A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 4 hónapja #163843 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nagyon irigyellek titeket,akik már láttátok.Én holnap nézem meg.Azt híresztelik,hogy feliratosan adják.Ez igaz? :?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163838 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
egohernyo: A Samut játszó színész neve Sean Astin nem Austin. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163836 Írta: egohernyo
egohernyo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Leírhatatlanul eufórikus érzés öntött el, amikor ma hajnalban A Király visszatér végén meghallottam a moziban felhangzó tapsvihart. Én még nem voltam egyetlen vetítésen sem, ahol ilyesmi előfordult volna: a közönség egyöntetűen fejezte ki tetszését a látottakról! Elképesztő, még mindig az átélt élmény hatása alatt vagyok! Annak ellenére, hogy óriási várakozással néztem elébe a befejező résznek, be kell, hogy valljam féltem is tőle. De ez a félelem alaptalannak bizonyult. Peter Jackson fantasztikus munkát végzett!!! Tíz éve olvastam először a könyvet és azóta szinte minden évben újraolvasom. Igaz, hogy a filmadaptáció forgatókönyve sokat elvett és sokat hozzátoldott az alapstory-hoz (ezt már sokan elmondták előttem), összességében nézve mégis torokszorítóan gyönyörűen bontakozik ki a szemünk előtt a történet. Különösen brilliáns, ahogy Samu karakterét hangsúlyozzák az alkotók. Sean Austin mindenkit lejátszott a vászonról!!!! Ki kell emelnem azt a jelenetet, amikor Pippin énekel a lakmározó Helytartónak, miközben fia, Faramir a biztos halálba rohan! Művészi ez az ellentétes feszültségkeltés!!! Számomra ez volt a film csúcsjelenete. Katarzis No 1 !!!!

Persze akadtak olyan dolgok is, amit nem igazán tartottam helyénvalónak, ez itt most nem részletezném (túl sok könny, az a hülye csókjelenet stb.) Mindezeket ellensúlyozta azonban a képi megjelenítés elsöprő ereje!! Hát csak ennyi........ Olvassátok a könyvet és nézzétek a filmet is!! Hú, még annyi minden jutott az eszembe, de nem akarok órákig regélni.

anita
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163826 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most kezdek ocsudni, de nem jó... vége van....
Délig aludtam, végig Théodenes meg olifántos álmaim voltak....

Na mindegy. Igazából amit a legjobban vártam, az Théoden halála volt, na de nem azért, mert nem bírom, hanem épp ellenkezőleg. Féltem attól a résztől, mikor meghal, mert az egészben ő nekem a legkedvesebb...

A másik, mokor Frodó nem bírja megtenni és magára húzza a Gyűrűt....
majd később ha össze tom szedni a gondolatim

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163823 Írta: Silme
Silme válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma reggel nézetm meg a Duna Plazaban a GYU 3-at. Hát, leírhatatlanul tetszett. Már az első két filmtől is el voltam ájulva, de ez... El sem tudom képzelni, hogy hogyan lehetett egy ilyen monumentális és gyönyörű filmet csinálni! Le a kalappal PJ előtt. Sean Astinról nem is beszélve, aki lenyűgöző teljesítményt nyújtott a filmben! Ez volt Életem legjobb, legnagyobb és legszebb filmélménye. A vége annyira szomorú, hogy nagyon sírtam amikor kijöttem a terembőll... :bawling: Hülyének is néztek a jegyszedők! :oops:
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163810 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Thaurwathiwen írta: Faramirt és Éowynt kihagyták sajnos :cry:


Miiiiii??????? :eek2: :crap: :eek4: :evil:
Remélem a bővítettben benne lesznek.
Gondoljatok bele, így is milyen hosszú lett a film.
Nem lehetett volna végigülni, ha mindent beleraknak, és mondjuk a TTT bővített is óriásit változtatott az alapfilm jellegén

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163803 Írta: Tarantino
Tarantino válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most kelltem fel..:::::::::::::)))))))))))...a filmről, csak annyit, hogy nem hittem volna, még álmomba se, hogy ilyet tud alkotni Pj, az első 2 rész nagyon tetszett...de mikor kijöttem a 2-ről, azt tudtam hogy nagyon jó volt, de egyből az idegesítő részletekre figyeltem( Faramir)...és megállapítottam, hogy hozta az első rész szinvonalát, emellett mindenképpen. De amikor a 3. részt néztem, az elejétől fogva, teljesen más érzés fogott el, nem tudtam levenni a szememet a képernyőről...nagyon sötét rész...nagyon gyönyörű..és nagyon tökéletes. Egyszerűen olyan vadul ráver az első kettőre, hogy arra nem lehet lelkileg felkéészülni, mindenki, akinek aki még nem látta a filmet: nem tudod olyan magasra tenni a lécet, hogy megközelítsd azt amit majd a moziba látsz!!!!!!!!!!!
nagyon jó jelenetek:
-szméágol átalakul gollummá
-Gandalf kilovagol Faramírék elé ( nagy fehér fény)
-Nazgulok...minden mértékbe...
-Minas Morgul.....hibátlan!
-Banyapók...beszarás!
-Pelenori harc....ilyet még nem láttam a vásznon!:)))
-Vaskapú előtt, mikor felhívják a nagy szem figyelmét magukra Aragornék..
- aragorn koronázása
-elhalyózás....
- Ja!..és mikor Pippin énekel...ni comment.

Egyébként a "zsepis" dologgal kapcsolatba, nem szoktam meghatódni, pláne nem sírni...de ezen a filmen tényleng egy kicsit meghatódtam..bár a sírást sikerült elkerülnöm..nem csodálom ha valakinek nem:))
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163799 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Úgy látszik tényleg nagy film lett. :) Én sajna csak szombaton nézhetem meg :) , de ha lett volna még 1 hét téli szünet, tuti, h. anyával együtt ott lettünk volna az éjfélin... :lol: [size=9:2npqh7jt]Most az egyszer keresztanyám is beül megnézni, kíváncsi vagyok, mit szól a Banyapóknál (lehet, hogy néhány napig vele fog álmodni)...[/size]

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163791 Írta: Dementia
Dementia válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Úgy tűnik Legolas nagyon belejött a boardingba... :lol: Az előző részben lépcsőn, most olifánton... 8) De nem akarok hibákat keresni a filmben, mert valőszínű találnék. (Még mindig fáj a szívem szegény Nazgulokért... :cry: Ők voltak a kedvenc szereplőim :twisted: :sauron1: )

"All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time
to die."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163785 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
szvs November tájban (mint eddig)

TÉlleg Szauront a világító tornyot kihagytam, meg Legolast aki Gorni kardjában nézi a tükörképét:DD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163782 Írta: Dementia
Dementia válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem az egyetlen dolog, ami kicsit szemet szúrt, az Szauron világítótorony-jellege volt. De még ez is belefért! Szóval alapvetően hatalmas alkotás.
Nem tudjátok, Magyarországon mikor jelenik meg a RotK bővített extra DVD? :?:

"All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time
to die."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163775 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Engem igen is zavart Denethor jellemének a megváltoztatása.. (meg a Faramir&Éowyn rész.) Ugyanis nekem nagyon tetszett, hogy bár Denethor megőrült (tudjuk mért és ez a filmben nem derül ki bár utalnak rá) a méltóságát nem veszítette el! És szerintem igazán szép rész az a könyvben ahogy Denethor a saját máglyáján ég el a palantírral a kezében.. A Faramiros rész meg egyszerűen a kedvencem, ahogy le van írva egyszerűen gyönyörű...
Engem ezért zavart, hogy Denethort így elszúrták..
A Könyvben nem Éowyn búcsúztatja el Theodent? Nem őt látja uccsora? (me én így emlékszem)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163773 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szijasztok!

na most, hogy hazértem és túl vagyok egy kiadós alváson + egy különórán, azután csak ennyit:
Iszonyú jó...voltak részek amiket nem díjaztam kimondottan (vagy nem illettek oda, ezzel nevetségessé tették, de semmi nem tökéletes)
egyszerűen nagyon jó.........félelmetes...
minden tiszteletem PJ-nek, mondjuk vsz soha nem fogja ezeket olvasni :) )
Najó, abbahagyom :)
Faramirt és Éowynt kihagyták sajnos :cry:
Talán máskor írok egy részletesebb kritikát, de most nincs hozzá erőm:)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163762 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azért elég erőteljesen sarkították Denethor jellemét. Gandalf többször is leüti 8O hát ezt nem is tudom mire vélni. (Denethor megőrült ugyan, de azért nem vesztette el minden méltóságát, pláne nem annyira, hogy egy ilyet csak úgy eltűrjön.) Ez a kung-fu harcos Gandalf nagyon-nagyon nem jött be :shake:
De hogy pozitívumot is mondjak: Théoden és Éowyn bár szintén egész másmilyenek lettek a könyvhöz képest, igazán el lettek találva - köszönhetően a nagyszerű színészi játéknak. Nagyon ütősnek éreztem még azt a jelenetet is, mikor Galadriel "felsegíti" Frodót.
Ezek a részek teljesen visszaadták azt az élményt, amit a könyv olvasásakor is érzek :agree:

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163756 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

hedge_hog írta: Denethor jellemének teljes elferdítését

Teljes?! Ha az a "teljes" szó nem lenne ott, akkor egyet is értenék :)
Igaz, hogy kegyetlenebb volt a filmben, de azért a könyvben sem egy áldott lélek :) (+ szerintem Faramir jellemének változása miatt kellett ez bele, Faramir is emberibb lett, esendőbb)
Gandalf milyet koppintott D. fejére! :lol:

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163755 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Huh........... ez a film 8O 8O 8O
Ha megnéztem még párszor sztem írok hosszabban is, mert volt néhány olyan dolog, ami nem tesztett. Vagyis nem ez a jó kifejezés. Inkább azt mondanám: volt néhány olyan dolog, ami nem tetszett annyira, mint a többi ;)
De most csak annyit: nem is mertem remélni, hogy PJ ennyire jól fogja végezni a dolgát, és ennyire könyvhű, vagy inkább könyv-hangulat-hű filmet hoz létre. A könyv az alap, és sztem a többség szívéhez az áll közelebb, de egész más volt pl a Gyűrű hatását így, nagytotálban, drámai zene kísérettel, remek színészi játékkal kísérve látni.
Ez a film érzelmeket, indulatokat vált ki a nézőből. Az csak egy dolog, h a felét végigbőgtem (én pont az ellentéte vagyok Artemisznek, nagyon könnyen sírok filmeken), de pl. amikor Gollam ledobta a lembast, és aztán rákente Samura, nem tudam, h belerúgjak-e az előttem lévő székbe, vagy inkább kezdjem el anyázni Gollamot (hehe).

Ez a film tényleg nem a könyv. És lehet azon siránkozni, h kimaradt pl a Megye megtisztítása (amit én személy szerint nem igazán szeretek a könyvben, de akkor is hozzátartozik ahhoz, és szvsz eléggé fontos), és pl. nekem se nagyon jött be a végén az a Frodó-majdnem-leesik, de basszus, Samu hangja (El ne ereszd!), és Frodó arca, amin látszik, hogy belül viaskodik, hogy nem lenne-e egyszerűbb egyszerűen csak szeretett Gyűrűje után ugrani, és elpusztulni vele együtt....szóval... 8O

Ki kell még emelnem azt a jelenetet, amikor Faramir megkérdi Denethort, h azt kívánja bárcsak ő halt volna meg Boromir helyett. David Wenham egyszerűen fantasztikus! Egyszerűen tökéletesen adja vissza azt az érzést, amit ilyenkor érezhet vki.

Nagy pozítívum, hogy Pippin és Trufa viszonylag többet szerepel, és a harmadik filmre teljesen kinőtték az első filmbeli szerepüket, miszerint ők a "poénkodós karakterek".

A film vége tényleg kellemes csalódás volt, hogy az annyi riasztó pletyka ellenére mégis Samu végszavával ért véget a csodálatos történet.

Na, ebből mégis hosszabb vélemény lett, de lehet, h írok még, erről a filmről nem lehet eleget beszélni ;)

[size=9:t0x3jn41](Azért Gríma egy icipicit hiányzott... :roll: :) )[/size]

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163751 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kedves Morgul, nem kell ahhoz könyv-fetisisztának lenni, hogy a sok durva változtatással ne értsek egyet. Fogadd el, hogy nem vagyunk egyformák, és hogy bizony vannak köztünk olyanok, akik Samu hazaindulását, Denethor jellemének teljes elferdítését, meg a többi indokolatlan -megjegyzem: korántsem az összes- marhaságot bosszúsan látják a filmvásznon. :roll:

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163734 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta: Mikor Faramirt a kapun bevonszolta a lova,és kiállt belőle két nyíl, majdnem megállt a szívem.


Höhö.. de látod, ebből is sejthető már, hogy nem fog meghalni!!
A GyU-ban, aki meghal, abba legalább három nyilat lőnek!! :twisted: :roll:


Bocsi.. Én sajna nem vagyok olyan szerencsés, hogy sírni tudjak a filmeken. De amikor Faramir szeme könnybe lábad az apja megjegyzésétől, akkor MAJDNEM sikerült.. affene..

Én azt mondom:
-A Holtak nem kellettek volna Minas Tirithbe.
-Denethor halála lehetett volna csöppet más.
-Miért Éowyn búcsúztatja Théodent?

De EZENKÍVÜL SZUPER!!

ATTÓL FOGVA, HOGY KIVONULNAK MORANNONHOZ, EGY AZ EGYBEN A VÉGÉIG TÖKÉLY!!

Tökély, Rulz, Király, Hatalmas: :itscool: :up: :itscool: :up: :sungl: :dance: :up: :itscool: :up: :itscool:

-Még 1x láthatjuk Boromirt!!!!!!!!!! :hello:
-Legsie a tündék élén a koronázáson!!!!
-EELROOND-APUCI, MINDENESTÜL!!!
-ÉOMER szintúgy!!
-ARAGORN ABSZOLÚT! (Oscart neki!!!)
-Frodó most a végére lopta magát a szívembe, Samu pedig még kényelmesebben elhelyezkedett benne, mint eddig.
-Pippin éneke!!!
-A palantír!
-Celeborn.. ööö... Marcika újfent.. (én nem akadtam ki azon, hogy ő is elment..)

Na meg ez is totál klassz megoldás volt, a végén a szereplők rajzosan! Hű, de jó volt sikítozni!! Csak MMÉR BOROMIR A LEGUCCSÓ?!! Bilbó sokkal kevesebbet szerepel!
Meglepődtem, milyen sokan Rúllzoztak Elrond-apucinál! Bezzeg Éomernél! Hát senkinek se tecc ez a tökély rohír vezér?! 8O Karl eredeti hangjáról végképp nem beszélve! Nem baj, megmarad nekem! :P :D

Hobbitpofik: :pimp: :itscool: :sungl: :agree: (Samu: na, még 1 korty sör bátorításul, oszt megyek becsajozok!!) :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #163732 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Emberek ez csodálatos volt...Már ami engem illet...Az elejétől a végéig...Fel voltam én készülve hogy gyönyörű lesz, de akkor is...Engem a változtatások nem zavartak egyáltalán, mert maga a FILM kárpótolt mindenért...Igazából csak két résznél kaptam fel a fejem, amikor Frodó elküldi Samut/bár ez utólag átgondolva szerintem nem volt rossz ötlet, így sokkal hatásosabb utána a visszatérése a banyapóknál/, meg Denethor halála is más lett, és most így hirtelen más nem is jut eszembe...Pedig volt még néhány dolog, de nem zavaróak...A kihagyások miatt pedig szerintem kár volt izgulni, így is teljes a történet és a film! De a bővítettet már most nagyon várom...
Szóval tényleg el vagyok ájulva...Még mindig nem tértem teljesen magamhoz...A speciális effektektől is elállt a lélegzetem, de szerintem ezen kívül még van valami, ami naggyá teszi ezt a filmet, mégpedig a színészi alakítások...Valahogy úgy érzem ebben a részben teljesednek ki igazán, talán mert ebben a részben vannak olyan jelenetek amik igazán kihívást jelenthettek...Szóval le a kalappal előttük!
Az utolsó egy óra volt szerintem a legerőteljesebb, többször eleredtek a könnyeim, Szürkerévnél meg főleg...Hogy az milyen gyönyörű lett...Ja és még valami! Annyira örülök hogy a Samu hazatérésének a jelenetével lett vége!! Nem is mertem reménykedni benne, hogy ez így megmarad és olyan jólesett látni!!!
De most valahogy olyan szomorúság van bennem...Ezzel vége van...
Még biztos van egy csomó mondanivalóm, de idővel majdcsak összeszedem. :)

Ja és még valami...Szerintem nem volt olyan nagy különbség a Végzet hegyénél, jó persze nem PONTOSAN úgy volt ahogy a könyvben, de vannak dolgok amik könyvben működnek, de filmben muszáj egy kicsit megváltoztatni...Szerintem nem volt erőltetett!

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163728 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem így, a normális hangokkal nagyon tetszett a film. (a hangszóró alatt ültünk)
És nekem igenis tetszett Samu lánykérése, és tetszett az esküvő is (még Aragornék esküvője is)
Pár dolgot viszont nem értek.

Mért kellet Arwennek hadokolni a gyűrűtől?
Mért így halt meg Denethor??
Mért lett olyan nagyon hamar vége?
És mért hajózott el Celeborn is??
Nekem nem tűntek fel nagyon a hibák. (bár volt egy pár ami feltűnt. de ezeket most nemmondom el)
ami nagyon tetszett az Szauron hatalmának a megdőlése volt, mert az így képzeltem el én is (najo nem ugy, hogy kippukan a szem mert én nem is szemnek képzeltem el Szauront, de főleg nem világító toronynak)
De összeségébben nagyon tetszett (bár az első résznél nem jobb)
Voltak részek amikor nekemis könnyek szöktek a szemembe (Samu menjen haza, az eksübő, a film vége)

És ppersze most is tapsoltunk!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163727 Írta: Don Kermorwan
Don Kermorwan válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Éjfélkor én is ott ültem vhol középtájon. Az igazság az, hogy valamivel többet vártam a filmtől. Persze látványos meg minden, na de voltak olyan dolgok amik nagyon kitüntek. Legolas már tényleg szét van tápolva, nekem az olifántszörf kicsit sok volt. Meg a végén a jelenet amikor Frodóék kocsmáznak és a GyHnak megvan mind a tíz ujja.
Viszont Shelob tényleg félelmetes volt, és a Holtak Serege überelhetetlen.
Szürkerévnél pedig sokadjára is elérzékenyültem, a könyvnél nem sokon múlt hogy meg is sirassam, hogy vége a sztorinak.
Azért ÖSSZESSÉGÉBEN nagyon tetszett a film, igenis megérte fennmaradni. Bár a ma írt karó matek és kémiadogát annyira nem :-) :lol:

It is the end of all hope
To lose the child, the faith
To end all the innocence
To be someone like me
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163719 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma ott voltam az éjféli vetítésen,és valami eszméletlen volt! 8O 8O 8O ez...ez..ez....ez egy REMEKMŰ.Egy csomó helyen nagyon elérzékenyültem. :cry: Pl. a Faraniros részeknél.A Szürkerévnél,és a Banyapók elötti résznél.(mikor Frodó hazaküldte Samut...)A Banyapóknál tapadtam a székhez és mikor megláttam a 3 óriási lábat,Tinúviellel szinkronban urgottunk egy jó nagyot...A Végzet hegyénél meg pont úgy dobogott a szívem,mint ahogy a Gyűrű "dobogott",még lélegezni is alig lélegeztem.Mikor Faramirt a kapun bevonszolta a lova,és kiállt belőle két nyíl, majdnem megállt a szívem.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163715 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Tudom, hogy ezt még rajtam kívül rengetegen le fogják írni, de muszály megosztanom veletek! Ma ott voltam és láttam a filmet.. már úgy értem, hogy ezt a fantasztikus remekművet! Csak annyit mondok, hogy ez 100000000000000×jobb volt mint amilyenre számítottam! Rengetegszer éreztem úgy,hogy mindjárt elbőgöm magam! De szerencsére nem egyedül néztem, hanem Nillel! A Szürkeréves, az összes Samus és Aragornos résznél rámjött a sírás! Amikor pedig előmászott az az óriási pók, akkor Nillel eggyütt egyszerre ugrottunk egyet a székben! Tudjátok, szerintem egy ilyen filmre nincsen szó! Ezt egy középföldei szabad nép nyelvével sem lehet leírni! Óriási érzés volt, hogy a végén mindenki tapsolt! Nagyon jó volt a hangulat szerintem!

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163707 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

hedge_hog írta:

Balrog Sándor írta: :?: Mindenki írta hogy a Végzet hegyénél eltér a film a könyvtől. Miben?

Abban, hogy Gollam a saját örömködése és ugrálása miatt esik bele a lávába. Szó sincs olyasmiról, hogy még egyet verekedjen Frodóval a Gyűrűért. Ezt is, meg a Frodó-lezuhan-de-mégse dolgot elég erőltetettnek éreztem. :roll:
Arról nem beszélve, hogy Frodó akármennyire is durva pokrócként viselkedik Samuval a könyvben, annak eszébe nem jutna hazamenni. Itt meg az első szóra elindul visszafelé.
Értem, hogy mindezekkel a durva dramaturgiai változatásokkal mi volt PJ célja, főleg így harmadszorra látva a filmet, de hát vannak bizonyos limitek, amiket azért mégsem kellett volna túllépni. :evil: Néhány kulcsfontosságú jelenet átírásával okozott csalódottságom ellenére is azt kell mondanom, hogy a ROTK -a meglehetősen gyenge TTT után, és persze azt nem számítva is- nagyon jó lett! Kíváncsian várom az EE verziót.


Lehet, hogy most ezzel fel fogok idegesíteni pár Tolkin puristát, de szerintme PJ jól tette, hogy megváltoztatta ezeket a dolgokat. Nem értem ezt a nagy sikítozást: "Jajjj nem így volt a könyvben!!! Kihagytak egy kulcsfontosságú másfél mondtatos karaktert!!!" stb.stb. Azt hittem, hogy ezen már rég túl vagyunk. Na mindegy.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163705 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kedveseim,

van egy darab átadó jegyem péntekre (holnap, 9.), a Duna Plazába, a 21:15-ös angol nyelvű RotK-ra, 1090 pénzért!!!

Ha valakit érdekel, a (20) 9414-833-ra SMS-t küldjön!!!

Köszipuszi

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163702 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:)
Nagyon eltér a könyvtől? Szerintem ennél jobban nem is lehetne közelebb... :)
Amik tetszettek: Banyapók elég élethűre sikerült, Boszokányúr, ill. az ő legyőzése, Samu (úgy az egész :) ), lovassereg (nekem kicsordult a könnyem, amikor megindultak Pelennor mezején (kb. úgy, mint Grímának, amikor meglátta Vasudvardban az ork sereget...)), a többit még később, álmosan egyelőre csak ennyi :)
Amik nem tetszettek, de nem olyan, hogy nem lehet vele kibékülni :)
Szauron szeme, mint rivaldafény (ettől függetlenül jó megoldás :) ); úgy emléxem, hogy a holtak seregének csak a hajók elfoglalásában van szerepe (és hát ugye az említett takony szindróma :) ) + szerintem a Massive nem lett annyira kihasználva.
Amik nem tetszettek, és nem is tudok vele kibékülni: nincs ilyen :)
Amúgy összeségében: :cooljump: :itscool: :dance: :bounce:
És most mindjárt :sleepy:
:)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163701 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most ertem be a munkahelyemre a mozi, a hajnali palacsintas reggeli es Sonica otthoni kolcson-furdoszobaja utan, es meg nem is aludtam :D Remelem kibirom estig.

Addig is a velemenyem: Gyonyoru film. En nem pont a konyvet vartam, igy azt kaptam amire szamitottam. Esxzmeletlen. Szerintem jobban nem is lehetett volna megcsinalni, csak akkor ha meg vagy 3-4 orat hozzarak PJ. :twisted:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163699 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Telcontar írta: Lehet, hogy nekem, mint fő-fanyalgónak csak a szuper-extra-bővített legvégső, egyben kiadott verziót kellene megnéznem? :)


Igen. :lol:

Én már most a bővítettet várom, a kihagyott részek miatt... amiből elég sok van... Ettől függetlenül PJ nagyot alkotott, de az ember mindig mást akar...
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163698 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lehet, hogy nekem, mint fő-fanyalgónak csak a szuper-extra-bővített legvégső, egyben kiadott verziót kellene megnéznem? :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 hónapja #163697 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

hedge_hog írta: főleg így harmadszorra látva a filmet, ...


Harmadszorra? Az éjfelesről ép csak hazaestem. A kis maximalista :P

A remény hal meg utoljára
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.065 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére