A 3. rész - A király visszatér

Több
16 éve 9 hónapja #332438 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

lotka írta:

Az egésznek a hangulata ugyanarra játszik rá.

Hangulata??? Miért, szerinted ilyen helyzetben hány-féle hangulat van? Örüljenek, tapsoljanak, ugráljanak vagy mi?

Például, ha csak felülnézeti kamerából egy-két pillanatig mutatnák a kivonuló lovascsapatot, akkor nem lenne semmilyen érzelmi töltete a jelenetnek. De mivel Denethor a halálba küldte saját fiát, és a néző azt gondolja első látásra, hogy Faramir már nem tér vissza, nagyonis szívszorítónak kellett a jelenetnek lennie. És ha a virágdobálás akkoriban divat volt, akkor PJ miért talált volna ki vmi mást? Csak azért, mert más filmben is benne van? Ha ez illett a jelenetbe (márpedig ez illett), akkor meg nem értem, hogy ti miért szapuljátok orrba-szájba. Nyugodtan megrendezhetitek ti is a trilógiát! Majd megnézem. :wink:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331268 Írta: lotka
lotka válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Az egésznek a hangulata ugyanarra játszik rá.

Hangulata??? Miért, szerinted ilyen helyzetben hány-féle hangulat van? Örüljenek, tapsoljanak, ugráljanak vagy mi?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #328586 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem nem föltétlen lenyúlás. Az egésznek szimbolikus értelme, jelentése van, és ez a fajta búcsúzás itt nagyon is helyénvaló.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #328579 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Maedhros írta: Ugyan már, nem a szituról van szó, hanem a beállításokról meg a tempóról. Az egésznek a hangulata ugyanarra játszik rá.


Értem, így mindjárt más. Ez esetben P.J. és társai csak egy fantaziátlan és etikátlan bagázs.
De az is lehet, hogy így mutatott a legjobban a filmben a jelenet. :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #328575 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ugyan már, nem a szituról van szó, hanem a beállításokról meg a tempóról. Az egésznek a hangulata ugyanarra játszik rá.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #328377 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Maedhros írta: Van ugye a "Faramirék kivonulnak MT-ből és a jónép virágot szór eléjük" jelenet.

Ilyen szép lenyúlást is rég láttam.
A Vad Bandában, mikor Pike-ék elhagyják Angel faluját, a mexikóiak ugyanúgy búcsúztatják őket, és ugyanúgy virágot adnak nekik... igaz, ott akkor még nem a halálba mennek, de a film végén igen. :cry:


Meg még jó néhány filmben, könyvben, feljegyzésben. Tudniillik, búcsúztatták őket... :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #328362 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Van ugye a "Faramirék kivonulnak MT-ből és a jónép virágot szór eléjük" jelenet.

Ilyen szép lenyúlást is rég láttam.
A Vad Bandában, mikor Pike-ék elhagyják Angel faluját, a mexikóiak ugyanúgy búcsúztatják őket, és ugyanúgy virágot adnak nekik... igaz, ott akkor még nem a halálba mennek, de a film végén igen. :cry:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #324291 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Off:
Ez kb. olyan, mint az egyik Rómeó és Júlia előadáson:

-"Vezessétek fel a halottakat"
(gyanúsítottak lenne a heles)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #324266 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: Thanks to MTT :mrgreen:


Igazság szerint mindkét verzióért mi vagyunk a felelősek.. az egyikért, hogy úgy maradt, a másikért meg hogy kijavítottuk :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #324232 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Thanks to MTT :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #324231 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sehogyan se kapcsolódik ide, csak úgy eszembe jutott:
Ez meg hogyan jött ki?

"-Üdv a dicső halottaknak!"

"-Éljen!"

(csak sokadszorra tűnt fel, hogy ez van a simában míg a bővítettben már szerencsére más :roll: :oops: )

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #321798 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Galadriel14 írta:

Nóli i linantea írta: Sztem Denethor színésznek nem a kora volt a baja, hanem hogy teljesen átalakították a szerepét a könyvhöz képest, ahol még egy tisztelhető ember volt. Denethor nem volt olyna öreg...


és nem volt olyan idegbeteg őrült sem.. igaz h Faramirt elküldte, de a könyvben meg lehetett érteni, a filmben még a bővítettből se lehet igazán..


Hát, megérteni meg lehetett, de mint szülőnek, erősen kifogásolható a viszonyulása Faramirhoz

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #321728 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nóli i linantea írta: Sztem Denethor színésznek nem a kora volt a baja, hanem hogy teljesen átalakították a szerepét a könyvhöz képest, ahol még egy tisztelhető ember volt. Denethor nem volt olyna öreg...


88 éves volt, és többnek látszott, nem? Ugye, az a sok palantír... aki kíváncsi, hamar megöregszik :lol: bár valszeg szakadtam volna a röhögéstől, ha Borgnine játssza, mert eszembe jutott volna róla, mikor vonatot rabolt, meg a jellegezetes hamiskás vigyora... :twisted: bár tudott ő félelmetes is lenni.

Na ja, a könyvben egy jól felépített, lélektanilag pontosan ábrázolt karakter.

Meg Noble nem az a markáns, kemény típus. Én mindig olyan sólyomszerű vonásokkal képzeltem el Denethort, és semmi esetre sem ilyen csini göndör frizurával... egyenes haj, kb. olyan, mint az Eissmann-képeken. És no szakáll, persze. :) Van róla egy katasztrofálisan röhejes festmény... :)

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #321702 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nóli i linantea írta: Sztem Denethor színésznek nem a kora volt a baja, hanem hogy teljesen átalakították a szerepét a könyvhöz képest, ahol még egy tisztelhető ember volt. Denethor nem volt olyna öreg...


és nem volt olyan idegbeteg őrült sem.. igaz h Faramirt elküldte, de a könyvben meg lehetett érteni, a filmben még a bővítettből se lehet igazán..

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #321691 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem Denethor színésznek nem a kora volt a baja, hanem hogy teljesen átalakították a szerepét a könyvhöz képest, ahol még egy tisztelhető ember volt. Denethor nem volt olyna öreg...

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #321686 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hej, ha Peter Jacksonnak egy kicsivel több szereposztási érzéke lett volna (igen, én is Denethor miatt sírok, mint annyian) Amúgy semmi bajom a művész úrral, csak hogy túl fiatal a szerepre, meg félreértelmezték.

Viszont van egy kiváló művész, aki korban tökéletesen megfelelt volna:

www.imdb.com/name/nm0000308/

Nem afféle sztár, "csak" legendás színész, és alkalmasint olasz születésű :) Idén kilencven, és még aktívan filmez :) igazi öreg bölény :lol: , és aki látta már valamiben, az tudja, hogy nagyon tud.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hete #321378 Írta: nicorell
nicorell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Kisvakond írta: Üdv!
Én nem rég csatlakoztam és még enyhén szólva műveletlen vagyok.
Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a 3. részben a vulkán már köpködi a lávát mikor FRODÓ és SAMU bemennek a vulkán derekán ahol lávának "kéne" lenni és hogy ez hogy lehet???

Nessa szerint: "A vulkán dupla falú"

:?:


Azt hiszem, ez megint a film egyik hibája lehet.. a könyvben a láva akkor tör ki a hegyből, amikor Gollam leesik a Gyűrűvel. Addig csak füstöt eregetett.

a füst is bőven elég lett volna nekem....
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hete #321376 Írta: nicorell
nicorell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: Ezzel az erővel azt is megkérdezhetnénk, hogy hogyan bírta ki Frodó és Samu kifelé a mintegy 1-2000 °C-osra hevült kövön fekvést... ;) (meg a jópárszáz fokos levegő belégzését... :roll: )
(Ahogy mindig is mondtam: a filmrendezők két dolgot nagyon nem tudnak elképzelni: az egyik a világűr, a másik a láva... :lol: )

Úgy képzelték F és S egy szupererős űrlény,akik ezekhez már hozzá vannak szokva...Nap mint nap ugrálnak láváról lávára és közben a tüdejüket mérgezik a náluk ciginek megfelelő levegővel... :lol: :lol:
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314658 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Acho írta: ez nem szőrszálhasogatás,csak a film kritikus szemmel nézése. elég kritikus szemmel... :-)


hm.. najó.. én például azon is kiakadtam amikor (nem tudom hol, de azt hiszem nem itt) valaki felhozta bakinak hogy az 8O off... na de már végigmondom ha elkezdtem.. az első rész végén Legolas meg az orkok nem egymás felé, hanem egymástól elfelé néznek.. ááúú

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314623 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ez nem szőrszálhasogatás,csak a film kritikus szemmel nézése. elég kritikus szemmel... :-)
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314594 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
nem kell mindig szőrszálhasogatni. van néhány dolog amit meg kell hagyni ahogy van, és úgy szeretni :) nemde?

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314526 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: Ezzel az erővel azt is megkérdezhetnénk, hogy hogyan bírta ki Frodó és Samu kifelé a mintegy 1-2000 °C-osra hevült kövön fekvést... ;) (meg a jópárszáz fokos levegő belégzését... :roll: )
(Ahogy mindig is mondtam: a filmrendezők két dolgot nagyon nem tudnak elképzelni: az egyik a világűr, a másik a láva... :lol: )

és még nagyon sok ilyen kérdést feltehetnénk,mert hát van pár baki a filmekben :roll: én mondjuk néha még ezeket is tudom szeretni :)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314413 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezzel az erővel azt is megkérdezhetnénk, hogy hogyan bírta ki Frodó és Samu kifelé a mintegy 1-2000 °C-osra hevült kövön fekvést... ;) (meg a jópárszáz fokos levegő belégzését... :roll: )
(Ahogy mindig is mondtam: a filmrendezők két dolgot nagyon nem tudnak elképzelni: az egyik a világűr, a másik a láva... :lol: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314175 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mint effekt, nagyon beleillik, fokozva a hatást. És mikor elnyeli a Gyűrűt, akkor robban teljesen.

Thereon, a vándorló varázsló
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314159 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Kisvakond írta: Üdv!
Én nem rég csatlakoztam és még enyhén szólva műveletlen vagyok.
Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a 3. részben a vulkán már köpködi a lávát mikor FRODÓ és SAMU bemennek a vulkán derekán ahol lávának "kéne" lenni és hogy ez hogy lehet???

Nessa szerint: "A vulkán dupla falú"

:?:


Azt hiszem, ez megint a film egyik hibája lehet.. a könyvben a láva akkor tör ki a hegyből, amikor Gollam leesik a Gyűrűvel. Addig csak füstöt eregetett.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314143 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Kisvakond írta: Üdv!
Én nem rég csatlakoztam és még enyhén szólva műveletlen vagyok.
Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a 3. részben a vulkán már köpködi a lávát mikor FRODÓ és SAMU bemennek a vulkán derekán ahol lávának "kéne" lenni és hogy ez hogy lehet???

Nessa szerint: "A vulkán dupla falú"

:?:


A láva a vulkánból kürtőn keresztül távozik, és egy-egy vulkánnak több is van.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #314133 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Üdv!
Én nem rég csatlakoztam és még enyhén szólva műveletlen vagyok.
Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a 3. részben a vulkán már köpködi a lávát mikor FRODÓ és SAMU bemennek a vulkán derekán ahol lávának "kéne" lenni és hogy ez hogy lehet???

Nessa szerint: "A vulkán dupla falú"

:?:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #311754 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niphredil Eleanor írta: ... ám ha csak kizárólag az extrák miatt szereznéd be, és az extrák pedig (amint az várható) eredeti nyelven mennek, akkor sajnos hiányos angol tudással gyakorlatilag semmi értelme megvenni.

(Azért kínos, hogy a magyarok még erről is lemaradnak, bár ez már inkább az a tipikus "hetedik bőr lenyúzása" és a néphülyítés... :roll: )


Az R1-esen az összes extra alatt van angol nyelvű felirat, tehát nyugodtan lehet szótárazni az elszánt érdeklődőnek, ami gyakorlásnak sem utolsó. :wink:

A "hetedik bőr lenyúzása" észrevétel helytálló, ráadásul nagyon észre lehet venni az extráknál, hogy PJnek nem sok köze volt ehhez a kiadáshoz. :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #311637 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ergo (ha jól értettem itt az előbb) teljesen felesleges gyűjteni rá! A bővítettet és a moziváltozatot külön-külön szinte bárhol meg tudod venni, ám ha csak kizárólag az extrák miatt szereznéd be, és az extrák pedig (amint az várható) eredeti nyelven mennek, akkor sajnos hiányos angol tudással gyakorlatilag semmi értelme megvenni.

(Azért kínos, hogy a magyarok még erről is lemaradnak, bár ez már inkább az a tipikus "hetedik bőr lenyúzása" és a néphülyítés... :roll: )

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #311440 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

dorwinion írta:

cortez71 írta: Magyar vonatkozás nagy valószínűséggel nem lesz rajta.


Jól sejted, nincs. :roll:

Jaja, de az az R1-es verzió :) Az R2-esekre nagy ritkán pakolnak feliratot. A LotR mondjuk esélyes lehet, mivel van kész alapanyag (moziváltozat+bővített változat felirata), de van egy sanda gyanúm, hogy az új extrákhoz ilyen nem fog készülni, szóval itt kútba is esett a magyar felirat ügye :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.071 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére