Csináljunk filmet!

Több
17 éve 11 hónapja #291359 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Na jó, de azért mégis inkább először Tolkient kéne megfilmesíteni, aztán a saját kotyvaszainkat :oops:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291321 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Nem lehet, na
főleg nem amatőrként

Gwendir, a ferneyi pátriá: jobb ha elfelejted :wink:
Ha tényleg csinálni akarsz egy filmet itt, ezekkel az emberekkel, azt úgy kéne, hogy kiválasztasz egy történetet, forgatókönyvet írsz, megbeszéled a színjátszósokkal, hogy vállalják-e, kiszemeltek egy jó helyszínt és lefilmezitek, megvágjátok, zenét raktok alá, és örültök...

De én azt mondom, hogy akkor már inkább megéri egy jó színdarab a LEP-en vagy akárhol máshol. És a színjátszósok a Szilmarilokból is választanak témákat...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291318 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
A szilmarilok egyes történeteit lehetne megfilmesíteni Gwendir, ha kiegészítenék Gyűrű Kerersésés adatokkal... Nagy nagy kavar lenne abból ha egy kevéssé egységes egy szálon futó, egymástól nagyon különböző sztorikat belegyúrnánk egy filmbe.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291307 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Én írnák egy novellát, de én nem vagyok egyetemes Tolkien-szakértő, a másik, hogy az inkább lélektani novella lenne, olyan lélektani-biográfia...
A harmadik:
Egy novellát csak akkor lehetne megírni, ha az Szilmarilok alapokon van, legalábbis valamelyest, s azt egy átlagember nem értené meg, mivel az csak a Gyűrűk Urát ismeri

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290873 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Miért mindenki a Szilmarilok megfilmesítésérőé beszél. Szerintem inkább ebből a tolkieni világból kell kiindulni, alapvetően a hangulatából, a történelmi hátteret, (abból is lényegesebb elemeket kiemelve) kell alapul venni. És akár egy saját sztorit, ami kapásból filmre írnak elkészíteni, így lehetne jó filmet csinálni, ehhez viszont egy szuverén alkotó kell, aki nagyon ott van tolkienben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290854 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
De úgy értem, a Szavazás fórumban kének kiírni a szavazást... És persze, hogy a www.tolkien.hu embereire gondoltam... Esetleg összefoghatnánk más, külföldi Tolkien-társaságokkal... Abból lenne a szép és dicsőséges kavarodás :D :D :D Lefilmeznénk a Szilmarilokot a francia lorrainnei dialektusában lengyellel és ukránnal keverve :lol: :lol: :lol: Esetleg hivatalos nyelvvé emelnénk a quenyát a latin helyébe :lol: :lol: :lol:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290814 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Persze szerintem is megfilmesíthetetlen a Szilmarilok (a Gyűrűk Ura is az volt :D ), de nem a lelkes amatőrök számára, de az akkor is csak olyan minőségű lessz.
Itt szvsz amatör filmezésről volt szó... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290789 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Sztem írjunk ki szavazást arról, hogy meg érdemes-e egyáltalán a Szilmarilokot filmesíteni, s ha igen, milyen formában! Döntsön a nép!

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290702 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Ethuil írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Bár Bill Gates lehet, hogy finanszírozná, de már nem ő a leggazdagabb, hanem az Ikeás...


OFF:

Szerintük még mindig ő a leggazdagabb.

Szerintük is ő a leggazdagabb.
:wink:

ON


1 éve mondták be a híradóba (m1).

És akkor megmondaná mindenki, hogy kinek a hangját vállalná legszívesebben? Legelőször egy Morgothos hang kéne...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290660 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Bár Bill Gates lehet, hogy finanszírozná, de már nem ő a leggazdagabb, hanem az Ikeás...


OFF:

Szerintük még mindig ő a leggazdagabb.

Szerintük is ő a leggazdagabb.
:wink:

ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290640 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Felagund írta: Amúgy szerintem egész jó kis _rajz/animációs filmet_ lehetne csinálni a Szilmarilokból, még csak színészek se kellenének nagyon, max "némi" digitális technika...

Azért ez olcsóbból meglenne, nem? ;)


Tényleg, mily nagy igazságot hangoztattál itt! :oops: :D Ez is eszembe jutott nekem...
És te melyik hangot válalnád? :D
Én nem is tudom... Mondjuk... Á, mindegy...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290638 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Amúgy szerintem egész jó kis _rajz/animációs filmet_ lehetne csinálni a Szilmarilokból, még csak színészek se kellenének nagyon, max "némi" digitális technika...

Azért ez olcsóbból meglenne, nem? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290629 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Na, azért lelkes amatőr én se vagyok... Azért végül én is rádöbbentem, hogy sokkal több kellene a Szilmarilokhoz... :oops: :oops: :oops: De azért a Szilmarilok egyes részeit külön-külön átlehetne alakítani drámába, azt előadnák a színházba, s csinálnánk egy szinházfilmet.
A másik, hogy dollárra gondoltam... Bár Bill Gates lehet, hogy finanszírozná, de már nem ő a leggazdagabb, hanem az Ikeás...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290532 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Üdvözletem!

Alyr Arkhon írta: A Szilmarilok pedig (mindkét helyen 1 l-el írandó!) még sorozatnak is túl sokrétű és bonyolult.

Úgy tűnik, ezt minden fél évben el kell magyarázni néhány lelkes amatőrnek :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290526 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: De akkor valószínűleg sorozat lenne belőle... Meg aztán szerintem egy igazán jó Szillmarillok megfilmesítés több pénzbe kerül, mint a GYÚ-é... Olyan 500000 vagy 1 millió dollárba biztosan... Bár van egy olyan ismerősöm, aki állítólag ezt az összeget a zsebéből akármikor kivenné 8) (persze, amikor az apja 10 milliárdját 25 %-ra kamatoztatja, s az a 16 válalkozás :evil: :twisted: )...


A Gyűrűk Ura filmtrilógia készítési költsége kb. 270 millió dollár volt.
1 millióból esetleg a reklámozás egy részét tudnád fedezni.

A Szilmarilok pedig (mindkét helyen 1 l-el írandó!) még sorozatnak is túl sokrétű és bonyolult.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290492 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
De akkor valószínűleg sorozat lenne belőle... Meg aztán szerintem egy igazán jó Szillmarillok megfilmesítés több pénzbe kerül, mint a GYÚ-é... Olyan 500000 vagy 1 millió dollárba biztosan... Bár van egy olyan ismerősöm, aki állítólag ezt az összeget a zsebéből akármikor kivenné 8) (persze, amikor az apja 10 milliárdját 25 %-ra kamatoztatja, s az a 16 válalkozás :evil: :twisted: )...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290448 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Tényleg tök jó lenne megfilmesíteni a Szilimarillokat

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290060 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Halódunk, halódunk :D :D

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285450 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Szerintem a Szillmarillok jó ötlet lenne. De ez csak egy ötlet...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262598 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Közérdekű közlemény

Talán már olvastatok róla, hogy a tolkien.hu őszig tartalom-feltöltés-en kell átessék. :idea: Mivel én lettem a Kreatív szekció / Fan Fiction rovatvezetője, keresek lelkes embereket/tüncöket/egyebeket, akik az egyes témák, csoportok ad1. bemutatását, ad2. híreinek figyelését, ad3. képgyűjtést, ilyesmit vállalnak.
Júni 28 - júli 7. között sajna nem leszek Pesten, de ez idő alatt kidolgozok egy részletes koncepciót, de addig is minden öltetet, segítség-ajánlatot várok!!! :wink: (priv, mail - akár kincso@tolkien.hu is :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #250182 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Wow! Ez tök jó! :eek2: :hello: Ami meg a Gy.U. paródiáját illeti, osztálytársaimnak írtam egy forgatókönyvet, most éppen azt filmesítik. Az I. rész 7 perces lett, de 11 oldal szövegből a II már nehezen lesz annyi. Kár, h csak 2 szereplő játssza az egészet, ráadásul két fiú. Sza operatőrök is egyben. Az egész természetesen digikammal megy.

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #246874 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Noh, hát én eztet itten csak úgy találtam, remélem mást is érdekel!:

2005. február 25 - 1. Felhívás
A UPC Magyarország Kft. bemutatja:
Luis de Filmez játékos filmforgatókönyv-író verseny diákoknak!

Engedd szabadon fantáziádat, képzeletedet és valósítsd meg legmerészebb elképzeléseidet! Irány Hollywood!

Ifjú Pályázók!

A titokzatos, magyar származású Luis de Filmez úr és ügynöksége, a Luis de Filmez Production forgatókönyvíró pályázatot hirdet 12-19 éves magyar diákok számára. A pályázat kiírójának célja megtalálni és támogatni a legtehetségesebb forgatókönyvíró csoportot.
A szervezők őstehetségek felkutatására vállalkoztak , így semmilyen előképzettség nem szükséges a nevezéshez, vagy akár a sikeres szerepléshez. Egy feladatokban és kihívásokban bővelkedő versenyben teszik próbára a jelentkezőket. Amelyik csoport, amelyik a legjobban helytáll, az nyeri meg a Luis de Filmez Production támogatását és juthat el Hollywoodba!
Az 5 fordulós és 3 hónapos verseny alatt a forgatókönyvírás minden fortélyát elsajátíthatják a pályázók és belekóstolnak a filmkészítésbe is.
A 3 mondatos filmötlettől egészen a dialógusokkal bővített forgatókönyv elkészítéséig sok kihívás vár a csoportokra. A fordulók teljesítéséhez többek között használniuk kell a telefonjukat, az internetet, kamerát, videó-lejátszót és a saját eszüket.

A verseny menete:

1. forduló:
A néhány mondatos filmötletet sms-ben kell elküldeniük a csapatoknak.

2. forduló:
A csapatoknak egy rövid forgatókönyvíró tananyag segítségével kell elkészíteniük a filmjük (maximum 2 oldalas) szinopszisát, és azt e-mailben elküldeniük.

3. forduló:
Treatment készítése. Ekkor kell a csoportoknak szereplőiket kiválasztaniuk, meghatározni, hogy kivel szeretnének dolgozni. A választásban nem kapnak teljesen szabad kezet, a szervezők a verseny ideje alatt megjelölnek olyan filmeket, amelyeket az adott időszakban vetítenek a TV-ben, és amelyek stábjából kell saját munkatársaikat is kijelölniük. Ebben a körben kell a filmjükhöz rendezőt, operatőrt, férfi és női főszereplőt választaniuk, és ezen személyek profilját elkészíteni a wiki nevű szoftver segítségével majd publikálni az interneten. Továbbá ekkor kell leadniuk a filmjükről egy előzetest, ún. trailer-t is. Nem a film minőségét, hanem az ötleteket pontozzák a szervezők, a trailer akár egy mobiltelefon kamerájával is elkészíthető.

4. forduló:
Scriptírás. Ebben a szakaszban a forgatókönyv megírása mellett dialógusokkal kell kiegészíteniük az eddigi munkájukat. Ennek megvalósítására egy izgalmas és szórakoztató módszert választottak a szervezők a saját utószinkront. A tv-ből felvesznek jeleneteket, és a csapat tagjai újraszinkronizálják azokat, a saját történetükbe illeszthető dialógusokkal.
A csoportok úgy osztják be a rendelkezésükre álló időt, ahogy nekik tetszik. A feladatokra az egész verseny ideje alatt módjukban áll készülni, a lényeg csak az, hogy az egyes fordulók megoldásait elkészítsék határidőre, de például a stáb összeállításához, amely csak a 3. fordulóban jelenik meg, a verseny első pillanatától nézhetik a filmeket, és válogathatják a nekik szimpatikus szereplőket.

5. forduló:
Prezentáció és gála. Az első négy forduló után a szakemberekből álló zsuri kiválasztja a 10 legjobb csapatot, amelyek lehetőséget kapnak forgatókönyvük, stábjuk és ötleteik bemutatására, egy élő prezentáció formájában.
Az utolsó feladatban a 10 csapat, csapatonként 15 percben prezentálja elképzelését: szinopszis, stáb, és amit még kíván. Ehhez kap egy flash alapú prezentációkészítő alkalmazását, amelynek segítségével elkészítheti előadását. A híres magyar filmesekből álló zsűri a helyszínen hirdet majd eredményt, és át is adja a díjat a nyerteseknek.

A szervezők az alábbi kategóriákban várnak játékfilmötleteket:

• krimi
• vígjáték
• művészfilm
• ember és természet
• extrém sportok
• „it’s showtime!”
• az ízek birodalma

A szervezők arra bíztatják a versenyzőket, hogy ezen a megmérettetésen engedjék szabadon fantáziájukat, képzeletüket és valósítsák meg legmerészebb elképzeléseiket!

Jelentkezés:
A versenyre 2005. március 21-től lehet jelentkezni a UPC Magyarország Kft. honlapján, a megmérettetés 2005. április 18-án indul.

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245004 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
THE RING THING a címe. A Cinema magaziban van, egy fotóval illusztrálva.Svájci paródia.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245003 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Máb írta: Hááát...
A GyU komédiáját már ne filmesítsétek meg, mert elkészült. Hamarosan látható a mozikban.


???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244995 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Hááát...
A GyU komédiáját már ne filmesítsétek meg, mert elkészült. Hamarosan látható a mozikban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244521 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Lemilien írta: nincs vkinek egy nagyon jó digikamja? avval lehetne forgatni, persze színvonal jóformán nuku, de azért olcsó. kösz az ötletet Máb!
Estelio: nagyon jó filmet szeretnél csinálni? :?


Nem értelek. Bár a válaszom igen. Én mindig a tökéletere törekszem, bár engem jól elb*sztak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #241326 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
nincs vkinek egy nagyon jó digikamja? avval lehetne forgatni, persze színvonal jóformán nuku, de azért olcsó. kösz az ötletet Máb!
Estelio: nagyon jó filmet szeretnél csinálni? :?

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #241295 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
miért van két hozzászólásom?!?!?!!?!? egal
igen.
az osztálytársam egyik unokatesója kicsit mozog a médiában, így sikerült felkajtatnia egy ismerőst az RTLKlubnál, aki, ha minden jól megy, segít elintézni a kamera, meg ilyen cuccot.

bocs, mennem kell.

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #241294 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Erm...

Ezt kifejtenéd?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja - 19 éve 2 hónapja #241290 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
sziasztok!
(hájé! mármegint itt vk... lehet, h nem kéne?)
sza csak azért mondom, mert osztálytársammal belevágunk (najó, meg a rendezőtársammal) a M.Gy. (silány kövnyek, de hát úgyis forgatónak készült) megfilmesítésébe. RTLig jutottunk, most már csak forgatókönyvesítés és forgatás. Márha minden jól megy. :roll: :D de ez még odébb van. na csá, megyek ÍRNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.739 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére