Tanulószoba

Több
18 éve 6 hónapja #278635 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Van itt valaki, aki jó matekból..? Kéne nekem egy kis segítség, mert az Én matekom elég gyér.
Szóval van 4 összeg, ezeket úgy kaptam meg, hogy már rá van téve az eredeti ár 10%-a, de ebből nem tudom, hogy mennyi volt az eredeti ár.
Ki tudná számolni nekem valaki, hogy mennyi az eredeti, és mennyi a rátett összeg? :? :crap: :bociszemek: (kis eltérések lehetnek, hogy nem pontosan 10%, de nem tudom)

- 60 ezer Ft
- 90 ezer Ft
- 133 ezer Ft
- 165 ezer Ft

Ezek lennének azok. Előre is köszönöm!

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278588 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Csak szeretném jelezni, hogy a tanulószoba december 14. én azaz 13 nap múlva lesz 1 éves!!!!!!!!!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278587 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Serrana: Az tökéletes, igazából 45 perc alatt kell majd egy átfogó novellaelemzést írnunk belőle. Leginkább kosztolányi főbb problematikáinak és tematikáinak megjelenése a műben, a fő problematikaája magának a műnek, idővezetés, tér szerepe ellentétek, lélektani változások.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278575 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Rabyn: puska.index.hu
Neked is figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt, meg mindenkinek

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278566 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panniii írta: Szeretném megkérdezni, hogy ninen-e valakinek elemzése Kosztolányi Dezső Kulcs vagy Fürdés című novellájáról?

Bármelyik jó a kettő közül, mert dolgozatban majd választhatunk. Előre is köszi:)


A Kulcs-ban tok segíteni. Milyen megközelítésből kell? ( probléma megoldás; állapotváltozás; átértékelődési folyamat; ellentétek rendszere)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278563 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Sziasztok!!
Óriási segítségre lenne szükségem. A következő tételeket keresem nyelvtanból:
- A magyar nyelv története, eredete, rokonsága
- Fontosabb nyelvtörténeti emlékek


Ez a kettő gyakorlatilag történelem tétel is. A tankönyvből ki is lehet másolni :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278542 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok!!
Óriási segítségre lenne szükségem. A következő tételeket keresem nyelvtanból:
-A Nyelv mint kommunikációs rendszer, Nyeltípusok, kommunikácó
- A magyar nyelv története, eredete, rokonsága
- Fontosabb nyelvtörténeti emlékek
- Nyelvújítás, mai magyar nyelvváltozatok
- inforcmációs társadalom hatása a nyelvhasználatra
- nyelvi szintek, szóelemek, igenevek
- mondatszerkezet, szöveg, retorika, beszéd, sítlusok

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278526 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Minden biológus/~palánta segítségét kérem:
miért hal meg az ember
oxigénhiánytól
tápanyaghiánytól
vízhiánytól?

Erre sejtbiológiai-biokémiai indoklások kellenének, de csak félig tudom őket. (volt még AIDSben, rákos betegségben, kolerában, sok desztillált víztől stb de azokra rájöttem)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #278448 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szeretném megkérdezni, hogy ninen-e valakinek elemzése Kosztolányi Dezső Kulcs vagy Fürdés című novellájáról?

Bármelyik jó a kettő közül, mert dolgozatban majd választhatunk. Előre is köszi:)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #277885 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Semmi baj, végül nem volt szükségem a példára :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #277884 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Tanulószoba
bocs nem figyeletem az idöt:(

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #277879 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Három hét késéssel és azóta két fizika feleléssel a hátam mögött, köszönöm szépen :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #277877 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Tanulószoba
P*t(idö)=c*m*T(höm változás) -->energiaátalakulás
T=P*t/c*m
mivel a viz 100Con forr, a kapott számot kivonod 100bol, és megkapod a kezdeti hömérsékletet
A forralo P*t/0,952 energiát használt el
ezt szorozd be az 1,05 Sk val, és ennyit kell fizetned
nem számolom ki mert nem tudom hol a számologépem, és azt se h müködik-e éppen, de innen gondolom már megy

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #276088 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szóval, holnap fizika...

Már jól kezdődik, nos kéne nekem kicsike segítség :wink:

1. Két izzólámpát (teljesítményük 45W és 5W) párhuzamosan, 3 A áramot szolgáltató feszültségforráshoz kapcsolunk. Mekkora áram folyik az izzólámpán keresztül (ez már meglenne csak nem vagyok benne biztos hogy jó )?


2. a 625 W teljesítményű merülőforralóval 0,4 l vizet melegítünk. a víz 4 perc múlva jön forrásba. Számítsd ki a víz eredeti hőmérsékletét, ha a forraló hatásfoka 95,2%. Mennyibe kerül az elektromos energiafogyasztás, ha 1 kWh ára 1,05 Sk ? a víz sűrűsége 100 kg.m-3, fajhője 4,2 kJ. kg-1.K-1.

Nagyon fontos lenne, plíz segítsetek...

Egy elkeseredett nyelvi tagozatos fiú... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274446 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik.

Ez itt a tanuló szoba.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274197 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Éééértem... :)
És nem volt benne a dogában, hál'Istennek :P
Köszi Estel! :wink:

[size=9:2452wmnx]az OFFot meg szvsz fejezzük abba.[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #274189 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönjük...

[size=9:x439ry9o](Utólagos megjegyzés: Battinak is, hogy erre járt, és kitakarított... ;) Igazából pont ennek reményében "festettem a falra"... :look:)[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274188 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
CSakhogy valahogy nekem soha nem ment a fizika és nem is fog menni, pedig a véremben van :lol: nagyapám és nagybátyám is elektrotechnikus = villanyszerelők :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274187 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hurrá... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274184 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
:o tényleg így tanultuk vhogy :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274157 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
[size=9:1zk21264]Hmm... időzítés rúlz. :roll: Talán még nem késő (legalábbis ha nem került bele a dolgozatba):[/size]

Kondenzátornak azt az áramköri elemet hívjuk, ami töltést tud tárolni. E tulajdonságnak mértéke a kapacitás: C = Q / U, ahol Q a tárolt töltés, U pedig a feszültség. Ez az érték egy adott kondenzátorra nézve állandónak tekinthető, amíg a kondenzátor összeállításán nem változtatunk.

Párhuzamos kapcsolásnál a kondenzátorokon azonos feszültség esik, a tárolható töltésmennyiség pedig összeadódik. Ebből következően az eredő kapacitás a kapacitások összege lesz:
  • U = U[size=9:1zk21264]1[/size] = U[size=9:1zk21264]2[/size]
  • Q[size=9:1zk21264]e[/size] = Q[size=9:1zk21264]1[/size]+ Q[size=9:1zk21264]2[/size]
  • C[size=9:1zk21264]e[/size] = C[size=9:1zk21264]1[/size]+ C[size=9:1zk21264]2[/size]
A feladatban leírtak szerint a két kondenzátor kapacitása azonos. A rajtuk tárolt töltések:
Q[size=9:1zk21264]1[/size] = C[size=9:1zk21264]1[/size]* U[size=9:1zk21264]1[/size]= C * 100 V
Q[size=9:1zk21264]2[/size] = C[size=9:1zk21264]2[/size]* U[size=9:1zk21264]2[/size]= C * 220 V
Így a feszültség: U[size=9:1zk21264]e[/size] = Q[size=9:1zk21264]e[/size]/ C[size=9:1zk21264]e[/size]= ( Q[size=9:1zk21264]1[/size]+ Q[size=9:1zk21264]2[/size]) / ( C[size=9:1zk21264]1[/size]+ C[size=9:1zk21264]2[/size]) = C * 320 V / 2 * C = 160 V
Mindkét kondenzátoron Q = C * U = (C * 160) Coulomb töltés halmozódik fel az egyensúly kialakulása után.

Ha ellentétes pólusokkal kötjük össze őket, az azt jelenti, hogy az egyiken felhalmozódott töltés ellentétes előjelű, mint a másikon. A feszültség így is azonos, de a számlálóban összeg helyett különbség veendő, így a végeredmény: C * (220-100) V / 2 * C = 120 V / 2 = 60 V
A felhalmozódott töltés a kondenzátorokon az egyensúly beállta után: (C*60) Coulomb.

A Q / U arány, mint látjuk, állandó marad eközben, hiszen a kapacitások nem változnak.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274104 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nekem van fogalmam és pár feladatot meg is oldottam, de ez nem megy.
HELP! :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274079 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Kincső! Bocsánat, hogy nem tudok segíteni, mert nekem a fizika könyvemre az volt írva: Kínai nyelvtan, haladóknak :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274076 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Sziasztok!
Egy fizikával kapcsolatos kérdésem lenne... hétfőn dogát írunk, csak én hiányoztam a héten, és bár valszeg órán megoldották a problémás feladatokat, én arról lemaradtam. (Mindig kijelöl x db feladatot, h. na abból lesz a doga. :P ) Egyetlen feladatnál akadtam fenn, tudtok segíteni?

Két azonos kapacitású kondenzátor egyikét feltöltjük 100 V-ra, a másikat 220 V-ra. Ezután párhuzamosan kötjük őket, először azonos, másodszor ellentétes pólusaikkal.
a) Mekkora lesz a kondenzátorok kapacitása?
b) Mekkora lesz a kondenzátorok feszültsége?


Előre is köszi!

Mi is ezt tanuljuk, csakhogy én is hiányoztam és fogalmam sincs mi az a kondenzátor :? :D de nem is angyon érdekel, mert utálom a fizikát, bocs hogy nem segítettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #274067 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok!
Egy fizikával kapcsolatos kérdésem lenne... hétfőn dogát írunk, csak én hiányoztam a héten, és bár valszeg órán megoldották a problémás feladatokat, én arról lemaradtam. (Mindig kijelöl x db feladatot, h. na abból lesz a doga. :P ) Egyetlen feladatnál akadtam fenn, tudtok segíteni?

Két azonos kapacitású kondenzátor egyikét feltöltjük 100 V-ra, a másikat 220 V-ra. Ezután párhuzamosan kötjük őket, először azonos, másodszor ellentétes pólusaikkal.
a) Mekkora lesz a kondenzátorok kapacitása?
b) Mekkora lesz a kondenzátorok feszültsége?


Előre is köszi!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #273229 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Sirgon Esgalnor írta:

cortez71 írta: 2.) Egy 0 Celsius fokos jégtömbbe 150 m/s sebességű, 1,2 kg tömegű 30 Celsius fok-os vasgolyó csapódik be. Mennyi jég olvad meg? (A jég olvadáshője 340 kJ/kg, a vas fajhője 460 J/kg*Celsius fok)

A viz megolvasztásához szükséges energia áll szemben a vas lehülésekor átadott energiával és a megállásakor felszabaduló mozgási energiával. Azaz:
A megolvasztott víz tömegeszer az olvadáshője egyenlő a vas tömegeszer a fajhőjeszer a hőmérséklet változása (30 C-ről 0 C-ra), plusz a vas mozgási energiája (egyketted tömegszer sebesség négyzet). Átrendezed a víz tömegére, kiszámolod és ellenőrzöd a mértékegységeket, ha kell a végeredményt átváltod l-be. És remélem okosodsz tőle.
Ötöst kapni nem fer, ha mi oldjuk meg.

Köszi szépen, erre a feladatra még senki sem jelentkezett, h megoldja. Na ja, csak mi HUMÁN tagozaton vagyunk, a reál tárgyak számunkra full idegenek, nem is csoda, két ember akar majd matekból emelt szintűzni, meg 3-an készülnek orvosira :P
Amúgy fair módon senki sem érdemli az ötöst, mert mindenki vagy tanárral oldatja meg, vagy egyetemistákkal, szal az igazi "fairplay" már rég elveszett. Amúgy most nem vok rászorulva a fizika plusz ötösre, az a helyzet majd a tavaszi versenyhelyzet során fog előállni :D
De naon szépen kösz a megoldást!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #273226 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm Estel ;)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #273215 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: 2.) Egy 0 Celsius fokos jégtömbbe 150 m/s sebességű, 1,2 kg tömegű 30 Celsius fok-os vasgolyó csapódik be. Mennyi jég olvad meg? (A jég olvadáshője 340 kJ/kg, a vas fajhője 460 J/kg*Celsius fok)

A viz megolvasztásához szükséges energia áll szemben a vas lehülésekor átadott energiával és a megállásakor felszabaduló mozgási energiával. Azaz:
A megolvasztott víz tömegeszer az olvadáshője egyenlő a vas tömegeszer a fajhőjeszer a hőmérséklet változása (30 C-ről 0 C-ra), plusz a vas mozgási energiája (egyketted tömegszer sebesség négyzet). Átrendezed a víz tömegére, kiszámolod és ellenőrzöd a mértékegységeket, ha kell a végeredményt átváltod l-be. És remélem okosodsz tőle.
Ötöst kapni nem fer, ha mi oldjuk meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #273209 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panniii írta: Elküldöm e-mailben ami eszembe jut, mert vannak word dokumentumok is. Majd kiválogatod ami kell

Köszi szépen, előre is :deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #273190 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Elküldöm e-mailben ami eszembe jut, mert vannak word dokumentumok is. Majd kiválogatod ami kell

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.603 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére