Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 8 hónapja #69783 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Színművek

Kincső írta: Áfonya:Tudjuk, hogy nagyon sok munkával jár a dolog - én legalábbis igen :roll: -, a jelmezeket, díszleteket mi csináljuk, illetve már alkuba bocsátkoztunk a Képzőművészetesekkel.
A zene nem lehet gond, nálunk van itthon "pár" lemez, kazetta, és át is tudom venni a kiválasztott dolgokat. Csak a CD-lejátszónk rossz, de már réges-régóta, ezért kevés CD-nk is van. Glaurung pedig gondolom ugyanolyan, mint a többi szereplő, valakinek be kell öltöznie a jelmezébe. (Kitömött farok, nagy fej, a nyakon egy nyílás a szemnek...)


Kincső: ez rendben van, így elég egyszerűen megoldható, csak nehogy véletlenül Süsü-effektust érjünk el vele... :!: Sztem Glaurungnak nem kéne teljes egészében látszania, csak árnyékban, körvonalakkal, estleg a fejének. Valahogy én úgy képzeltem, hogy a színpad felső részén látható csak, a szereplők feje fölött - ezzel is érzékeltetve pl. a méreteit. (De ez csak kósza ötlet... :roll: )
Jelmez, díszlet: igen, mi csináljuk, de arra is kell gondolni, hogy ki és hogyan fogja őket mozgatni, cserélni - ehhez nagyon pontos időzítés, koordináció szükséges. Jó lenne, ha akadna vki akinek vannak efféle tapasztalatai, és be tudna nekünk segíteni. Nincs vkinek ügyelő ismerőse egész véletlenül? :roll:
(Tényleg nem akadékoskodni akarok, csak ha már így belevetettük magunkat a dologba, akkor jó lenne profi munkát végezni. :) )

Apropó: a "gonosz" - mondjuk úgy: negatív - szerepekre nincs egy jelentkező se? És ugye tisztában vaygtok vele, hogy mindenkinek minimum 2 szerepet kell vállalnia, mert különben nem leszünk elegen?


Én szívesen játszanék negatív karaktert, minidg is bírtam a kissé gonosz szereplőket... De Meliant azért választottam, mert igyekeztem olyan szerepet találni, ami nem jár túlzottan sok szövegtanulással (nagyobb szerep megtanulására/próbálására valószínűleg nem lenne időm). Egy banditát azonban szívesen bevállalok még! 8)
Kincső: sztem Cue sem fog megharagudni azért, hogy besegítesz a szervezésben - az a lényeg, hogy haladjon a szekér! Igaz, Cue? :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69782 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső:megkaptam és nyomtatom,csak a nyomtató szórakozik épp!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69781 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Áfi, Cue: Ugye nem baj hogy én válaszoltam? :roll: Bár úgy tudom, hogy a fejleharapás Internetes küldési módját még nem találták fel... :wink: Bocsi, tudom rossz vicc volt... :oops:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69778 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Szió sokadszor is ma!
Orlando: Épp most küldtem neked e-mailben. :wink:
Áfonya:Tudjuk, hogy nagyon sok munkával jár a dolog - én legalábbis igen :roll: -, a jelmezeket, díszleteket mi csináljuk, illetve már alkuba bocsátkoztunk a Képzőművészetesekkel. A zene nem lehet gond, nálunk van itthon "pár" lemez, kazetta, és át is tudom venni a kiválasztott dolgokat. Csak a CD-lejátszónk rossz, de már réges-régóta, ezért kevés CD-nk is van. Glaurung pedig gondolom ugyanolyan, mint a többi szereplő, valakinek be kell öltöznie a jelmezébe. (Kitömött farok, nagy fej, a nyakon egy nyílás a szemnek...)

Apropó: a "gonosz" - mondjuk úgy: negatív - szerepekre nincs egy jelentkező se? És ugye tisztában vaygtok vele, hogy mindenkinek minimum 2 szerepet kell vállalnia, mert különben nem leszünk elegen? (Ez alól esetleg kivétel Túrin, Nienor, szóval a nagyon nagy szereplők. De mivel ők sem szerepelnek minden felvonásban, jobb lenne, ha statisztaszerepet vállalnának olyankor. Persze nem erőszak a disznótor, csak aki tényleg szívesen csinálja, nem akarok kényszeríteni senkit. Valószeg én is vállalok még valami statisztát, csak még meg kell nézzem, kinek a közelében nincs se mesélő. se Nellas szerep. Mert pl. Mablung szívesen lennék, de egyszerre szerepel Nellasszal, és arról a szerepről nem mondok le. :twisted: Valószínűleg inkább "negatív statiszta" :) leszek.
Na szép kis monológot kivágtam :wink: , sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69772 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső:miről szól a darab?Az egyik törpöt LEHET,hogy bevállalom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69769 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Színművek
Na látom, szépen kezdünk gyűlni. 8) :itscool:
Cueddo: gyakorlati kérdésem az lenne, hogy milyen terveid vannak a színpadra állítással kapcsolatban? :?: Ahogy elolvastam a darabot, meglátásom szerint elég sok díszlet-, és jelmeztervezői il. rendezői/ügyelői munkát igényel. Ezt hogyan fogjuk megvalósítani? Illetve hol? (Csak egy dolog ami felmerült bennem: hogyan fogjuk összehozni pl. Glaurungot? 8O ) Nem akarok nagyon előreszaladni, de erre is gondolnunk kell - no meg pl. a próbákra is... :roll:
Üdv,
a Ti maiátok (Hmmm... meg tudnám szokni ezt a szerepet... :sungl:)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69768 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!
Fő a gyorsaság, úgyhogy máris összeírtam a szereplőket.
Ja és azt elfelejtettem, hogy a húgom elvállalta Mím szerepét. Még két törp kerestetik! No meg persze egy Lalith-jelölt is. :roll:

Tehát:
Szükség van egy mesélőre, ez én leszek.
A dőlt betűsökre már akadt jelentkező.

Főbb szereplők:
Húrin
Morwen
Túrin (gyerek)
Túrin (felnőtt) (kérdőjelesen dőlt)
Lalaith
Sador*
Morgoth
Gethron*
Grithnir*
Beleg
Thingol
Melian

Saeros
Mablung
Nellas
Larnach lánya
Ulrad
Forweg
Andróg
Mím
Gwindor
Finduilas
Gelmir
Arminas
Orodreth
Glaurung
Brodda
Aerin
Asgon (szolga Brodda házában)*
Dorlas
Brandir
Níniel Nienor

Hunthor
Turgon
Tuor+Idril, Earendil+Elwing

További szereplők („statiszták”): /felkiáltójel: van szövege, ha egy mondat is/
5-6 falubeli, esetleg lehet közöttük nő is (!: 4-nek van szövege)
szolgák Húrin házában (a *-gal jelöltek közéjük tartoznak)
Túrin dajkája (!)
10 katona, akikkel Húrin a csatába megy, ők játszhatják
Morgoth 2 szolgája
Keletlakó emberek
Thingol udvarnépe: közéjük tartozik Mablung és Saeros, (!:ajtónálló)
Mablungot kísérő tündék
Banditák (!: öreg bandita, egy bandita, másik bandita)
Erdei falu lakói (!: Larnach)
Két törp
Orodreth királyi tanácsa

A „statisztaszerepekből” mindig az kap, aki épp akkor vagy közvetlenül előtte/utána nincs a színpadon.

Minden eddigi jelentkezőnek elküldöm e-mail mellékletként is.
Szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69753 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Sziasztok!
Időközben rájöttem, hogy kell egy mesélő is, és én szívesen leszek. :) Ha valaki nagyon akarna, jelentkezhet, elég sok szöveg van. :wink: De én vállalom az egészet.

Minerva: NEM!!! Ez egy színdarab Túrin életéről, Cueddo írta. Nem akarsz beszállni? Keresünk - még mindig - jelentkezőket! Ha igen, el tudom küldeni neked!

Orlando: Lásd feljebb. Ha megadod az e-mail címed, el tudom küldeni neked, ha kéred.

Laegolas: tudok "Túrinról", csak amíg nem biztos, nem akartam beírni.

Estel: Akkor én is az alattvalód vagyok! :)

Telu: Már adtam párat... Neked kell választani, mert mi nem tudhatjuk, neked melyik tetszene. Nézegesd a darabot, és hátha kapsz ihletet! :wink:

Előbb-utóbb összeírom a szereplőket... Talán holnap... Csak ma nem volt itthon anyukám délelőtt, úgyhogy nekem kellett főzőcskézni (ami egyébként nem baj :wink: ), du. meg vásárolni voltunk. Bár sztem ha ráérek, sem írtam volna össze ma... :roll: :?

Na szió, remélem nem hagytam ki semmit/senkit:
Kincső ... azaz Nellas :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69749 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Színművek
Ez az a cucc, ahol Gollammal együtt vagyunk Glorfindel? :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69730 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Színművek

Laegolas írta: Akkor ezentúl királyomnak foglak szólítani :lol:

Rendben, Beleg Cúthalion, ám a magam részéről nem fogok megsértődni akkor sem, ha egyszerűen leELUzol... ;) 8) :up:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69727 Írta: Orlando
Orlando válaszolt a következő témában: Színművek
Miféle mű van itt készülőben? :?: :?: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69725 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek

Estel Adániel írta: Na jó, akkor legyen - illetve legyek :D - Thingol.


Akkor ezentúl királyomnak foglak szólítani :lol:

Laegolas ... ööö... akarommondani Beleg Cúthalion :up:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69724 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Színművek
Na jó, akkor legyen - illetve legyek :D - Thingol.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69703 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Telu jelentkezik....de hogy mire...nem tom..adjatok valami ötletet....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69680 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Meg annyi hogy TUrin valszinuleg az ismerosom lesz, aki most olvasa eppen a darabot.
Par napon belul visszajelez hogy megy-e.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69659 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Tehát, ígéretem szerint:
Brandir+Thingol - Cueddo,
Nienor - Esgal,
Melian - Áfi,
Beleg - Laegolas,
ötéves Túrin - Kinga (alias a húgom :wink: ),
Nellas - én.

Ha valakit kihagytam véletlenül, az feltétlenül szóljon :!:

Telu: Válassz nyugodtan bárkit, lehetsz tünde Mablung kísérőjeként, bandita, falubeli, Thingol udvarnépe, erdei falu lakója, Larnach lánya, Húrin katonája, Morgoth szolgája - de gondolom nem ez álmaid szerepe -, és lehetsz a rengeteg férfi mellékszereplő egyike, pl. Saeros, Andróg, Ulrad, Mablung, Húrin, stb., stb. Apróbb szerepekből ötöt-hatot is vállalhatsz, feltéve hogy nem szerepelnek egyszerre. Vagy egy nagyobb szerep, és mellé 1-2 kisebb. Valószínű többünknek kell majd ilyen banditákat, Húrin katonáit, stb., stb.-t játszani.
Na szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69658 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Estel: szerintem válasszál, mert úgy látszik mindenki utoljára akarna... :)
Tehát: Kérjük a mélyen tisztelt jelentkezőket, hogy válasszanak szerepet maguknak, mert szeretnénk tisztán látni! Nem kell félni, fő a gyorsaság, mert a végén még valaki elhappolja a vágyva vágyott szerepet! :D :wink:
Ez komoly volt! Szeretnénk összeírni, hogy milyen szerepekre nem volt még jelentkező! Most mindjárt összeírom az eddigieket!
Szió:
Kincső

[size=9:18tj5u8h]u.i.: Ugye nem baj, Cue, hogy kézbeveszem kicsit az ügyet? :roll: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69622 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Színművek
:lol: Ez volt a varázsszó... Imhol egy jelentkező, aki olvasta Cueddo darabját, tetszett neki :itscool: , és szívesen vállal benne férfiszerepet! (Nem szűkítem le a lehetőségeimet, inkább megvárom, ki lesz rámosztva. ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69613 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Na látom nincs tul sok férfijelentkező....

Akkor nagy lépésre szántam magam:

Leszek férfistatiszta....esetleg....ha nincs más....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69598 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
hejjje siras RULEZ!!! 8)

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69597 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Udv,

Utso hozaszolasom ota valtottam par levelet az ismerosommel. Azt irta hogy szivesen beszall ilyen szinmuves dolgokba, de kicsit bizonytalan volt merthogy nicns gyakorlata. Megirtam neki hogy ez ugyben abszolut nem fog kilogni a sorbol ugyhogy ez nem lehet akadaly. :D
Most elolvasa a darabot, mert meg nem ismeri a tortenetet, es akkor jelez hogy megy-e a dolog.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69562 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Jé, Esgal, az előbb még nem ilyen avatarod volt! :wink: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69548 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Esgal:Bátor vagy! Én is Nienor lennék a szívem mélyén, de nem merek belevágni... De szerintem te jó Nienor leszel! Ez a probléma is megoldódott. Hurrá! :bounce: :hello: :smokin: Bárcsak a férfiszereplő-dolog is minél előbb megoldódna!
Remélem lesznek még jelentkezők ma!
Sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69542 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Hi,mélyen tisztelt színtársulat! :)

Haladunk a darabbal...ez jó...
Jelzem,beszállnék a jelmeztervezésbe (elméletileg ugye én efféle szakra megyek tovább)szal ebben számíthattok rám.

Ha még nincs Nienor,csendben,és lehetőleg a nagyképűség látszata nélkül szólok,hogy szívesen eljátszanám...bár ez nem csak a szándékaimon múlik, mondjuk inkább,hogy szívesen megpróbálkozom vele,de ha az első alkalommal kiderül a tehetségtelenségem(már amennyiben van nekem olyan--szörnyű módon nem vagyok tisztában a saját képességeimmel),akkor hanyagolom,és megelégszem statiszta vagy mellékszereppel.

Fú,most remélem,ez nem nézett ki úgy,hogy akkora az arcom,hogy ki se látok mögüle?
Mind1,én remélem a legjobbakat.

Namárie!

Esgal

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69501 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Kincső kérésére: :wink: Nos,Gollam remekül tervez ruhát...és én is took segiteni...és shaira állitolag fodrászkodik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69491 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Mondjuk lennék én más is valami fontosabb szereplő is...férft is játszanék....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69489 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Telu: végül is statiszta is kell, ráadásul nem is kevés(kb 6-10)...

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69488 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Színművek
Én maradok statiszta OK????Mert én 13 éves vagyok és nem találtam szerepet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69486 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Máris megyek szólni! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69484 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Sziasztok!

Kincső: nyugodtan szólj mindenkinek, aki szted jöhet, fórumon belül/kívül, akárhol :wink: ja, és sztem is a húgodnak kellene játszania az ötéves Túrint :roll:

Áfonya: rendben, felőlem lehetsz Melian :wink: Nekem esetleg lesz egy ismerősöm Finduilas szerepére, de nem biztos (majd megkérdezem)

Laegolas: kérdezd meg légyszi, én egyre kevésbé hajlok arra, hogy Túrin legyek... asszem marad Brandir + Thingol.

shaira: válassz bármit, ami még szabad - asszem van miből :wink:

És továbbra is keresünk egy Nienort! :roll:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.992 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére