Novellák

Több
18 éve 3 hete #288461 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Brisa írta: Jó, csak a vezetők lehetőleg még a hétvégén jelezzék, mit óhajtanak. Csak így tudok hamar intézkedni a vezetőségin. Ha lecsúsztok, 1 hónapot várhattok.

Arra is gondoltam, h a Tolkien Fogadóban egyszer csinálhatnátok valami jó kis programot. Pl. szemináriumot, írással kapcsolatos játékot, rövid felolvasást stb.

Ha ilyesmihez is lenne kedvetek, akkor szintén szóljatok, vagy jelezzétek a megfelelő topikban.


1 hónap alatt megtervezzük a dizájnt jól :D

Én nem szeretnék TFen felolvasni, esetleg olyan cuccot lehet csinálni a nagyon érdeklődőknek, mint ami két éve a táborban volt, mittomén. :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288361 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Jó, csak a vezetők lehetőleg még a hétvégén jelezzék, mit óhajtanak. Csak így tudok hamar intézkedni a vezetőségin. Ha lecsúsztok, 1 hónapot várhattok.

Arra is gondoltam, h a Tolkien Fogadóban egyszer csinálhatnátok valami jó kis programot. Pl. szemináriumot, írással kapcsolatos játékot, rövid felolvasást stb.

Ha ilyesmihez is lenne kedvetek, akkor szintén szóljatok, vagy jelezzétek a megfelelő topikban.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288279 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta: Megjegyezném, hogy a livejournalnak továbbra is csak egy magyarnak tűnő kezelőfelülete van ami igazából angol.


Sztem, amit kell egyáltalán használni benne, az magyar (márha átállította valaki). Brisa, ez jól hagzik. Gillz és Dodie a vezetők, még mindig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288256 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Szólnék, hogy valszeg pár napot késni fogok anovellával. Ennek a kötsög érettségi az oka.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288237 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák
Nekem tetszik Brisa ötlete. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288224 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Ha gondoljátok, megszervezhetjük, h a TolkienHU-n kapjatok tárhelyet/külön fórumot/vagy mást, amit jól tudnátok használni.

Ehhez mindössze arra lenne szükség, h hivatalosan is megalakuljon az írókör (egyszerűen leírjátok a céljaitokat és a tagokat, és elkülditek nekem). Ha ez hétfőig megtörténik, akkor a vezetőségin rögtön meg is szerzem az elnökség hozzájárulását. És akkor már csak arra kell várni, h Jacopo leprogramozza nektek a dolgot.

Nos?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288199 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Megjegyezném, hogy a livejournalnak továbbra is csak egy magyarnak tűnő kezelőfelülete van ami igazából angol.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288195 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Feltettem a képeket a livejournalra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288192 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Véleményem szerint ebből kéne egy kivonat...ilyen főbb vázlatpontok. Ha eszerint kritizálok, akkor hónapokkal tovább tart, mint a novella megírása :) . Legalábbis nekem. Monnyuk gillz, Dodie üljetek össze, és csináljatok belőle egy vázlatot...szerintem.


nem volt egy rövidebb lista is régebben :D ? bár kivonatolhatjuk ezt is, de szvsz ez inkább amolyan ötletgenerátor, ha vki nagyon nem bír semmit sem írni..

Találtam a karakterleíráshoz/ábrázoláshoz tökéletesen passzoló magyar cikket!
hosting.vitae.hu/scriptorium5/modules.ph...&file=article&sid=17

ajánlom, hogy olvassátok el, mielőtt nekikezdtek a novellának :D mert akkor nem úgy jártok, mint én, h utólag anyázok, írhatom át :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288187 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Véleményem szerint ebből kéne egy kivonat...ilyen főbb vázlatpontok. Ha eszerint kritizálok, akkor hónapokkal tovább tart, mint a novella megírása :) . Legalábbis nekem. Monnyuk gillz, Dodie üljetek össze, és csináljatok belőle egy vázlatot...szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288183 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
boncnok.freeblog.hu/archives/kritika.htm
kritikához szerintetek? vagy ez túl részletes?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288149 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Én nem látom be miért ne maradhatnánk a livejournalon. Valahogy eddig is felraktátok a novellákat, nem? Az meg kiírás kérdése, hogy a kritikák milyen szintűek legyenek. Na ma elkezdem megírni :P :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288138 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Dodiee írta: És még mindig nem kaptam mailt.


pedig küldtem tegnap... megpróbálom újra mindkét címet.

kiírtam a feladatot az LJ-re, a képeket nem tudtam berakni, valaki aki ért hozzá?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288103 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Az angolnyelvű dolgokat hanyagoldjuk pls, mert én a Yes ,a No és a Beuatifull szavakon kívűl nem soka tudok.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288099 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
És még mindig nem kaptam mailt.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288086 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
A magyarnyelvűségben már a LJ is jó, mert már van magyar felülete is... :D sőt, ott kommentcucc is van, illetve a többség már regisztrált oda.

a Devart inkább képgaléria szvsz, nem annyira alkalmas szövegre.

még három hét :D

jujj, ajánlom ezt az oldalt megtekintésre, tanulmányozásra. scriptorium.rpg.hu/?id=tools
komolyan.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288079 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
A változatosság kedvéért nem lehetne valami magyar nyelvű cucc?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288072 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Én a devianton néha még képet keresni se tudok, nekem az nagyon bonyolult:P

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288063 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Azmiaz' ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288016 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Novellák
Én deviantartra szavazok..Ott lehet normálsian írni kritikát is, és látjuk, ha valaki újdonságot tett fel..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288015 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Nem kaptam mailt, és ha tegnap nem mondja Rabyn, én erről az egészről nem is tudok -.-' Valamiért a fórum nem jelenítette meg h van új hozzászólás.
Én a blogra szavazok, felőlem maradhat a livejournal is, bár tény h mivel angol, így biztos van akinek nehézséget okoz. Amit el kell döntenünk, az az, hogy ha új tagok jönnek, akkor mi legyen az eddig megírtakkal: tiszta lappal kezdünk, vagy folytatjuk? És ha újak, akkor mennyi a maximum létszám? Én még mindig úgy gondolom h 6-8 embernél többet nem bír ki egy Írókör, mert az így is 4 oldalos novellákkal 24-32 oldal, amit figyelmesen kell elolvasni, és még érdembeli kritikát is kell róla írni.
A másik amit szerintem mindenképpen vissza kell hozni, az a bizonyos kritériumok szerinti kritizálás. Tudom jól, hogy nem mindenki született kritikusnak, és nem mindenki tud kritizálni, de az h "nekem tetszett, jó a hangulata" egyszerűen nem kritika, csak vélemény. Anno még a köremailes időszakban összeállítottunk egy listát ami alapján kritizálni kellett, maradjunk meg ennél a jó szokásnál. Nekem a köremaillel az a bajom, hogy én épphogy a másik véglet vagyok. letöltögetném(az amúgy is szétterhelt, vírusos gépemre), és kb ráhagynám h "majd elolvasom, majd kritizálok" míg ha ott van előttem egy blogban, kommenttel, akkor rögtön írom is a véleményt már olvasás közben. A másik meg h mivel a gépem hajlamos magába gyűjteni a világháló legsunyibb trojanjait, nem szívesen küldözgetnék senkinek semmilyen csatolt file-t.
Nohát így hirtelen ennyit tudok mondani, végszóként még annyit h dodie nem tud kommentcsinálásban segíteni, mert dodie-nak is mások csinálták, mert dodie láma ehhez xD

Gillz, plíz küld el az e-mailt, mert én nem kaptam. dodie_took@yahoo.com , de a dodie_took@freemail.hu is ide van átirányítva.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287974 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Novellák
Mél elvileg ment.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287971 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Montam, hogy nekem nyóc :P . De emlékszem én még arra az időre, amikor e-mailben jöttek a dolgok. A "nem kaptad meg a kritikát? Pedig elküldtem...akkor írok új mélt." szövegek...tőlem akármilyen blog lehet, mondj példát és mennyünk'. Én speciel ugyanazt írom kommentbe, mint doc-ba, dehát nem vagyunk egyformák :P . A livejournal azért lett annak idején, mert zárt csoportokat lehet benne csinálni és magyar nyelvű. Én pl. nem feltétlenül tenném publikussá a novelláimat. Mehet párhuzamosan is, csak egyezzünk meg, mer addig nem teszem fel sehova. Mellesleg asse' tom', kinek hova kéne küldeni így kapásból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287962 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Ha gondoljátok, akkor csináljunk máshol blogot, ha úgy egyszerűbb. Törölték már nekem a leveleimet csak úgy ötletszerűen több e-mailes oldalról, szal én ebben jobban bízom, de nekem nyóc amúgy. Pl lehet külön freeblogos cucc mindenkinek...meg ugye jó lenne még mindig egy közös, ahol a nem egy konkrét feladatra készült novellákat/írásokat lehet publikálni...nyilván oda mindenkinek kell, hogy legyen hozzászólási joga, de asszem a feeblognál ezt is lehet. Khe? A kritikák maradjanak komment formában sztem...aki nem tudja hogy lehet megoldani, hogy lehesen a blogba kommentelni, az forduljon a tapasztaltabb emberkékhez (gillz, dodie meg éne' biztos tudunk segíteni, de gondolom mások is). Mit mondtok ?



Nekem nem tetszettek a kommentes kritikák, szvsz azok jóval összecsapottabbak, mint ha külön legépeli az ember.

Blogról nehezebb letölteni és hazavinni a novellát, meg ilyenek. Valahol fájlban is meg kéne lenniük...

persze párhuzamosan lehet blogra is felrakosgatni a biztonság kedvéért, szvsz nem kell mindnekinek külön oldal erre, ugyanabba a blogba is simán belefér mindne novella.
A freebloggal az a bajom, h lassan tölt, legalábbis nálam. meg akkor lehetne rögtön kommentfunkciós blogot választani ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287960 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Ha gondoljátok, akkor csináljunk máshol blogot, ha úgy egyszerűbb. Törölték már nekem a leveleimet csak úgy ötletszerűen több e-mailes oldalról, szal én ebben jobban bízom, de nekem nyóc amúgy. Pl lehet külön freeblogos cucc mindenkinek...meg ugye jó lenne még mindig egy közös, ahol a nem egy konkrét feladatra készült novellákat/írásokat lehet publikálni...nyilván oda mindenkinek kell, hogy legyen hozzászólási joga, de asszem a feeblognál ezt is lehet. Khe? A kritikák maradjanak komment formában sztem...aki nem tudja hogy lehet megoldani, hogy lehesen a blogba kommentelni, az forduljon a tapasztaltabb emberkékhez (gillz, dodie meg éne' biztos tudunk segíteni, de gondolom mások is). Mit mondtok ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287940 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
Egyelőre szvsz m mindent... mert nekem is zavaros a LJ :D

Ancalima: küldjél mélt nekem ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287907 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Ethuil írta:

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.


És a tagok ott közlik amit megírtak?


Igen, más tagok meg kommentként írnak kritikát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287905 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.


És a tagok ott közlik amit megírtak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287904 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287902 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Vettem, Kezdek gondolkodni a dolgon, szal forognak a kerekek meg minden...énszerintem' maradjunk a livejournalon. Ha kell, akkor megcsinálom az új tagoknak.


livejournal? Az mi az?

Jó kis képek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.552 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére