A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 11 hónapja #120496 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

Nefadar írta:

"... Már senki sincs aki emlékezne rá..."


Innen jön, hogy Arwennek is meg kell halnia, mert azért ő apja révén tudott a Másod kor történéseiről...


No, ez érdekes, ezen az idézeten még nem gondolkodtam el. Bár azért Bombadil és Szilszakáll ottmaradt Középföldén és azért ők sem mai fiatalok már... :)


Nem fiatalok, de nagyrészt kimaradtak a történésekből. Bombadil nemigen törődik a földjén kívüli dolgokkal, Szilszakáll pedig nagyon öreg, és ő sem lép ki Fangornból csak nagyon ritkán.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120491 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nefadar írta:

"... Már senki sincs aki emlékezne rá..."


Innen jön, hogy Arwennek is meg kell halnia, mert azért ő apja révén tudott a Másod kor történéseiről...


No, ez érdekes, ezen az idézeten még nem gondolkodtam el. Bár azért Bombadil és Szilszakáll ottmaradt Középföldén és azért ők sem mai fiatalok már... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120489 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

"... Már senki sincs aki emlékezne rá..."


Innen jön, hogy Arwennek is meg kell halnia, mert azért ő apja révén tudott a Másod kor történéseiről...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #120486 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az a trailer az egyik legelső lehet. Bár nem láttam, de az itteni leírások alpján kísértetiesen emlékeztet arra, ami még 2000. nyarán ment - abban is szerepelt a lovaggá fogadós jelenet.
Szürkerév szerintem is kihagyhatatlan (én a történet igazi mondanivalójának kiteljesedését látom benne - ti. a világ változik, pusztul, és a régi értékek eltűnnek belőle). Ha PJ. nem így gondolja, akkor nagyon csalódott leszek. Ugyanakkor az a momentum, hogy a FotR elején Galadriel szájába adta a RotK végén Szilszakáll által mondottakat (a világ változásáról szóló részre gondolok) arra utal, hogy NAGYON más azért neki sem jöhetett le a sztoriból. Ha meg még a kedvence is, akkor semmi ok az aggodalomra, nem?
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120470 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nefadar írta: ...amúgy a másik amit hallottam, hogy ezt a részt teljesen kihagyják Szürkerévvel együtt...


Szerintem kizárt, hogy Szürkerév nem lesz benne! Hiszen ez a rész fejezi ki az egész történet egyik fontos mondanivalóját! Másrészt meg nem ez PJ kedvenc része?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120468 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Cerebrum: az az előzetes még a film első része előtti trailerekből lett összevágva. Nem új!


Igen, most, hogy megnéztem kockánként, rájöttem én is. Látszanak benne a nazgúlok és a Caradhras is... :) Bár az a rész, mikor Théoden lovagjává fogadja Trufát nekem új volt, más, régebbi trailerben még nem láttam...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120467 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

Nefadar írta: De lehet, hogy Gríma lesz a kapzsi, ha nem öli meg addig Éowyn...


Igen, meglehet, bár Grímát nem hajtja bosszúvágy, még csak nem is találkozik a hobbitokkal a hazaútig...


Igaz, amúgy a másik amit hallottam, hogy ezt a részt teljesen kihagyják Szürkerévvel együtt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120465 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz írta:

Nefadar írta: Elég sok mindennek ki kell maradnia vagy tömrítve lesz, mert a könyv szerint a TTT csak 1/3-ig jutott el. Amúgy én a döntő csatára leszek kiváncsi. És még benne lesz Arwen halála is, legalább is néhányan ezt mondják.

MÉR HAL MEG ARWEN???????? Vagy az lesz, mikor Aragorn halála után a Cerin Amrothra megy? Na nehogymár idő előtt kinyírják szegényt! Úgyis elég húzós volt, hogy Elrond elzavarta Szürkerévbe! Ha jól emlékszem, a könyvben semmi ilyesmiről nincs szó! Vagy mégis? :?


Artemisz: a könyvben Arwen és Elrond békésen vártak, hogy Aragorn megnyeri-e a háborút, vagy elesik.
A film harmadik részében szerepelhet Arwen halála. Az egyik előzetesben (még az első rész előtt) volt egy jelenet: Arwen hulló levelek között feküdt, vörös kendőbe burkolózva. Ez talán Cerin Amroth volt.

Cerebrum: az az előzetes még a film első része előtti trailerekből lett összevágva. Nem új!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120463 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nefadar írta: De lehet, hogy Gríma lesz a kapzsi, ha nem öli meg addig Éowyn...


Igen, meglehet, bár Grímát nem hajtja bosszúvágy, még csak nem is találkozik a hobbitokkal a hazaútig...

Ja, igen. Más. Láttátok már Nilraen kis ROTK előzetesét a másik topicban?
Nagyon rövidke, de azért végre valami!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120462 Írta: Eleira
Eleira válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem tudom, hogy az, aki csak a filmet nézi meg, az mit fog érteni a Szürkeréves részből. Tőlem is sokan kérdezték már, akik nem olvasták, hogy a tündék miért éppen nyugatra mennek. És akkor az ember kezdje el nekik magyarázni a tündék aranykorát Valinorban? Bár ehhez inkább már a Szilmarilok kapcsolódik, nemis inkább a Gyűrűk Ura. Érteni tehát igazán csak az érti meg és érzi át, aki egy kicsit is otthon van Arda történelmében.

Maybe I can find a place
I can call my home
Maybe I can find a home
I can call my own
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120461 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A könyvben csak a függelékben említik, hogy meghal, de abban benne van Aragorn halála is. Amúgy meg nem megy el Szürkerévbe Arwen, hanem visszafordul és ha jól mondták akkor Rohanba megy és ott találkozik Aragornnal....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120460 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De lehet, hogy Gríma lesz a kapzsi, ha nem öli meg addig Éowyn...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120459 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nefadar írta: Elég sok mindennek ki kell maradnia vagy tömrítve lesz, mert a könyv szerint a TTT csak 1/3-ig jutott el. Amúgy én a döntő csatára leszek kiváncsi. És még benne lesz Arwen halála is, legalább is néhányan ezt mondják.

MÉR HAL MEG ARWEN???????? Vagy az lesz, mikor Aragorn halála után a Cerin Amrothra megy? Na nehogymár idő előtt kinyírják szegényt! Úgyis elég húzós volt, hogy Elrond elzavarta Szürkerévbe! Ha jól emlékszem, a könyvben semmi ilyesmiről nincs szó! Vagy mégis? :?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120457 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

SaHd írta: Engem kicsit aggódással tölt el, hogy ha Szarumán meghal Vasudvardnál, akkor milyen lesz a 'Megye megtisztítása' rész... :cry:


Valószínűleg ebből csak annyi lesz a filmen, hogy a hobbitok hazérve nagy felfordulást találnak majd Hobbitfalván, esetleg megküzdenek pár Páfrány Pockó-féleséggel és kész. Azt viszont azért remélem, hogy PJ-nek nem jut eszébe valaki mást kapzsi helyére állítani. Mondjuk egy nazgúlt, vagy egy ork-vezért...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120446 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Elég sok mindennek ki kell maradnia vagy tömrítve lesz, mert a könyv szerint a TTT csak 1/3-ig jutott el. Amúgy én a döntő csatára leszek kiváncsi. És még benne lesz Arwen halála is, legalább is néhányan ezt mondják.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120442 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ellana: a Szürkerév viszont biztos, hogy nem marad ki! Ezt több forrás is megerősítette, és egyébként is furcsa lenne, ha az nem lenne benne! 8O

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120433 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kimarad a 'Megye megtisztítása'?!?!?!?! 8O :crying: Pedig a harmadik könyvből az volt az egyik kedvenc részem!!! Miért kell így átírni?

Tényleg, és vajon a legvége, amikor Frodó is elhajózik, az benne lesz? Remélem! (Bár nem hiszem.)

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120431 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Találtam egy gyönyörű képet!
ÍME, A KIRÁLYNÉ!!!

www.tolkienonline.com/gallery/ga ... fm?ID=5577

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120416 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
P.J. horror rendező. C. Lee horrorfilm-színész. Nem csoda, ha ilyen groteszk, de stílusos (rájuk valló) végzetet találtak ki Szarumánnak. Kérdés, hogy szellemiségében mennyire üt majd el a tolkienitől...

A képek közül a 2. (Frodóék Osgiliath csatornarendszerében) a TTT Bővítettjében lesz, nem a ROTK-ban!

Völgyzugoly fórumára felkerült a teljes hír magyarul, klikk ide érte: forum.supergamez.hu/listazas.php3?azonos...yzugoly&id=988190366
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120415 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Alyr: a szöveg nagyjából erről szól:

Sir Ian McKellen egy inertjúban elmondta, hogy Szarumán eredetileg a TTT végén halt volna meg, de a halála átkerült a RotK-ba. Szarumán magasról fog leesni, az eremény pedig a korábban látott KÉP lesz...

Néhány kép a harmadik részből:

Klikk ide a képekért

(Szerintem a "Frodó+Samu a csatornában" inkább a TTT bővített változatához tartozik :roll: )

SaHd: többször beszéltünk róla, hogy a Megye megtisztítása VALÓSZÍNŰLEG KIMARAD :(
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120414 Írta: SaHd
SaHd válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Kíváncsi leszek Szarumán halálára...


Engem kicsit aggodassal tolt el, hogy ha Szaruman meghal Vasudvardnal, akkor milyen lesz a 'Megye megtisztitasa' resz.... :cry:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120408 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És olyannak aki magyarul tud?

Más: Ahogy a hivatalos honlap szövegéből kihámoztam az augusztusban megjelenő nem bővített DVD extrái között egy 10 perces Király Visszatér előzetes is található.
A hivatalos honlapon egyébként egy egy háttérképben már fel-feltűnik Denethor, (vagy legalábbis a feje búbja) és egyéb képek.

És az eddig megjelent képek közül is (az előzetesekről nem is beszélve) van amely a harmadik részre vonatkozik. Kérdés persze hogy benne lesz-e...

Kíváncsi leszek Szarumán halálára...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120404 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Annak is, aki csak angolul tud ;)

A TheOneRing.net írta: "Someone then said they enjoyed the fight scene with Saruman in the first film, and asked if we would see something similar in the third film, Return of the King. Sir Ian replied in the negative, saying that originally Saruman was to have died at the end of the second film but that this would now be the introduction to the third film. 'He falls from a great height and comes to a sticky end', he revealed, before going on to say 'Peter Jackson is a huge horror film fan. That's why he cast Christopher Lee - who better to play Saruman than the biggest horror villain? Knowing that and Peter's great love for horror movies, it's inconceivable that Dracula wouldn't play some part in Saruman's death'."


és itt az a bizonyos kép:

Klikk ide!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120400 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Bizonyára emlékeznek páran, hogy még cirka 2-3 éve megjelent egy fotó amin egy olyan jelenetet forgatnak ahol Szarumán (Gandalf?) látható amint épp halálát leli egy tüskés malomkerék szerűségen fennakadva.
Ian McKellen egyik legutóbbi nyilatkozata arra enged következtetni, hogy Szarumán így fogja halálát lelni Vasudvardban a 3. rész elején.
A cikk (németül tudók előnyben):

www.herr-der-ringe-film.de/v2/de ... il_612.php
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120399 Írta: svindler
A 3. rész - A király visszatér téma létrehozva svindler által
Lassan közeleg a bemutató (bár még elég lassan), de talán egyre több információ lát napvilágot a befejező részről is, ezért ideje már egy topicot nyitni neki.
Ha bárki, bármi tud, akkor itt közzé teheti!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.937 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére