Tanulószoba

Több
19 éve 3 hete #252223 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Sirgon Esgalnor írta:

Gilgolwen Nimrandir írta:

Kincső (Thilanna) írta: Tudtok nekem segíteni a következőben? Kémiából utána kell néznünk a hidrogén-karbonát bomlási képletének

CO2 + CO3 kétszeresen negatív (2- "a jobb felső indexbe") + H2O =* 2HCO3 egyszeresen negatív (- "jobb felső indexbe")

Nem lehet hogy az egyszerübb esetröl van szó?:
H[size=9:2xn4lj3j]2[/size]CO[size=9:2xn4lj3j]3[/size] = H[size=9:2xn4lj3j]2[/size]O + CO[size=9:2xn4lj3j]2[/size]
Lásd a szódavíz pezseg.


Höhö.
Nem, mer' az akkor a szódavíz pezsgése és nem a hidrogénkarbonát-bomlás, ami nagyrészt ionos folyamat. A szakmai ártalom szócsövét hallották.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #252216 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hahó.
Szeretnék harangot önteni. Hogyan lehet kiszámolni egy harang paramétereit úgy, hogy egy adott frekvencián szólaljon meg? :D

(Ez a kérdés teljesen komoly. :) )

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #252032 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ryana írta:

Mírrand / Mirilnen írta: Ryana: nem vagyok benne biztos, h ez kell neked, csupán fél évig tanultam olaszt! De remélem, használható.
classe14.com/costume12.html
Ez talán eséjesebb:
www.domist.net/articoli/ZARTBISSOLI03.htm

Hú, köszi Mírrand. :) Akkor még egy kérdés: hogyan találtad ezeket? Tehát milyen keresővel, tematikával, stb... ?

www.google.hu
beírtam h "hippy" és egy-két olasz kötőszót és voila...házidogáimhoz is így keresek anyagot, főleg ha angol v német :) örülök, h segíthettem!

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #252014 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nincs valakinek online anyaga az 1650es évektől napjainkig terjedő időszak világ-, de leginkább az európai történelméről ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #251825 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nyelvvizsga témához még: www.nyelviskola.info :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #251735 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Stara írta: Bocs :oops: , nem veszekedni akarok,de amit idéztél, nekem azt jelenti, hogy a 2001. dec. 31. előtt külön letett A és B állami nyelvvizsga esetére vonatkozik ez.
A mostani már államilag elismert nyelvvizsga .
Ha nem így van nyugodtan harapja le valaki a fejemet. :D
Egyébként a korm. rendelet így szól,de lehet,hogy nem így működik:
71/1998. (IV. 8.) Korm. rendelet az idegennyelv-tudást igazoló államilag elismert nyelvvizsgáztatás rendjéről és a nyelvvizsga-bizonyítványokról
3. § (4) Bizonyítvány csak szóbeli vizsga (A típus), csak írásbeli vizsga (B típus), valamint egy vizsgaidőszakban, ugyanannál a vizsgaközpontnál tett írásbeli és szóbeli vizsga (C típus) sikeres letétele esetén adható ki. Az A és B típusú vizsgabizonyítványok együttesen a komplex nyelvtudást igazoló C típusú vizsgabizonyítvánnyal lehetnek egyenértékűek, függetlenül a két vizsgacselekmény között eltelt időtől és a vizsga helyéül szolgáló vizsgaközponttól. Az egyenértékűség részletes szabályait az oktatási miniszter a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület (a továbbiakban: Testület) ajánlásai alapján rendeletben szabályozza.
www.nyak.hu/doc/abc/rendelet20-2002.asp
www.nyak.hu/doc/abc/tajekoztato.asp


OK! Ott a pont! :wink: Kicsit megkavarodtam... :oops:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #251718 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Mírrand / Mirilnen írta: Ryana: nem vagyok benne biztos, h ez kell neked, csupán fél évig tanultam olaszt! De remélem, használható.
classe14.com/costume12.html
Ez talán eséjesebb:
www.domist.net/articoli/ZARTBISSOLI03.htm

Hú, köszi Mírrand. :) Akkor még egy kérdés: hogyan találtad ezeket? Tehát milyen keresővel, tematikával, stb... ?

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete - 19 éve 3 hete #251717 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ilúvatar Gyermeke írta:

ITK honlap írta: Az Origó vizsgarendszerrel kapcsolatban
gyakran ismétlődő kérdések

Milyen esetben állítható ki "A (szóbeli) + B (írásbeli) = C"- bizonyítvány?

'A' +'B' ='C' bizonyítvány állítható ki akkor, ha a vizsgázó 2001. december 31-ig külön letett állami 'A' (szóbeli), ill. állami 'B' (írásbeli) bizonyítvánnyal rendelkezik, és a két vizsga letétele között nem telt el két naptári évnél több idő.

Tehát két naptári éven belül kell letenni az A-t ill. B-t, hogy C-t kapj!


Bocs :oops: , nem veszekedni akarok,de amit idéztél, nekem azt jelenti, hogy a 2001. dec. 31. előtt külön letett A és B állami nyelvvizsga esetére vonatkozik ez.
A mostani már államilag elismert nyelvvizsga .
Ha nem így van nyugodtan harapja le valaki a fejemet. :D
Egyébként a korm. rendelet így szól,de lehet,hogy nem így működik:
71/1998. (IV. 8.) Korm. rendelet az idegennyelv-tudást igazoló államilag elismert nyelvvizsgáztatás rendjéről és a nyelvvizsga-bizonyítványokról
3. § (4) Bizonyítvány csak szóbeli vizsga (A típus), csak írásbeli vizsga (B típus), valamint egy vizsgaidőszakban, ugyanannál a vizsgaközpontnál tett írásbeli és szóbeli vizsga (C típus) sikeres letétele esetén adható ki. Az A és B típusú vizsgabizonyítványok együttesen a komplex nyelvtudást igazoló C típusú vizsgabizonyítvánnyal lehetnek egyenértékűek, függetlenül a két vizsgacselekmény között eltelt időtől és a vizsga helyéül szolgáló vizsgaközponttól. Az egyenértékűség részletes szabályait az oktatási miniszter a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület (a továbbiakban: Testület) ajánlásai alapján rendeletben szabályozza.
www.nyak.hu/doc/abc/rendelet20-2002.asp
www.nyak.hu/doc/abc/tajekoztato.asp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #251679 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm szépen

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251647 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Stara írta: Ezeket az ITK honlapján találtam: :wink:

"Milyen esetben állítható ki "A+B=C"- igazolás?
Állami nyelvvizsgáról kiállított 'A' (szóbeli) vagy 'B' (írásbeli) bizonyítvány + bármikor letett államilag elismert 'B' (írásbeli) vagy 'A' (szóbeli) bizonyítvány esetén.
Bármikor kiállított államilag elismert 'A' (szóbeli) + 'B' (írásbeli) bizonyítvány esetén.
Államira honosított 'A' (szóbeli) vagy 'B' (írásbeli) bizonyítványról + államilag elismertre honosított 'B' (írásbeli) vagy 'A' (szóbeli) bizonyítványról államilag elismert 'C' igazolás állítható ki.
Két olyan honosított bizonyítványról, amely államilag elismert nyelvvizsgával egyenértékű bizonyítvány, 'C' igazolás állítható ki."


VIGYÁZZ!!! Az "igazolás" a honosított nyelvvizsgabizonyítványokra vonatkozik!!! Tehát, ha külföldön vizsgáztál, de erről egy magyar nyelvű okiratot szeretnél (az már más kérdés, hogy minek?).

Viszont:

ITK honlap írta: Az Origó vizsgarendszerrel kapcsolatban
gyakran ismétlődő kérdések

Milyen esetben állítható ki "A (szóbeli) + B (írásbeli) = C"- bizonyítvány?

'A' +'B' ='C' bizonyítvány állítható ki akkor, ha a vizsgázó 2001. december 31-ig külön letett állami 'A' (szóbeli), ill. állami 'B' (írásbeli) bizonyítvánnyal rendelkezik, és a két vizsga letétele között nem telt el két naptári évnél több idő.

Tehát két naptári éven belül kell letenni az A-t ill. B-t, hogy C-t kapj! Ugyanez megtalálható a honlap más részén, ami a nyelvvizsgarendszerről szól: :wink:

Nyelvvizsgáink modulszerűen működő rendszere ('A', 'B' vagy 'C' vizsga), amely a vizsgázó számára lehetővé tette, hogy szóbeli és írásbeli vizsgájukat - két naptári éven belül -külön-külön is letehessék, a jelek szerint átmentődik a harmadik évezredbe is.


There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251611 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gilgolwen Nimrandir írta:

Kincső (Thilanna) írta: Tudtok nekem segíteni a következőben? Kémiából utána kell néznünk a hidrogén-karbonát bomlási képletének

CO2 + CO3 kétszeresen negatív (2- "a jobb felső indexbe") + H2O =* 2HCO3 egyszeresen negatív (- "jobb felső indexbe")

Nem lehet hogy az egyszerübb esetröl van szó?:
H[size=9:jky0h89b]2[/size]CO[size=9:jky0h89b]3[/size] = H[size=9:jky0h89b]2[/size]O + CO[size=9:jky0h89b]2[/size]
Lásd a szódavíz pezseg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251603 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Tanulószoba

elanor1 írta: Bocsi az előbb nem írtam meg a lényeget. Mennyi idő alatt kell a kettőt letenni, hogy C típus legyen? Nekem megvan a középfok B angolból, tavaly szeptemberben. Csak sokkal jobb vagyok írásban, mint szóban, ezért halogatom az A-t.
Egyébként az írásbelin a kedvenc filmemről kellett írni, hát ez nekem való téma volt. Alig tudtam abbahagyni (naná, hogy a GYU-ról írtam)

Ezeket az ITK honlapján találtam: :wink:

"Milyen esetben állítható ki "A+B=C"- igazolás?
Állami nyelvvizsgáról kiállított 'A' (szóbeli) vagy 'B' (írásbeli) bizonyítvány + bármikor letett államilag elismert 'B' (írásbeli) vagy 'A' (szóbeli) bizonyítvány esetén.
Bármikor kiállított államilag elismert 'A' (szóbeli) + 'B' (írásbeli) bizonyítvány esetén.
Államira honosított 'A' (szóbeli) vagy 'B' (írásbeli) bizonyítványról + államilag elismertre honosított 'B' (írásbeli) vagy 'A' (szóbeli) bizonyítványról államilag elismert 'C' igazolás állítható ki.
Két olyan honosított bizonyítványról, amely államilag elismert nyelvvizsgával egyenértékű bizonyítvány, 'C' igazolás állítható ki."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251599 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
megint me

Kincső:
kerestem és találtam! ha minden igaz akkor erről van szó:
www.atmosphere.mpg.de/media/archive/2930.gif
így talán egyértelműbb mint ahogy én próbáltam leírni

Remélem tudtam segíteni! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251596 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tanulószoba

elanor1 írta: Bocsi az előbb nem írtam meg a lényeget. Mennyi idő alatt kell a kettőt letenni, hogy C típus legyen? Nekem megvan a középfok B angolból, tavaly szeptemberben. Csak sokkal jobb vagyok írásban, mint szóban, ezért halogatom az A-t.
Egyébként az írásbelin a kedvenc filmemről kellett írni, hát ez nekem való téma volt. Alig tudtam abbahagyni (naná, hogy a GYU-ról írtam)


Ha kifelejtettél vmit egy hozzászólásból, használd inkább a 'szerkeszt' gombot a jobb felső sarokban. Ne írd kétszer ugyanazt. :wink:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251590 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Tudtok nekem segíteni a következőben? Kémiából utána kell néznünk a hidrogén-karbonát bomlási képletének, mert elvileg tanulnunk kellett vmikor tavalyelőtt környékén az előző tanárral, de nem találom sehol... :roll: Pedig képes és beleteszi a holnapi dogába... :roll:
Előre is nagyon köszönöm! :wink:


lehet hogy valami bődületes marhaságot mondok, de valami ilyesmit találtam:

CO2 + CO3 kétszeresen negatív (2- "a jobb felső indexbe") + H2O =* 2HCO3 egyszeresen negatív (- "jobb felső indexbe")

* a folymat oda-vissza lejátszódhat

[size=9:2jp3y1ni]néccccáz[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251589 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Bocsi az előbb nem írtam meg a lényeget. Mennyi idő alatt kell a kettőt letenni, hogy C típus legyen? Nekem megvan a középfok B angolból, tavaly szeptemberben. Csak sokkal jobb vagyok írásban, mint szóban, ezért halogatom az A-t.
Egyébként az írásbelin a kedvenc filmemről kellett írni, hát ez nekem való téma volt. Alig tudtam abbahagyni (naná, hogy a GYU-ról írtam)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251586 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Estel Adániel írta: Majdnem... csak fordítva. :) (szóbeli: A, írásbeli: B) - ja, és ha egy bizonyos időn belül mindkettő megvan, az már C-nek számít. ;)



Mennyi idő lehet a 2 között? Nekem megvan a B középfokú angol, tavaly szeptemberben. Csak kissé jobb vagyok írásban mint szóban, ezért halogatom a szóbelit.
Egyébként az írásbelin a kedvenc filmemről kellett írni, hát ez nagyon nekem való téma volt! Alig tudtam abbahagyni (Persze a GYU volt az).
Kaptam is rá 14 pontot a max. 15-ből

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251585 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Tudtok nekem segíteni a következőben? Kémiából utána kell néznünk a hidrogén-karbonát bomlási képletének, mert elvileg tanulnunk kellett vmikor tavalyelőtt környékén az előző tanárral, de nem találom sehol... :roll: Pedig képes és beleteszi a holnapi dogába... :roll:
Előre is nagyon köszönöm! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251522 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Estel Adániel írta: Majdnem... fordítva. :) (szóbeli: A, írásbeli: B) - ja, és ha egy bizonyos időn belül mindkettő megvan, az már C-nek számít. ;)


upsz :oops: bocsánatotkívánok :D ebből is lácccccik h nekem nincs nyelvvizsgám :oops: de remélem ez hamarosan megváltozik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251516 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Majdnem... csak fordítva. :) (szóbeli: A, írásbeli: B) - ja, és ha egy bizonyos időn belül mindkettő megvan, az már C-nek számít. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251494 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Timona írta: A C típu azt jelenti, hogy megvan a szóbeli és az írásbeli része is a nyelvvizsgának, az A és a B pedig külön- külön vagy csak a szóbeli, vagy csak az írásbeli rész sikerességét jeletni (ne kérdezd melyik- melyik, mert most nem jut eszembe :oops: )


Ha jól tudom az "A" az írásbeli, a "B" pedig a szóbeli része a vizsgának.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251491 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Mit jelentenek az A a B a C típusu nyelvvizsgák? Miben különböznek?

A C típu azt jelenti, hogy megvan a szóbeli és az írásbeli része is a nyelvvizsgának, az A és a B pedig külön- külön vagy csak a szóbeli, vagy csak az írásbeli rész sikerességét jeletni (ne kérdezd melyik- melyik, mert most nem jut eszembe :oops: )

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251481 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Mit jelentenek az A a B a C típusu nyelvvizsgák? Miben különböznek?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251320 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ryana: nem vagyok benne biztos, h ez kell neked, csupán fél évig tanultam olaszt! De remélem, használható.
classe14.com/costume12.html
Ez talán eséjesebb:
www.domist.net/articoli/ZARTBISSOLI03.htm

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #251286 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hmm... nekem egy érdekes kérdésem lenne... vki olyan, aki jártas az olasz nyelvben, nem tud véletlenül olyan honlapo(ka)t, ahol kb 3 oldalnyi olasz szöveg van mindennemű hippimozgalmakról? (nem táplálok sok reményt, de hátha... ;) )

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251262 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi a segítséget mindenkinek!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251227 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nimrodel (Melklerien) írta: A középkori öltözködésről keresek valami anyagot, eddig elég csekély sikerrel. Ha esetleg valaki tudna segíteni, megköszönném.

Van egy Magyar Kódex nevű többkötetes könyvsorozat, annak a középkori részekkel foglalkozó oldalait kéne megnézned!
Nagy, vastag, zöld borítású könyvek, könyvtárakban juthatsz hozzá!
S az legalább történelmileg hiteles infókat ad az öltözködésről. Persze, a magyar középkori öltözködésről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251221 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Mogy: (szerintem: ): Eredetük szerint az angol és a német is germán eredetű nép és a történelem során sokszor volt alkalmuk, lehetőségük, hogy egymástól átvegyenek szavakat és ha jól emléxem, az ilyen "találkozásaik" alkalmával nyelvi szempontból az angolok már jóval magasabb szinten álltak. És emlékeim szerint minél kezdetlegesebb egy nyelv, annál fogékonyabb az újdonságokra. És hát az oroszok itt-tivornyázása jóval nyelvünk kifejlődése után történt, így sok meglepőt már nem tudtak mutatni nekünk.

[size=9:yn8y41yw]De ez csak szerény személyem kontárkodása, nem vagyok nyelvész, csupán (néha!) következetes![/size]

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251184 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nimrodel (Melklerien) írta: A középkori öltözködésről keresek valami anyagot, eddig elég csekély sikerrel. Ha esetleg valaki tudna segíteni, megköszönném.

egész jónak tűnik
még egy
inkább csak mo.-i
Egyenlőre ennyi, de még keresek. :wink:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251181 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tanulószoba
A középkori öltözködésről keresek valami anyagot, eddig elég csekély sikerrel. Ha esetleg valaki tudna segíteni, megköszönném.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.603 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére