Csináljunk filmet!

Több
19 éve 3 hónapja #236892 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
www.filmiras.hu
Forgatókönyvírst lehet itt tanulni. még nem néztem szét rajta mert még csak most találtam meg. szerintem érdemes megnézni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233362 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Gimis koromban mi is forgattunk.
Családi ház, utcák felforgatva stb.
Költségvetés nuku, ahogy esik úgy puffan alapon.
De jók lettek a filmek. Pl.: A világ utolsó éjszakája.
Egy a lényeg: mindenki kicsiben kezdte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233352 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Khm..

Vágy épp van, csak pénz híján a dolog tök értelmetlen... :?

De pl szabadidődben írhatsz forgatókönyvet, annak semmi akadálya ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233263 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Moszt, két nappal asz után hogy eszt írtam, rájöttem hogy valójában rajtam kívül nem akarja szenki hogy a Szilmarilokból film legyen. Reménytelen ember vagyok, szőt hülye isz hogy még cak mertem isz ilyen dologra gondolni. Le van fújva az egész, hadjuk a fenébe, ninc pénz, ninc vágy, ninc remény sze=nem lesz film sze.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232730 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Az odáig rendben, de ki lesz a producer ?
Tudjátok, aki a pénzt adja...

Mert eddig ez az egész álmodozósdi netes kifejezéssel élve steamware...

Háááát. Izzé. Ezen még nem gondolkoztam, de ez még úgyis soká lesz, addig tán csak keresek annyi pénzt. Vagy megütöm az ötöst, csak azt nem játszok úgyhogy bajos lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232695 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Estelio írta: Ok. Én benne vagyok. Mellesleg én vagyok a rendező és Melian is.


Az odáig rendben, de ki lesz a producer?
Tudjátok, aki a pénzt adja... ;)

Mert eddig ez az egész álmodozósdi netes kifejezéssel élve steamware... :neutral:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232280 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Ok. Én benne vagyok. Mellesleg én vagyok a rendező és Melian is.
Felagundot meg rá kéne beszélni hogy vállalja el Felagund szerepét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232276 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Ok, akkor szerény leszek, én játszom Szauront...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232005 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Háááát...
Legyünk szerények. Brad Pitt jobb lesz

Te csak ne szerénykedj, Brad Pitt egy beképzelt idióta(aki mellesleg nagyon sármos) de ide nem pusztán sármos pasik kellenek, haenm gyönyörűek. De erről már írtam neked, Felagund.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #231934 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Estelio írta: Felagund még nem jelzett semmit hogy eljátszaná Felagundot, pedig szerintem tökéletes lenne. :wink:


"Fairest and most beloved of the noldorin princes"?

Háááát...
Legyünk szerények. Brad Pitt jobb lesz :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #231764 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Hát Lemilien őszintén szólva még senki sem szólt hogy bárkit el akarna játszani. :cry:
Csak én vagyok egyedül. Meg most már te.
Felagund még nem jelzett semmit hogy eljátszaná Felagundot, pedig szerintem tökéletes lenne. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #231755 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
jaizé...
sza nem tudja vki, h ki rajzolta az "Egy tünde szeme ;) " című alkotást?
t.i. Feanor jutott eszembe róla. :roll:

aakor ezek szerint nemsokára csinálhatjuk a filmet!!!!!!! :twisted:

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #231751 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Estelio: *egyetért*
a számítógépes játék csak a filmen alapul, nem? mondjuk én nem játszottam vele, de ahhoz képest, h nem értek egyet vele, elismerés, a figurák tényleg jók.

nos:
a szerepajánlatra:

Yavanna vagy Varda. rem még nem foglaltak.

[size=9:2fqlbdbu](végre a jó topicba írtam :lol: )[/size]

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230948 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Hát ez kicsit összetörte a szívemet, de ha 10-20 évet kell várni én várok. Nem lenne okos egy fiatal rendezőnek egy ilyen nagy dologgal kezdenie. Ha jól sikerül, utána még jobbat várnak tőle és hát ez szinte lehetetlen. Ha meg bukik akkor akár el is áshatja magát.
Én személyszerint valami alternatívval kezdenék, ami felkeltené az emberek figyelmét. Csak az a gond hogy akármit találtam ki annak rossz lett a vége. Nem volt Happy End.
Én például nem egyeztem volna soha abba hogy A Gyűrűk Urából számítógépes játékot csináljanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230879 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Ha most egészen komolyan belegondoltok, Tolkiennek volt több műve is, ami már kicsi költségvetéssel csodásan adaptálható.
Az én szívem csücske A LEVÉL. Persze a színész kérdése ebben az esetben a nagy kérdés.
Ez a műve az ars poetikája volt. Ennél méltóbb tisztelgés nem lehetne előtte, mint azt színpadra vagy filmre vinni.- Már, ha a filmkészítésről beszélünk.
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230873 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Na jó, az más :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230872 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
No és ha mi csináljuk? :lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230871 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Szoszo...
80 éves.
A VOX magazinban "A hónap témája" rovatban szép kis cikk van erről.
Olyan érzéseim voltak a cikk elolvasása után, hogy fel a fejjel népek senki sem él ezer évet!
Félek, az egész egy szép üzleti fogás lesz.
De ha C. Tolkien összeveszett a fiával már a Gyűrűk Ura megfilmesítésének kapcsán, lehet, hogy nem a fia lesz a jogutód.
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230869 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Máb írta: A miértjét maga Tolkien tudhatta csak.
Nekem csak teoriám van rá.
Bár az egyik legátfogóbb, legjobb műve a Szilmarilok, J.R.R. tolkien KIKÖTÖTTE, hogy semmilyen formátumban nem adaptálható.
A fiát. Cristopher Tolkient pedig megerősítette a megjelent filmtrilógia abban, hogy apja óhaját tiszteletben tartsa, mivel nem volt elégedett a velük.
Bár az unokája támogatná a filmes adaptációját-Ő nem a jogutódja J.R.R. Tolkiennek (még).
Talán 10-20 év múlva mégis valóra válhat a filmes adaptáció.
Máb

Hát, senescit mundus, így sikkadnak el az eredeti szándékok. A magam részéről nyugodtabb lennék, ha nem kerülne a dolog egyáltalán megfilmesítésre, de hát én amúgy is ahhoz a kisebbséghez tartozom, amelynek viszonylag komoly kifogásai vannak nemcsak a PJ-féle verzióval, hanem általában bármilyen megfilmesítéssel kapcsolatban... Elnézést azoktól, akik másképp gondolják - ez csupán magánvélemény...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230866 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Máb írta: A miértjét maga Tolkien tudhatta csak.
Nekem csak teoriám van rá.
Bár az egyik legátfogóbb, legjobb műve a Szilmarilok, J.R.R. tolkien KIKÖTÖTTE, hogy semmilyen formátumban nem adaptálható.
A fiát. Cristopher Tolkient pedig megerősítette a megjelent filmtrilógia abban, hogy apja óhaját tiszteletben tartsa, mivel nem volt elégedett a velük.
Bár az unokája támogatná a filmes adaptációját-Ő nem a jogutódja J.R.R. Tolkiennek (még).
Talán 10-20 év múlva mégis valóra válhat a filmes adaptáció.
Máb


Ömm...
Kicsit se akarok gonosznak tűnni, de Christopher Tolkien már elég öreg...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230862 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
boccs, :oops: elfelejtettem:

a szerephez:

a Szilmarilokat sajnos még nem olvastam. de fogom. és lehetőleg vmi olyan szerepet keressetek ki, ha van kedvetek, amiben lehet énekelni, vagy valami ilyesmi. :lol: mert az szeretek.

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230859 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
A miértjét maga Tolkien tudhatta csak.
Nekem csak teoriám van rá.
Bár az egyik legátfogóbb, legjobb műve a Szilmarilok, J.R.R. tolkien KIKÖTÖTTE, hogy semmilyen formátumban nem adaptálható.
A fiát. Cristopher Tolkient pedig megerősítette a megjelent filmtrilógia abban, hogy apja óhaját tiszteletben tartsa, mivel nem volt elégedett a velük.
Bár az unokája támogatná a filmes adaptációját-Ő nem a jogutódja J.R.R. Tolkiennek (még).
Talán 10-20 év múlva mégis valóra válhat a filmes adaptáció.
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230850 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
én se. de miért nem? :?

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230849 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Máb írta: de a legnagyobb gond az, hogy maga J.R.R. Tolkien kötötte ki: A szilmarilok semilyen formában nem adaptálható! Ezt tiszteletben tartja a jogutódja is.


Erről nem tudtam.
Hogy is van ez???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230747 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
A megfilmesítéshez Jacksonnak a Gyűrű Szövetségéhez 93 M dollár állt rendelkezésére, A két toronyra 94 M dollár, A király visszatérhezszintén 94 M dollár. Plussz 145 M dollár marketinghez.
Tehát sok sok pénz kellene a Szilmarilok megfilmesítéséhez.
de a legnagyobb gond az, hogy maga J.R.R. Tolkien kötötte ki: A szilmarilok semilyen formában nem adaptálható! Ezt tiszteletben tartja a jogutódja is.
Pedig egyes vélemények szerint akár öt filmet is lehetne belőle forgatni. Így:
Beren és Lúthien története
Túrin regéje (A Megszámlálhatatlan Könnyek Csatája)
Tuor meséje (Izzó Harag Háborúja)
Numenor története
A kezdetektől Fingolfin bukásáig

Üdv:
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230732 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Estelio avatarja tökre elmenne valának. gond, h számítóval kéne megcsinálni.

Én Uinenre szavazok, csak több ruhában.

Csináljatok rajzfilmet!

Nincs a számítógépes technika ami tökéleteset alkothatna, nem valami Pixar ez. Bár bizonyos korrigációt és egyéb ilyen trükköket csinálhatnánk.
Hiszen nem egyszrű emberekről van szó ezt mindenki tudja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230722 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Persze hogy kaphatsz Lemilien, csak mondd meg hogy ki akarsz lenni.
Azt hiszem ha Felagund is vállalná ő lehetne Felagund. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230663 Írta: Lemilien
Lemilien válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
ki is mondta, h a jó smink, meg ruha mindent megold? :twisted:

ja, én is kaphatok egy szerpet? barna haj lenne a célszerű...

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230515 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!
Ha segítesz kapsz egy szerepet a filmben, te választod ki hogy ki akarsz lenni. Természetesen én Melian leszek, ez már le van védjegyezve, bár te az úgy sem lehetsz nő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230507 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Csináljunk filmet!

Estelio írta: Azt a mindenit. Akkor nem törvényes eszközöket kell bevetnünk. Én a pénznyomásra gondoltam.


Szerezz be egy nyomdát, különleges festékeket meg vízjeles különleges papírt. Ja meg a sablonokat.

A többi már egyszerű...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.601 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére