Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 8 hónapja #70269 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Színművek
Elolvastam a történetet (de azt hiszem egy része nincs meg nekem, ezért vki küldje el még1szer!), és legszívesebben Nellast vállalnám, de mivel az már foglalt Morwenre gondoltam, csak... valakinek el kéne dönteni, hogy illik-e rám ez a szerep (Ha shairáé akkor bocs, meg se szólaltam! :roll: ). Meg szvsz Morwenhez túl 'fiatal' vagyok. (Egyébként: hosszú barna haj, korhoz képest(13!!!) átlagos magasság... *vállat von* valaki döntsön...)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70241 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

akkor pedig legyen magas + kell neki egy nagy fekete csuha/csuklyás köpeny/ilyesmi... szal szerintem "emberi" szereplővel meg lehet oldani, csak vigyázni kell, hogy ne legyen túl komolytalan.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70238 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Csak az a baj, hogy Morgoth össze-vissza járkál a jelenetében... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70237 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Talán Morgothot is ugyanúgy meg lehetne oldani, mint Glaurungot, csak vörös fény helyett sötétséggel és vmi hátborzongató, dübörgő hanggal :wink:
shaira: mit szólnál Morwenhez? illik hozzád?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70200 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Ja bocsesz, ezt kifelejtettem: én Morgothot úgy képzeltem, hogy bő fekete köpenye van, és "dobozfeje", legalábbis fekete maszkja. És magas emberkének kellene játszania (ez sem a tesóm lesz... :wink: ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70199 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Szia mindenki!
Szerintem a hajszín nem nagy probléma... Majd megpróbáljuk úgy megoldani, hogy pl. Morwen fején mindig legyen csuklya vagy kendő, vagy ilyesmi. Jelmezek, díszletek: én csak leírtam a jelmezekről az én elképzeléseimet, de a Tiétekre is kíváncsi vagyok! "Demokrácia van". Tehát közösen beszélünk meg mindent, ha valakinek van bármilyen más ötlete, az feltétlenül szóljon! Esgal, kíváncsi vagyok a rajzaidra. Tali mindenképp kell, szerintem még szept. első felében, mindenesetre nem a legvégén. Addigra meg is tudjátok kérdezni a termeket, az klassz lenne, ha legalább az egyik bejönne. Időpont szerintem valamikor hétvégén legyen, de amíg helyszín sincs, kár ezen vitatkozni. Ja Esgal, én megyek pót-táborba, úgyhogy légyszi hozd el a rajzaidat... Nekem nincsenek rajzaim, csak a színekről vannak elképzeléseim, de azok is befolyásolhatóak. És persze az adott "színész" szava is sokat nyom a latban. Ennyit most az én elképzeléseimről, írjatok Ti is minél többet!
Szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70193 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Színművek
Én is szívesen elvállalok bármilyen szerepet. A hajam félhosszú, göndör, fekete. :roll:
Ha ez valamelyikükre jó, felőllem ok. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70184 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!

Szívesen lennék Morwen, de.. tudjátok, szőke vagyok. És rövid hajú is, tehát Finduilasnak sem tökéletes. :? De az egyiket azért elvállalom.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70178 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Igen, a helyszinnel kapcsolatban nekem is van otletem.
Megkerdezhetem a muvelodesi hazat ahol a sziniiskolaban tanulok, hogy egy-egy alkalomra igenybe vehetnenk-e a kis szinhaztermet.

Nem tudom belemennek-e, de megprobalok egyezkedni majd veluk szeptemberben ha ujra indul a suli.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70172 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Hopp,elfelejtettem:aki közületek a (pót)táborba jön,azokkal lehet majd beszélni erről is--tehát jelmeztervek,díszlettervek,stb.-t majd hozzátok!
Namárie!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70171 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Hali my dear színtársulat!

Örülök,hogy alakulunk! :hello:
Cue ötletét Glaurungra jónak tartom,én is vmi hasonlót akartam javasolni,de már megelőzött...viszont eszembe jutott a Morgoth-szerep is...én azt is valami nagyformátumú dolognak képzeltem el,azt hogy oldjuk meg?Vagy lesz az sima "emberi" szerep?
Kincső:Kutyafuttában volt időm átnézni a javasolt jelmezeket,némelyik nem is rossz,sőt...viszont én is tervezgetek,csak rajzban,beszkennelni nem tudom,de majd ha lesz ebből tali,arra viszem őket.Meg a díszletterveket is,merthogy az is van--egyelőre még szintén rajz,de nem lesz gond megvalósítani.Na mind1,ezeket (díszlet+jelmez)majd egyeztetjük.
Ha kevés a statiszta,az első három felvonásban(ha jól emlékszem)nincs szerepem,én tudok effélét is vállalni!
Próbahelyiségnek egy ötlet:sulinknak van egy díszteremnek kinevezett helyisége,színpaddal,meg effélével,szal amint lehetőségem lesz (kb.szeptemberben),érdeklődök majd a bérlés vagy nem-bérlés-csak-felhasználás lehetőségeiről.De ezt ne vegyétek biztosra,csak fölvetettem!
Én nagyon szorgalmaznám egy találkozó létrejöttét,ahol átbeszélhetjük és egyeztethetjük az egészet...időpontötlet?Mondjuk szeptember vége felé valamikor?

További jó szervezést:
Nienor Níni...ööö...azaz Esgal :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70134 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső: Színdarabom van, de sajna még nem tudtam az egészet elolvasni, nem volt rá időm.(Mondjuk inkább azt, hogy bejöttem a suliba és nem hoztam magammal... :? :x ) Holnapra elolvasom a teljeset, és akkor majd választok. Köszi, hogy összeírtad kik vannak meg (legalább a nem-meglevőkben gondolkodom csak :P ), és férfiszerepet is szívesen vállalok, habár messziről se nézek ki 'férfinek'. :lol:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70123 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Szia mindenki!
Eia: mindenki magának választ szerepet. Úgyhogy... ja, nem tudom, van színdarabod? Ha nincs, szólj, és elküldöm!
Tehát akkor, azt hiszem eddig a következő szereplők vannak:
Brandir - Cueddo;
Beleg - Laegolas;
Estel - Thingol;
ötéves Túrin, Mím - Kinga (még mindig a húgom :wink: )
Túrin - Mish (Laegolas ismerőse);
Melian - Áfi;
Nienor - Esgal;
Nellas, mesélő - én.
Van egy olyan érzésem, hogy kihagytam valakit, kérem nem megsértődni, hanem szólni! De az is lehet, hogy nem hagytam ki, de akkor elképesztően kevesen vagyunk! Még női szerepből is van egy raká: szabad: Morwen, Aerin, Elwing, Idril (esetleg Aerin lehetne azonos az utóbbi kettő egyikével), Finduilas (én vállalom, ha nagyon nincs más jelentkező... illetve meg kell néznem, hogy nem ütközik-e a mesélővel), Larnach lánya, Túrin dajkája, és még statisztaszerepek: brethili asszonyok, lányok, erdei falu asszonyai, esetleg az első felv. 1. képében is lehetnek asszonyok... Eia, ezt most részben a Te kedvedért írtam le! Meg a Tiédért, Telu! Válasszatok! És mellé valószínűleg nekünk is kell majd apróbb férfi-szerepeket választanunk.
:!: Aki már választott, az is válasszon még "epizódszereplőt" is!
Most ennyi tellett a "tollamból", szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70116 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Laegolas: remek, már nagyon várom a kezdést :wink:
személyes tali + megvalósítás sztem ősztől lesz, részemről sajnos csak akkor :(

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70057 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Elsosorban zoldes-szurkes-barnasra gondoltam, de meg nem tom.
Megprobalom osszedobni a fejemben, lerajzolom es megdumaljuk majd a szemelyes talin.
Ja, es jo hir:

Van egy Turinunk :) Irjatok be hogy Mish fogja jatszani, elvallalta a szerepet az ismerosom. Amint talalkozo lesz, ertesitem, de az email cimet is meg tudom adni ha kell valakinek.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70027 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Áfonya: Persze, sztem tervezheted.
Laegolas: pontosan milyen jelmezre gondoltál Belegnél? (tényleg igazad van, nem lehet fehér...)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70026 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Színművek
Tervezhetném esetleg a Melian-jelmezt magamnak? Már vannak ötleteim - meg jobb is, ha nem egy-két ember nyakába szakad az egész jelmeztervezés... :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70006 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Színművek
ÁÁÁÁ!!! Jó sok(k) mindenről lemaradtam!:cry::cry::cry::cry::cry: (de azért igyexem majd pótolni :roll: ) Én is szeretnék vmilyen szerepet kapni! Mind1, hogy mit! (de lehetőleg nőit...)Ugyan nem vagyok nagy tehetség (bár egyesek szerint naon lyol színészkedem, amikor nem akaok tesizni... :P )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69949 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Ja, es ijam lesz, esetleg parat tudok szerezni is kolcsonbe, kerdes hogy mennyi kene.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69948 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Hu, micsoda forgalom!

Egy apro megjegyzes mielott elkezdi valaki csinalni Beleg jelmezet:
Mivel erdojaro-vadasz-stb tunde Beleg, ezert nem tudom elkepzelni hogy feher csillogo ruhaban jarna, mivel ez a leheto legkevesbe megfelelo oltozet ahhoz az eletmodhoz. Ez csak aprosag ahhoz kepest hogy most miket kell megbeszelni, de feltetlen szeretnek ez ugyben egyeztetni majd ha rakerul a sor.

Laegoals

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69921 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Színművek

Kincső írta: Áfi, Léli: OK, akkor rátok bízom Glaurungot! Neveljétek fel Ti! :wink: :tongue: Nem tudom, hogyan lehetne árnyékkal megvalósítani, de úgy látom Nektek van ötletetek! Tiétek a pálya!

Én? Nekem nincs elképzelésem! Ez a baj! Még fogalmam sincs, hogy miről beszélgettek :cry: :cry: :cry: Na jó, Tuor, meg Voronwe történetén már túljutottam. Ja Cue: ez az ötlet a Glaurungról tetszik.

És azért ne számítsatok rá, hogy én mindent tudok! Vannak (illetve lesznek) ötleteim, de azért még nem vagyok rendező.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69877 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső:Két emailt is kaptam de nem tom megnyitni öket mert nincs a gépen olyan amivel meglehetne....(Igy Cueddo darabját sem tom otthon nézegetni....)Szóval gáz....Ja és holnap utazom...addig szervekedjetek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69859 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Sziasztok!

Úristen, lesül a képemről a bőr, hogy nem néztem be ide, de vmiért nem kaptam e-mailt a hozzászólásokról... de ez sem mentség, bocsánatot kérek mindenkitől... :oops: :oops:
szóval:

- Glaurung: én úgy képzeltem, hogy vöröses fény jön vhonnan, és Glaurung hangja egy erősen torzított, mély hang. Tehát Glaurung szerintem kicsit se látsszon. És amikor hozzá beszélnek, jóval a szemmagasságuk fölé nézzenek.
Ahogy Glaurung átkel a Teiglinen: asszem egy óriási lepellel meg lehet oldani. ezt át kellene vonszolni a színpad felett, viszonylag elég magasan (a hely adottságairtól függ), és kb olyan hatást ér el, mintha lecsüngene a hasa (mi a véleményetek erről?)

- Estel Adániel: eredetileg Thingolt én akartam, azért, hogy ott tudjak lenni az utolsó képben. de akkor legyél te Thingol, én meg mondjuk leszek Tuor.
Erről jut eszembe: Tuorral együtt vándorol egy Voronwe nevű tünde, ez is egy statisztaszerep.

végre van Nienor! köszi, Esgal! :) én most már végleg maradok Brandirnál, mert egyáltalán nem érzem magamban a képességet, hogy Túrint el tudjam játszani. pedig nagy álmom lett volna...

- a jelmezek színeivel kapcsolatban volna egy-két eltérő javaslatom:
fontos: sztem a Turgon-Tuor-Earendil vonalon a kék legyen az uralkodó, (Idril-Elwing pedig fehér).
a királyoknak kellene vmi koronaféle, vagy egy csillogó, arany/ezüstszínű fejpánt, karika, ilyesmi.

és most már bejövök mindennap, és kérdezzetek mindenről, amit nem egészen értetek. mindenről van elképzelésem :wink:





Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69858 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!
Áfi, Léli: OK, akkor rátok bízom Glaurungot! Neveljétek fel Ti! :wink: :tongue: Nem tudom, hogyan lehetne árnyékkal megvalósítani, de úgy látom Nektek van ötletetek! Tiétek a pálya!

Áfi: Szerintem Maiapóknak nagyon megtisztelő a Te társaságod! :wink: A mi szempontunkból Te ezerszer jobb vagy - ha az övéből nem is -, ugyanis nem hiszem, hogy hajlandó lenne a darabban szerepelni :wink: (arról nem beszélve, hogy kínai lenne neki az egész). :D
Na sziasztok:
Kincső

u.i.: Áfi, a kalózos szemkötőről magadnak kell gondoskodnod... :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69852 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső, nyugi, én itt vagyok! :wink:

Kincső írta: Nem akarok ítélkezni az ötleted fölött, de így is elég bajunk lesz pl. a csillaggal a végén, hát még ha sárkányfejet lógatnánk... És körvonalaka hogy tudnánk csinálni? Én egyébként Glaurungot vörösnek képzeltem el, és különben is van itthon egy plüss Süsünk, úgyhogy majd igyekszünk, hogy ne hasonlítson rá... :D


A "körvonalas" példával azt akartam érzékeltetni, amit Léli mondott: hogy nem kell mindennek teljesen premier plánban látszania, főleg Glaurungnak nem, sztem. Elég ha pl. a feje meg a fél teste látszik árnyékban a szereplők feje felett.
Léli: egyébként üdvözlünk a fedélzeten, nagyon örölünk, hogy besegítesz!
Szuper dolog, hogy van tapasztalatod, számítunk Rád! :itscool:
A darabot gyorsan olvasd el, mert szuper! (Persze a Szil idevonatkozó fejezete ajánlott előtte, valóban..)

Kincső írta: Áfi: Üdv, Maia-bandita! Maia-banya/Maiapók örülni fog, hogy társa akadt!


Hú, ez számomra nem éppen hízelgő... :lol: Azért remélem, én egy fokkal jobb vagyok Maiapóknál... :roll:

Ha szeretnél szöveget, nézegesd a színdarbban a banditás részt! Van olyan is, akinek csak egy-két mondata van...
Egyelőre ennyit, talán holnap összeírok még pár dolgot.


Megyek is, és választok magamnak valami elvetemült karaktert... ja, nem tudom Középföldén van-e ilyen, de egy kalóz-szerű fekete szemkötőre igényt tartok, stipi-stop! :lol: 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69846 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

Telcontar_Leli írta: Ai na vennui!

Hú, de belejöttetek a szervezésbe. Egyre jobban igyekszem a Szil-t olvasni, csak nem igazán van rá időm (tételek, egyéb irományok...). Ma is hladtam vagy 4-5 fejezetet. Szóval, talán már nem sokára én is be tudok szállni a dologba. MInt már korábban írtam, főként a rendezésben tudnék részt venni. Év elején a suliban segédrendező voltam egy igen nagy darabban (70 ember (és mindent nekem kellett tudnom)), és ősztől pedig a Szentivánéji álomban töltöm be ugyan ezt a szerepet, tehát egy kicsi gyakorlatom már van. Már csak el kéne olasnom a Szil-t, meg a darabot...
De azért javaslok valamit. Nem kell mindennek pontosan, jól elkülönülve megjelennie. Úgy értem, az az árnyék megoldás például jó ötlet, vagy a tárgyak "átalakítása" is megfelel, de azért ennél figyelni kell, hogy mit mivé (mi a Paradicsomi almafát alakítottuk át arra a kereszté, melyen megfeszítették Jézust).
Szóval igyekszem olvasni, és közben a fórumot is figyelem.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli


Szia Léli!
Belejöttünk a szervezésbe? Hmm... És akkor miért van az, hogy én regényeket írok, és még csak nincs is rá válasz? :cry: Jó, tudom, hétvége van és nyár...
Azért örülnék, ha más is vakkantana néha valamit, mert kezdek elbizonytalanodni! :roll: (Akinek nem inge... :wink: )
Léli, örülünk neked! Azazhogy én... :) Végre valaki, aki ért is hozzá! :hello: Nekem csak lelkesedésem van... :?
Olvasd szorgalmasan a Szilmarilokat! Jól jönne egy emberke, aki nem ilyen kezdő ezen a téren, mint mi. Hol tartasz benne?
Remélem minél előbb elolvasod a darabot is!
Ja és elküldöm neked mailban a szereplő- és jelmezlistát, jó?
Szia:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69841 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Színművek
Ai na vennui!

Hú, de belejöttetek a szervezésbe. Egyre jobban igyekszem a Szil-t olvasni, csak nem igazán van rá időm (tételek, egyéb irományok...). Ma is hladtam vagy 4-5 fejezetet. Szóval, talán már nem sokára én is be tudok szállni a dologba. MInt már korábban írtam, főként a rendezésben tudnék részt venni. Év elején a suliban segédrendező voltam egy igen nagy darabban (70 ember (és mindent nekem kellett tudnom)), és ősztől pedig a Szentivánéji álomban töltöm be ugyan ezt a szerepet, tehát egy kicsi gyakorlatom már van. Már csak el kéne olasnom a Szil-t, meg a darabot...
De azért javaslok valamit. Nem kell mindennek pontosan, jól elkülönülve megjelennie. Úgy értem, az az árnyék megoldás például jó ötlet, vagy a tárgyak "átalakítása" is megfelel, de azért ennél figyelni kell, hogy mit mivé (mi a Paradicsomi almafát alakítottuk át arra a kereszté, melyen megfeszítették Jézust).
Szóval igyekszem olvasni, és közben a fórumot is figyelem.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69825 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!
Összeírtam, hogy én hogyan gondolom a szereplők ruháit.
Tehát:
falubeliek - egyszerű, hétköznapi munkaruhák;
Húrin - előkelőbb, világos ruha;
Morwen - hosszú, bő, sötétkék ruha;
Túrin - világos ruha, az utazáshoz szürke v. terepszínű köpeny, Doriath elhagyása után sötét ruha+köpeny;
Lalaith - fehér ruha;
szolgák - egyszerű ruhák, én régi falusi öltözetekre gondoltam;
dajka - kikeményített alsószoknya, fehér kötény, blúz, fejkötő;
Sador - u.olyan, mint a többi szolga;
Húrin katonái - világos, esetleg csillogó ruhák;
Morgoth - fekete, bő köpeny, és lehet hogy rossz ötlet, de én a fejét maszkkal képzeltem el;
Morgoth 2 szolgája - fekete, csuklyás köpeny;
Gethron és Grithnir - szürke v. terepszínű (barna) ruha;
Beleg - fehér, csillogó ruha, csuklyás, szürke köpeny (sztem fontos, amikor először jelenik meg tünde a színen, rögtön tudniuk kell a nézőknek, hogy nem ember, hanem tünde)
Thingol - világosszürke köpeny;
Melian - fehér, suhogó ruha;
Saeros - fekete köpeny, tarka ruha (a kétszínűségét jellemzi)
udvar népe, ajtónálló - világos ruhák;
Mablung+kísérői - szürke köpeny, fehér ruha;
Nellas - zöldesbarna v. világosszürke, egyszerű ruha;
Larnach lánya - piros kendő, rikító színű ruha (akár rózsaszín is lehet, nem baj, ha nem illik össze);
banditák - viseltes, szürke ruhák;
erdei falu lakói - falusi ruhák;
Mím és a másik két törp - hosszú sapka, tarka ruha;
Gwindor - kissé őszülő haj, először viseltes, szürke köpeny, majd új,fehér;
Orodreth királyi tanácsa - világos ruhák (ua., mint Thingol udvarnépe);
Finduilas - fehér, hosszú ruha;
Gelmir, Arminas - szürke v. terepszínű köpenyek, ruhák;
Orodreth - szürkésfehér, csillogóbb, mint Thingolé;
Glaurung - teljesen más téma, írjatok ötleteket;
Brodda - sötét, esetleg tarka ruha;
Aerin - kék ruha (esetleg ua., mint Morwené); világos kendő a vállára;
keletlakók - sötét v. tarka ruhák;
Asgon - kopottas ruha, mint a többi szolgának;
Dorlas, Brandir, Hunthor - barna, szürke ruha és köpeny
brethili férfiak - ua., mint erdei falu lakói
brethili nők - színes szoknya, kendő, fehér blúz;
brethili gyerekek - itt szerepelhet "Lalaith", és még egy két fiatalabb korú, pl. Telu, én, stb., hasonló ruha, mint a felnőtteknek;
Níniel Nienor - fehér ruha, fölötte először u.olyan köpeny, mint Mablung kísérőinek, azután fekete;
Tuor, Idril, Earendil, Elwing - fehér ruhák, Tuor és Earendil: fehér köpeny;
Turgon - fehér ruha, világosszürke köpeny (ua., mint Thingolé)

Várom az ötleteket, kritikákat, stb.!
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69788 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

Áfonya írta:

Kincső írta: Áfonya:Tudjuk, hogy nagyon sok munkával jár a dolog - én legalábbis igen :roll: -, a jelmezeket, díszleteket mi csináljuk, illetve már alkuba bocsátkoztunk a Képzőművészetesekkel.
A zene nem lehet gond, nálunk van itthon "pár" lemez, kazetta, és át is tudom venni a kiválasztott dolgokat. Csak a CD-lejátszónk rossz, de már réges-régóta, ezért kevés CD-nk is van. Glaurung pedig gondolom ugyanolyan, mint a többi szereplő, valakinek be kell öltöznie a jelmezébe. (Kitömött farok, nagy fej, a nyakon egy nyílás a szemnek...)


Kincső: ez rendben van, így elég egyszerűen megoldható, csak nehogy véletlenül Süsü-effektust érjünk el vele... :!: Sztem Glaurungnak nem kéne teljes egészében látszania, csak árnyékban, körvonalakkal, estleg a fejének. Valahogy én úgy képzeltem, hogy a színpad felső részén látható csak, a szereplők feje fölött - ezzel is érzékeltetve pl. a méreteit. (De ez csak kósza ötlet... :roll: )
Jelmez, díszlet: igen, mi csináljuk, de arra is kell gondolni, hogy ki és hogyan fogja őket mozgatni, cserélni - ehhez nagyon pontos időzítés, koordináció szükséges. Jó lenne, ha akadna vki akinek vannak efféle tapasztalatai, és be tudna nekünk segíteni. Nincs vkinek ügyelő ismerőse egész véletlenül? :roll:
(Tényleg nem akadékoskodni akarok, csak ha már így belevetettük magunkat a dologba, akkor jó lenne profi munkát végezni. :) )

Apropó: a "gonosz" - mondjuk úgy: negatív - szerepekre nincs egy jelentkező se? És ugye tisztában vaygtok vele, hogy mindenkinek minimum 2 szerepet kell vállalnia, mert különben nem leszünk elegen?


Én szívesen játszanék negatív karaktert, minidg is bírtam a kissé gonosz szereplőket... De Meliant azért választottam, mert igyekeztem olyan szerepet találni, ami nem jár túlzottan sok szövegtanulással (nagyobb szerep megtanulására/próbálására valószínűleg nem lenne időm). Egy banditát azonban szívesen bevállalok még! 8)
Kincső: sztem Cue sem fog megharagudni azért, hogy besegítesz a szervezésben - az a lényeg, hogy haladjon a szekér! Igaz, Cue? :wink:


Nem akarok ítélkezni az ötleted fölött, de így is elég bajunk lesz pl. a csillaggal a végén, hát még ha sárkányfejet lógatnánk... És körvonalaka hogy tudnánk csinálni? Én egyébként Glaurungot vörösnek képzeltem el, és különben is van itthon egy plüss Süsünk, úgyhogy majd igyekszünk, hogy ne hasonlítson rá... :D
Nem tudom, miért nem jár erre Cue, máshol sem láttam, de nekem tegnap is, tegnep előtt is, ma is küldött e-mailt - vagyis válaszolt az enyémre, :arrow: Net-közelben és otthon van. Szóval nem értem... Én igazán nem akarom átvenni a "parancsnokságot", dehát ő napok óta nem írt ide... :roll: :(
A díszletekről én már gondolkodtam, nyilván lesz hátul egy kép, amit könnyen lehet cserélni a képek közötti sötétségben. Egyébként pedig egyszerű tárgyak lehetnek a díszletek (pl. kartonból, amit nem kell/lehet élőben használni), amiket könnyű ki-be vinni. És mivel úgyis lesz egy csomó emberke, aki éppen nem szerepel, és nem is lép pár percig a színre, ezt el fogjuk tudni rendezni. A többi apró problémát majd megvalósítás közben megoldjuk. Szerintem mielőbb el kellene kezdeni, egyelőre szabad téren, majd ha már komolyabb próbák lesznek, díszletekkel és hasonlókkal, akkor menni egy alkalmas helyre. Addig is: aki tudna ilyen helyet, szóljon feltétlenül!!!
Áfi: Üdv, Maia-bandita! Maia-banya/Maiapók örülni fog, hogy társa akadt! :wink: Ha szeretnél szöveget, nézegesd a színdarbban a banditás részt! Van olyan is, akinek csak egy-két mondata van...
Egyelőre ennyit, talán holnap összeírok még pár dolgot.
Sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69785 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Színművek
Áfonya:EGY YÓ CSAPAT BÁRMIRE KÉPES.TAPASZTALAT...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.008 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére