdemes / értelmes fotózni. Kisebb képnél szinte garantált a szívás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408252 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Fotó
Sziasztok!

Szeretnék némi tanácsot kérni. Szeretném néhány rajzomat/festményemet feltenni az internetre, és elgondolkodtam azon, hogy lehetséges hogy a fotózás jobb megoldás, mint a scannelés. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407165 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Tudtátok, hogy a facebookon továbbra is, és egyre inkább aktív Fény+kép+ész műhely? És azt, hogy a mostani hosszú hétvégén a Ferenciek terén fényképezünk, mielőtt még eltűnik a jó öreg Y-aluljáró?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407052 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Mit hozz magaddal?
Mindent, amit a KÖMF szervezőinek levelében felsoroltak, plusz azt a pár dolgot, amit otthon felejtenél. Ez alap :)

A műhelyben való részvételhez még kell egy-két dolog, ezeket a facebook csoportban is kiírtuk már, de jobb, ha itt is megvan:
  1. fényképezőgép :)
  2. megfelelő mennyiségű (méretű, típusú) kártya vagy film ;)
  3. elem, akkumulátor
  4. töltő!
  5. kártyaolvasó (ha SD kártyás a géped, akkor nem annyira fontos)
  6. notebook, laptop, esetleg desktop számítógép :) (Nem nélkülözhetetlen, de jobb ha van), tartozékaival
  7. stabil állvány (ha gyenge, labilis állványod van, inkább ne hozd, csak gondot okoz)
  8. ha van, akkor objektívek
  9. tisztítóeszközök (LensPen, törlőkendő, esetleg tisztító folyadék)
  10. adatkábel, ha szoktad használni
  11. szűrők, ha szoktál olyat használni
  12. bármi, amit le akarsz fényképezni, kelléknek akarsz használni ;)
  13. játszós ruha, terepre alkalmas öltözet és zárt cipő
  14. rengeteg kreativitás és jobbnál jobb ötletek
  15. természet szeretete ;)
  16. fotós szem ;)
  17. a géped, kritikusabb tartozékok használati utasítása, kiegészítői (távkioldó, időzítő, napellenző, vagy ami éppen kreatív működésre sarkall ;) )
  18. nem árthat, ha van valamid, amire jegyzetelsz ;)
  19. toll, íróeszköz – szükséged lesz rá

Mi már nagyon várunk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #406985 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Ja igen, tényleg! A Fény+kép+ész műhely, RZP révén, egy újdonsággal is készül, ami eddig fotós tevékenységeink során még nem volt: játszani is fogunk! Szóval gyere!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406893 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Lassan megindul a [jegyzet="Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál":32r7feyd]KÖMF[/jegyzet:32r7feyd]-re a jelentkezés, ahol idén a LEP-re készülünk minden kreatív dologgal. Többek között A Hobbit illusztrálására is kísérletet teszünk a Fény+kép+ész műhely keretein belül.

A tervünk az, hogy a résztvevők Zebegényben és környékén előre megadott körülmények között, kis csoportokban alkotva készítsenek kreatív illusztrációkat, amelyeket a január 5-i nagy Régen várt ünnepély keretében ki lehet állítani. Ezt természetesen némi elméleti előkészítéssel, konzultációval, utómunkával és sok-sok ötlettel, alkotó jellegű kritikával és tanáccsal segíti a két műhelyvezető: RZP és Sú.

Gyertek, mert jó lesz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404197 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Fotó
A Lassi szívesen látna egy szép összeállítást a fotóitokból is! ;)
A kritérium, hogy ne csak MTT-sek, hanem külsősök számára is érthető és érdekes képek legyenek!

Határidő: dec. 9.

Az e-mail cím, ahová küldjétek:
alewyan kukac gmail pont com

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404033 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Nem igazán érdekel, hogy régebben mi volt. Az érdekel, hogy azóta születtek-e újabb képek, amiket fel tudnánk használni. :D

(A Metro Photo Challenge-re se szokás válaszlevelet írni, hogy tavaly már volt egy, nézegessék az arra beküldött képeket ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #403958 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
"Volt művészeti pályázat (talán LEP-hez kapcsolódóan), ahol fotós szekció is volt. Kérdezz rá, hátha emlékszik rá valaki, hogy merre vannak a pályaművek (még talán én is küldtem be képet )"
Azt még mit csináltuk anno, de hogy a fényképek hova lettek azt nem tudom... Nyomtatott képek vannak nálam de nem olyan ütősek és a nyomtatás sem tul jó minőség.
2-3 használható képre emlékszem, a többi nem olyan jó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403910 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Fotó

Sötét Úr írta: Encsi, a képek minősége hogyan függ attól, hogy hogyan töltöd át a PC-re? :D (A tea se lesz más ízű attól, hogy ugyanazt a vizet melyikünk tölti a kannába...)


Hülyén fogalmazódott meg, de arra akartam kilyukadni, hogyha valaki azt a cuccot az alant vázolt egyszerű módon kezeli, akkor se készülnek ordas igénytelen fotók. Nem az usb-n van a hangsúly, na. :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403909 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Fotó
Volt művészeti pályázat (talán LEP-hez kapcsolódóan), ahol fotós szekció is volt. Kérdezz rá, hátha emlékszik rá valaki, hogy merre vannak a pályaművek (még talán én is küldtem be képet :D )

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403907 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Encsi, a képek minősége hogyan függ attól, hogy hogyan töltöd át a PC-re? :D (A tea se lesz más ízű attól, hogy ugyanazt a vizet melyikünk tölti a kannába...)

Más:

Nektek vannak otthon olyan fotóitok, amik Tolkien-illusztrációnak is alkalmasak? Esetleg olyan képek, amelyeket valamilyen módon Tolkien inspirált? Össze kellene az ilyesmit gyűjteni, és egy alkalmas pillanatban hasznosítani, például egy kiállítás formájában. Az ötlet mögött két dolog is áll: az egyik a LEP, a másik pedig az, hogy közeledik az MTT 10. születésnapja. Felmerült ötletként már, elnökségi és más szinten is, hogy erre valamiféle kiadványt meg lehetne jelentetni. Akár abba is válogathatnánk megfelelő képeket...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403824 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Fotó
Nekünk itthon Nikon coolpix s3000 van, amivel ha valaki csak kattint, aztán egy usb-vel és windows filekezelővel fölteszi a gépre, akkor se készülnek vacak képek. Egyáltalán nem bonyolult holmi.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403820 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Az a baj, hogy ezt nem fogja tudni egy eladó se megmondani. :) A legtöbb nagy gyártónak erre már fel van készítve a géphez mellékelt szoftvere, néha már túlságosan is (ld. Canon, ahol megjelöli a kártyán, hogy mi az, amit korábban már lementettél, és fel se kínálja újból mentésre, ami néha problémás). Ezért különösen fontos alaposan utánanézni fórumokon, a szóba kerülő géptípus használói véleményeit okos mérlegeléssel olvasgatni.

Amúgy meg, sajnos, a legegyszerűbb gép lementése is lehet ilyen problémás, pusztán attól, hogy újdonság. De Sirgonnak mindenképpen igaza van, erre is nagyon kell figyelni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403782 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Fotó
Az is fontos, a mamámnál láttam, hogy egyszerűen kezelhetőek legyenek az elkészített képek. Minél kevesebb számítástechnikai fogalom ismeretével, több ösztönös kattogással-klikkeléssel, amúgy józan ész alapon. Olyan csak hozzádugom a számítógéphez, és megnyithatom, áthúzkodhatom más könyvtártba típus kell. Ha csak nem akarsz te is, betelt a fényképezőgépem, izé szed le róla, munkákra járni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403739 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Bocsi, kicsit lassan értem ide :)

2. Ha a sav kifolyt, akkor mindenképpen érdemes megnézetni a gépet, hogy mi károsodott. Elvileg, ha csak sókiválás van az érintkezőkön, akkor azok letisztítása után működnie kell. Ha a sav bekerült a gép érzékenyebb részeibe, ott komoly károkat tud csinálni, amik nem feltétlenül hibás működéssel, hanem váratlan meghibásodással, tűzzel is járhatnak. Én ebben az esetben (azaz ha folyás jelei is vannak, és nem csak a sókiválásé) keresnék egy szervízt.

1. Olympus, Canon, Panasonic, Sony, Nikon - a legkisebb kategória mindegyiknél egyszerű, mint a szög (vagy még inkább a camera obscura mert viszonylag kevésben térnek el attól), a mindennapi point-and-shoot tevékenységhez. Jelentős részben azt kell mérlegelned, hogy a leendő használónak melyik áll jobban kézre, melyik kijelzőjét látja jobban, és melyik van jobb árban. Sajnos ezeknél még mind apró műanyag lencsékre, és ez által elég korlátozott képminőségre kell számítani, de tényleg nem kell (és nem is lehet) állítani rajtuk semmit.
A márkákhoz azért ragaszkodnék, hogy jó eséllyel a második héten is működjön a készülék.

A Fujifilmet, HP-t, AGFA-t nem véletlenül hagytam ki, azokat csak végszükség esetén alkalmaznám. A Kodak egész jó mostanában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403709 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Fotó
Sziasztok! Had kérjem a segítségeteket... Szeretnék venni egy kis, kompakt gépet a nagynénémnek, aki viszont jövőre tölti be a 80-at, tehát nem egy mai csirke, így valami könnyen kezelhető gép kellene ami különösebb állítgatás nélkül is szép képeket csinál. Nincsenek nagy igények, séták, nyaralások lennének vele megörökítve, de inkább menjen a képek minőségének rovására a könnyen kezelhetőség, mint fordítva! Remélem tudtok segíteni hogy milyen márkák között érdemes nézelődni, esetleg konkrét gépet ajánlani :) Ugyanitt kérdezném hogy van-e valakinek ötlete mit csináljak ha a fényképezőgépben kifolyt az elemből a sav? Menthetetlen a masina?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403591 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
No mizu, senki sem tette fel a képeit még sehova? :) Én még nem jutottam hozzá, hogy kidolgozzam a jókat, mert egy kicsit besűrűsödtek a dolgok, de azért kíváncsi lennék, hogy kinek mi és hogyan sikerült?

Ugyanakkor egy érdekes és hálásan fotózható eseményt ajánlok Nektek, ami nem olcsó ugyan, de nem csak fotósként nyújt élményeket, ugyanakkor büszkén mutogatható képekkel gazdagíthat bárkit: I. Nemzetközi Oldtimer és Youngtimer Fesztivál lesz a Papp László Sportarénában, szeptember 23-25. között.

A múlt hétvégén voltam valami hasonlón a Millenáris Velodromban, nagyon nagy élmény volt, és nagyszerű fotózási lehetőség. Ezen a hétvégén sajnos más elfoglaltságom lesz, nem tudok erre is menni, de aki ki tud fizetni közel háromezer forintos napijegyet, annak érdemes is! Nekem főleg a vasárnapi program tetszik a RR-felvonulással, ami már önmagában egy feledhetetlen látvány, és fotós csemege. (És ha megy közületek valaki, akkor talán én is meg tudom nézni, miről maradtam le! ;) )

Szép fényeket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403501 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Mindkettőtöknek köszönöm a visszajelzést! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403492 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Fotó
Megpróbálok jönni. Valószínüleg ott leszek, de azért nem merem átjavítani a Facebook-on lehetről biztosra. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403489 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Fotó
Csak hogy ne érezd magad itt annyira magányosnak ( :) ) jelzem, hogy egy másik program miatt csökkent a valószínűsége annak, hogy részt veszek ezen a fotózáson. Magyarul esélyes, hogy most nem megyek, de azért ami késik, nem múlik - ha lesz még ilyesmi alkalom, naptáramba veszem :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403486 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Ebben a hozzászólásban frissítettem az adatokat!

Tisztára az az érzésem, hogy ebben a topikban saját magammal beszélgetek... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403479 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Messze még a LEP, és azt sem tudjuk, hogy milyent fogunk csinálni, de már a táborban is felmerült, hogy része lehetne egy fotókiállítás, a tolkieni témájú képeinkből. Mit szóltok hozzá? Össze kellene gyűjteni legalább tizenöt–húsz, jól meghatározhatóan tolkieni fotót, etűdöt, riportot, olyan képekből, amelyek elérik (vagy nagyon megközelítik) a 2000×3000 pixeles felbontást, és azokból kiválogatni egy kiállításra valót. (Eldertől a Tarkil legendája például tökéletes lenne egynek.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére