Képzőművészet

Több
20 éve 10 hónapja #129281 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Én is jönnék segíteni, ha van rám szükség :-D
Csináltam vázlatokat. Én arra gondoltam, hogy lehet rá más emberkéket festeni a háttérbe, akiknek megvan a fejük. És akkor mondjuk a Szövetség tagjainak a feje helyén lehetne a lyuk, de lennének mások is, akiknek megvan a fejük. Ti láttátok a Kreténben a GyU-s képregényt? Szerintem olyan stílusban kéne megcsinálni, mint amilyen az is.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #128211 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sisseee: Én besegítek!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #128065 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Dodiee: A ló!!! GYÖNYÖRŰ!De hol a paca a pacin? én nem látom

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #127161 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Három és öt fej között. Lehetne valami olyasmi pl, amelyen Aragorn felemeli a hüvelykujját, miközben a két nője kétoldalról átöleli, míg tőlük jobbra Galadrielnek, mint a Föld Fundamentumánál is erősebb szellemnek éppen az ujjára húzza az Egy Gyűrűt egy nazgul. Vagy Boromir, mint tűpárna, Legolas hajápoló készlettel stb. Lehet karikaturisztikus is, sőt, az a legjobb. Hobbitok sem ártanak, ha vannak...
Szóval jöhetnek az ötletek, de az a legjobb, ha kohézióban van a kép, egy a témája.
Talán a legjobb egy kilenclyukú (híd) lenne, a komplett Szövetség megfestésével. Végül is terjedelmi akadály nincs, lehet kétszer öt méteres is...
Amire (gondolom) szükség van: először megbeszélni, mit fog ábrázolni a kép. Ezután valaki elkészít néhány vázlatot kicsiben, a legjobbat kiválasztjuk, majd ebből készül egy másik vázlat nagyobban, részletesebben, színesben. Elosztjuk, ki festi a hátteret, ki a testeket, stb. Összegyűlünk, megfogjuk a vásznat, berajzoljuk halványan a vázlatot és a lyukakat, majd megrajzoljuk az egészet (egyenlőre vonalasan). Ellenőrizzük, javítunk, ha kell. Ez szerintem egynapos meló. Másnap, ha még mindig elégedettek vagyunk, kivágjuk a lyukakat, keretre feszítjük (ezt összecsukhatóvá kell tenni), elő a színessel és az egészet kiszínezzük végleges verzióra. A végén bevonjuk valamilyen tartósítószerrel, és örülünk, meg fényképezkedünk.
Az összehajtás helyeit is előre kell megtervezni, nem törhet meg a kép sok-sok hajtogatás után sem egy karakter közepén.
A keretre feszítés nem csak fakeretet, hanem karton hátmerevítőt is jelent. Valahogy úgy kell az egészet megoldani, hogy jól szállítható legyen (az sem kizárt, hogy három-négy részre szét kell vágni a végén hogy külön tárolhatók legyenek). Talán úgy kellene, hogy legyen egy kép a Három Vadásszal, egy Frodóval, Samuval és Gandalffal, egy pedig Boromirral, Pippinnel és Trufával, és a hátteret úgy kombinálni, hogy bármelyik bármelyikkel összeilleszthető legyen (azaz ha a hármat egymáshoz rakjuk, a bal szél pontosan illeszkedjen a jobb széllel mintában, mint egy körképnél).
Hívtam profi segítséget is, de remélem, a Kreíatív Szekció van olyan kreatív, hogy ezért ne kelljen kifizetni nagy összegeket külsősnek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #127157 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Képzőművészet-topicgazdaként kötelességemnek érzem, hogy ebbe belefolyjak :D Bár érdemi munkában tuti nem tudok részt venni, a tervezési folyamatokban viszont szívesen vállalok részt.

Telcontar: hány fejhelyre gondoltál kb?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #127153 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sziasztok!
Kérésem/felhívásom lenne.
A Társaságnak szüksége van egy olyan paravánra, amelyen vicces GYU-s jelenet van megfestve és van rajta néhány kivágás, amelybe a fejüket teszik a fényképezkedni vágyók. Egy kb. négyszer két méteres festményt kellene összehozni, július elejéig. Tokajba, a táborba és a Szigetre kell.
Jelentkezőket várok sürgősen, a csapatmunkát preferálom! Minden anyagot megveszünk természetesen. Profi munka kell, ezért tervező és részletrajzoló is szükséges, tehát minden kézre szükségem van! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126877 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sziasztok! Ez nem a végleges verzió, de hogy pár nappal több időtök legyen rá, beírom.

A Magyar Tolkien Társaság a Tokaj-Hegyalja Fesztivál szervezőségével közösen irodalmi pályázatot hirdet.

Nevezés:
A pályázatra olyan magyar nyelven írt novellával vagy verssel lehet nevezni, amelynek témája J. R. R. Tolkien Középföldéje. A mű nem ütközhet A Gyűrűk Urában (The Lord of the Rings), A Babóban (The Hobbit) és A Szilmarilokban (The Silmarilion) foglaltakkal, kivéve, ha azt más, Tolkien által írt szöveg alátámasztja. A témaválasztás szabad, a terjedelem maximum 15.000 karakter (kb. öt oldal). A műnek nem kell Középföldére korlátozódnia, de Tolkien Ardájának keretein belül kell maradnia, a teremtés és a negyedkor elejének (Elessar Telcontar király uralkodásának vége) közötti időszakban.

A művek beküldése:
A műveket jeligével ellátva, Word dokumentumként az irodalmipalyazat@freemail.hu címre vagy kinyomtatva a Magyar Tolkien Társaság címére (Budapest, 1073 Városligeti fasor 3.) kell küldeni. Kérjük, hogy feltétlenül írja meg nevét, életkorát, pontos címét, és e-mail címét.
A beküldés határideje 2003. június 30.

Értékelés és díjazás:
A beküldött művek vers és novella műfajban külön-külön két kategóriában kerülnek értékelésre: 16 éven aluliak, valamint 16 évesek és idősebbek.
A legjobb pályamunkák (...) díjazásban részesülnek és megjelennek a Magyar Tolkien Társaság honlapján, valamint a Társaság saját újságjában, a Lassi Laurie-ban.

Eredményhirdetés:
Az eredményhirdetés helye és időpontja: Hegyalja Fesztivál, Tokaj, 2003 július 11. A nyertesek, akik nem tudnak személyesen megjelenni, írásban kapnak értesítést.

Kapcsolat:
A pályázattal kapcsolatban további információ Krieger Tamástól kérhető a telcontar@freemail.hu mailcímen, illetve a 30/236-44-13 telefonszámon.

Sok sikert kíván a Magyar Tolkien Társaság és a Tokaj-Hegyalja Fesztivál szervezősége!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126873 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Sesy Olórea írta: Be tudná vki rakni azt a címet, ahová küldhetek képet (lassiba)? Mert már nem tudok scannelni :cry:


Sztem írj egy privit Cicának vagy Gumipóknak, ők biztosan tudják.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126867 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Be tudná vki rakni azt a címet, ahová küldhetek képet (lassiba)? Mert már nem tudok scannelni :cry:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126547 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Képzőművészet
:oops: köszönöm szépen:)) örülök hogy tetszik, de télleg:)) Viszont csak most vettem észre, hogy van egy festékpötty a paci fején :heu: de most már marad :D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126435 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Dodie! Ez a paci mestermunka... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126407 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Képzőművészet
dodiee, az a ló egyszerűen fantasztikus! gyönyörűek a színei!!!
(személy szerint Hermész szárnyas sarui is tetszenek :D )

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126396 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Képzőművészet

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126377 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Igen jó kártyaillusztrációk a MiddleEarth kártyajátékhoz (nem a Decipherhez) :

www.angelfire.com/ar2/hoover/mideart.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126373 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Laurelen írta: Elnézést az Off-ért :oops: : de nem tudja valamelyikőtök, játszák-e nyáron valahol(gondolom szabadtéri színpadon) Az ember tragédiáját?


Offra off, avagy jó példával jár elöl az újdonsült topikgazda... :D
Laurelen:

Szegedi szabadtéri Játékok,
Madách: Az ember tragédiája
Augusztus 12, 13.

:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125926 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Elnézést az Off-ért :oops: : de nem tudja valamelyikőtök, játszák-e nyáron valahol(gondolom szabadtéri színpadon) Az ember tragédiáját?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125394 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Igen, azt hiszem láttam az ő illusztrációit is... de az enyém azért nem olyan jó :wink: Majd valamikor bescannelem

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125375 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Gollam írta: ehhem... ami a rajzolást illeti, én most épp Madách: Az ember tragédiája-hoz készítek minden színhez illusztrációt... lehet, hogy ha érdekel valakit, majd megmutatom, vagy bescannelem...


Gollam, a szívem csücske az mű!!!! Szkenneld be és nyugodtan tedd fel, sztem nem vagyok egyedül! 8) (Zichy Mihály illusztrációit ismered?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125372 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Képzőművészet
ehhem... ami a rajzolást illeti, én most épp Madách: Az ember tragédiája-hoz készítek minden színhez illusztrációt... lehet, hogy ha érdekel valakit, majd megmutatom, vagy bescannelem...

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125324 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Oisin:Szuper!!! Fantasztikusak, nekem liűeginkább a sárkány tetszett :lol:
Én is suoktam rajzolni, és én is gondolkodtam már a Képtőművészetin, de majd még elválik...De Én se tudom őket bescannalni sajna!
De ti folytassátok, mert nagyon tetszenek!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124675 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Ugyanilyen az elfwood.lysator.liu.se :) Egy baj van vele, hogy rendszeresen újra kell pofozni a szervert és olyankor nem elérhető...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #124649 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Nagyon tetszenek a rajzaitok!
Oisin: az Aengus álma gyönyrű!
Nekem is vannak rajzaim, csak nem tudom bescannelni őket.Van egy jó hely, ahová lehet ingyen feltenni képeket:

www.kepeim.hu

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #122362 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sajnos tényleg elég kevés jön be Brisa, de az amit láttunk, szerintem épp elég(jó). :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #121829 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Erendil, Oisin: Nagyon jókat rajzoltok! Irigyellek titeket.

Amúgy én is szoktam rajzolgatni. Leginkább fantasykat (unikornis, sárkány, tündék). Lehet, hogy egyszer bescannelem én is a rajzaimat. De köztük alig van Tolkiennel kapcsolatosak. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #120689 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Nodlee, Galadh, kösz szépen.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #120492 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Oisin írta: Bescanneltem én is néhány rajzomat (inkább csak vázlatok):

Kincset őrző sárkány
Gollam halászik
Aengus álma (ír mese)

Nem profi rajzok, de valamit megmutatnak az én világomból.

Üdv, Oisin


A sárkány ás az Aengus álma nagyon jók!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119857 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Az Aengus álma nagyon tetszett! Gollam halászik: behalás! nagyon édes :-D

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 8 hónapja #119846 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Képzőművészet
A rajzaim átkerültek a Telcontar.Hu Kreatív Szekciójába.

Bescanneltem én is néhány rajzomat (inkább csak vázlatok):

Kincset őrző sárkány
Gollam halászik
Aengus álma (ír mese)

Nem profi rajzok, de valamit megmutatnak az én világomból.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119761 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Képzőművészet
kis drágák... :-)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119622 Írta: Erendil
Erendil válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Én is fejből rajzolok,kivételek a portrék,és ez az,mert sztem egész hasonló a filmbéli Frodóhoz...De pl. drága haverjaim le Michael Jacksonozták... :lol:

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.692 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére