Fotó

Több
12 éve 11 hónapja #395924 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Üdv!

Én is most vettem egy gépet, fel is raktam már pár képemet, nézzétek hátha tetszik:)

picasaweb.google.com/11543081603 ... lso_kepek#

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395729 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Ja, hogy még váltogatod is a gépeket? Na az quest... :) Nagyon szívesen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395665 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Fotó

Sötét Úr írta: Hajdan a komolyabb gépeknek külön bőr tokjuk volt, amit nem kellett levenni a fényképezéskor, csak az elejét lehajtani. A tokból csak a filmcsere idejére vettük ki a gépet.


Ezt én is hasonlóképp csinálom, habár nem komoly a gépem, de nagyon köszönöm a tippet a csomagolás darabkájának megőrzésére, bevallom, ez az egyszerű dolog nem jutott eszembe.
Ami a tárolást illeti: ahány masina, annyi helyen van. :/ Van polcon, ruhák közt is egy-egy, de ezt is megoldom idővel.

Ennek fényében igyekszem még nyárig elhasználni az összes filmkockát... :roll: És köszönöm! :)

"Well, I'm back."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: KevinMo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #394968 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Negyven éve, amikor fotózni kezdtem, még nem volt digitális... :)
A válasz: a csomagoláson jelzett időpontig. ;) Nem tudom, hogy mikor csomagoltad ki ezeket a filmeket, de általában a kibontott filmet nem célszerű fél-egy éven túl kamerában parlagon hagyni, sőt, inkább a három hónapon belüli felhasználás ajánlott. Az eredeti csomagolásában lévő film, ha száraz, hűvös, de nem hideg helyen tároltad, a névleges szavatossági idején túl is jó eséllyel használható, persze kérdés az is, hogy a szállítás, kereskedelmi tárolás során milyen attrocitásoknak volt kitéve.
A kamerában tárolásnál is fontos kérdés, hogy milyen körülmények között tartod a gépet, amikor nem használod. Elvileg a 12-15°C-os, száraz (!) környezet a legalkalmasabb. Ha a szekrény felső részében, dobozban, vagy mondjuk ruhák közé rejtve őrizgeted a gépet, és benne a filmet, az valószínűleg nem ilyen. Jó esetben így is kibír fél évet, ha amúgy a gyártól hozzád nem volt túlságosan hosszú az út.
Elvileg megfelelő laborálással a rosszul tárolt filmmel is lehet csodákat tenni, de hol van ma már olyan labor... !

(A szavatossági idő miatt szokás volt a film csomagolásának azt a darabkáját, amin a lejárati idő van, a gép tokjába rejteni. Hajdan a komolyabb gépeknek külön bőr tokjuk volt, amit nem kellett levenni a fényképezéskor, csak az elejét lehajtani. A tokból csak a filmcsere idejére vettük ki a gépet. Ebbe a fix részbe tűzködtük bele a papírdobozról letépett, lejárati időt és más filmparamétereket tartalmazó fecniket, amiről hosszabb idő után is tudni lehetett, hogy milyen érzékenységű, lejárati idejű, sőt, komolyabb esetben emulziószámú film van a gépben - persze ennek egy ORWO film esetében semmi jelentősége nem volt, az úgy volt rossz, ahogy volt... Tulajdonképpen nem is emlékszem, hogy azon feltüntették-e az emulziószámot, ami kvázi a film gyári száma volt.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #394952 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Fotó
Tapasztalt fotós arcok! Bár ti digitális gépekkel nyomjátok, de hátha tudtok segíteni nekem:
fekete-fehér és színes Ilford film a gépben meddig áll el? Két olyan fényképezőgépem is van, amelyben áll a film, mert télen nem tudtam fotózni. Köszi előre is :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394351 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Fotó
csak gondoltam szólok, hogy SÚ-val beszéltem telefonon, az obi és a vaku elkelt^^

Sötét Úr írta: Meg szándékozom válni szívemnek két szottyától, és szeretném, ha jó kezekbe kerülnének, úgyhogy először itt teszem közzé. Az egyik az a vakum, amivel a társaságot eddig már többször igyekeztem megvakítani és lehetőleg kővé is változtatni, a másik egy teleobjektív. Mindkettő a Canon SLR-ekre és DSLR-ekre való, bár a vaku állítólag csökkentett funkcionalitással használható Nikon, Pentax, Olympus és más gépekre is (kivéve Sony Alpha).


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393995 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Hát, én bizony inkább gyűjtenék még egy "kicsit", hogy a Pana mégis beleférjen... A tapasztalataim azt mutatják, hogy nagyságrenddel korrektebb a hasonló, vagy akár másfélszer drágább Canonnál. (Hozzáteszem: van Canon bridge gépem, tapasztalatból szidom.) A Kodaknál is összességében vannak a gondok, nem igazán lehet egy dologra rábökni, hogy mi a ludas. Lassú, nehézkes (a Panákhoz képest), nem tiszta eléggé a képe, stb. Az a baj, hogy a bridge kategória látványosan sok mindent akar, de annyi kompromisszumot kell kötni, hogy abból jó nem nagyon sülhet ki. Így aztán az ember vagy elfogadja a hibáit is, vagy vesz egy korrektebb, de kisebb tudású kompaktot. Sajnos azt nem mondhatom, hogy vesz egy bridge áráért mondjuk egy EOS350D-t, mert azok meg meglehetősen jól tartják az árukat - és nem véletlenül. Ugyanakkor a bridge gépem, ami nem egészen négy éves, és kb. 8000 expó van benne, a hajdani 147 000 Ft-os árából elvesztett kb. 120 000-et.

Ami a bridge-ekben gond: nagyon pici CCD-n nagyon sok pixel, amitől már egészen kis ISO értékeken (például az S5 IS-en 400-on) igen zajos a kép. Nagyon kis CCD-hez nagyon nagy átfogású zoom: a két végén életlen, geometriailag torzult és színelcsúszásos a kép (a nagylátó felé a hordótorzítás miatt "kidomborodik", a tele felé "benyomódik", "homorú" a kép). Az élességi tartományuk is elég szűk a végeken: a kép közepe rendben, de a szélek felé gondok vannak (főleg telén). A sok elektronika miatt a gép reakcióideje hosszú, a bekapcsolás is másodperceket késik, az exponáláskor meg az autofókusz adottságai miatt akár fél másodperc is lehet a késés, ami nem tűnik soknak így leírva, de fotózáskor, amikor század- és ezredmásodpercekkel dolgozunk, sokat számít. Nem akarok a bridge kategória ellen beszélni ezzel, elvégre én is használtam és használom is időnként, pusztán azért írtam le ezeket, mert az egyes gyártók egyes típusai között ezekben van a különbség. És nem lehet azt mondani, hogy az egyik ebben jó, a másik abban rossz, hanem arról van szó, hogy hol húzzák meg a kompromisszumok vonalát - és ebben a Panasonic nagyon jó úton jár, a többiek meg botorkálnak utána. Ugyanakkor az újdonság kényszere miatt nem ténylegesen előre vivő (azaz költséges és bonyolult) fejlesztéseket hoznak ki a gyártók, hanem viszonylag egyszerűbb, szoftveres bűvészkedést, mint a mosolyfelismerés és az exponálás előtti eseményeket rögzítő video (amit a CASIO már 1999-ben bevetett a QV 2900UX-on). A komromisszumok feloldása, feszítése ugyanis annyiba kerülne, hogy a DSLR-ek irányába vinné el a bridge-ek árát. Érdekesség egyébként, hogy az arc- és a mosolyfelismerés után az említett Panasonic DMC-FZ38-ban végre értelmes szintre jutott a képanalizálás: a gép felismer személyeket, akiket regisztálni lehet benne, és már eleve a képfájlba beírja, hogy a regisztrált személyek közül ki van a képen. Ez a hosszú távú tárolásnál hasznos is lehet...

Mindenképpen érdemes a Samsungnak utána nézni olyan fórumokon, ahol az ezt a típust használók osztják az észt. Persze ilyen helyeken szokás agyon ajnározni, vagy fújolni a típust, de megfelelően értékelve az olvastakat ki lehet szűrni a gép előnyeit és hátrányait.

Érdemes körülnézni a Picasaweben és a Panoramión is, és keresni a kiválasztott géppel készült képeket, az is elég sokat tud segíteni. Arra viszont számítani kell, hogy rendszerint feldolgozott képeket fogsz találni.

Ami meg a fény felé fordított kamerát illeti, nos, van ilyen. Még csak az sem biztos, hogy szándékosan: nekem például nem egyszer a gépembe (és képembe) vakuztak, ami legalább ennyire veszélyes, és nehéz kikerülni. Ahhoz viszont már vastag arcbőr kell, hogy ezt garanciális hibának próbálja meg eladni az ember...


Léli: az SX 120IS-sel kapcsolatban akkor meg kell kövesselek! Az már inkább bridge, bár bridge-nek meg egy kicsit kompakt, ami a méretét illeti. :D Egyébként az SX 130IS-ről is jobbakat olvastam, mint az S sorozatról - de korántsem tapasztaltam az ezekkel készült képeken, hogy az FZ-ket verné.

Ja, és persze: azonos kategóriájú gépeket kell összehasonlítani, teljesen értelmetlen mondjuk egy A430-as Canon kompaktot (30 eFt körül) egy G9-es kompakthoz (130 eFt körül) hasonlítani... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393993 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Fotó

Sötét Úr írta: Elsőként egy cáfolat Lélinek: A Kodak filmekhez ért, a gépeiről nincs túl jó tapasztalatom.

Oké :) Mégiscsak tapasztaltabb vagy a témában nálam ^^

Sötét Úr írta: A Canonokhoz még annyit: Lélinek emlékezetem szerint egy komolyabb kompaktja van, nem bridge.

Egész pontosan Canon Power Shot SX120 IS. És nagyon szeretem :) *elfogult* Tényleg jó képeket is lehet vele csinálni, és nagyon szép színeket is kihoz. (Nyilván egy párszázezerrel drágább gép mégjobb, de most arról van szó, h milyen a képe ahhoz képest, hogy belefér egy női táskába :D )

Sötét Úr írta: de Léli valószínűleg arra gondolhatott, hogy a későbbiekben vásárolt újabb elemek vagy aksik a technika fejlődése miatt lesznek jobbak, míg a speciális aksikon nem szoktak fejleszteni a gyártók (legfeljebb akkor, ha általánosan egy típust használnak, mint például a Sony).

Igen. Csak nem fejtettem ki ilyen hosszan és érthetően... :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393964 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Fotó
Köszönöm, az oldal amit kiraktam csak az összehasonlítás miatt volt, azt találtam ami a legjobban leírja az adatait a gépeknek, az árak nem ennyiek. Milyen rossz tapasztalataid voltak Kodakokkal?

A Pana az már kifut a keretből, a Samsung is olcsóbb ahol néztem. Amúgy meg néztem azt a videót amit kirakott az egyik értékelő, ki az a bolond aki belenéz a kamerával valami erős fénybe?...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393955 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Elsőként egy cáfolat Lélinek: A Kodak filmekhez ért, a gépeiről nincs túl jó tapasztalatom. Akkor már inkább a Samsung, akik viszont filmekben nem éppen nagyok, de elektronikában jók, az optikát meg úgyis veszik mástól. Egyébként a bridge kategóriában a Canon nagyon gyenge. Helyette inkább az új Fujifilm, de mindenek előtt a Panasonic az, amivel jók a tapasztalataim (áttételesen, megbízható forrásból). Megnéztem, a kedvenc boltjaim egyikében a Panasonic DMC-FZ38 75 eFt (viszonyításként az előző linkhez: 275 €), és a szokásos bridge-hibák ugyan megvannak benne, de korrekt gép. Az már a Canon bridge-ek minőségét jelzi, hogy a PowerShot SX 130 IS hasonló (kicsit gyengébb) tudással 44 900 Ft... Szívesen javasolnám a kisebb felbontása (elvileg kevesebb zaja) miatt, de sajnos nem tehetem. Az sem lenne elvileg hátrány, hogy a zoomátfogása kisebb, mert a nagy átfogás geometriai torzítást, színszétcsúszást (szakszóval kromatikus aberrációt) és fényerőcsökkenést is jelent.

Ha a Panához ajánlott linken az értékeléseket is megnézed, ne szörnyülködj: összejött egy nagyon béna, az egészből semmit nem értő társaság... :( Az említett fénycsík, amiről írnak, minden gépnél előfordul, ha túl erős fény felé fordítják a gépet, és ha ott is marad (ahogy az egyik nagyokos járt vele), akkor a CCD-t tönkre is tette. Ez nem a gép, hanem a buta tulaj hibája!

A Canonokhoz még annyit: Lélinek emlékezetem szerint egy komolyabb kompaktja van, nem bridge. Nagyon nem ugyanaz... A kompaktokban nagyon korrekt gépeket gyárt a Canon, a G-sorozat némely darabja például ( mondjuk G9, igaz, drágán) sok profi tartalék gépe.

Az akku vagy elem kérdésben ebben a kategóriában mindenképpen az elemet javaslom. Viszonylag hosszú egy-egy garnitúra élettartama, és AA-s aksikkal kiváltható, azokat meg tölteni is lehet. Ha megfelelően használod az akkumulátorokat, akkor az első négy-öt használat során valóban azt tapasztalod, hogy javulnak, de Léli valószínűleg arra gondolhatott, hogy a későbbiekben vásárolt újabb elemek vagy aksik a technika fejlődése miatt lesznek jobbak, míg a speciális aksikon nem szoktak fejleszteni a gyártók (legfeljebb akkor, ha általánosan egy típust használnak, mint például a Sony).

Közben találtam Fujifilm Finepix S1800-at 44 500-ért. Egy időben a Finepixek elég lassúak és gyengécskék voltak, de az utóbbi időkben elég sokat javultak. Az S1800-at nem ismerem, de a paraméterei tetszetősek... Hmm. Azt hiszem, mindenképpen érdemes ezt az oldalt is megnézned.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393945 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Fotó
Természetesen van hasonló képességű Canon is, csak többször drágább :)
Mit értesz az alatt hogy idővel egyre jobb a teljesítményük az AA aksiknak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393939 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Fotó

Adanedhel írta: Szeretnék venni egy fényképezőgépet, ki is választottam két gépet:
www.camera-catalog.com/compares/ ... kodak_z981
Mindkettő nagyon jónak tűnik, a legnagyobb különbség, hogy az egyiknek saját akksija van, a másik 4 AA elemmel működik. Jobb-e a saját akksi, mintha veszek 4 AA akkumulátort, vagy sem? Ha árban nézem, az elemes akksik vételével együtt a kodak olcsóbb, de összességében megéri-e?


A saját aksival az a baj, hogy nem helyettesíthető. Ha lemerül, akkor addig nem tudod használni a gépet, amíg fel nem töltöd (persza, ha cserélhető, és van tartalékod, akkor ez így nem igaz, de akkor is szűk kereesztmetszet lehet a dolog), ellenben 4 db. AA aksit szinte bárhol tudsz venni (és akár elég sok is lehet nálad tartalékban), ráadásul ezeknek a teljesítménye idővel egyre jobb, míg egy saját aksi fix.
Emellett mondanék még pár dolgot:
- Ha a Kodak és a Samsung között kell választani, én látatlanban is az elsőt mondanám, pusztán a márka miatt. Feltehetően több tapasztalatuk van a fényképezőgépek terén, így jobb gépet csinálnak.
- Ha fényképezőgép, akkor Canon :) Sok helyről hallottam, hogy az a csúcs, perpill nekem is az van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Szóval, ha hasonló képeségekkel bíró Canon is van, akkor én mindenképpen azt javasolnám, hogy gondold át a dolgot.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #393932 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Fotó
Szeretnék venni egy fényképezőgépet, ki is választottam két gépet:
www.camera-catalog.com/compares/ ... kodak_z981
Mindkettő nagyon jónak tűnik, a legnagyobb különbség, hogy az egyiknek saját akksija van, a másik 4 AA elemmel működik. Jobb-e a saját akksi, mintha veszek 4 AA akkumulátort, vagy sem? Ha árban nézem, az elemes akksik vételével együtt a kodak olcsóbb, de összességében megéri-e?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete - 13 éve 1 hete #393928 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
szerk: Elkeltek!

---8<

Meg szándékozom válni szívemnek két szottyától, és szeretném, ha jó kezekbe kerülnének, úgyhogy először itt teszem közzé. Az egyik az a vakum, amivel a társaságot eddig már többször igyekeztem megvakítani és lehetőleg kővé is változtatni, a másik egy teleobjektív. Mindkettő a Canon SLR-ekre és DSLR-ekre való, bár a vaku állítólag csökkentett funkcionalitással használható Nikon, Pentax, Olympus és más gépekre is (kivéve Sony Alpha).

[center:29mfjx6p] [/center:29mfjx6p]
A vaku: Carena 301AF típusú TTL rendszervaku, tudtommal 42-es kulcsszámmal (@100mm/ISO100). A fej 360°-ban forgatható vízszintesen, 90°-ban függőlegesen. Manuális zoomfej van rajta, és "infra" vörös fókuszsegédfénye van. 4 db alkáli ceruzaelemmel kb. 250 expót tud, akksival nem használható. Van rajta egy kiegészítő vaku, ami külön bekapcsolható, ennek - emlékeim szerint - 8-as a kulcsszáma. Ha közvetett vakuzásra használod a főfejet, akkor ezzel lehet deríteni vagy csúcsfényt adni. Elég régi darab, de keveset használt, kb. 1500 expó van benne. 5000 Ft-ért tervezem meghirdetni, de MTT-seknek, to.hu fórumozóknak 3000 Ft. (Kp, kis címletű használt bankjegyekben, és egyedül gyere, ha élve akarod látni! ;) ) Az alább lévő linken vannak képek róla - az ott látható talp nem ehhez a vakuhoz tartozik, nem jár hozzá!

[center:29mfjx6p] [/center:29mfjx6p]Az objektív: Canon EF 75-300 1:4-5,6 Mark II. tele, ami a DSLR-eken (EOS 350D, 400D, 450D, 500D, 550D, 20D, 30D, 40D, 50D, 60D, 70D) 120-480 ekvivalens. Természetesen (mivel EF és nem EF-S) filmes és full frame-es digitális gépeken is használható. Teljesen újszerű állapotban van, kb. 500 expó van benne, a bajonetten sincsenek kopásnyomok, és az első és hátsó lencsék is karcmentesek. USM, stabilizátor nincs rajta! Tartozéka az objektív- és végsapka. Állványgyűrű nem rakható rá. A manuális fókuszállítás tartománya az állítógyűrűn: kb. 100°-os fordulat. A további adatai:
    Gyújtótávolság: 75-300 mm
    Felépítés: 13 lencsetag/9 csoport
    Filter méret: 58 mm
    Apertura tartomány: 4/5.6 - 32/45
    Minimum fókusz távolság: 1.5 m
    Nagyítás: 0.25
    Látószög: horizontális: 27°-6°50', vertikális: 18°11'-4°35', diagonális: 32°11'-8°15'
    Hossz: 122 mm
    Átmérő: 71 mm
    Súly: 480 gramm
Ára 35 000 Ft, MTT-seknek, to.hu fórumozóknak 25 000 Ft, esetleg két részletben.

Érdeklődni privát üzenetben lehet itt a fórumon, de ha tudod a számomat, fel is hívhatsz. :) Ja, és képeket is igértem! Azok meg itt találhatók .
Utolsó szerkesztés: 13 éve 1 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
13 éve 1 hónapja #393357 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Segítséget szeretnék kérni tőled: jelöltem egy képemet a Panoramión hónap képének. Ha van Panoramio vagy Gmail regisztrációd*, légyszi nézd meg a képet, és jelöld meg kedvencként, és/vagy jelezd, hogy tetszik! Ha még kommenteled is, akkor - ha jól értelmezem a szabályokat - még többet nyom a latban. Légyszi szavazz rá! :) Köszönöm szépen!

*A Panoramióba Gmail-es névvel és jelszóval is be lehet lépni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392229 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #392049 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Hagy büszké'keggyek mán: a magyar Wikipédián kiemelt kép lett ez a szanticskai felvételem! :)
[center:39w63w3l]
Melléklet:

Kattints rá, és megnyílik a Wikipédiás oldala!
[/center:39w63w3l]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391685 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Néhány tipp-ötletem már van. :)

Az egyik kedvenc helyem, ahová viszonylagos rendszerességgel igyekszem ellátogatni, amíg még van értelme: Feldebrő, az Árpád-kori altemplom (Aba Sámuel temetkezési helye, ha jól tévedek?). Sajnos a falfestmények dinamikusan fakulnak, nem tudom, hogy most éppen mi a helyzet. Viszont egy történelmi emlék, amit mindenképpen jó lenne addig agyonfotózni, amíg még lehet. A hátránya, hogy messze van, és a falfestmények miatt TILOS vakut használni (egyébként legutóbb nem tiltották, de aki szokott ilyet fotózni, az tudja, hogy a vaku fénye gyilkos a pigmentekre nézve). Tehát ez akkor érdekes első sorban, ha eléggé nagy fényerejű gépekkel tudunk menni, illetve állványt használhatunk. Ha ezt választjuk, akkor mindenképpen le kell zsírozni a pléhbánossal, hogy mikor megyünk, és lehet-e, amit szeretnénk.

Gyöngyöspata akár az előző túra folytatása is lehetne, ott is egy nagyon szép, gótikus templom van, meglehetősen sajátságos értékekkel, mint például a Jesse fája az oltáron.

Budai vár egy tematikus túra is lehetne, ahol lehet gótikus vs. modern témában is dolgozni, bár az elég elcsépelt (vagy legalábbis kézenfekvő), de még érdekesebb játék, amolyan szoció módon a "rubbernecking", a turisták reakcióinak fotózása :)

Bodajk és Csókakő a Móri-árok két, egymás közelében lévő nevezetessége, az előbbiben a Gaja-szurdok természetfotózásra kiváló és érdekes, a másik viszont egy látványos várrom.

Mindezeket csak az ötletelés kiindulópontjának szánom, bár a feldebrői templom részemről már nagyon aktuális lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391678 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Fotó
Engem érdekelne, mármint ez a fényképtúra, de ötleteket nem tudok hozzá adni. Ellenben lelekes érdeklődőként lehet engem számontartani :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391646 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Fotó
SÚ felvetette a fotóscéh topikjában (tábor), hogy csinálhatnánk fotótúrát. Én eléggé benne volnék, csak azt javasolnám, hogy várjunk valami emberibb időjárásra, mert a mostani az nem kedvez csak az izzadásnak. :( Szeptember már csak néhány hét, ami talán majd a normális hőmérséklet visszatértét is jelenti. Mindenesetre addig lehetne gyűjteni az ötleteket, hogy hova is menjünk, adjunk-e neki valami tematikát, kinek mire volna igénye?

Zs

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391625 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Akik a táborban érdeklődtek a 3D fotózás iránt, azoknak érdemes ellátogatni a képMutatóra, ahol külön kategóriát kaptak a tábori (és időnként nem-tábori) 3D-s képek – többek között a tieitek is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #390151 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
[center:xzf1o9ay]Kiváncsi vagy, hogyan készült az Avatar? Szeretnéd te is 3D-ben láttatni a világot? Jössz a táborba? Akkor ott mindent megtudhatsz, és egyből fel is használhatod!

Fotózz 3D-ben!

Különösen ajánlott felderítőknek, harcosoknak, de kézművesek, tisztes iparosok, vagy éppen felcserek és kuruzslók is nagy hasznát vehetik! A részvételi díj: az időd! Amit pluszban kapsz hozzá: speciális, szabad felhasználású képszerkesztő program. Ami szükséges hozzá: képalkotó kézikészülék (telefon, fényképezőgép, ecset-vászon, ceruza, rajztudás, stb. - a fantáziád szabja meg a határt).

3D Szabad Rendi Óra
Csak ott, csak akkor, csak neked, csak tőlem!


Ismerkedj meg a legújabb technikával: Celebrimbor&#39;s Advanced Design (CAD 3D)![/center:xzf1o9ay]

[r:xzf1o9ay](Legfeljebb 15 fő részére) [/r:xzf1o9ay]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386707 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Fotó
Hm, sokáig nem járok erre, aztán nyílik egy téma, ami engem is nagyon érdekel :)

Sötét Úr írta: Kicsit folytatva a KÖMT-ös szabad rendi órát, kiváncsi lennék a véleményetekre [jegyzet="Kattintásra megnyílik nagyobb méretben!":gsggrds2]ezzel a képpel kapcsolatban[/jegyzet:gsggrds2]


Bár a háttér tényleg kissé zavaró, és ki is égett, a végeredmény nem lett rossz. Ahogy a bari a kamerába néz, az élővé teszi :D A képkivágással csak annyi a gond, hogy a végtagok csonkolása nem igazán szerencsés még egy plüssállat esetében sem, a színezés ebben a formában nem sokat ad hozzá, számomra inkább zavaró, hogy nem teljesen monokróm. De összességében egy kedves kép.

zs.gothpunk írta: Elkészültek az alig retusált képek a fotós-foglalkozásról is, ami a LEP-en zajlott.


Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy itt mi volt a koncepció és a cél?

Az önképző körrel mi a helyzet? Elindult valami?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386605 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Fotó
A Királylány és a Béka
Kreatív pályázat a Farsangra

Gondolkoztál már rajta? A mindenki által ismert hagyományos téma kezd unalmassá válni. Képzeld, még nekünk is. Milyen mese az, ami mindig ugyanúgy végződik? Amelynek mindig ugyanazok a szereplői?
A feladat tehát csak Rád vár: bizonyítsd be, hogy Te képes vagy továbbgondolni! A hírhedt páros, a Királylány és a Béka történetének kreatív feldolgozására és újraértelmezésére írunk ki pályázatot, melynek beérkezett pályaműveit a Farsangi Bálon bírálja el maga a nagyérdemű közönség! Az első helyezettet természetesen izgalmas fődíj illeti!

A jelentkezés feltételei:
A pályamunka formája lehet bármilyen előadó-művészeti ág. Jelentkezni a mű címének és formájának megjelölésével a csatahajo-kukac-hotmail-pont-com-on lehet 2010. január 31-ig!

(Kérdéseket - ha vannak - a Farsang topic-ban tessék feltenni!)

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386596 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Fotó
Elkészültek az alig retusált képek a fotós-foglalkozásról is, ami a LEP-en zajlott. Ezen a linken elérhetőek: picasaweb.google.hu/gothpunk.mtt/LEP2010?feat=directlink

Ügyesek voltatok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385411 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Kicsit folytatva a KÖMT-ös szabad rendi órát, kiváncsi lennék a véleményetekre [jegyzet="Kattintásra megnyílik nagyobb méretben!":jra6fpsq]ezzel a képpel kapcsolatban[/jegyzet:jra6fpsq]:

[center:jra6fpsq]
Melléklet:
[/center:jra6fpsq]
Hozzáteszem, hogy tisztában vagyok vele: az ajtófélfa marha rossz helyen van. Valamint azt, hogy sajnos korántsem tudatos helyszíni komponálás eredménye a kép, gyorsan el kellett kapnom azt a pillanatot, amíg hajlandó volt így bohóckodni - ezért aztán egy kicsit az élesség is eltér az ideálistól, meg a vaku teljesítményét sem volt időm kompenzálni, és az eredeti képkivágás is a klasszikus mindent-középre.
Viszont a túl éles fény adta az ötletet a színnel való variáláshoz, amivel már határozott és tudatos szándékom volt. És egyúttal a képkivágást is megváltoztattam - tehát az utómunkálatok már meglehetősen tudatosak voltak. Hogy mi volt ezzel a koncepcióm, azt még nem írnám le, kiváncsi vagyok ugyanis, hogy mennyi ment belőle át.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385407 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Fotó
hahó!
engem is érdekelne, de én csak decemberben fogok ráérni...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385362 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Fotó

Sötét Úr írta: Zsolt, nem tudom mennyire volt egyértelmű, hogy a tiédet követő hsz jelentkezés (is) volt... :)

Igen, annak vettem. Ezek szerint már vagytok hárman (vagyis négyen, mert elvben Lau is jelezte érdeklődését), ami szerintem egy kicsit még kevés. Promótáljátok, mindenki hozzon még egy embert és akkor már érdemes nekivágni. :) Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385357 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Fotó

zs.gothpunk írta: Volna kedvetek ilyesmihez? Az első összeülős találkozót meg lehetne szervezni november végére, ill. a szerveződés, alakulás, igényfelmérés és ötletelés akár itt a fórumon is mehet. Hm?

Nekem is volna kedvem ilyesmihez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.230 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére