Novellák

Több
19 éve 1 hónapja #241499 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Novellák
Tindomiel, én véleményeznék, de ha rákattintok egy-egy történet címére, mindik 404-es problémára hivatkozik... :( Az én gépemmel van a baj?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #241498 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Novellák
Ha valaki esetleg félhumoros novellákra vágyik,az nézze meg a honlapom,és véleményezze őket,lécci!

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #241155 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Novellák
Kedves mindenki,

a csoportalakítások kezdete óta játszom a gondolattal, h megpróbálok összegyűjteni egy olyan csoportot a versesek és prózások közül, ami a Szofi által vezetett Vers(es/tan) Csoport mellett működhetne, és kimondottan az irodalom (versek, elbeszélések, adott esetben természetesen nem zárkózom el a drámai szövegek elől sem) értelmezésének technikáival, az értelmezés gyakorlatával (igény szerint elméletével/elméleteivel) foglalkozna. Nem kell semmi ijesztőre gondolni, emberi nyelven ez annyit jelent, h ülünk, és arról beszélgetünk, h egyes közösen választott v valaki által bedobott (akár saját, akár máshol talált) szövegek mit jelentenek, hogyan jelentik, és miért azt jelentik.

Ezt a gondolatomat több minden megerősítette: egyrészt a tábori Toll Rend egy db értelmezés-alkalmának sikere (rövid volt, de intenzív, és nagyon érdekes; nekem úgy tűnt, h a résztvevőknél is működött a dolog), másrészt az az igény, amit Veszprémben a hétvégén Dodie közvetített felém, nevezetesen h talán jó ötlet lenne a kritika-írásról egyet s mást megtanulni. Azt gondolom, h kritikát írni legjobban akkor lehet, ha tisztában vagyunk az értelmezés szempontjaival és lehetőségeivel, tehát ez a csoport alkalmas lenne erre is.

Az ötlet tehát ezennel fel van dobva, mivel a félévkezdés miatt pillanatnyilag csak érdeklődést szeretnék felmérni. Kérdéseket szigorúan mailben szeretnék kapni, ha vannak; esetleg nem lenne rossz, ha a következő Tolkien Klubon (már ha nem a 19-20-ai hétvégén lesz) vagy utána le tudnánk ülni az érdeklődőkkel, és megfogalmazni vmi alakuló-szerűt. Attól félek, nagyon gyakran nem lennének az alkalmak, de a hivatalosan igényelt havi egyet tartanánk, és igény szerint otthoni/levelezős feladatokkal lehetne sűríteni a munkát.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #238648 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Novellák
Brisa: hálám örökké üldözni fog... (utyhoty FUSS!! :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #238490 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák

Martine írta: Hello! Új vagyok itt, valaki meg tudná mondani, hogy kell saját írást felrakni??? Előre is köszi!



Itt lépésről lépésre le van írva: www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=5&a=957

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #238481 Írta: Martine
Martine válaszolt a következő témában: Novellák
Hello! Új vagyok itt, valaki meg tudná mondani, hogy kell saját írást felrakni??? Előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #238376 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Novellák
www.pafi.hu/041175.htm

Kiíró: Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület
Pályázat címe: Állatbarát Meseíró Pályázat 2004/2005
Pályázhatnak: 10 év alattiak (gyermek), 10 év fölöttiek (fiatal-felnőtt).
Beadási határidő: 2005. február 10.

Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület pályázatot hirdet "Állatbarát Meseíró Pályázat 2004/2005" címmel, melynek célja az állatszeretet-környezeti tudatosság fokozása, a kreatív alkotószellem ösztönzése.

Pályázati korosztályok: 10 év alatti (gyermek), 10 év fölötti (fiatal-felnőtt). A pályázók műveiket az egész országból, és külföldről is (magyar nyelven) beadhatják.

A munkákat a mese műfajának megfelelően megírva várjuk.

A beküldött pályázat nem lehet nagyobb, mint két gépelt oldal. A mű lehet verses mese is.

Egy pályázó csak egy munkát küldhet be! A pályázatot csoport is elkészítheti!

Az elbírálás során előnyt élveznek azok a résztvevők, akik munkájukhoz képi illusztrációt (rajzokat vagy festést) is mellékelnek.

1. Minden pályaművet olvashatóan, pontos névvel és címmel megjelölve kérünk beküldeni.

2. A munkát a postai megküldéssel egyidőben floppyn, cd-n vagy külön a mese@zug.hu e-mail címre (csatolt file-ban) kell elküldeni.

Minden pályázó postai levelében saját névre és címre megcímzett, BÉLYEGGEL ellátott közepes méretű válaszborítékot kell, hogy mellékeljen. Ezt elmulasztva a pályázat érvénytelen.

A pályázat beadható 2004. november 15-2005. február 10. között.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #238157 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Novellák
Brisa!
Először is kösz, hogy kitettétek a novellákat az oldalra.
(csak tudnám, hogyhogy nem ééén nyertem...? :roll: :roll: :) hiba került a számításaimba... Gonosh!!! :twisted: )

Továbbá visszaélnék felszólalási jogommal. (:lol:)
Arról lenne szó, hogy nem igazán ceretem, ha az igazi nevem szögdécsel a neten...
Nem lehetne kijavítani mondjuk "Mornambar (R. Tamás)" -ra? ;)

link: www.tolkien.hu/view.php?m=149&c=1&a=1567

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237442 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák

Dodiee írta: Feltettem egy novellát a Tolkien.hu-ra, engedélyezésre vár, én meg majd kritikára:)


___________
A link: www.tolkien.hu/view.php?m=53&c=1&a=1564 (Brisa)


Dodiee, ledöbbentem! Nagyon erőteljes, nagyon mélyre vágó. Tetszett.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237333 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Pályázati lehetőségek:

Pályázati Felhívás
az Irodalmi Rádió Hangos Kortárs Irodalmi Antológiájának 2005. február havi számában való megjelenésre


Tudnivalók:

1. A pályázat kiírója:
Irodalmi Rádió
2. A pályázat kiírójának címe:
Miskolc
Vörösmarty Mihály út 37. IX/3.
3530
3. A pályázat címe, témája:
Hangos Kortárs Irodalmi Antológia – 5. rész
Kortárs amatőr és hivatásos írók, költők részére publikálási lehetőség, műveik hangzó anyaggá való feldolgozása, elkészítése, a hazai irodalom színesítése, gazdagítása, az irodalmi élet megmozgatása.
4. Pályázhatnak:
Magyar amatőr és hivatásos írók, költők; Magyarországról és a világ bármely pontjáról.
5. Megjelenés:
a) Az Irodalmi Rádió Irodalmi Óra című egy órás műsorában, a műsort átvevő rádiókban: Civil Rádió (Budapest), Hobby Rádió (Debrecen), Európa Rádió Miskolc (Miskolc), Tenkes Rádió (Siklós), Remény Rádió (Pécs), Rádió Egy100 (Százhalombatta), Parti Rádió (Abádszalók), 2XX Radio (Canberra), Príma Rádió (Székelyudvarhely). A műsor várható sugárzása: 2005. 6. hét. Részletes információk:
www.szinhaz.hu/irodalmiradio/hetimusor.shtml
b) Audio CD-n, melyből a pályázó kívánságára küldünk egy vagy több példányt.
6. Formai követelmények:
Egy pályázó egyszerre két művel pályázhat. Lehet:
a) két verssel
b) két prózával
c) egy verssel és egy prózával
Egy mű maximális hossza próza esetében 3, vers esetében 4 gépelt oldal lehet a következő formázás szerint:
- A/4-es lap
- mindegyik margó 2,5 cm
- betűtípus: Times New Roman 12-es
- sorköz: szimpla
- bekezdés: balra zárt
A műben szereplő idegen szó vagy kifejezés esetén a kiejtést kérjük feltüntetni zárójelben!
Tematikus megkötés nincs, bármilyen témával és műfajban lehet pályázni.
7. Pályázni kizárólag postai úton lehet az Irodalmi Rádió címére (1-2. pont).
8. A művekhez csatolni kell a kitöltött Pályázati Űrlapot!
A Pályázati Űrlap letölthető az Irodalmi Rádió honlapjáról a következő címről: www.szinhaz.hu/irodalmiradio/hakiaurlap.doc
9. A pályázatok beérkezésének határideje:
2005. január 28.
10. Pályázati díj:
Nincs, a pályázás ingyenes.
11. Információ:
20/544-0372
a.zsoldos@chello.hu
www.szinhaz.hu/irodalmiradio
12. Jutalmazás:
A rendszeresen sikeresen pályázók bekerülnek az Irodalmi Rádió alkotói közé, később külön műsort készítünk róluk és művészetükről, valamint segítjük irodalmi pályafutásukban, megjelent könyveiket népszerűsítjük, könyvbemutatót, író-olvasó találkozót szervezünk számukra.

Pályázati Felhívás
az Irodalmi Rádió A bánat című hangos kiadványában való megjelenésre


Tudnivalók:

1. A pályázat kiírója:
Irodalmi Rádió
2. A pályázat kiírójának címe:
Miskolc
Vörösmarty Mihály út 37. IX/3.
3530
3. A pályázat címe, témája:
A bánat – a bánat, a szomorúság, az elkeseredettség, az aggodalom által ihletett, az ilyen témában született művek.
Kortárs amatőr és hivatásos írók, költők részére publikálási lehetőség, műveik hangzó anyaggá való feldolgozása, elkészítése, a hazai irodalom színesítése, gazdagítása, az irodalmi élet megmozgatása.

...

(a többi ugyanaz, mint az előző kiírásban)


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237207 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák
Csavargó: Mi van a novellás csoporttal?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237181 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Feltettem egy novellát a Tolkien.hu-ra, engedélyezésre vár, én meg majd kritikára:)


___________
A link: www.tolkien.hu/view.php?m=53&c=1&a=1564 (Brisa)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236062 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Írókörösök fölött meglengetném a véres pallost jövő hét vasárnap éjfél, hatridő. aki addig nem ír, az döntse el akar e még tag lenni. vagy mi döntjük el.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236057 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Novellák
Tudom, hogy nem ide tartozik, de azt hiszem a hihetetlen forgalomba belefér:
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN FÓRUMOSNAK, LEGFŐKÉPP AZ ÍRÓKÖRÖSÖKNEK!
:hello:

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #232064 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Novellák

Brisa írta:

Alyr Arkhon írta: (ettől függetlenül nem tudom használni a livejournalt


Szméagol is valami ilyesmit mondott.

Csavargó, amúgy a szabványra várhatsz. Nincs olyan ugyanis. De itt egy leírás a csoportalakításról: www.tolkien.hu/view.php?&c=5&a=1522


Ok felfogtam. Megírtam az alapító beszámolót, ha kell vkinek szívesen elküldöm emilbe. Arra kérem a belépni óhajtó személyeket, hogy küldjék el nekem priviben a becsületes polgári nevüket. Ell kéne döntenünk, hogy mi legyen a csoport neve. Talán nem lenne a legjobb választás a novellás csoport. Ergo jó lenne ha a nevetekkel együtt a javaslataitokat is elküldenétek, aztán majd döntünk közösen. (persze az is jó ha itt megvitatjátok). Ha ez megvan akkor elküldöm a megírt alapító beszámolót a vezetőség emiljére, és várjuk a visszajelzést. A belépésemet is elintézem a jövő héten, és akkor elvileg a két ünnep közt aláírás céljából össze lehetne jönni, vagy akár postán körbeküldeni a papírt.


Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #232013 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Kicsit szétoffoltátok a topicot, szal töröltem. Minden, a Livejournallal kapcsolatos problemát, vicces közbevetést és egyebet privátban tessék közölni.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231573 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Novellák
Hékás...a cicafülét ki ne felejtsétek...
És ezúton kérnék haladékot karácsonyig. Thanx - bár ez nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy nem leszek kész előbb..

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231564 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Mint mondtam hozzám lehet fordulni technikai jellegű kérdésekben...priviben vagy msn-en. Alyr már megtette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231546 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta: (ettől függetlenül nem tudom használni a livejournalt


Szméagol is valami ilyesmit mondott.

Csavargó, amúgy a szabványra várhatsz. Nincs olyan ugyanis. De itt egy leírás a csoportalakításról: www.tolkien.hu/view.php?&c=5&a=1522

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231545 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Ilmarë írta:

Alyr Arkhon írta:

Drizzt írta: Menj fel a livejournal-ra...ott ki van írva a közösben.


Voltam fent már nemegyszer. Jelszót tudok változtatni, semmi mást nem találok.


egyébként bérház udvar volt a téma, a békebeli gangos bérház kockaköves udvara az a körbezárt fajta


thx.
Novella kész.
(ettől függetlenül nem tudom használni a livejournalt

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231532 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta:

Drizzt írta: Menj fel a livejournal-ra...ott ki van írva a közösben.


Voltam fent már nemegyszer. Jelszót tudok változtatni, semmi mást nem találok.


egyébként bérház udvar volt a téma, a békebeli gangos bérház kockaköves udvara az a körbezárt fajta

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231390 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Menj fel a livejournal-ra...ott ki van írva a közösben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231351 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Itt kérek elnézést az írókör hanyagolása miatt. Ráfelejtettem.

El tudja valaki küldeni mi is a pontos szöveg aminek szerepelnie kell a novellában? vagy keressem ki mert nektek sincs felírva?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231204 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Szmeagol,gillz is ide tartozik...és Brisa már nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231203 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák

Mornambar írta: :)
Akkor tessenek felvilágosítani, ki az az első írókör? :D


Dodiee, Drizzt, Rabyn, Brisa, Alyr ööööö és még páran, meg jómagam bocsát mindenkitől, akit nem említettem, de a memóriám sajnos hiányos e téren.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231163 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Novellák
:)
Akkor tessenek felvilágosítani, ki az az első írókör? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231136 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Morn, Rabyn teljesen másra kérdezett rá. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231131 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Novellák
Mmint Selina, Sonor meg a törpiek? Sajnos igen... :( Már csak én maradtam... :bawling:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231015 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Izé az első írokör teljesen behalt?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #230962 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Novellák
Nemrég tettem fel a Középföldei Tolvajok Kocsmája c. kis nemtomminek az elejét
Ezt több társammal egyetemben írtuk, a forum.rpg.hu -n, sajnos mostanság alábbhagyott :(
Én szerkesztettem egységes novellává, de még az első kötettel se vagyok kész...
Mindenesetre lesz vagy 10 fejezet... ;)

Aztán a második kötet, na az rövidebb jóval, s most a harmadikba gyepesedtünk bele :(

Első fejezet
Második fejezet

S aki kedvet érez folytatni a mesét...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére