Keretjáték - identitás

Több
11 éve 1 hónapja #410467 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Vezéreink

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410346 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Kinyomtattam egy csomó mintát, amit majd felhasználhatunk a mindenféle cuccaink díszítéséhez.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410339 Írta: Lagassy
Lagassy válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Sárkááááány jeej az király :D
Nehogy nazgúl legyen belőle Picit eltérőek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410304 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Akkor kapott nevet a pikkelysömör? :)

De rég volt... De jó volt! Azért akarjuk vagy nem, a quest adott... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410290 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Az, hogy miét sárkány a totemállatunk, nem kell megmagyarázni senkinek. :) MERCSAK!:)) (egyébént némileg köze van egy régi-régi legendához, miszerint annak idején Bór alkut kötött egy sárkánnyal, aki a népét sanyargatta, de az alkut a sárkány nem tartotta be, és így elanyátlanodtunk).

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410287 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Mert JRRT azt tanácsolta ;) (Ulfang és Bór háza szövetséget kötött Maedhrossal és Maglorral, ha jól emlékszem, és egyrészt Morgoth csatlósainak zaklatásai, másrészt jobb földek reményében tették. Ez eléggé hasonló, mint egy hűbéreskü (eposzi eskü + szövetség, a 'hűbérúr' részéről talán kevesebb kötöttséggel, mint egy igazi hűbéreskü esetén). De most nincs nálam Szilmaril... izé, szóval nincsenek nálam Szilmarilok... izé, szóval nincs nálam Szilmarilok, úgyhogy nem tudom megnézni hirtelenjében. Gondolom a Dragor Bragollachnak lehet valami köze a dologhoz, de a Tolkien Gateway is elég szűkszavú.

A sárkány-ideológiához: nem lehet azért a sárkány a "totemállatunk", mert a Dagor Bragollach idejéről hallottunk a különös szörnyetegről, és azért tűztük pálcikára (Roasted Dragon! Onna stick!), hogy legyen erőnk legyőzni, ha az igazi kerül elénk? A N.A. előtt tudhattunk közelebbit a sárkányokról? Szerintem csak annyit, hogy volt egy a D.B-ben, és tápos egy kölyök, kell ellene minden, ami segíthet...

Na jó, csak gépelve gondolkodom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410286 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Sú azt értem, de még a Nirnaeth előtt miért esküdtünk hűséget Maedhrosnak? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410281 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Nem tudjuk, hogy Ymmával mi a helyzet. Azt tudjuk, hogy elindultak, őket keressük mi is, de nem tudunk róla, hogy merre találhatóak ők. Nekem van sejtésem róla, hogy meghaltak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #410280 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Szerintem a tündék meg a fák meg a Szilmarilok fénye eléggé hidegen hagy minket. Mi a Maedhros mellé állt Bór népe vagyunk, akik lógnak egy hűségesküvel Maedhros népének, de a Nirnaeth alatt történt árulás miatt éppen elegen vádoltak meg minket (is), akik szenvedő alanyai voltunk az árulásnak, és éppen elég embert, javat veszítettünk ahhoz, hogy azért Maedhrost adósunknak tekintsük. Ráadásul Ymma eltűnt vagy halott, és Ymma igencsak karizmatikus vezér volt. (Tudjuk is, vagy sejtjük, hogy mi van Ymmával? Ez a levélből nekem nem volt egyértelmű.) Egyrészt azért tartunk a tündékkel, mert köt a hűségeskü, másrészt azért, mert nagyon megtizedeltek minket, és a hűbérúrnak is vannak kötelességei vazallusával szemben (megvédeni), no meg azért is, mert kevés és megtépázott tünde védelme is nagyobb segítség, mintha maroknyi maradékunk (gondolom, nem lehetünk ihaj de sokan) magában állna az orkok és egyéb szörnyetegek gyűrűjében. Földeket, biztonságot és elégtételt akarunk, Keletre aligha mehetünk vissza a történtek után, hiszen az a vidék Morgoth és Sauron befolyása alatt áll. A többi keletlakó nép szemében meg éppen hogy mi lehetünk árulók, hiszen Maedhros mellé álltuk. Alighanem elég értetlenül és távolságtartóan nézzük a tündék belső ellentéteit (Feanor-fiak vs. mindenki más), és kizártnak vélem, hogy a többi embernép túlságosan bízna bennünk Uldor és Ulfang árulása miatt. Múlt és egyebek nem igazán érdekelnek, és nem hatnak meg minket, főleg a tündéké nem. Ami meghatna minket, az Beleriand termékeny vidéke, ahonnan viszont ki vagyunk rekesztve – kérdés, hogy tudjuk-e, hogy a Sauronhoz hű keletlakók is, akiknek Morgoth beígérte Beleriandot, aztán bezárta őket Hithlumba.

Összegezve: érdeklődésünk nem sok van a többi nép iránt, gyanakvásunk annál több lehet, és alapja is kell legyen. A kultúrájukat, hagyományaikat éppen úgy nem ismerjük, ahogy ők sem a mienket. Maedhros mellett az eskünk tart, a többiek mellett az, hogy őket talán meg lehet győzni, hogy nem mi voltunk árulók, míg azokat tutira nem, akikkel szembefordultunk (többi keletlakók). No meg a kényszer, hogy maroknyi, bizonyára megviselt seregünket az érdekközösség révén szerzett kétes barátok között is könnyebb megvédeni, mint ha magunk lennénk.

Mennyire vagyunk viszont tisztában a területünk földrajzával? Teljesen idegen a vidék, vagy van valami helyismeretünk?
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hónapja által. Indoklás: unspoil

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410277 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Mennyit tudunk mi a tündék és Beleriand múltjáról? Mi motivált minket, hogy segítsük a tündéket a háborújukban? Egyáltalán tudtuk ki ellen harcolunk és miért? Mennyit mondtak nekünk a tündék? Mert oké, hogy Beleriandba az új földek, meg a tündék fénye, mit tudom én mi miatt jöttünk; de aztán hogy láttuk mi is itt a helyzet, miért maradtunk? Mi érdekünk fűződik nekünk ehhez az egészhez?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410248 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Ezek tök jók!! :)

Csak arra figyeljünk szerintem, hogy szárny nélkülieket nézzünk, mert elvileg ilyenkor még nincsenek szárnyas sárkányok.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410246 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Sárkányosdihoz, amit magunkra festhetünk hennával.
Fogok belőlük nagyobbakat is nyomtatni és elviszem a táborba is, hogy aki szeretne tudjon magának választani:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410170 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Köszönöm! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410169 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Kérésre, illetve annak, aki valami fura oknál fogva nem kapta volna meg a keretjátékos levelet, ím a csapat előtörténete:

“Ám Maedhros, aki ismerte a noldák meg az adanok gyöngeségét, míg Angband tárnái kimeríthetetlenek voltak, és mindig megújultak, szövetséget kötött az újonnan jött emberekkel, s barátságába fogadta legnagyobb törzsfőnökeiket, Bórt és Ulfangot. És Morgoth elégedett volt, mert éppen így tervezte. Bór fiai Borlad, Borlach és Borthand voltak, és követték Maedhrost és Maglort, és meghiúsították Morgoth reményét, mert hűségesek maradtak.” - J. R. R. Tolkien: A szilmarilok

Népünk, messzi tájakról érkezett, menekülve egy névtelen sötétség elől, melynek valódi kilétét már el is felejtettük. Arra emlékeznek csak a vének, hogy a keleti vidékek nem biztonságosak, és Nyugat felé kell tartani, ahol a Fény világol.
Mikor átkeltünk az Ered Luinon, a Kékhegységen, a nemestündék tiszteletreméltó, bölcs népe vette pártfogásába törzseinket, élelmet és szállást adott nekik, vezérünk, Raúf (akit a tündék Bórnak neveztek) pedig megmutatta arcát vezéreiknek, Maedhrosnak és Maglornak. És a tündék fegyvereket is adtak, mert ők maguk is háborúban álltak éppen, s számítottak segítségünkre. És ekkor derült ki, hogy a sötétség, ami elöl futunk, éppen előttük van, készen arra, hogy felfalja a nyugati fényt, amit a tündék, és a hozzájuk hűséges embernépek utolsó erejükkel védelmeznek.

Emlékszel még Maedhros tündeúr hatalmas seregére, amin végigtekintve népünk egyetlen gyermeke sem tudta volna elképzelni, hogy valaha vereséget szenvedhetünk. A tündék serege hatalmas volt, harcosaik kemények és ádázak, páncéljukon nem fogott se lándzsa, se nyílvessző és úgy csillogtak a napfényben, hogy a Sötét Nagyúr szolgái rátekinteni se bírtak, kardjuk könnyedén hasította kettőbe az orkok vaspajzsait. A velük szövetséges emberek, az adánok, ahogy őket nevezték, pedig szálasak voltak és erősek.

Legyőzhetetlennek tűntek – nem voltak azok. Bár a diadal küszöbön állt, a Sötét Nagyúr rémséges szörnyei és áruló véreink együttes ereje legyűrte seregeinket.

A csatából alig emlékszel valamire. Népünk nagy része elmenekült, vagy elesett, amikor az átkozott Uldor fiai hirtelen rátámadtak népünk soraira. Elölről a Sötét Nagyúr förtelmes szörnyei, hátulról egykori testvéreink gyilkolták népünket halomra, kikkel hosszú emberéleteken át együtt vándoroltunk a pusztában. Raúf fiai utolsó kétségbeesett, hősies erőfeszítéssel megölték az árulók vezéreit, és így megfizettek az árulásukért, de ők is odavesztek. Nyoma veszett Ymmának, Raúf leányának, kiről a tündék és az adánok regéi nem emlékeznek meg, pedig fegyverforgatásban s tehetségben ő sem maradt el bátyjai mögött.

Futunk, menekülünk, űzött vadak lettünk. Nia, Raúf legifjabb leánya vezeti a maréknyi csapatot, pajzshordozója, Daúd a lemaradókat ösztökéli. Legjobb nyomolvasónk, Awiti deríti fel előttünk az utat. Össze kell tartanunk, különben elveszünk. Idegen, ismeretlen földön vagyunk, északról a Sötét Nagyúr seregei, keletről áruló véreink fenyegetnek. Utunkat különös zajok kísérik, az erdő idegen, talpunk alatt még mindig érezni ahogy a föld remeg az erők nagy összecsapása után. Bár nesztelen léptekkel, néma csendben osonunk, úgy érezzük, hogy az erdőből gonosz szempárok vizslatják kis csapatunkat.
Raúf népe vagyunk. Hatalmasak voltunk, most maroknyian vagyunk. Csak magunkra számíthatunk…


Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410147 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Thereon írta:

Rabyn írta: Szerintem tényleg csak szavakat kellene átvenni más nyelvekből. Nem csak a dothrakiból, bárhonnan, ami jól hangzik. :)

Még keresem a Kapitány megfelelő alakját, ami tetszik (mert hát ugye, én vagyok a Kapitány!), de momentán még nem találtam meg.



āeksio - master, lord

jentys - vezetö

pl.: Jentys Dovaogēdyro syt iksā. — You are the leader of the Unsullied. - Te vagy a Makulatlanok vezere

( Jentys Bor ābra syt iksā. - Te vagy Bor nepenek vezere :mrgreen: )

kapitanyra nincs kulon szo


Ez az én problémám is. :) )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410144 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Rabyn írta: Szerintem tényleg csak szavakat kellene átvenni más nyelvekből. Nem csak a dothrakiból, bárhonnan, ami jól hangzik. :)

Még keresem a Kapitány megfelelő alakját, ami tetszik (mert hát ugye, én vagyok a Kapitány!), de momentán még nem találtam meg.



āeksio - master, lord

jentys - vezetö

pl.: Jentys Dovaogēdyro syt iksā. — You are the leader of the Unsullied. - Te vagy a Makulatlanok vezere

( Jentys Bor ābra syt iksā. - Te vagy Bor nepenek vezere :mrgreen: )

kapitanyra nincs kulon szo

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410142 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Szerintem tényleg csak szavakat kellene átvenni más nyelvekből. Nem csak a dothrakiból, bárhonnan, ami jól hangzik. :)

Még keresem a Kapitány megfelelő alakját, ami tetszik (mert hát ugye, én vagyok a Kapitány!), de momentán még nem találtam meg.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410140 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Ezé' ké'deztem. :) (Amúgy látható, hogy félreolvastam...)
Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet mesterségesen is tolni a dothraki vonalat. Szerintem szépen beindul az majd magától is, hiszen a Nia = khalesi vonal már amúgy is jelen van, és valszeg in situ is indukálja magát...

A "régies" szóhasználatokkal, stb. (meg azzal, amit Rabyn végül is Samu beszédstílusával aposztrofált) az a perverz ötletem került felszínre, hogy teljesen spontán legyen a csapatunknál a magyar a titkos nyelv. (Erre sose jönnek rá, hogy titkos, tehát jól eldugtuk! :D ) Használjuk úgy a magyart, mint ami egyébként a keleti népek lingua francá-ja lenne.
Igen, belátom, hogy elég nyakatekert, de csak gondolatindítónak véltem, és arra talán jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410128 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Na most akkor tisztázzunk valamit:

valarin =/= valyrian :D

A valarinhoz tutira semmi közünk nincs, én amúgy inkább dothraki alapot javasolnék, annak van egy igen böcsületes nyelvtana egy tekintélyes méretű szószedettel...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410122 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Sú (Heru Mornie) írta:

Felagund írta: Ami meg Maedhros népét illet, nos, ezt majd megtudjuk tőlük... ;)

Őőő... mivel előző életeim egyikében Maedhros nemzetségének tagja voltam (onnan a "Heru Mornie" nevem), nem vagyok egészen bizonyos benne, hogy erre kíváncsi vagyok-e. Maedhros ottani népe végül barátságot és bizalmat érzett az Ymma kopjája alatt gyülekező Bór-néphez, de azt ki kellett érdemelni. Ha Maedhros maradéka most is olyan rátarti és úgy fent hordja az orrát, mint mi tettük, akkor őket is meg kell győznünk. Persze ki tudja, minek ment híre és minek nem...

Jól tudom, hogy az itteni csapatoknak a NA alatt-után nem volt kapcsolatuk az ottaniakkal és Aerrionnal, sőt, még Lachennel sem? :} Legfeljebb futó (rém-) híreket hallottak az aerrioniakról? Effektíve mi részt vettünk a csatában, vagy mi is hasonló backup voltunk, mint azok, akik Aerrionban húzódtak meg?

Thereon: egy keletlakó embernéphez hogyan jön a valarin? Vagy rosszul fordítom, és a High Valaryan nem az?

Boti: Hát, a Nírnaed Arnoediauifőeglld az már csak egy ilyen. Az aerrioni táborból az utolsó napon elmenekültünk, mert Alew beszólt. Ja, persze, mint Morgoth követe, és kb. az volt a mondandója, hogy megöl minket, a szolgái leszünk, és az előbbi nem zárja ki az utóbbit. Szóval inkább hazabuszoztunk. :) Ehhez képest az azóta következő táborok békés esti mesék voltak ovisoknak... :D

A keretjátékos levél nekem megjött.



Valarynhoz: a kiejtése egészen keleties. Én gondoltam rá, hogy keresni kéne valami nyelvet, ami ilyen sok msh torlódásos (és nem az orosz!) és abból kölcsönvenni szavakat.

A beszédmodorhoz: Nem azt mondtam, hogy úgy, ahogy Samu beszél, csak inkább az mint a kended-kendem.

Valahogy úgy képzelem el magunkat, hogy megvan a csapatban a hierarchia és annak mindenféle szabályai, DE ezek átjárhatóak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410120 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Felagund írta: Ami meg Maedhros népét illet, nos, ezt majd megtudjuk tőlük... ;)

Őőő... mivel előző életeim egyikében Maedhros nemzetségének tagja voltam (onnan a "Heru Mornie" nevem), nem vagyok egészen bizonyos benne, hogy erre kíváncsi vagyok-e. Maedhros ottani népe végül barátságot és bizalmat érzett az Ymma kopjája alatt gyülekező Bór-néphez, de azt ki kellett érdemelni. Ha Maedhros maradéka most is olyan rátarti és úgy fent hordja az orrát, mint mi tettük, akkor őket is meg kell győznünk. Persze ki tudja, minek ment híre és minek nem...

Jól tudom, hogy az itteni csapatoknak a NA alatt-után nem volt kapcsolatuk az ottaniakkal és Aerrionnal, sőt, még Lachennel sem? :} Legfeljebb futó (rém-) híreket hallottak az aerrioniakról? Effektíve mi részt vettünk a csatában, vagy mi is hasonló backup voltunk, mint azok, akik Aerrionban húzódtak meg?

Thereon: egy keletlakó embernéphez hogyan jön a valarin? Vagy rosszul fordítom, és a High Valaryan nem az?

Boti: Hát, a Nírnaed Arnoediauifőeglld az már csak egy ilyen. Az aerrioni táborból az utolsó napon elmenekültünk, mert Alew beszólt. Ja, persze, mint Morgoth követe, és kb. az volt a mondandója, hogy megöl minket, a szolgái leszünk, és az előbbi nem zárja ki az utóbbit. Szóval inkább hazabuszoztunk. :) Ehhez képest az azóta következő táborok békés esti mesék voltak ovisoknak... :D

A keretjátékos levél nekem megjött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410118 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Felagund írta: Éppen most verték szét nagyon csúnyán a frankó egyesített seregeinket egy előzetesen "fix egyes"-nek tartott meccsen, szerinted? :mrgreen:


Az oké, de ha ilyen síros, jaj mi lesz velünk hangulat lesz egész tábor alatt, a végére bedepizünk. :D

(Amit írt Gandalf a tábor topicjába, hogy kiküldtek keretjátékos leveleket, az csak nekem nem jött meg?)

Rabyn írta: Én arra gondoltam, hogy a Természet, mint olyan lenne a mi "istenünk". Tudjátok Földanya meg ilyenek:)


Ez is jó. :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410116 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Azt pontosan azért nem akartam felvetni, mert Samu. Kicsit később, kicsit mások, stb. – a többi csapat viszont asszociálni fog, és az talán nem kéne. Ha röhögnek, velünk röhögjenek, ne rajtunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410105 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Sú (Heru Mornie) írta: Üdv, és köszönöm, hogy itt lehetek! :)
A zászló helyett kopja vonalat nem vetném teljesen el, hogy azért valamennyi kapcsolat legyen Bór népe és a Bór-nép között. Amúgy tetszenek a felvázolt elképzelések. A haradi fejkendő elsősorban a fejtetőt takarta, elég keveset használtuk arc elé kötve, így kellő eltérés lehet az, ha most csak arc előtt viseljük.

Az jutott az eszembe, úgy is ki lehet alakítani egy, a csapatra jellemző, a stílust, hogy az kellőképpen eltérjen a haradi mintától. Én szívesen venném Ymma szűkszavú stílusát is, de tudom, hogy ez többeknek a kerülendő kategória, hogy ne az akkori csapat tükröződése vagy árnyéka legyünk, hanem önálló élményt nyújtó közösség. Mi lenne hát, ha időnként régi(es) magyar szavakkal "dekorálnánk" a beszédünket? Köszönésképp meg lehetne egy, a többieket kellőképp "idegesítő", a különbözőségünket kifejező formula a "Látlak", "Hallom szavad!"

Ez a régies szóhasználat némi kifejtést igényelhet. Az ég óvjon meg mindenkit attól, hogy kifejezetten régieskedve akarjunk beszélni – abból csak a leégés jöhet! Ellenben egy-két, jól elhelyezett archaizmus már adhat sajátos ízt. Nem konkrét javaslatként írom, csak szemléltetésül: ha a tiszteletteljes megszólításnak a "kend"-et vagy "kelmed"-et használjuk, az már elég lehet. Lehetne összekötő kapocs a korábbi Bór-csapattal az "E!" használatának felelevenítése.

Azok számára, akik aktívan akarnak részt venni a keretjátékban, lehetne epitetonokat is kitalálni, illetve állandó formulákat. A haradiak láthatatlan ellensége, aki gillzéket meg akarta szerezni magának, úgy emlegette magát, hogy X. Y, "aki fényesebb a napnál". Ezen az alapon Daúd lehetne például "Pengetáncoltató" vagy "az oltalmazó", Nia "az ifjú", Awiti "a szarvasléptű". (A haradi párhuzamhoz csak annyit, hogy ott kizárólag egy személy levelezésében fordult elő ez a díszítő jelző, ezért merem javasolni.)

Felagund: valamennyi áthallás igenis kellene...



Én inkább olyasmi beszédmodort tudnék elképzelni, mint ahogy Samu beszél Frodóval. Az a félmagázó-féltegező stílus.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410104 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Ha már külön nyelvezetről beszéltek:

Előfordulhat, hogy többször idegen nyelven fogok megszólalni, mert csak, ha valaki ehhez csatlakozni szeretne azt örömmel veszem. Bár nem hiszem, hogy mindenki számára elfogadott, így ezért beszélek csak E/1ben, mindenesetre a high valaryan egy-egy mondatával szemezgetek és jegyzetelem ki szószedetként. Bárkit érdekel örömmel megosztom vele, de nem fórumon, mert sokak szeme jár, hol nem marad mi rejtve.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410103 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Grondir írta: Nekem is tetszenek az ötletek. De a régiesség mellé szerintem még mindig jól jöhet azért pár alapszó valami idegen nyelven, mert a keletlakók nyelve gondolom eléggé különbözik mind a tündék, de még az adánok nyelveitől is.

Kerestem, hogy van-e esetleg valami keletlakó írás, és ezeket találtam:
www.lotrplaza.com/archives/index.php?Archive=archive&TID=110197
www.alleycatscratch.com/lotr/Human/Easte...write_2377_GLeaf.jpg
forums.revora.net/topic/85762-the-haradr...asterling-languages/
De ezek mind harmadkoriak; ezért arra gondoltam, hogy kell-e nekünk külön írás igazából? Ha valamit nagyon le akarunk jegyezni, akkor azt szerintem inkább rajzoljuk állatbőrökre, vagy belefaragjuk fába, ilyesmi. Esetleg most már tanulgathatjuk a tengwart a tündéktől.
Igaz, hogy nem lehet megfeleltetni teljesen Ardát a mi világunknak; de elvileg csak kb 472 éve vannak emberek Középföldén. Nem hiszem, hogy ez idő alatt kifejlesztettünk volna magunknak írásrendszereket, stb. Amit tudunk, szerintem azok közül is sok mindent tanulhattunk az avaroktól (keleten maradt tündék), meg a különböző törp törzsektől, illetve a Szilmarilok szerint még Morgoth is megkereste az embereket; mert ennyi idő alatt a semmiből nem jön rá ennyi mindenre az ember.

Valláshoz ara gondoltam, hogy valami természetvallás félénk lehet. A természeti jelenségeket tisztelhetjük, nem nagyon hallottunk mi még ezekről a valákról, meg Iluvatarról.
A halottainkat égethetjük, egyrészt, mert vándorlás közben ez célszerűbb, másrészt, meg így jobban eggyé válhatnak a természet szellemével.

De ezek is csak ötletek. :)


Különben most itt a Rejtett Völgyben az általános hangulat a szomorúság lesz? Vagy ez hogy lesz?
Maedhros népének mi a véleménye rólunk, ha már nekik esküdtünk hűséget, velük harcoltunk? Ők mennyit tudnak rólunk?



Én arra gondoltam, hogy a Természet, mint olyan lenne a mi "istenünk". Tudjátok Földanya meg ilyenek:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410100 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás

Grondir írta: Különben most itt a Rejtett Völgyben az általános hangulat a szomorúság lesz? Vagy ez hogy lesz?
Maedhros népének mi a véleménye rólunk, ha már nekik esküdtünk hűséget, velük harcoltunk? Ők mennyit tudnak rólunk?


Éppen most verték szét nagyon csúnyán a frankó egyesített seregeinket egy előzetesen "fix egyes"-nek tartott meccsen, szerinted? :mrgreen:

Ami meg Maedhros népét illet, nos, ezt majd megtudjuk tőlük... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410098 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Nekem is tetszenek az ötletek. De a régiesség mellé szerintem még mindig jól jöhet azért pár alapszó valami idegen nyelven, mert a keletlakók nyelve gondolom eléggé különbözik mind a tündék, de még az adánok nyelveitől is.

Kerestem, hogy van-e esetleg valami keletlakó írás, és ezeket találtam:
www.lotrplaza.com/archives/index.php?Archive=archive&TID=110197
www.alleycatscratch.com/lotr/Human/Easte...write_2377_GLeaf.jpg
forums.revora.net/topic/85762-the-haradr...asterling-languages/
De ezek mind harmadkoriak; ezért arra gondoltam, hogy kell-e nekünk külön írás igazából? Ha valamit nagyon le akarunk jegyezni, akkor azt szerintem inkább rajzoljuk állatbőrökre, vagy belefaragjuk fába, ilyesmi. Esetleg most már tanulgathatjuk a tengwart a tündéktől.
Igaz, hogy nem lehet megfeleltetni teljesen Ardát a mi világunknak; de elvileg csak kb 472 éve vannak emberek Középföldén. Nem hiszem, hogy ez idő alatt kifejlesztettünk volna magunknak írásrendszereket, stb. Amit tudunk, szerintem azok közül is sok mindent tanulhattunk az avaroktól (keleten maradt tündék), meg a különböző törp törzsektől, illetve a Szilmarilok szerint még Morgoth is megkereste az embereket; mert ennyi idő alatt a semmiből nem jön rá ennyi mindenre az ember.

Valláshoz ara gondoltam, hogy valami természetvallás félénk lehet. A természeti jelenségeket tisztelhetjük, nem nagyon hallottunk mi még ezekről a valákról, meg Iluvatarról.
A halottainkat égethetjük, egyrészt, mert vándorlás közben ez célszerűbb, másrészt, meg így jobban eggyé válhatnak a természet szellemével.

De ezek is csak ötletek. :)

Különben most itt a Rejtett Völgyben az általános hangulat a szomorúság lesz? Vagy ez hogy lesz?
Maedhros népének mi a véleménye rólunk, ha már nekik esküdtünk hűséget, velük harcoltunk? Ők mennyit tudnak rólunk?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410064 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Üdv a csapatban SÚ! :)

Nekem tetszenek az ötleteid, majd a nép tanácsa megfontolja :) Mondjuk ami azt illeti, nekem, mint a nép "szószólójának", a szűkszavú image kicsit nehéz lesz, de majd igyekszem :D

Szerintem is kell amúgy ennyi áthallás, csak nem akartam ennyire kategórikus imperatívuszban megfogalmazni a dolgot rögtön az elején :) Azt kell látnotok ((c) Ankalimon), hogy sajnos nagyon kevesen vannak a 2009-es Bór népéből, akik meg igen, azok főleg a vezetők, illetve prominensebb (aktívabb) csapattagok, szerintem ők kifejezetten jó néven fogják venni ezeket az easter eggeket :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #410063 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Keretjáték - identitás
Üdv, és köszönöm, hogy itt lehetek! :)
A zászló helyett kopja vonalat nem vetném teljesen el, hogy azért valamennyi kapcsolat legyen Bór népe és a Bór-nép között. Amúgy tetszenek a felvázolt elképzelések. A haradi fejkendő elsősorban a fejtetőt takarta, elég keveset használtuk arc elé kötve, így kellő eltérés lehet az, ha most csak arc előtt viseljük.

Az jutott az eszembe, úgy is ki lehet alakítani egy, a csapatra jellemző, a stílust, hogy az kellőképpen eltérjen a haradi mintától. Én szívesen venném Ymma szűkszavú stílusát is, de tudom, hogy ez többeknek a kerülendő kategória, hogy ne az akkori csapat tükröződése vagy árnyéka legyünk, hanem önálló élményt nyújtó közösség. Mi lenne hát, ha időnként régi(es) magyar szavakkal "dekorálnánk" a beszédünket? Köszönésképp meg lehetne egy, a többieket kellőképp "idegesítő", a különbözőségünket kifejező formula a "Látlak", "Hallom szavad!"

Ez a régies szóhasználat némi kifejtést igényelhet. Az ég óvjon meg mindenkit attól, hogy kifejezetten régieskedve akarjunk beszélni – abból csak a leégés jöhet! Ellenben egy-két, jól elhelyezett archaizmus már adhat sajátos ízt. Nem konkrét javaslatként írom, csak szemléltetésül: ha a tiszteletteljes megszólításnak a "kend"-et vagy "kelmed"-et használjuk, az már elég lehet. Lehetne összekötő kapocs a korábbi Bór-csapattal az "E!" használatának felelevenítése.

Azok számára, akik aktívan akarnak részt venni a keretjátékban, lehetne epitetonokat is kitalálni, illetve állandó formulákat. A haradiak láthatatlan ellensége, aki gillzéket meg akarta szerezni magának, úgy emlegette magát, hogy X. Y, "aki fényesebb a napnál". Ezen az alapon Daúd lehetne például "Pengetáncoltató" vagy "az oltalmazó", Nia "az ifjú", Awiti "a szarvasléptű". (A haradi párhuzamhoz csak annyit, hogy ott kizárólag egy személy levelezésében fordult elő ez a díszítő jelző, ezért merem javasolni.)

Felagund: valamennyi áthallás igenis kellene...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfPatiszonFelagundAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.912 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére