Tanulószoba

Több
18 éve 3 hónapja #283595 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
No mivel korábban volt itt szó nyelvtanulásról, hátha valakit érdekel. Ahol én nyelvvizsgáztam, az OK Nyelviskola, rendszeresen küld hírlevelet, és abban volt a következő, igen kedvező ajánlat:

GIMIS DÉLUTÁNI ANGOLTANFOLYAM INDUL

Napok: kedd és csütörtök
Időpont: du. 16.00-tól 17.30-ig
Tanfolyam hossza: 6 hét
Intenzitás: 2 x 2 tanóra (45 perces)
Díja: CSAK 650 Ft / tanóra = 15.600 Ft
Tanfolyam indulási időpont: február 3.
Jegyzetköltség nincs.

[size=9:2px6aqze]ELÉRHETŐSÉG

E-mail címünk: AngolKurzus@vnet.hu

További általános info: www.OK-NyelvIskola.hu/start.php
Részletes info telefonon: 342-4516 (munkanapokon reggel 9-től este 9-ig)
Részletes info személyesen: munkanapokon reggel 9-től este 8-ig.

Címünk: 1067 Budapest, Csengery utca 31. földszint (közel az Oktogonhoz)[/size]


Nagyon jók és jófejek a tanárok, barátságos a légkör, mindenkinek ajánlom :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283456 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Tanulószoba
:x
itt a szesszio mentem tanulni, majd jovok


ja es BUEK :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283377 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Neme BÁRMILYEN segítség kéne az emeltes magyarról. Ha valakinek van kidolgozott tétele (akár nyeltvan akár irodalom) vagy valami vázlat ami alapján ki lehet dolgozni akkor írjon. NAGYON FONTOS!!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #282163 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Keress vissza, én beraktam 2 linket is.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #282154 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Riliel írta: Valaki nem tudna mondani valamit az emelt-szintű magyar tételekről? Akármit! Például, mi van ezzel az olvasmánylisával?
Légyszi, segítsetek!
Riliel


Egészen pontosan mi érdekel? mert én is idén érettségizem belőle emelt szinten és nekünk volt óránk ahol végigtárgyaltuk a témát, lagalábbis amennyire a tanárnőnk tudta, úgyhogy ha tudok szívesen segítek

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #282143 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valaki nem tudna mondani valamit az emelt-szintű magyar tételekről? Akármit! Például, mi van ezzel az olvasmánylisával?
Légyszi, segítsetek!
Riliel

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279790 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Segítség!
valaki aki, ért egy cseppet a közgázhoz nem tudná nekem összefoglalni a Harrod-Domar féle növekedési elméletet, mert nagyon-nagyon kéne? :(

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279674 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Igen, Leguán pontosan erre gondoltam! Viszont azt nem értem, hogy egy gén azért isméltlődik, hogy minél kisebb legyen a hibalehetőség, nem? Ez tök fura...öö vagy nem így van?

Szal akkor összefoglalva:
- a betegség génje vagyis a génből származó betegség
- génhibából származó-ez igen gyakori eset
- a gén ismétlődésétől függő betegségek
- enzimhibákból létrejövő betegségek (mi az a mendeli mód?)
- és az olyan betegségek amik egymástól, több géntől függenek, ill. ami környezeti hatásokra változik meg

Evolúció: Valami miatt bennem az az érzés volt, hogy az evolúció és a gének úgy függnek össze, hogy a céljuk a folyamatos alkalmazkodás, de akkor nem így van!

Érdekes kérdés az ember és az evulúció. Valójában az emberek az evolúció ellen harcolnak. Ami természetesen érthető.

Nagyon köszi a válaszokat, a biosz tanáromtól is kérdeztem, -nem vagyok egy nagy agy- de már annyira leegyszerűsíti az egészet, hogy kezdem nem érteni...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279508 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ringbearer írta: biológusok,
lenne egy kérdés.

Ha valaki egy gén betegség folytán beteg,
az génhiba vagy a génjében van?
És az igaz, hogy az evolució valójában génhibák sorozata? Mert ebben nem vagyok teljesen biztos, szerintem a gének csak úgy alakultak át, hogy alkalmazkodjanak, nem?


Szia Ring! Nem értem egész pontosan, hogy mire gondolsz a kérdésedben, megpróbálom kitalálni. Szerintem azt kérdezed, hogy van-e bizonyos betegségeknek "saját" génjük(ez a "génjében van"), és a génhiba pedig az lenne, amikor egy gén (amely egy szükséges és funkcionális fehérjét kódol) mutálódik vagy hibásan működik, és ez okozza a betegséget. Ez érdekel?

Az utóbbi eset (génhiba) azt hiszem jóval gyakoribb eset. Sok azonosított, az egészséges biokémiai működésben résztvevő fehérjét kódoló gén mutálódhat, és a kieső funkció felborítja az egyensúlyt. Többnyire nem is esik ki a funkció teljesen, csak csökken. Pl. genetikai
eredetű vérszegénységek, azaz anaemiák ilyenek.

Van olyan betegség, amelynek kialakulása attól függ, hogy egy adott bázisrészlet(ált. hármas) hányszor szerepel egymás után a genomban. Pl. 35 ismétlődés esetén nincs tünet, 45-nél enyhébb és később jelentkező tünetek alakulnak ki, 55 és afeletti ismétlődésnél fiatalabb életkorban és súlyos formában ölt alakot a betegség, pl. a Huntington chorea vagy vitustánc.

A sajtóban sokszor olvashatod, hogy tudósok azonosították ennek vagy annak a betegségnek a génjét. Én azt hiszem, egy betegséget könnyelműség redukálni egy darab génre, bár ebben a témában még sok mindennek kellene utánajárni. Azért léteznek: most betegség-génre nem emlékszem, de pl. a férfiaknál jelentkező szőrös fülkagyló az Y kromoszóma egy génjének köszönhető(gén van, van szőr; nincs gén, nincs szőr). Vannak gének, amelyeknél csak a mutációs fehérjeterméknek ismert a hatása, az "egészségesé" nem. Sok szó esik hajlamokat meghatározó génekről, ezt nagyon nehéz végiggondolni, hogyan is működhet.

A fentiek közül a mendeli módon öröklődő súlyos betegségek rendkívül ritkák, kezelésük komplikált és igen költséges, kevés szakember foglalkozik velük. Más enzimdefektusok közül több is kezelhető gondos terápiával, ezek gyakoribbak az előzőeknél.

Végül a legtöbb betegség, amelynek azonosítani vélték genetikai okait IS, rögtön több gén függvénye(ezeket a tapasztalatokat ikrek vizsgálata során szerezték), ráadásul sok esetben csak bizonyos környezeti hatásokra jelenik meg akár súlyos rendellenesség is, pl. ha jól emlékszem a "rosszindulatú láz"(malignus hypertermia) akkor alakul ki, ha a rossz fehérjé(ke)t kialakító gént hordozó illető lóbabot eszik!

Az evolúció általam ismert legjobb definíciója (amely matematikai, lecsupaszított fogalmazású)így hangzik:
Három folyamat végtelen ismétlődéséből álló jelenség.
1. önmaguk reprodukálására képes egységek létrejötte (reprodukció)
2.a tulajdonságok véletlenszerű keveredése a produktumokban (változékonyság)
3.a környezethez való alkalmazkodásuk, amelynek fokmérője az újabb reprodukció(szelekció)

A megfogalmazást persze lehet finomítani a földi élő anyagra, az élővilágra.
Az elképzelésed jó helyen jár, de összerántottad egybe a különálló folyamatokat. A géneknek az tulajdonságuk, hogy átalakulnak. Ha az átalakult gén sikeres(ez pusztán azt jelenti: továbbadódott), akkor megint szabad az út az újabb átalakuláshoz. Ha nem sikeres, akkor befejezte pályafutását a Földön.
A LÉNYEG: a gének nem úgy alakulnak át, hogy alkalmazkodjanak, hanem ha alkalmazkodtak(beváltak), akkor átalakulhatnak. Nem céljuk van, hanem feltételük. Az evolúciónak semmi célja sincsen, nem valami felé tart. Csak forog. Ezért kényelmetlen belegondolni, hogy mit jelent az emberi fajnak az evolúció. Vagyis hogy mit jelent az evolúciónak az emberi faj. Tippek?:-)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279077 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ha így vesszük... :roll: nos, akkor hát a számítástechnika sem más, mint 0-k és 1-ek hosszútávú váltakozása. Minden további már visszavezethető erre... :look:
(ami persze nem jelenti azt, hogy az alapoknál nagyobb léptékű dolgokat ne volna érdemes olykor kissé magasabb szinten kezelni ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279072 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Estel Adániel írta: ... hatásmechanizmusa sejtszinten. :)


Az evolúció gyakorlatilag nem más, mint hosszútávú szelekció. És legalsó szinten a génekre hat. Minden további már visszavezethető erre. (a biológiai evolúciónál legalábbis) ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279068 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
... hatásmechanizmusa sejtszinten. :)
Maga az evolúció aztán az a - Földünkön egyelőre legalábbis - bolygószintű folyamat, amelynek során a különféle fajok kialakulnak. (és amelynek - tudtommal - fontos makroszkopikus tényezője például a szelekció is.) ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279063 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ring: egy gén definíció szerint egy adott fehérjét kódoló DNS-szakasz. Ha a gén "normális", az azt jelenti, hogy normális (=működőképes) fehérje (ill. általánosságban: géntermék) íródik át róla (hogy miként, arra most nem térnék ki :D ). Ha a génben mondjuk pontmutáció lép fel, és ennek következtében egy bizonyos bázishármasban (amik ugye a leolvasásban megfelelnek bizonyos aminosavaknak ;) ) megváltozik egy nukleinbázis (mondjuk T-ről A-ra), akkor azon a ponton más aminosav épül be a fehérjébe, ami adott esetben tönkreteheti a funkcióját. (A fehérje térszerkezete más lesz pl.) Az esetek nagyon kis százalékában azonban ez a változás előnyös lesz, vagyis az adott fehérje _jobban_ tudja ellátni a feladatát, mint a "normális", és ez el fog terjedni. Na, ez az evolúció ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279045 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valaki, akinek megvan a Smith-féle Szociálpszichológia könyv, el tudná nekem magyarázni, mi a szociálpszichológia 2 axiómája, 3 motívációs és 3 feldolgozási alapelve (főleg ez utóbbiak kellenének nagyon)?
Valamint bármi, ami a participációval kapcsolatos magyar anyag?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #279027 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szinte látom, ahogy Felagund veri a fejét a falba :) . Mit értesz azon Ring,h a génjében van ? Ez ugye nem egy biológiai kifejezés. Ezeknek a betegségeknek az egészségestől vagy normálistól eltérő génszerkezet az oka...de ez az eltérés minimális...egy-két génről vagy géncsoportról van szó gondolom, bár én már jó ideje nem tanulok bioszt. Hát igen az evolúció nem nagyon lenne meg mutáció nélkül :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278816 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tanulószoba

olorin.papa írta: az evolució tényleg génhibák sorozata

Szvsz kicsit máshogy kellene fogalmazni. Ugyanis az evolúció biológiai értelemben vett mutációk sorozata, azonban nem minden mutáció hiba(azaz a mutáció lehet pozitív dolog is, ez az alkalmazkodás)

olorin.papa írta: Sajnos, aki gén hiba végett beteg, az az evolúcióban elrontott egyed, akinek minden sejtjének, minden génje sérült


Azért nem minden génje sérült(ebben az esetben életképtelen lenne az egyed), a legtöbb genetikai betegségben csak egy gén hibás, ami azonban minden sejtben megtalálható.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278784 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ringbearer írta: biológusok,
lenne egy kérdés.

Ha valaki egy gén betegség folytán beteg,
az génhiba vagy a génjében van?
És az igaz, hogy az evolució valójában génhibák sorozata? Mert ebben nem vagyok teljesen biztos, szerintem a gének csak úgy alakultak át, hogy alkalmazkodjanak, nem?


az evolució tényleg génhibák sorozata, ugyanis egyetlen élőlény sem olyan mint a másik, de olyan kicsi a különbség, hogy az felismerhetetlen. De hosszú távon megmutatkozik a túlélésben folytatott harcban, és ez az alkalmazkodás.

Sajnos, aki gén hiba végett beteg, az az evolúcióban elrontott egyed, akinek minden sejtjének, minden génje sérült. De lehet, hogy valamiben más, csak nem ebben a környezetben.
Az állatvilágban az ilyen egyedek hamar kihullanak a sorbol, csak túlszervezett világunkban van esélye a túlélésre, és a hibáit esetleg tovább örökíteni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278777 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba
biológusok,
lenne egy kérdés.

Ha valaki egy gén betegség folytán beteg,
az génhiba vagy a génjében van?
És az igaz, hogy az evolució valójában génhibák sorozata? Mert ebben nem vagyok teljesen biztos, szerintem a gének csak úgy alakultak át, hogy alkalmazkodjanak, nem?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278748 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Katt Ide!

Mindenkinek aki elakad valahol :idea:



[size=9:h2lfslvj]*Link szerkesztve by Ery*[/size]

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278686 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alyr Arkhon írta:

Alison West írta:

Drizzt írta: Nem kell érettségizni matekból ? 8O


Hát amennyiben igazolva van, hogy hülye vagy, és választasz helyette másik tantárgyat érettségire, akkor nem. Én tesiből mentem helyette.


Nálunk megjártad volna.
Az egyszál fiú osztálytársam akart tesiből érettségizni, de addig gondolkodott a tantestület amíg kinyögtek valami indokot, hogy nincs megfelel eszköz vagy ilyesmi, és elutasították a kérését.


Mi kb. 15-en voltunk az évfolyamon, az osztályomból ketten. Nem volt egy leányálom, de a tesi volt mindig a kedvenc tantárgyam, mi mást választottam volna... :P Bár a tanár utált, és ezért lett végül 79%-kal négyes, amikor 80-tól 5-ös... :evil:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278685 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Drizzt: ha lenne könyvem szerinted kérném? :// Mellesleg nekem azért is kéne a kidolgozott tétel mert a tanerő is netről szedte le, és nekem egyik sincsen meg:( A puska.hu n asszem nem találtam.
Amugy nem mindenkinek kell érettségiznie matekból. asszem diszkalóliás papírt kell szerezni, mint magyarból a diszkexszia meg a diszgráfia. Akkor másik tárgyat kell váalsztani.


Jaja. Discalculia.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278680 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alison West írta:

Drizzt írta: Nem kell érettségizni matekból ? 8O


Hát amennyiben igazolva van, hogy hülye vagy, és választasz helyette másik tantárgyat érettségire, akkor nem. Én tesiből mentem helyette.


Nálunk megjártad volna.
Az egyszál fiú osztálytársam akart tesiből érettségizni, de addig gondolkodott a tantestület amíg kinyögtek valami indokot, hogy nincs megfelel eszköz vagy ilyesmi, és elutasították a kérését.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja - 18 éve 5 hónapja #278679 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Drizzt: ha lenne könyvem szerinted kérném? :// Mellesleg nekem azért is kéne a kidolgozott tétel mert a tanerő is netről szedte le, és nekem egyik sincsen meg:( A puska.hu n asszem nem találtam.
Amugy nem mindenkinek kell érettségiznie matekból. asszem diszkalóliás papírt kell szerezni, mint magyarból a diszkexszia meg a diszgráfia. Akkor másik tárgyat kell váalsztani.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278671 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alison West írta:

Drizzt írta: Nem kell érettségizni matekból ? 8O


Hát amennyiben igazolva van, hogy hülye vagy, és választasz helyette másik tantárgyat érettségire, akkor nem. Én tesiből mentem helyette.


Sic transit... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278670 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Drizzt írta: Nem kell érettségizni matekból ? 8O


Hát amennyiben igazolva van, hogy hülye vagy, és választasz helyette másik tantárgyat érettségire, akkor nem. Én tesiből mentem helyette.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278666 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ha valakinek mikróból kell korrep vagy felvételi felkészítés, rám továbbra is számíthattok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278653 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nincs valakinek vmilyen jó könyve a következő szoftverek valamelyikéről:
- corel draw 11
- adobe indesign CS és CS2
- macromedia studio mx 2004 és alkotóelemei (flash,dreamweaver,stb)
- quark express 6.0
- adobe photoshop CS 8.0 és CS2
?

Rabyn:

Rabyn írta: Sziasztok!!
Óriási segítségre lenne szükségem. A következő tételeket keresem nyelvtanból:
-A Nyelv mint kommunikációs rendszer, Nyeltípusok, kommunikácó
- A magyar nyelv története, eredete, rokonsága
- Fontosabb nyelvtörténeti emlékek
- Nyelvújítás, mai magyar nyelvváltozatok
- inforcmációs társadalom hatása a nyelvhasználatra
- nyelvi szintek, szóelemek, igenevek
- mondatszerkezet, szöveg, retorika, beszéd, sítlusok


Mé, ezek nincsenek benne a tankönyvben ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278651 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nem kell érettségizni matekból ? 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278648 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Felagund írta: Van egy egyszerű képlet (ha jól értem a problémát)...
X×1,1= az általad kapott összeg

X=Az eredeit összeg 10% nélkül, tehát némi átrendezéssel ezt kapjuk

X=kapott összeg/1,1

Számszerűen

60000 :arrow: cca 54500
90000 :arrow: cca 81800
133000 :arrow: cca 121000
165000 :arrow: 150000

Mikor is érettségiztél, mondd? :roll: :tongue:


Idén, de mint mondtam, matekból gyér voltam. :P Abból nem is érettségiztem. :mrgreen: Amúgy köszönöm szépen :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #278639 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alison West írta: Van itt valaki, aki jó matekból..? Kéne nekem egy kis segítség, mert az Én matekom elég gyér.
Szóval van 4 összeg, ezeket úgy kaptam meg, hogy már rá van téve az eredeti ár 10%-a, de ebből nem tudom, hogy mennyi volt az eredeti ár.
Ki tudná számolni nekem valaki, hogy mennyi az eredeti, és mennyi a rátett összeg? :? :crap: :bociszemek: (kis eltérések lehetnek, hogy nem pontosan 10%, de nem tudom)

- 60 ezer Ft
- 90 ezer Ft
- 133 ezer Ft
- 165 ezer Ft

Ezek lennének azok. Előre is köszönöm!


Van egy egyszerű képlet (ha jól értem a problémát)...
X×1,1= az általad kapott összeg

X=Az eredeit összeg 10% nélkül, tehát némi átrendezéssel ezt kapjuk

X=kapott összeg/1,1

Számszerűen

60000 :arrow: cca 54500
90000 :arrow: cca 81800
133000 :arrow: cca 121000
165000 :arrow: 150000

Mikor is érettségiztél, mondd? :roll: :tongue:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.591 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére