A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 2 hónapja #265264 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezen kívül van mikor nem az ordít akinek kellene (A király visszatér legelején pl. tuti biztos hogy Csöre Gábor ordít Bozsó Péter helyett, meg móriában is van egy ilyen csak ott nem tom ki ordít ki helyett)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265261 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Phaedra/Namarie írta:

Ulmo írta:

Lagoril/Niéla írta:

Ulmo írta: A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.


És a TTT-ben a "Menye"? :twisted:
Pipitér... Szent Iván... etc.


Nem tudom, feltűnt-e valakinek, hogy az MTT először a TTT szinkronjánál segédkezett (Lamorak volt ott, és elég korlátozott lehetőségei voltak, ezért maradt pár hiba a szövegben). Így a FotR sima és bővített változatához sajna semmi közünk nincs.


Csak azt nem értem, hogyha jól tudják, hogy Lamorak az, aki, és a társaság szinkronizálásban segédkezni kívánó tagjainak angoltudása finoman szólva is nagyon jó, akkor miért nem hagyatk neketek több lehetőséget?

Az első rész utólagos módosítására nem is lesz lehetőség?

Esetleg egy jól szervezett közvéleménykutatás alapján talán elérhető lenne.


Lamorak az aki, az Intercom meg egy kicsit nagyobb falat... Én személyszerint szívesen lettem volna a helyében, de olyan körülmények között csak ő tudott normálisat alkotni. Ebből okultak a harmadik résznél, engedték, hogy hárman legyünk ott, és jobbak voltak a körülmények is.
Szvsz 100%, hogy nem lesz javított kiadása a FotR bővítettnek. Nem kis meló újra felvenni a szinkront, megszerkszteni a feliratot, majd ami a leköltségesebb az egészben, újra kiadni x példányban. Csak a javított szöveg miatt nem sokan fogják újra megvenni 10000-ért a DVD-t. Ez sajnos így műxik :(
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265247 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Lagoril/Niéla írta:

Ulmo írta: A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.


És a TTT-ben a "Menye"? :twisted:
Pipitér... Szent Iván... etc.


Nem tudom, feltűnt-e valakinek, hogy az MTT először a TTT szinkronjánál segédkezett (Lamorak volt ott, és elég korlátozott lehetőségei voltak, ezért maradt pár hiba a szövegben). Így a FotR sima és bővített változatához sajna semmi közünk nincs.


Csak azt nem értem, hogyha jól tudják, hogy Lamorak az, aki, és a társaság szinkronizálásban segédkezni kívánó tagjainak angoltudása finoman szólva is nagyon jó, akkor miért nem hagyatk neketek több lehetőséget?

Az első rész utólagos módosítására nem is lesz lehetőség?

Esetleg egy jól szervezett közvéleménykutatás alapján talán elérhető lenne.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265212 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja, és urdui sincs... Tudod ki nézi meg ha nincs urdui felirat! Felháborító! :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265204 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha ez titeket zavar,akkor nézzétek angol felirattal. egyébként sajnálom, hogy nincs hozáá német nyelv, vagy kínai. :P

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265115 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lagoril/Niéla írta:

Ulmo írta: A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.


És a TTT-ben a "Menye"? :twisted:
Pipitér... Szent Iván... etc.


Nem tudom, feltűnt-e valakinek, hogy az MTT először a TTT szinkronjánál segédkezett (Lamorak volt ott, és elég korlátozott lehetőségei voltak, ezért maradt pár hiba a szövegben). Így a FotR sima és bővített változatához sajna semmi közünk nincs.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265058 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.


Na de Ulmo.. igazán.... :P

De tényleg.. valahogy azt a Szent Iván éjszakáját legalább jó volna valahogy kivenni a szövegből...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265035 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.


És a TTT-ben a "Menye"? :twisted:
Pipitér... Szent Iván... etc.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264964 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A szerv (még jó, hogy nem hímt*g) figyel ám! ;)
Sajna utólagos reklamációra nincs mód, pláne fél évvel a kiadás után. Mi csak papíron láttuk, meg füllel videóról hallottuk a szöveget, végleges formájában nem.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264941 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az utolsó néhány mondatot kérem a humor topikba áttenni nagyon jó! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264790 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

Prisca írta: off:Nem tudom, hogy jó forumon írom-e le ezt az észrevételt... ha nem akkor megkérném az "illetékes szervet", hogy helyezze át a megfelelő helyre. köszi


Fú, hát most a Warner be fog vonni minden DVD-t, hogy megcseréljék azt a két mondatot... :) :D

Ha megvan az a szerv, mondd neki hgy az extrák felirata is tele van félregépelésekkel ;)


Meg azt is, hogy nekem egy halványabb kék árnyalatban jobban tetszene a DVD borítója... :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264757 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Prisca írta: off:Nem tudom, hogy jó forumon írom-e le ezt az észrevételt... ha nem akkor megkérném az "illetékes szervet", hogy helyezze át a megfelelő helyre. köszi


Fú, hát most a Warner be fog vonni minden DVD-t, hogy megcseréljék azt a két mondatot... :) :D

Ha megvan az a szerv, mondd neki hgy az extrák felirata is tele van félregépelésekkel ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264732 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Prisca írta: Hali!
A minap megnéztem a ROTK bővítettet. Ez nem is lenne újdonság, ám most szokásommal ellentétben ráraktam a magyar feliratot az eredeti hang mellé.... Felfigyelt már valaki arra, hogy amikor a Minas Tirithi csata után arról beszél Aragorn, hogy indítsanak elterelő hadműveletet, és vonuljanak a Fekete Kapuhoz, összekeverték Gimli, Aragorn és Gandalf utolsó mondatait a feliratban???!!! Hihetetlen... először azt hittem, a technika ördöge belenyúlt a lejátszómba, de harmadszorra is ott volt a hiba!

off:Nem tudom, hogy jó forumon írom-e le ezt az észrevételt... ha nem akkor megkérném az "illetékes szervet", hogy helyezze át a megfelelő helyre. köszi

Azt már én is észrevettem, és mintha már itt a fórumon is olvastam volna róla, de nem tudom hol. :cry:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264715 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hali!
A minap megnéztem a ROTK bővítettet. Ez nem is lenne újdonság, ám most szokásommal ellentétben ráraktam a magyar feliratot az eredeti hang mellé.... Felfigyelt már valaki arra, hogy amikor a Minas Tirithi csata után arról beszél Aragorn, hogy indítsanak elterelő hadműveletet, és vonuljanak a Fekete Kapuhoz, összekeverték Gimli, Aragorn és Gandalf utolsó mondatait a feliratban???!!! Hihetetlen... először azt hittem, a technika ördöge belenyúlt a lejátszómba, de harmadszorra is ott volt a hiba!

off:Nem tudom, hogy jó forumon írom-e le ezt az észrevételt... ha nem akkor megkérném az "illetékes szervet", hogy helyezze át a megfelelő helyre. köszi

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262810 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Théoden szónoklata Király! Mellette Gorni elbújhat.

:szívecske:

Arwentől mindig sikítok... :quasi: :eek2: :dead:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262561 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szintén egyetértek! valahogy még sokadik látásra is megfog az a jelenet, pedig ez nálam nagy szó!
Mostanában rengeteget adják az HBOn, és mindig ennél a résznél kapcsolódok be.Véletlenek? :)

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262555 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az tényleg csodás!
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262538 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Visszakanyarodva a kedvenc jelenetekhez: nekem a pellenori csata tetszik a legjobban :P :D Theoden beszéde, a zene. az egész annyira csodás!

(no meg Lórien bemutatása az első részben Gandalf siratójával)

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262531 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A szinkronban viszont nincs benne a sikítás. :?
Mondjuk én eredeti nyelven nézem. 8)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262517 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beleg írta:

Elvina írta:

Beleg írta: Ez a "sikítás" még fe se tűnt, de tuti megnézem (-hallgatom).


Hát igen...Nekem is csak azután tűnt fel, hogy meghallgattam az audiokommentárt, és ott említették... Jól ki is nevették szegény Billy Boydot... :P

Különben ezekben az audiokommentárokban miről van szó? Kár hogy nem szinkronizálták le! :cry:

A jelenetről beszélnek, meg emlékeznek, ja és poénkodnak :D :) Tök jó, kár, hogy csak az angolul tudók élvezhetik
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262515 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elvina írta:

Beleg írta: Ez a "sikítás" még fe se tűnt, de tuti megnézem (-hallgatom).


Hát igen...Nekem is csak azután tűnt fel, hogy meghallgattam az audiokommentárt, és ott említették... Jól ki is nevették szegény Billy Boydot... :P

Különben ezekben az audiokommentárokban miről van szó? Kár hogy nem szinkronizálták le! :cry:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262509 Írta: Elvina
Elvina válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beleg írta: Ez a "sikítás" még fe se tűnt, de tuti megnézem (-hallgatom).


Hát igen...Nekem is csak azután tűnt fel, hogy meghallgattam az audiokommemntárt, és ott említették... Jól ki is nevették szegény Billy Boydot... :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262501 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elvina írta: Hát ha már itt tartunk, nekem az egyik kedvencem amikor Pippinék elcsórják Gandalf tüzijátékát...:-p Az a lányos sikítás (ami sajnos a magyar szinkronból lemaradt)... :lol: :lol: :lol: No meg azok a kormos ábrázatok...

Ez a "sikítás" még fe se tűnt, de tuti megnézem (-hallgatom).

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262471 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinfang Gelion írta: Én inkább pillanatokat sorolok a kedvenceikm közé: Amikor a FOTR elején Gandalf épp befordul Hobbitfalvába, és a kisgyerekek rohannak felé le a lejtőn, a TTT-ből a rohír lovas mozdulatát, amivel ugratás közben levágja egy ork fejét Kürtvárnál és kettő a ROTK-ból: Pippin "Merry! Merry!" kiáltásával kísért kivágtatás az istállóból, és az a mozdulat, amivel Arwen megfordítja a lovát a látomása után... Meg persze a nagy roham egésze beszédestül-mindenestül :D

Sok kis apró öröm! :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262447 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én inkább pillanatokat sorolok a kedvenceikm közé: Amikor a FOTR elején Gandalf épp befordul Hobbitfalvába, és a kisgyerekek rohannak felé le a lejtőn, a TTT-ből a rohír lovas mozdulatát, amivel ugratás közben levágja egy ork fejét Kürtvárnál és kettő a ROTK-ból: Pippin "Merry! Merry!" kiáltásával kísért kivágtatás az istállóból, és az a mozdulat, amivel Arwen megfordítja a lovát a látomása után... Meg persze a nagy roham egésze beszédestül-mindenestül :D

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262336 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Olyan aprólékosan összeszedtétek a kedvenc jeleneteimet, de tény ha egyszer elkezdem nagyon nehezemre esik felfüggeszteni a film nézését, mert abba azt nem lehet hagyni. Mégis ha egy jelenetet kellene választanom, akkor a Rohírok rohamát Pelennor mezején, mert mert mert ... csak.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262303 Írta: Elvina
Elvina válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: Jaj, ne már mindenkinek csak a szomi részek jussanak eszébe... Azért voltak itt poénos részek is. Pl mikor Trufa és Pippin megtalálják Szarumán éléstárát, a "Remek. Hová is megyünk?" by Pippin rész, az ivóverseny. Ne mindig csak a ríkatós részeket emeljük ki. Mert szerintem Tolkiennak sem ez lehetett az elsődleges célja...


Hát ha már itt tartunk, nekem az egyik kedvencem amikor Pippinék elcsórják Gandalf tüzijátékát...:-p Az a lányos sikítás (ami sajnos a magyar szinkronból lemaradt)... :lol: :lol: :lol: No meg azok a kormos ábrázatok...

A másik amikor (szintén) Pippin belelöki a csontvázat a kútba... :lol: Bár ennek súlyos következményei lettek...

Mondjuk poénos jelenteből jóval kevesebb volt. És a legtöbben két bizonyos hobbit szerepelt. :P

A szomorú részek közül pedig nekem legjobban ezek 'tetszettek':
- Pippin éneke/Faramirék kivonulása
- Samu "hazazavarása"
- Frodó távozása Középföldéről (az egész rész)
- Boromir halála
- Gandalf siratása
(még sorolhatnám, de ezek ríkattak meg legjobban :bawling: )
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262277 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az ivóverseny szerintem erőltetett volt, meg Gimli személye végig. De ami tetszett az a hobbitok hobbitos beszólásai meg Gollam egy-két jó jelenete. De nem állt tőlem távol a szenilis Szürke Gandalf sem!

Azt hiszem nekem a TTT azért lóg egy picit ki a trilógiábaól, mert abban van a legkevesebb lelkizés. De Samu monológja az ablaknál azért nagyon szép! Ja és még kihagytam e kedvenc nyáladzó részemet: Amikor a Fotr-ban Aragorn és Arwen beszélgetnek a hídon. Na az a jelenet az nagyon szép, de Arwenből szerintem elég lett volna annyi! :twisted:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262263 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jaj, ne már mindenkinek csak a szomi részek jussanak eszébe... Azért voltak itt poénos részek is. Pl mikor Trufa és Pippin megtalálják Szarumán éléstárát, a "Remek. Hová is megyünk?" by Pippin rész, az ivóverseny. Ne mindig csak a ríkatós részeket emeljük ki. Mert szerintem Tolkiennak sem ez lehetett az elsődleges célja...
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262259 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: ...meg szerncsétlen Zsákos úr is elég röhejesen festett abban a "hálóköntösebn". :lol:


Ja, nekem mindig egy matruska baba jut róla eszembe. :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.173 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére