Novellák

Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #287901 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Novellák
Még lehetne jelentkezni?


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287891 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
már kb egy tucat ötlet fordult meg a fejemben. amint lesz időm megírom) valszeg egy magyarórán: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287890 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Vettem, Kezdek gondolkodni a dolgon, szal forognak a kerekek meg minden...énszerintem' maradjunk a livejournalon. Ha kell, akkor megcsinálom az új tagoknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287819 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Novellák
Hm..aranyosak ez a bácsi..írok róla majd jól:D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287688 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák
gillz:ha azt írom, hogy szeretnék és is résztvenni benne, akkor részt vehetek benne? Vagy van vmi kikötés? Ha nincs akkor csatlakoznék :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287671 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Nelossel írta: Én is szívesen benne lennék, csak valaki magyarázza el, amit tudnom kell. :)


egy bekezdéssel lejjebb ajánlom... ;)
konkrétan kérdezzenek, akik nem értenek valamit...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287643 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Novellák
Én is szívesen benne lennék, csak valaki magyarázza el, amit tudnom kell. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #287522 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
szvsz írhatnánk majd a livejournalos cuccra, ha még műxik, illetve körímélre, mert azt meg mindenki nézi.
ha nekem a gmailes címemre küldtök mélt, akkor megoldom a körmélt. onnantól kezdve arra kell ügyelni, h mindenkinek válaszoljatok.

Eddig tagok :twisted:
Rabyn
Drímőr
Léli
Dodiee
Drizzt
Alyr
gillz

a szabályok meg lehetnének a régiek, feladat kiadása után egy hónap idő a megírásra 5e-10e leütés terjedelemben, rá két hétnyi kritikaírásra idő. szavazhatnánk legjobbra a körből, meg ilyenek.
szankció meg lehetne az, h aki nem készül el időben a kritikával, vagy a novellával, az nem kap kritikát. :d

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287520 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák
Én szívesen benne lennék.... mostanában úgyis téma-hiányban szenvedek.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287519 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Novellák

gillz írta: hm-hm... nincs kedvünk Írókört hamvaiból feléleszteni?


Én is.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287516 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Nekem lenne

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287508 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
hm-hm... nincs kedvünk Írókört hamvaiból feléleszteni?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286282 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Gwendir Mama írta: Azt nem is mondtam, hogy a Helcaraxén lennének, csak hogy egy Helcaraxe melletti szigeten. És a világok elrejtése lehetséges(lásd Valinor példáját).


Világok elrejtése persze lehetséges, csak ahhoz a valák együttes ereje kell...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286272 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Novellák
Azt nem is mondtam, hogy a Helcaraxén lennének, csak hogy egy Helcaraxe melletti szigeten. És a világok elrejtése lehetséges(lásd Valinor példáját).

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285996 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Novellák

Gwendir Mama írta:

Alyr Arkhon írta:

Gwendir Mama írta:

Alyr Arkhon írta: Elolvadtak nyáron.


Na de Galadríel megtalálta őket. Fagyimániája miatt lefagyasztotta, mivel azt hitte róluk, hogy jégkrém, amit a lemvaszra lehet kenni. De akkor felébredtek, s visszaküldte őket a Helcaraxe-ra. :D


A lemvasz mennyiben hasonlít a lembas nevű tündekenyérre?

És mióta kenünk jégrkrémet kenyérre, és mindennek mi köze van a topic témájához?


Bocsánat egetrázó sületlenségeimért. Egyébként már elkezdem kidolgozni a Hótünde-állam közigazgatási rendszerét.
Nem ígérem, hogy egyszerű lesz...


De azt legalább ígérd meg, hogy ennek már lesz valami értelme is. :D

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285993 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Novellák

Gwendir Mama írta: De akkor felébredtek, s visszaküldte őket a Helcaraxe-ra. :D


Csendben jegyzem meg, hogy a Helcaraxe már nem létezik... :shake:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285985 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta:

Gwendir Mama írta:

Alyr Arkhon írta: Elolvadtak nyáron.


Na de Galadríel megtalálta őket. Fagyimániája miatt lefagyasztotta, mivel azt hitte róluk, hogy jégkrém, amit a lemvaszra lehet kenni. De akkor felébredtek, s visszaküldte őket a Helcaraxe-ra. :D


A lemvasz mennyiben hasonlít a lembas nevű tündekenyérre?

És mióta kenünk jégrkrémet kenyérre, és mindennek mi köze van a topic témájához?


Bocsánat egetrázó sületlenségeimért. Egyébként már elkezdem kidolgozni a Hótünde-állam közigazgatási rendszerét.
Nem ígérem, hogy egyszerű lesz...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285717 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Gwendir Mama írta:

Alyr Arkhon írta: Elolvadtak nyáron.


Na de Galadríel megtalálta őket. Fagyimániája miatt lefagyasztotta, mivel azt hitte róluk, hogy jégkrém, amit a lemvaszra lehet kenni. De akkor felébredtek, s visszaküldte őket a Helcaraxe-ra. :D


A lemvasz mennyiben hasonlít a lembas nevű tündekenyérre?

És mióta kenünk jégrkrémet kenyérre, és mindennek mi köze van a topic témájához?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285708 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta: Elolvadtak nyáron.


Na de Galadríel megtalálta őket. Fagyimániája miatt lefagyasztotta, mivel azt hitte róluk, hogy jégkrém, amit a lemvaszra lehet kenni. De akkor felébredtek, s visszaküldte őket a Helcaraxe-ra. :D

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285562 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Elolvadtak nyáron.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285448 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Novellák

Ethuil írta: Gandalf egy Istár, egyben maia és Valinorból jött elméletileg :wink:


Köszönöm az infót! De mi van a hótündékkel? :wink:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285446 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

Gwendir Mama írta: Egyébként tényleg, Gandalf vajon honnan származott. Mert kezdem azt gondolni, hogy a mágusok is a hótündék közül valók.


Gandalf egy Istár, egyben maia és Valinorból jött elméletileg :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285445 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Novellák
Figyeljetek, agyamban forog egy történet...
Volt a tündéknek egy kis csoportja, amely szinte mindenben különbözött a többiektől. Raccsoltak, sokszor használták a kicsinyítő alakot, bajszuk volt, s a hajuk olyan vajszőke. A vizet mégjobban szerették, s a havon is jobban tudtak járni. Harcolni nem szerettek, de a tudományokhoz nagyon értettek.
Ilúvatar gondolt egyet, s tréfából és stratégiai okokból ezeket a tündéket elvezette egy Helcaraxe-melletti szigetre, ahol azok paradicsomi körülmények között éltek fókák, pingvinek és mini-entek között. Személyesen Ilúvatar gondoskodott róluk, ő segítette őket írásrendszerük kitalálásában.
Néha egyet-kettőt elküldött álruhában Középföldére, hogy segítsenek.
Mivel Ilúvatar művelte a dolgot, senki se vette azt észre...
Királynőjük összeházasodott Orome és Nienna közös maiájával, aki sírós hangját meghalva rögtön szerelmes lett bele. 16 gyerekes családjuk lett (mint Mária Teréziának :D ), s boldogan éldegélnek most is, elfeledett világukban.

Egyébként tényleg, Gandalf vajon honnan származott. Mert kezdem azt gondolni, hogy a mágusok is a hótündék közül valók.

Várom szeretettel a kritikákat!

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284693 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Novellák

Nelossel írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Nel: te jársz az Üveggyöngyre? mert ott publikáltam a hard core verziót...
Hát igen, viszonyok nélkül nem az igazi, de itten zsenge ifjak is olvassák... :twisted:
Szegény kicsi Maglor, őt szeressük, mert olyan édes...


Egyszer-kétszer feltévedek oda, nem többször. Tudod, én még kicsi vagyok. :D
Ejnye ejnye... hát, csak Maglort szeretjük? :)

[size=9:3om3je89]Csak leírok mindent második szerkesztésre... :D [/size]


Maedhrost még jobban, Drágaszág. Mert VÖRÖS és BALkezes. :twisted: Meg tragikus hős...

Ja, és ugye még mindig szeretjük a mi jóságos, kedves, toleráns Helytartó atyánkat?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284363 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Novellák

Noredhel (Voronwë) írta: Nel: te jársz az Üveggyöngyre? mert ott publikáltam a hard core verziót...
Hát igen, viszonyok nélkül nem az igazi, de itten zsenge ifjak is olvassák... :twisted:
Szegény kicsi Maglor, őt szeressük, mert olyan édes...


Egyszer-kétszer feltévedek oda, nem többször. Tudod, én még kicsi vagyok. :D
Ejnye ejnye... hát, csak Maglort szeretjük? :)

[size=9:10m77hy0]Csak leírok mindent második szerkesztésre... :D [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284318 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Novellák

Nelossel írta: Noredhel, elolvastam! :)

Grat hozzá, nagyon ügyes munka!
Én olvastam a másik, és kissé durvább verziót is, és azt kell mondjam, hogy nagyon jól megoldottad, ahogy egy-egy ilyen részt kivettél a történetből. Bár az érzelmek így itt-ott kissé érthetetlenebbek voltak, azokkal a szavakkal, amiket használtál.

Néhány helyen benne maradt egy-két elgépelés (tünde-királymegtanuljon; Dior és Nimlothot; okozhatta a erőknek). Aztán "féleszelősen" -t írtál az epilógusban. Van ilyen szó? :) Lehet, hogy csak én nem tudok róla... :oops:

De tényleg gratula hozzá, nagyon jó lett szerintem! Nekem például az utolsó bekezdés tetszik a legjobban, Maglor énekéről és arról, hogyan távozott Mandoshoz. Igazán gyönyörű lett! :wink:


Nel: te jársz az Üveggyöngyre? mert ott publikáltam a hard core verziót...
Hát igen, viszonyok nélkül nem az igazi, de itten zsenge ifjak is olvassák... :twisted:
Szegény kicsi Maglor, őt szeressük, mert olyan édes...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284044 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Novellák
Noredhel, elolvastam! :)

Grat hozzá, nagyon ügyes munka!
Én olvastam a másik, és kissé durvább verziót is, és azt kell mondjam, hogy nagyon jól megoldottad, ahogy egy-egy ilyen részt kivettél a történetből. Bár az érzelmek így itt-ott kissé érthetetlenebbek voltak, azokkal a szavakkal, amiket használtál.

Néhány helyen benne maradt egy-két elgépelés (tünde-királymegtanuljon; Dior és Nimlothot; okozhatta a erőknek). Aztán "féleszelősen" -t írtál az epilógusban. Van ilyen szó? :) Lehet, hogy csak én nem tudok róla... :oops:

De tényleg gratula hozzá, nagyon jó lett szerintem! Nekem például az utolsó bekezdés tetszik a legjobban, Maglor énekéről és arról, hogyan távozott Mandoshoz. Igazán gyönyörű lett! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282617 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Novellák
Írtam az Írásokba egy noldás novit, kérek kritikákat, ha lehet...

www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=1&a=1948

a második fele még engedélyre vár, de ott lesz az is...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281971 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Novellák
Kedves fórumozók!

Szeretném az ilyenek iránt érdeklődők figyelmét felhívni az Északi Királyság internetes oldal Pajkos Póni fórumának körében elindult mesélésre.

Ugyanis kitaláltam egy kis képzeletbeli országot, amely valahol és valamikor Középfölde továbbéléseként létezett. Neve Nagybirtok. Sok tekintetben hasonlít Középföldére, de némely dolgokban különbözik tőle. Nagybirtok bemutatását, valamint térképeket oldalamon, az Északi Királyságon lehet megtalálni.

Az egyik fórumozónak eszébe jutott, hogy írhatnánk Nagybirtokon játszódó történeteket, meséket. Ez el is indult, az ötletadó fórumozó írta az első részt. Egy-egy történet több részből áll, és minden részt más-más fórumozó ír. Jelenleg az első történetből két rész készült el. A folytatásra már van jelentkező, de a 4. és a későbbi részekre még nincs. Nem hiszem, hogy a Pajkos Póni fórumozói között lenne még lehetséges mesélő, mivel sajnos összesen kb. öten vagyunk aktív fórumozók.

Ezért szeretném kérni a fanfiction-öket és a meséket szerető embereket, hogy legalább olvassák el Nagybirtok bemutatását és az eddig elkészült történetet, és ha van kedvük és ihletük, jelentkezzenek a történet folytatására. Szerintem nagyon jó kis mese kerekedhet ki belőle, és ha összegyűlne egy pár mesélő, jó hangulat is lehetne.

A Pajkos Póni fórum a tolkientudastar.uw.hu címről, az Északi Királyság (ahol Nagybirtok bemutatása és a térképek vannak) pedig a arnor.uw.hu címről érhető el.

Üdvözlettel:

A Szürke Zarándok

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276929 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Novellák
Szia Szerell! Egy pillanatra bekukkantottam a honlapodra, és megnéztem a galériát. Örömmel fedeztem fel közöttük a koppenhágai sellő szobrot, eszembe jutott, amikor ott jártam. Ültünk a parton egy padon és nézelődtünk. Igen népszerü hely. Egy arra járó olasz család valami hihetetlen lármát csapva fényképezkedett a szobornál. Az egyik a sellő cicijébe kapaszkodva fel is mászott hozzá, hogy ott is készüljön róla kép, amint átkarolja.

Kedvelem a sellőket, főleg mint ábrázolást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.585 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére