A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 10 hónapja #121068 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Szerintem ne nagyon szaladjunk még előre a bővítettek dolgában, hiszen még A két Toronyé sem biztos, nem hogy A Király visszatéré... :lol:
De ha Gríma elvágja Szarumán torkát minek löki le... :?

Arról nem lehet szó, hogy a morannoni és a pelennori csatát összevonják? Mondjuk, hogy Mordor előtt már csak Aragornék lesznek, de csata nem... :?
Szerintem, akik nem az első csapattal mennek Szürkerévba, azokat összevonják, így Samu, Legolas és Gimli együtt távozik. Minek bonyolítani Legolasék "magánhajójával"?
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121064 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Amit BIZTOSAN tudni:

:arrow: a film kb fele Minas Tirithnél fog játszódni
:arrow: Szarumán Vasudvardon hal meg, Gríma elvágja a torkát és kilöki az erkélyről
:arrow: lesz Holtak Útja
:arrow: lesz Boszorkányúr-Éowyn összecsapás
:arrow: lesz morannoni csata
:arrow: nem lesz Megye megtisztítása
:arrow: lesz Szürkerév

Rabyn: én is nagyon remélem, hogy együtt nézzük meg a harmadik részt (minél többen!)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121042 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
csók ujra.!
Tudom hogy ez még naon korai kérdés de még is csak a ROTKhoz tartozik. UGYe aztat is együtt fogjuk megnézni? (bár én az előzőnél nem vopltam ott)

Más: összefoglalva mi az amit BIZTOSAN tudunk már a ROTKről?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121027 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

leguanember írta: Hogy ne legyek ennyire off: Tudja valaki, júniusban mikor jön ki a ROTK-trailer?


Az utolsó, nem hivatalos info szerint 2003. július 2. a Terminátor 3 előtt. Én azért bízom benne, hogy látok valami érdekeset május 23-án, a Mátrix - Újratöltve előtt is :roll:

Lenne egy javallatom: mivel ez a sokat emlegetett Galadriel-féle mondat inkább a Két Toronyhoz kötődik, abban a topicban folytassuk az eszmecserét. (Ne kelljen már annyit törölnöm ;) )
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121024 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Úgy látszik, nem sikerült pontosan kifejeznem magam. Gandalf és Aranymag rájött. Galadriel sem tudja, hogy milyen sors vár Frodóra, de azt világosan látja, hogy a megszokott megyei életébe nem fog visszatérni. Az elhajózását csak magyarázatképpen biggyesztettem oda.
Amúgy meg, Ulmo, ne felejtsd el, hogy ez a film, s itt már a Gázló után Arwenre száll Frodóról Ilúvatar ajándéka(ha nem is konkrétan mondják ki, de ugyanaz a motívum, helyzet, mint ami a könyvben történik, csak ott ez a hazafelé vezető úton játszódik le), tehát végül is Frodó hajózni fog.
Az volt az alapgondolatom, hogy képletesen(is) érti Galadriel, amit mond.
Hogy ne legyek ennyire off: Tudja valaki, júniusban mikor jön ki a ROTK-trailer?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121022 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyetértek Gandalffal, mert az ő élete a megye volt, és a lelkének ez a része meg is halt.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #121016 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Miért ne áldozta volna fel az életét? Szerintem feláldozta. Ne feltétlenül biológiai kategóriákban gondolkodjatok! :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120976 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy új kép a RotK-ból:

www.theonering.net/scrapbook/view/6543
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120963 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azzal kapcsolatban pedig hogy hány orás lesz a film:szerintem a mozi változat 3 óra körül lesz,és remélem hogy a bővitett az a bizonyos 4óra 20perces lesz....

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120960 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

leguanember írta: Cerebrum: A "The quest will claim his life" szerintem olyan értelmű, hogy Frodó fel fogja áldozni szükségszerűen az életét a küldetésért, nem lesz miért tovább Középföldén maradnia-> elhajózik.


A filmen Galadgiel ezt mondja:"...a szive mélyén kezdi megérteni,a küldetés az életébe kerül."Nem azt kéne mondania hogy kerülhet?Mert ez igy ugy hangzik mintha Frodó mindenképpen meghalna...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120943 Írta: Mimóna
Mimóna válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

leguanember írta: Cerebrum: A "The quest will claim his life" szerintem olyan értelmű, hogy Frodó fel fogja áldozni szükségszerűen az életét a küldetésért, nem lesz miért tovább Középföldén maradnia-> elhajózik.



Szerintem viszont inkább arra gondolt Galadriel, hogy Frodó lassan megérti, bele is pusztulhat ebbe a küldetésbe (és ez nem önfeláldozás). Ekkor még szó nincs arról, hogy Frodó elhajózhat Nyugatra.


Igazad van! Halgassátok meg a magyart....
Asszem:
"A küldetés az életébe kerülhet" (de ez nem biztos :oops: )

Ulmo írta: A RotK első vágott változata 6 (!) órásra sikeredett. Azóta készült egy újabb verzió, ez állítólag 4 óra 20 perc. Szerintetek milyen hosszú lesz a film?


Minimum 3 órás... Legalábbis remélem... :D :)

A csatákkal kapcsolatban:
Biztos, hogy benne lesz mind a kettő, NEM HAGYHATJÁK KI EGYIKET SEM!!!!!!!

"Légy önmagad, úgyis elég hülye vagy!" - holland közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120890 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az a hat órás tetszik :lol: csak kár, hogy ennyit nem adnak le a moziban :cry:
Amúgy azt hallottam, hogy 3 és fél órás lesz. A bővített akár mekkora lehet.

Gandalf: szerintem azt a kettőt nem lehet majd különválasztani...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120870 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem, három óra fölé biztos nem fognak menni, mert az már azért túlzás lenne (persze nem a mi szempontunkból nézve :lol: ), de annyi nagyon remélem, hogy meglesz!!!

A bővített... remélem, minél hosszabb! :lol:

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120869 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Kapu betörése az ostromhoz tartozik, nem? Egyáltalán el lehet-e, el kell-e választnai Minas Tirith ostromát a pelenor-mezei cstától? :roll:

Hány perces lesz? Szerintem olyan 200 körül. A bővítettje meg majd 4 órás lesz (+40 perc). Ez tipp, nem hivatalos info! :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120858 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

leguanember írta: Cerebrum: A "The quest will claim his life" szerintem olyan értelmű, hogy Frodó fel fogja áldozni szükségszerűen az életét a küldetésért, nem lesz miért tovább Középföldén maradnia-> elhajózik.


Szerintem viszont inkább arra gondolt Galadriel, hogy Frodó lassan megérti, bele is pusztulhat ebbe a küldetésbe (és ez nem önfeláldozás). Ekkor még szó nincs arról, hogy Frodó elhajózhat Nyugatra.

Szerintem az Aragorn-szál utolsó jelenete a csata előtt a holtak megidézése lesz Erech kövénél. Vagy ha PJ nagyon ki akar szúrni nézőkkel, talán a belépés a Holtak Útjára :roll:

Ery: én csak arra gondoltam, hogy a film moziváltozatában nem lesz Ghan-buri-Ghan. A bővítettben benne KELL lennie, így kerek a sztori. De majd ez is kiderül...

Még valami:

A RotK első vágott változata 6 (!) órásra sikeredett. Azóta készült egy újabb verzió, ez állítólag 4 óra 20 perc. Szerintetek milyen hosszú lesz a film?
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120852 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Ery: a fanyűvők vezéréről már láttam képet, de ez még nem garancia, hogy szerepelni is fog a RotK moziváltozatában.


Nem csak erre alapoztam. Vmelyik honlapon a szereplők között láttam az ő nevét is. Persze ettől még lehet, hogy nem lesz benne, de ha már megvan rá a színész? :?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120846 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyetértek, Sil. Nekem az egész Lotr-ból az a kedvenc jelenetem. Kíváncsi vagyok, hogy oldja meg PJ. Konkrétan arra, hogy az Aragorn-szálnak mi lesz az utolsó bemutatott mozzanata a csatába érkezés előtt. Szerintem marha nagy nehézség dramaturgiailag, őszintén szólva kicsit félek is tőle...
Cerebrum: A "The quest will claim his life" szerintem olyan értelmű, hogy Frodó fel fogja áldozni szükségszerűen az életét a küldetésért, nem lesz miért tovább Középföldén maradnia-> elhajózik.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120830 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Végül is Pelenor mezeje csak egy csata a háborúban, ráadásul nem is tart olyan sokáig.... lesz egy jó nazgúlos jelenet, mint tetőpont, oszt annyi.

Szerintem nem a nazgúlos jelenet a tetőpont, hanem amikor megjönnek a hajók... :roll: :wink: Imádom azt a részt...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120829 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Meg a rohírok lovasrohama, a Kapu betörése, az umbari flotta megjelenése, az olifántok stb...
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120828 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végül is Pelenor mezeje csak egy csata a háborúban, ráadásul nem is tart olyan sokáig.... lesz egy jó nazgúlos jelenet, mint tetőpont, oszt annyi.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120826 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én valahogy nem hiszem, hogy a morannoni csata kimaradna. Két okból is: az első rész néhány előzetesében ez volt az egyik legnagyobb jelenet (Szauron serege felvonul, háttérben füstölög a Végzet Hegye), a másik pedig a RotK naptár. Gandalfot olyan környezetben mutatja (egy csata kellős közepén), ami szerintem nem lehet Minas Tirith ostroma.

Ery: a fanyűvők vezéréről már láttam képet, de ez még nem garancia, hogy szerepelni is fog a RotK moziváltozatában.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120825 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A központi harc Minas Tirith ostroma lesz, ami hoszabb ideig tart majd, mint a Kürtvár-féle. Jóóó látványos lesz, a spoilerek alapján! 8) És természetesen lesz egy mordori harc is a végén...
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120823 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz majdnem biztos hogy csak a Pelennori csata lesz. Képtelenség hogy beleférjen a filmbe. De az még továbbra is kérdés számomra is hogy dunadánok lesznek-é ?? Amúgy szerintem a film legnagyobb hibája lesz az hogy meghal Szarumán Vasudvardban, mivel ezáltal a már kitárgyalt dolgok is megváltoznak. És ebben már valószínűleg nem lesz változás...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120815 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta: szerintem a csupaupok kimaradnak...((((

Megnyugodhatsz. A fanyűvők Ghan-buri Ghannal együtt benne lesznek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120804 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én azt halottam Pelennor lesz az egyetlen csata a filmben ((((((
szerintem a csupaupok kimaradnak...((((
És ne feletsétek hogy a hirek szerinte nem lesz megye

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120801 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niphredil/Szméagol írta: Na és Pelennor? Szerintetek milyen hosszú lesz? Helm-szurdok után... El tudom képzelni, hogy lesz vagy fél órás. De akkor kérdés, hogy hogyan fog beleférni a morannoni csatsa....


hát igen ezen már én is gondolkodtam,én nagyon félek tőle hogy elnyomja Frodóék utját ,mert tegyük fel hogy fél orás lesz,még akkor is ott van Pippin és Truta,Aragorn Gimli Legolas,Arwen ,a koronázás,ugye Vasudvard is átcsúszott,Denethorn és Faramir és még egy csomó minden ,nem tudom hogy fog beleférni?? :hein:

Ja.és lenne egy fontos kérdésem:a dunadánok benne lesznek??

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120800 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ne szidjátok Lij-t!!! :cry:
Én sem tidok amúgy filmeken sírni, de a második rész vége.......
Remélem a harmadik is ilyen jó lesz, akárhogy is kezdődik.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120774 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Eldafinde, azért remélem nem úgy szenved, hogy: "Jaaaajjajajajjajajjaaaaj", meg "öhööhöhöhöööööö". :twisted: :evil: Ennek szerintem egyféle belső szenvedésnek kell lennie, amitől te nem érzel mást mint őszinte sajnálatot és szomorú fájdalmat. Csak a szemén szabad tükrözödnie... Ez egyike Frodó csodáinak. :cry:

Ha jól csinálják meg a Filmet végig sírni fogok, hol az izgalomtól, hol a félelemtől, hol pedig a fájdalomtól. :wink:
Illetve nem sírni csak könnyezni. Én sajnos nem tudok igazán sírni egy Film közben. A FotR-nál is csak a végén bőgtem el magam. De a harmadik az...más.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120678 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: De legjobban Lij miatt aggódom... El tudja játszani vajon azokat a jelenteket, mikor lényegében fizikai fájdalmat szenved el a Gyűrűtől? Mert bizony Széltetőnél sem győzött meg, hogy tud "értelmesen" szenvedni. :? :evil: :wink:


Jó lenne, ha iszonyatosan, de isssszonyatosan szenvedne!!!!
Ez az (egyik) katarzisforrás.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #120671 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem már a TTT Bővített is megcáfolja majd a ROTK-pletykák felét.. :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.089 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére