Kószák Könyve

Több
20 éve 1 hónapja #178838 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Léli írta:

Brisa írta: Akkor menjünk tovább.

Leli és E. Eia Ayna: Búcsú és jóslat


Csak hogy tévedés ne essék, ez két különböző novella, nem egy! Hiába, hogy egymás után történnek (bár ez nem derül ki egyértelműen), attól még külön életet élnek :)


Nem kellene akkor két külön "Cikk"-be rakni? Csak a tévedések elkerülése végett. :mrgreen:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #178751 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa írta: Akkor menjünk tovább.

Leli és E. Eia Ayna: Búcsú és jóslat


Csak hogy tévedés ne essék, ez két különböző novella, nem egy! Hiába, hogy egymás után történnek (bár ez nem derül ki egyértelműen), attól még külön életet élnek :)

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #178647 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #178144 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
No, akkor az én véleményem:

Nefi,

:arrow: Ebből az írásból szerintem sok mindent ki lehetne hozni, ha szánsz még rá figyelmet és energiát. Érdemes lenne...
:arrow: Nekem is az volt az érzésem, hogy egy befejezetlen, kapkodva megírt történetet olvasok. A helyesírási- és a központozási- hibák, valamint a szóismétlések nagyon zavaróak. (A 'volt' a kedvenc szavad? :wink: )
:arrow: Ez a novella egy kósza életének picinyke mozzanatát, egy pillanatképet hivatott bemutatni. Ez a koncepció nagyon jó, bár több helyütt nem marad hű ehhez a történet. Pl. szerintem a főhősök ennyire részletes bemutatása egy hosszú történetet feltételez, valamint az utalások az eseményekre, és a főhősnő húgának belekeverése szintén megbontja a koncepciót. Ezek miatt nem vállhat igazán kerek egységgé a novella. Ennek ellenére én mégsem venném ki ez utóbbiakat (utalások, húg) teljesen, inkább úgy alakítanám át a mondatokat, hogy azok kibontakoztassák az olvasó előtt a drámát /tehát ne kivezessen a történetből/.
:arrow: Felmerült bennem a kérdés, hogy ebben a novellában vajon ki a főhős? Az elején úgy tűnik, hogy Tarlain az, de a újratalálkozással egyre inkább a lány válik a központi alakká, és ő az, aki körül kibontakozik a dráma. Az ő érzéseit, gondolatait, helyzetét látjuk, halljuk. Biztos, hogy kósza sztori ez?
:arrow: "A fiú bolyongott itt egy keveset mikor meglátott egy gyönyörű lányt a piactér másik oldalán akinek hosszú szőke haja volt és földigérő sötét ruha volt rajta. Szürkéskék szeme szomórúan ragyogott míg a lány arcán széles mosoly volt." - Igencsak sasszemű lehetett a fiú, ha olyan messziről képes volt megállapítani Luinalata szeme színét. :D Amúgy a "szomorűan ragyogott" kifejezés nekem sem tetszik igazán, pláne ha egyszer mosolygott a lány.
:arrow: Maga a történet "lányregény"-típusú [size=9:1tbr59tr](így hívom a romantikus, "szerelmes vagyok beléd, de nem lehetek a tiéd" elv köré épülő sztorikat)[/size], ennek következtében túl sok újdonságot nem tartalmaz. Ezért én arra biztatnálak, hogy találj ki valamit, amitől eredetivé válik a novella.
:arrow: A "lányregények" nagy veszélye a "csöpögősség" és a túlzások. Ez utóbbira példa a főhősök "túltökéletessége": "nagyon jóképű férivá serdült", "meglátott egy gyönyörű lányt a piactér másik oldalán" stb. Az előbbit pedig ennél a résznél éreztem:
"- Annyira hiányoztál Tarlain - suttogta és felnézett a fiú arcára csillogó szemekkel. Eddig mindig barátként gondolt csak rá, de most mást is érzett ezen kívül egy olyan érzést amit eddig még soha pedig rengetegen akarták már elnyerni a szerelmét.
- Te is nekem drága Luinom - mondta mosolyogva. Nem emlékezett rá, hogy ennyire gyönyörű lett volna a lány. Már külsőre is látszott, hogy mennyit változott igazi nővé érett abból a kislányból akit annak idején öt éve itt hagyott. Ebben a pillanatban ő is ugyanazt a vonzalmat érezte a lány iránt mint az ő iráta. - Úgy hallottam, hogy te vagy már a falu legjobb harcosa.
"
:arrow: Összegezve: egy kicsit tudatosabb szerkesztéssel, valamint egy eredeti ötlettel, ez egy érzelmileg nagyot ütő novella lehet.

Szerintem dolgozz még vele egy kicsit.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #178124 Írta: DiamondAngel
DiamondAngel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Először én is azt hittem, hogy a háború lényegtelen, de már rájöttem, hogy nem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #177730 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi szépen a kritikát, a nyelvvizsgám után leszedem és kijavítom a hibákat.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #177713 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa írta: Köszi Kincső. Már azt hittem, mindenki megfeledkezett a dologról...

Én majd csak később írom le a véleményemet, most csak ennyit:

Kincső írta: :arrow: "Lényegtelen. Háború készülődik a szomszédos falvak és mi közöttünk" - ez lényegtelen?? 8O :roll: Szvsz nem.


Nefi itt nem a háborúra mondja, hogy lényegtelen. ;)


Hát akkor mire? Hogy érdekházasságra akarják kényszeríteni? :roll: Ez sem lényegtelen. Az a bekezdés nem lényegtelen. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #177114 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi Kincső. Már azt hittem, mindenki megfeledkezett a dologról...

Én majd csak később írom le a véleményemet, most csak ennyit:

Kincső írta: :arrow: "Lényegtelen. Háború készülődik a szomszédos falvak és mi közöttünk" - ez lényegtelen?? 8O :roll: Szvsz nem.


Nefi itt nem a háborúra mondja, hogy lényegtelen. ;)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #177106 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Najó, akkor én "kritizálnék". :roll: :wink:
Bevezetésképp: a történet jó, mint mindig, de a megfogalmazással és a külalak igényességével nem vagyok megelégedve (mint mindig). :roll: Igaz ezt eddig nem mondtam, de ha már te kérted...
:arrow: Külalak. Figyelj jobban az elgépelésekre, legalább egy helyesírás-ellenőrzőt küldj rá, azzal észreveszed az elgépeléseket. De legalább olvasd át mielőtt felteszed. Hidd el, nagyon sokat számít a benyomás, így olyan, mint amit összecsaptál, hanyagul odavetettél, és nem is érdekel igazán. :roll:
:arrow: Központozás. Vesszők, ilyesmi.
:arrow: szvsz nem kell ennyire pontos adat: "körülbelül 185 cm magas volt..." Sztem a szám nagyon rosszul néz ki egy novellában, meg a "cm" is. :roll:
:arrow: "Szürkéskék szeme szomórúan ragyogott míg a lány arcán széles mosoly volt." - Ezt a mondatot egyszerűen nem értem. :roll: Kinek a szeme? Egyáltalán kinek van oka arra, hogy szomorúan ragyogjon a szeme? Tarlainnak nincs. Ha meg a lányé, akkor miért utána van a 'lány' szó? És a 'szomorúan ragyogott' valamint 'széles mosoly' kifejezések nagyon nem illenek össze... :roll:
:arrow: Nagyon sokszor ismétled ezt: "a lány mikor elváltak szép volt, de nem volt különlegesnek mondható, igaz akkor még csak tizenhat éves volt, csupán egy gyermek míg most máe érett nő"; "Már külsőre is látszott, hogy mennyit változott igazi nővé érett abból a kislányból akit annak idején öt éve itt hagyott."; "Annyira más vagy mint amikor elváltunk, nem is hasonlítasz már arra a kislányra akit itt hagytam, gyönyörű nő lett belőled." Ez teljesen fölösleges, vagy legalább másképp ismételd, egyre fokozva, ahogy mindinkább észreveszi a szépségét, vagy nem tudom. :roll:
:arrow: Neunáról nagyon sokat írsz a végén, de szinte semmi olyat, ami Luinalatával is kapcsolatban lenne. A kislánynak nincs szerepe a novellában, ha írsz róla, akkor általa többet kellene megmutass a főszereplő(k)ről vagy az említett konfliktusról.
:arrow: "Lényegtelen. Háború készülődik a szomszédos falvak és mi közöttünk" - ez lényegtelen?? 8O :roll: Szvsz nem.
:arrow: Túl hirtelen a befejezés, nincs lezárása. :roll: Nem az a baj, hogy az olvasó fantáziájára bízod a dolgot, de nagyon lóg a levegőben.
Nos, egyenlőre ennyit, remélem nem voltam túl kemény. :roll: :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176307 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Léli, akkor jövő héten ti következtek, okszi?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176294 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa írta: Mit szólnátok, ha egy kicsit felpezsdítenénk az életet a Kószák Könyve körül?

Arra gondoltam, hogy minden héten egy valakinek a kósza sztoriját állítanánk a középpontba, azt mindannyian elolvasnánk, és véleményeznénk.
A következő héten pedig egy másik novellát olvasnánk közösen, és így tovább.

Mit szóltok?

Szerintem a már befejezett novellákkal kellene kezdeni, hogy aki még dolgozik a művén, annak legyen ideje foglalkozni vele, amíg elérünk hozzá.

Volna egy kérdésem. Olyanról is lehet szó, hogy a mi írásunk (Eiával) az marha hosszú, legalábbis az lesz, ha egyszer elkészül... eddig kb. 4 részlet van meg, 4, önmagában megállni képes novellaként. És hogy ezeket lehetne értékelni, én legalábbis igényelném ezt...

Léli

Ui.: Nem tudom, mennyi időm lesz nekem is értékelni, ha lesz, írok én is 'kritikákat'.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176286 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Oké, akkor lássunk is hozzá. :D

Előlegben:

:arrow: A Kószák Könyvéről (KK):

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hősével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/list.php?m=129&c=1 .


:arrow: A kritikáról:

A jó kritikának mindenféleképpen „építő jellegűnek” kell lennie. Soha nem általánosságokban, hanem mindig konkrétumokról beszélünk. És soha nem a művészt, hanem mindig az alkotást bíráljuk! Érdemes finom dicsérettel kezdeni, majd utána jöhet a kritika, végül pedig egy pozitív megerősítéssel zárjuk.

Az alkotó részéről is fontos a megfelelő hozzáállás: nyitottság, fejlődnivágyás, a másik véleményére való odafigyelés stb.

Megjegyzés: Csak azok írásait véleményezzük, akik kérik ezt!

:arrow: Összességében:

- Nézzük azt, hogy az adott novella mennyire illik a Kószák Könyvébe.
- Mennyire van "jól" megírva: stilisztika, nyelvezet, élvezhetőség stb.
- Mennyire eredeti a történet.
- Helyesírás... :wink:
- A történet logikai felépítése (a benne leírt események, évszámok, részletek stb. nem ellentmondóak-e?)
- Ütközik-e Tolkiennal, ill. más kószás történettel?

Tudnotok kell, hogy a fenti szempontok a Kószák Könyve eredeti koncepciójából adódnak. Ha tartjuk magunkat a célhoz, hogy a harmadkori kószák életéről összeállítunk egy könyvet, akkor érdemes a fenti szempontok alapján végiggondolni a műveket.

VISZONT nagyon fontos, hogy nem kötelező megfelelni ezeknek! Ha valaki egy kósza-sztori keretei között fogalmazta meg az érzéseit vagy vágyait, és pusztán ezért és csakis ezért vetette papírra a történetét, akkor természetesen arra másképp kell nézni. [size=9:2n2qtqzm](Szerintem az ilyeneket nem is lenne szabad véleményezni...)[/size]

Ezért hát kérek mindenki, hogy jelezze, melyik kategóriába tartozik az írása. A félreértések elkerülése végett.


Nos, én arra gondoltam ugye, hogy a befejezett novellákkal kezdjük. Mivel az elején írtak között szinte egyátalán nincs ilyen, ezért a legfrissebb írást javaslom "a mi kis közös asztalunkra letenni". Már csak azért is, mert Nefi írta, aki jelezte, hogy benne van a dolgokban. :wink:

Tehát:
2004. márc. 1. és 7-e között: Nefadar: Tarlain és Luinalata című műve a beszédtémánk.


[size=9:2n2qtqzm](Nefi, azt javaslom nézd át te is, mert sok benne a helyesírási-, ill. elütési hiba. Illetve jelezd, hogy KK-s kritikát kérsz-e vagy sem.)[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176134 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: szerintem nagyon jó ötlet :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176127 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: szvsz jó ötlet! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176123 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Mit szólnátok, ha egy kicsit felpezsdítenénk az életet a Kószák Könyve körül?

Arra gondoltam, hogy minden héten egy valakinek a kósza sztoriját állítanánk a középpontba, azt mindannyian elolvasnánk, és véleményeznénk.
A következő héten pedig egy másik novellát olvasnánk közösen, és így tovább.

Mit szóltok?

Szerintem a már befejezett novellákkal kellene kezdeni, hogy aki még dolgozik a művén, annak legyen ideje foglalkozni vele, amíg elérünk hozzá.

[size=9:2zcfwbih](Az enyimnek még csak a vázlata van meg... amelyet lehet ki is dobok a kukába és valami jobbat találok ki. Szóval nekem nagyon sok idő kell... :wink: Viszont szívesen olvasgatnálak titeket ilyen formában.)[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170180 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Elwing. írta: Nem tudom, ki írta az ainagilos fanficet, de az utolsó része valami gyönyörű lett, minden elismerésem Neki! :hello: :cry:


Kedves Elwing!

Nagyon örülök, hogy tetszett az Ainagil történetem. :oops: :wink: :)

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170169 Írta: Elwing.
Elwing. válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nem tudom, ki írta az ainagilos fanficet, de az utolsó része valami gyönyörű lett, minden elismerésem Neki! :hello: :cry:

" ...Vakként mentem végig a halandó életen..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158296 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Arlith: köcci a kritikát

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #157667 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefadar: Hm.. a történet szép, már az elején megfogott. De a végére enyhén zólva pongyola a stílusod. Mintha olyan "tökmindegy"
hangulatban írtad volna.. És néha csak térkitöltőnek használod a párbeszédeket, az pedig befékezi a cselekményt.Nem kell szóról szóra pontosan tudnunk, hogy mikor kívántak egymásnak jó éjszakát, vagy egészségedrét egy tüsszentés után- szvsz. elég,ha egy egy mondat erejéig jelzed,hogy itt és ott beszélt erről, vagy arról ;) További sok sikert!

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156781 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
igen, lehetséges. A veled talizós részt megírom a vasárnap és hétfőn elküldöm mailban vagy itt priviben

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156098 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
[size=9:1jbebcu3]Az előzőt közben már megtaláltam, lehet, hogy amikor kerestem, skkor nem volt még engedélyezve... :roll: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156016 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Igen a mail jobb lenne. Na már befejeztem a méásikat is, most jöttök ti megpróbálom és ahogy haladok küldöm mailben. Kiraktam ide az oldalra, de ha nincs kint kirakom most az odaérkezésünkig újra.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #155174 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta: Kincső: annak a folytatását raktam fel. Ebben a fejezetben érnek vissza, ha minden igaz a jövő hét közeépre végzek és akkor kezdem el írni a közös részt. Amúgy azt elküldheted ha megírtad, mert kiváncsi lennék rá és akkor a tiedhez írnám meg a sajátomat. Két vagy három hét és ki lehet rakni a közös részt.


Lehet, hogy h*lye vagyok, de nem találom... :roll: Hol van?
Vagy lehet, hogy egyszerűbb, ha elküldöd e-mailben...
Én még nem írtam semmit, mert 1. nem volt időm, 2. az MTT pályázatra írtam. [size=9:1hizdnq1](OFF: kész van, és ma küldtem el e-mailben! :hello: Csak az a rossz, hogy ilyen rövidnek kell lennie...[/size] Szvsz előbb még 1x egyeztetnünk kellene. :idea: Akár e-mailben.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #155135 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső: annak a folytatását raktam fel. Ebben a fejezetben érnek vissza, ha minden igaz a jövő hét közeépre végzek és akkor kezdem el írni a közös részt. Amúgy azt elküldheted ha megírtad, mert kiváncsi lennék rá és akkor a tiedhez írnám meg a sajátomat. Két vagy három hét és ki lehet rakni a közös részt.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #154646 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta: feltettem a folytatást, kiváncsi lennék a véleményekre


Melyikét? :roll:

Arlith: csak akkor tudom folytatni, ha Pherivéék visszajönnek :arrow: Nefitől függök. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #154583 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hali!Úgy vettem észre, hogy kedves kószák iszonyat passzívak vagytok, mióta a kószás oldal nem műkszik :) Na mivan? Jó jó tudom én sem fejeztem még be szegény Findrát de akkor is..

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #154367 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
feltettem a folytatást, kiváncsi lennék a véleményekre

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #151853 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

svindler írta: Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.


Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #151852 Írta: Naras
Naras válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hello! A Kószák Könyve tulajdonképpen miről szól? Csak mert marhára érdekel, és kíváncsi vagyok! Világosítsatok fel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #151614 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Megkaptam, nagyon köszönöm, hálám örökké üldözni fog :D

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.546 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére