Suttogó Erdő

Több
14 éve 2 hónapja #389757 Írta: Eorin
Eorin válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Huh, dejósokanvagyunk!! :)

Tisztes nevem Kiss Luca Júlia, de hallgatok az Eorin-ra, és a Luca egyéb névkombinációira is. Tábor 2dik napján fogom betölteni a 24et,
jelenleg pincérnőként, pultosként és palacsintás-kisasszonyként funkcionálok, és nagyon imádom csinálni mindegyiket.
Emellett szeretném majd újra elkezdeni az óvónőképzőt, de a vendéglátóipari fősulival is szemezgetek...
Nagyon érdekel a keleti kultúra, különösen a japán; konyítok némit a japán nyelvhez is, szeretném majd ezt is folytatni.
Szerény személyem a dalnok céh-et fogja boldogítani 11 napon keresztül.
Igazából mindig az MTT peremén voltam, Kincső, Kinga és Rózsa jóvoltából, de vmiért sosem lettem tag és rendezvényekre sem nagyon mentem el... ez lesz pl. az első táborom (de nem az utolsó :D )
Táborba mindenképpen leviszem a furulyámat, ezzel is tudjuk majd hangszerelni az indulónkat :)

nekem a zászlóval kapcsolatban olyan jutott eszembe, hogy mi lenne, ha levélformájú lenne a zászlónk, halványzöldes-ezüstös színnel...esetleg hímezhetünk is rá valamit... hm? a köpenyre meg szerintem is kellene vmi közös koncepció (mondjuk a köpeny hátán 4 forgóalakban elhelyeztt cseppalakú levél) amit aztán mindenki úgy tud tovább mintázni ahogy kis szívének jólesik... én pl. szívesen mászkálnék egy köpönyegben, ami tele van aggatva mindenféle gizgazzal, virággal, fűvel, ágakkal...
közös étel szerintem vmi könnyedebb kellene... nem hinném, hogy az erdőtündék rablóhúson élnének (bár ki tudja :D ) a palacsintát ugyan személy szerint az ördög étkének tekintem (szakmai ártalom^^") de egy barackos-vaníliás palacsinta fahéjjal már egész klassz lenne. De a rakott kumpi sem rossz, sőt meg lehet bolondítani vmi egzotikussal (gyömbérrel, mindenféle zölddel, ha szeretjük csípőset, az is kerülhet bele... csapatindulón sokat gondolkodtam, mégtöbbet keresgéltem és találtam egy ilyet (mivel az erdőtündék nagyon természetszerető nép, érzik és szeretik az erdei teremtményeket) - [youtube=][/youtube]
[youtube=][/youtube] mit gondoltok? persze, ezt átformálnánk gitárra vagy furulyára vagy ki mit hoz magával.... van körtemuzsikám, táborig, eskü megtanulok rajta játszani (vagy ott, a táborban) de fabrikákhatunk mi is hangszert üvegből, fűszálból... és persze énekelnénk rá :) vagy ez még ami szerintem jópofa, erre kitalálunk valami vidám kis szöveget és remek lenne - [youtube=][/youtube]
[youtube=][/youtube]
de fasusogást is felvehetünk cd-re és arra is rá tudunk énekelni szépet -szerintem vagyunk olyan kreatívak, hogy kitalálunk vmi szépet ;)
öltözködésről még annyit, hogy elővadásztam itthon a MERP könyvemet, abban van egy rövidebb leírás katakter népéről. Az erdőtündékhez azt írja, hogy: "Kedvenc ruháik rendszerint erdőzöldek, szürkék vagy barnák, és szabásuk a praktikus viselettől az egyedi alkotókészésg fantasztikus kifejezéséig terjed."
én személy szerint nem feketét javasolnék köpenyanyagnak, hanem vmi ezüstöset vagy zöldet, amire mintáhatunk... pesten vannak jó és occsó boltok, ahol lehet kutakodni ezügyben, én speciel tudok egyet a Király uccánál és a Jászai Mari térnél is, de van még csomó... talán még kedvezményt is kapunk, ha nagyobb tételben vásárlunk (ez persze nem biztos, de sosem lehet tudni) itt van még egy bolt, amit pontosan tudok merre van: rokkakft.atw.hu/

ehh^^""" kicsit sokat írtam, igyekeztem értelmeset és használhatót is beletenni, remélem sikerült :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389741 Írta: Lóte
Lóte válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Szijasztok:)

Bartucz Virág vagyok, (17 éves). Eddig 2 TLV-n voltam, szóval ez az első táborom,ráadásul én majd csak az 5. naptól tudok menni,mert előtte Zenekaros táborban leszek. Igen,játszom egy fúvószenekarban, fuvolázom:) Imádok fuvolázni,meg énekelni,és szeretek mindent ami zene. ennek ellenére az ékszerkészítők céhébe jelentkeztem,mert kreatívkodni is szeretek.

A női póló jó ötlet,nem szeretném ha pizsi lenne a csapatpólómból :D
a lecsót én sem szeretem... :) a köpeny szerintem is jó ötlet

Lóte
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389739 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Newra: én sem vagyok lecsórajongó :D egyetlen kivétel ez alól a Felagund-féle überbrutálcsípős cserkészlecsó.

Artemisz: fekete lesz a köpenyünk alapszíne, amire zölddel és ezüsttel festünk majd. A zöld alapszín a lovasnépé (Idhrenék).

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389727 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Bihari Anikónak hívnak MTT-n belül mindenki Newrának szólít. 26 éves vagyok. Civilben egy idősek otthonában dolgozom.
Táborba már 5 éve járok. Az utóbbi 2 évben sajnos nem igazán tudtam aktív lenni, de nagyon várom a tábort!

Nagyon szeretek kreatív dolgokat készíteni, azonban idén a szakácsmesterséget választottam a céhek közül.

A köpenyt jó ötletnek tartom.

Az alul felsorolt ételek mind nagyon jól hangzanak, kivéve a lecsót, mert azt nem szeretem (igen, van olyan ember aki nem szereti a lecsót :) ).

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389720 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Artemisz vagyok, civilben Kirschner Viktória, iwiwről töröltem magam, Facebookon bárki megtalálhat.
Szeretek enni (főzni is), szeretem a vörösbort, imádok énekelni, és természetes létszínterem az erdő. Ezek után nyilván irtó boldog vagyok, hogy Köztetek lehetek. Mert persze amit még inkább szeretek, az a jó társaság!

Nem írom le, hány éves vagyok, nehogy még inkább megrökönyödjetek azon, milyen gátlástalanul ugrálok mások nyakába, és milyen hülyeségeket tudok összebeszélni. Bár a Csapat nagy többsége ismer, mint a rosszpénzt, hiszen 2003 óta zsizsegek a Társaságban, remélhetőleg legalább félannyit sikerült adnom is az itt fellelhető drága népeknek, mint amennyit én kaptam Tőlük!

Sajnos csak a Tábor 7. napjáig fogok Veletek bujkálni az erdőben, mert utána a magas hegyek vidéke felé veszem az irányt, gondoljatok rám jó szívvel, mert "az Útnak vége nincs soha..."

puszi!


Csapatdolgok:
Nekem van tavalyról sötétzöld köpenyem, ha az megfelel. Oké?
A női fazonú pólót én is támogatom. Méretem 40-es (illetve M-es)

Sima egyszerű mazsolás piskótát tudok felajánlani illetve túrós perecet mint vásározó finomságot.

Egyéb?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389677 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
mogy: köszi az összefoglalót. :)

Pólók
Azt perszehogy támogatom, hogy nőknek női pólójuk legyen, még jóhogy. :) Akkor viszont azt kéne csinálni, hogy
- aki szeretne magának külön beszerezni pólót, az tegye bátran. (És írjon nekem sms/mailt, hogy ne vegyünk neki mi is egyet) Fekete legyen, minta nélkül, ez a lényeg. Ha nem egyforma mindenki pólójának a szabása, az sztem még jobb is.
- aki azt szeretné, hogy vegyük meg neki központilag, az is írjon nekem emailt/smst, hogy milyen méret legyen. Aki már megírta, annak ezer köszönet!

A csapatszínűre festéshez veszünk majd csapatpénzből ezüst textilfilcet, meg ződfestéket. Főleg a köpenyhez lesz majd jó ezeket használni.

Kaja
Tökjó, hogy ennyi javaslat összegyűlt. Folytassuk ezt, aztán majd táborban egyszerű szavazással eldöntjük, hogy melyik legyen a felsoroltak közül.

És nagyon várjuk a címer- és zászlójavaslatokat is!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389672 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
mindenben lehet gondolkodni, és demokrácia van, szóval szavazni is lehet:)

Estel ajánlott hagyományos csúcsára állított címert (lásd Útravaló topic)
Meg ott van még a csapatinduló kérdése is. Eddig asszem egy link volt tőlem, szóval csak emlékeztetőül :)
Csapatnévre eddig az "Erdő Testvérei" javaslat érkezett (mert a Bakacsinerdei tündék az olyan snassz, ugye, és mi tudunk jobbat, ugye? :) )
Pólóval kapcsolatban volt vásárlási tipp, de többen szeretnénk női fazonút, ha tudtok helyet, ahol olcsón kapható, az sokat segítene. Az biztos, hogy fekete lesz. A filc jó ötlet, a festés az, ami sok időt vesz el, de ahogy gondoljátok. (én a "csináljunk valami frankót übergyorsan, aztán lehet ténferegni, szórakozni, akártmi" módszer híve vagyok)
És lesz köpeny is annak, aki kéri.
Kaja: eddigi javaslatok: rablóhús, csirke nyárson, palacsinta, de lehet hagyományos batyuzás, vagy nyársonsütés, esetleg kondérba lecsó, paprikás krumpli, gulyásleves, túrógombóc. (de ugye nem csak édeset eszünk, ugye neem? :) ) )
Kértünk még hozni hangszereket, és strandkendőket.

Remélem, nem hagytam ki semmit.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389671 Írta: Klau
Klau válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
:) szia Mindenki!
Klau vagyok.18éves..osztrák gimibe járok és csak jövő7en lesz vége a sulimnak azért nem nagyon tudtam eddig nézegetni a fórumot:S:)és imádok táncolni és nem igazán szeretem a húst:)szóval én pl kifejezetten támogatom a túrógombóc meg palacsinta verziót:)meg sztem végülis tésztát is lehetne csinálni különféle szószokkal ha az úgy nem túlságosan macerás... :) de persze a csirke is tökéletes 5let.. :) csak én nem szeretem:)
A póló tekintetében én Lyona 5letét támogatom:)h a lányoknak lehessen végre nőipóló:)mert olyat is lehet ugyanannyiért venni mint tescos pasipólót:)az átalakítós.vagdosós dolog is jó5let, de sztem akkor nagyon nagyon sokidő elmenne a pólókészítéssel..de hogy ha ez nem probléma akkor végülis felőlem:)sztem feketén az ezüst filc/festék pl nagyon nagyon szépen mutatna:)már címerben is kéne gondolkodnunk?:)

~Heaven isn't a place that you go when you die - it's that moment in life when you actually feel alive.~
*We can't call people angels without wings, so we call them friends :) *
°Life without danger is just a waste of oxygen°
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389600 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Mindent bele bográcsos pörkölt: a kedvenc gasztroblogomon

Férfi pólót lehet úgy átalakítani akár mint tavaly a Calloniták, olyan Nidosan :) Nekem bejött, időnként felveszem civilben is. :) És mondjuk fűzhetnénk bele zöld szatén szalagot :!:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389595 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
/belepof...
Izé, a fekete póló elég standard, az nem működik, hogy van, aki magának veszi, és aki meg nem akar ezzel bajlódni, az leadja a rendelést, hogy milyet kér?
Csak mert szerintem sokaknak van, és lehet valaki nem akar rá külön költeni. (Aki meg szeretne, amúgy a Blaha-Uránia közti Terranovában is van ezresért, v-nyakú, meg puffosujjú női póló pl. - vagy a Skálában 390ért, lásd másic topic, Nóli javaslata)

Csak mert én ritkahülyén nézek ki és érzem magam hagyományos szabású (férfi)pólóban, ellenben tökjó lenne, ha végre lenne egy csapatpólóm, amit civilben is tudok hordani. ^^

Amúgy meg ez a mindenki rátesz valamit tökjó, de szerintem gondolkodjunk valami koncepción (pl. köralakban, láncszerűen, csak a hátára, vagy a vállvarráshoz, stb, mert különben esetleg még úgy talál kinézni az a póló, mint valami vásári mutatványos köpönyeg... :D
(Oké, hogy partyarcok, na de ennyire? :D )

Személy szerint a palacsintát és a rablóhusit is támogatom, a nyárson csirke azért kicsit problémás tud lenni néha. :)
Túrógombóc? Lecsó? Bográcsos rakottkrumpli? :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389577 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Kaja:

mit szóltok ahhoz, hogy süssünk palacsintát indokolatlan mennyiségben tábortűzön, és szerezzünk mellé kakaót, lekvárt, fahéjat, szerencsendiót, meg amit még el tudunk képzelni bele? :)
Ha húsnál maradunk, a nyársoncsirke is jó dolog!

Csapatpóló:

kérlek Titeket, mondjátok meg nekem, hogy mekkora méretű pólót kértek!

El tudtok érni a húszas / háromnyolcvanhat - kilencvenegy - tizenkettőn (tel/sms),
vagy cueddo(kukac)gmail(pont)com

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389574 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
A rablóhúsnál többféle husit meg hagymát és krumplit húzol nyársra hogy a többféle íz jóól összeérjen. :)
Tőlem szalonnát is süthetünk. :D Hagymával, zsíroskenyérrel, a parázsba sült krumplit meg fokhagymás tejfölbe mártogathatjuk. :éhes:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389514 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sztem félreértettél.
Én arra gondoltam, hogy felhúzunk pár csirkét egy bazinagy nyársra, alul meg krumplit sütünk a parázs szélén :) ) (vagy erre is mondják h rablóhús? :)

Nóli i linantea írta:

mogy írta: de sültet is lehet nagy nyárson sütni, ha van kedv hozzá (és meg tudjuk oldani, persze).

Rablóhús, nyamii


"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389512 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő

mogy írta: de sültet is lehet nagy nyárson sütni, ha van kedv hozzá (és meg tudjuk oldani, persze).

Rablóhús, nyamii

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389511 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
NA akkor öntöm a szavakat nektek szépen, kicsit konkrétabb dolgokat.

Közös főzésre mit szeretnétek? Lehet batyuzni, nyárson sütni, bográcsolni (akkor bogrács is kell), de sültet is lehet nagy nyárson sütni, ha van kedv hozzá (és meg tudjuk oldani, persze). Esetlg ha van más ötlet is, nekem nicns :)
Kérdés: vannak itt vegetáriánusok?
Mert akkor kajával úgy kell gondolkodni.

Strandkendő felajánlásokat továbbra is várom priviben, illetve hangszereket is írhattok, ki mivel gondolja, hogy hozzájárul, illetve a pólónkat (ami ugye fekete) miként díszítsük végül (egységesen mindenki magának, vagy a lejjebb említett körbeadós módszer?) előbbi esetén mit szeretnétek rá, utóbbiban ki-mit szeretne rátenni? :)

És a csapadalon is lehet agyalni nyugodtan :)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389372 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sziasztok!

Nóli i linantea jelentése Bölcsesség a sokarcú, a Bölcsességtől nem kell megijedni, csak a Zsófia jelentése (így hívnak, ja :) de sok más közöm nincs hozzá :D ), meg a sokarcútól sem feltétlenül, csupáncsak anno valamikor arra jutottam, hogy én vagyok a százarcú boszorka. :)

Az MTTben az első LEP óta vagyok (2003), táborozni Várgesztes (2005) óta járok.
Mogyi mellett én leszek a máásik családfő.
Ékszerkészítő rendben leszek, főleg a dróttechnikák érdekelnek, ezekkel magam is foglalkozom amatőr szinten.
Ha nem ékszerkészítenék, énekelnék vagy főzőcskéznék.

Hozok magammal gitártot (Richárd), és fényképezőgépet (Patrick), ők fontos részei az életemnek. Ja meg egy BiGFooTot, aki miatt otthon hagyom a sokatok által ismert Tónit (ketten együtt rengeteg helyet foglalnának!).

Civilben 22 éves vagyok, és az Állatorvosi egyetemen bukdácsolok (egyes MTTsek nagy bánatára mégsem igazságügyi kórboncnok leszek :D ). A vizsgaidőszak még határozottan nem ért véget, ezért nem írtam még ide. (Meg sajnos táborig túúl sokat nem is fogok -nyári gyakorlat-, de igyekszem :) )

Otthon Hiperaktív-Csincsilla tömegeim vannak (bár a babákat a jövő héten elviszik, így már csak ketten maradnak), meg egy Gyáva-Nyulam.
Itt a csapatban vimpár ükapám (Estel) és vimpár lányom (Newra) :)

Most más nem jut eszembe, csak hogy tanulni kell...
Úúgy, de úúgy várom a tábort!

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389341 Írta: Pippin
Pippin válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sziasztok!

Először is a reakcióim:

Hú, mennyi angoltanár! :shock: Még a végén angolul fogunk beszélni a csapatban. :P

Estel, nagyon klasszok amiket gyűjtöttél. A címer főleg!
Szerintem ruha-színben a fekete alapon zöld és ezüst minta csodálatos lesz, az Estel által említett barna színt személy szerint már nem kavarnám bele, de ízlés kérdése. Köpeny: igen, mindenképp!
Azt kéne még átgondolni, hogy van-e olyan másik csapat, akinek zöld a színe, mert ha igen, akkor vigyázni kell, hogy mennyire megyünk el a zöldes díszítés irányába. Ha senkinek nem színe a zöld, lehetne esetleg fekete póló + zöld köpeny :idea: (olyan-amit-a-szövetség-lórienben-kapott-szerű-tündeköpeny). Sztem az erdőtündékhez az nagyon passzolna.

Most pedig magamról (azoknak akik még nem ismernek és akik már nem emlékeznek rám meg akik sok éve láttak utoljára és azóta megnőttem :P ):

Ugyanis utoljára a 2005-ös várgesztesi táborban voltam (Forostar forever, ugye Ery? ;) )... Azóta kicsit kiestem emtétés körökből, csak akik Kincsőhöz/Rózsához jöttek vendégségbe, néha látták, hogy még élek... :P (Ők ugyanis a családtagjaim, és nagyrészt az ő lelkükön szárad, hogy megyek táborba. :) )

Pippinnek és Kingának is szólíthattok, jelenleg valószínűleg az utóbbira hallgatok jobban, de ha újból belejövök az emtétézésbe, megszokom megint a Pippint is.

19 éves vagyok, most érettségiztem, jövőre go Corvinus Pénzügy-számvitel. (Tábor első napján jön az sms, hogy felvettek. :D )
Általában vidám és mosolygós vagyok, pörgök és sokat beszélek. A szakács-céh tagja leszek, de erősen vaciláltam az éneklés, tánc és az ékszerkészítés között is. Szóval mindenféle kreatívkodásra vevő vagyok.
Amúgy termetre inkább hobbit vagyok mint tünde, de talán a hajam hossza miatt osztottak mégis ebbe a csapatba. (Eltekintve a véletlenszerű sorsolástól.)

Ezen kívül még.. nem tudom mit írjak most. Majd úgyis megismerjük egymást. :)

Ja és igyekszem majd szorgosan fórumozni, de nem ígérek túl sokat, mert elég sokat melózom a nyáron, nincs sok szabadidőm.

Na pussz mindenkinek!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389317 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Morgana vagyok, egyike a Társaság nagy öregjeinek...
8-) :lol:

Ritka alkalom, hogy tünde lehetek, és előre élvezem az ezzel járó pozőr játékot. :) Külön köszönet Estelnek, hogy utánajárt a népünkkel kapcsolatos tudnivaló apróságoknak. A tábor ugyanakkor arra is lehetőséget ad, hogy magunk teremtsünk meg olyan részleteket, amikről Tolkien nem írt, ha jól értem.


Toll és felület, ezek az én erősségeim. Civilben irodalommal és filmmel foglalkozom, szintén civilben meséket írok. A Társaságban büszke vagyok a Brandirral közösen írt és rendezett első Trailerre (2oo5, Várgesztes), illetve a tavalyi, Angwennel közösen elkövetett Bór-népe előadás szövegkönyvének és alap instrukcióinak megírására.

(27, ELTE, angol-film, vendégkönyves idők óta oldallátogató (1o év?), ex-mindenféle az mtt-ben, jelenleg kevésbé aktív, de annál lelkesebb)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389306 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő

Estel Adániel írta: "The smell of the roast meats was so enchanting that, without waiting to consult one another, every one of them got up and scrambled forwards into the ring with the one idea of begging for some food."
( :arrow: "A pecsenyék illata oly varázslatos volt, hogy előzetes megbeszélés nélkül mindegyik törpe talpra ugrott, és tülekedve tartott a tér közepe felé, annak az egyetlen gondolatnak a megszállottjaként, hogy valami ennivalót kunyerál." ) - egyéb kérdés...? :roll:


Autentikusan süssünk egybe csirkét nyárson? vagy mndjárt ökröt?:) (oké, az ökör túlzás, de ilyen nagy forgatható nyárson pár csirkét felfűzni jó ötletnek hangzik:)) )
BTW ESTEL: EZER KÖSZÖNET A KIGYŰJTÉSÉRT!!! :) ))

a pólóval kapcsolatban, ha végül úgy döntünk, hogy mindenki hozzátesz mindenki pólójához, akkor akár előre is ki lehet találni, hogy ki mit rak rá, hogy ne csinálja két ember ugyanazt - bár erre elég kicsi a sansz, de biztos, ami biztos:) (én szvsz egy kis fonott színes (zöld-fehér?:) )szalagot tervezek a vállára erősíteni)
Mivel a póló fekete lesz, elég nehéz a hagyományos módon festeni rá, ezért gondoltunk mi is a ráapplikálásra. (festés szintjén a festékszóró az, ami még talán befogja, és igen, az ezüst textilfesték talán, persze ez anyagfüggő, de lehet gyöngyöt fűzni, csomózni, gombot varrni apróságot odailleszteni - a lényeg, h bírja a mosást, és tartós maradjon, és ne tartson tovább egy-egy darabot feltenni 5-10 percnél - elvégre 22szer meg kell ismételni a műveletet :) )

a "milyen dalokra meneteltünk" kérdésre szerencsére sok lehetőség van, csak kell egy dallam meg egy szöveg. Ezt meg lehet előre is írni, és akkor ott csak össze kell gyakorolni. szerintem valami vidám, pörgős illene hozzánk. ehhez mit szóltok? Lehetne aláhangszerelni is:)

OFF: ráklikkeltem az "Erdőtündékre", és nagyon viccesen hatott, hogy Erynek 2992, Estelnek meg 2882 hozzászólása volt eddig, és pont egymás alá kerültek :) )))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389299 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Miri, nagy gratula! :D

A pólóra lehet majd mindenféle színnel és eszközzel festeni, és mindenfélével applikálni - ha ebben megyünk valahova, akkor elég lazának fogunk tűnni, ilyen fekete-tarka kombóban. Ha pedig elegánsak, pozőrek és komolyak akarunk lenni, akkor jöhetne a fekete köpeny (zöld vagy mondjuk ezüst mintával). :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389274 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Hahó ^^

A fórumos nicknevem hosszúsága ne riasszon senkit, tökéletesen elég a Miri is. Bemutatkozás? Nos, Estel már belinkelt, és jelen pillanatban annyit tudok hozzátenni, hogy most érettségiztem (értsd szó szerint :P ), ez lesz a második táborom, amelyet hasonló vagy még nagyobb örömmel és izgatottsággal várok, mint az elsőt.

Ha fekete, hát fekete. Majd feldobjuk valahogy :) A Cue által javasolt pólófestős ötlet nagyon tetszik. Részemről már tudom is, mit applikálnék rá. :D
Köpenyre pedig egy magára valamit is adó tündének okvetlenül szüksége van. Hogy lobogjon a szélben, hogy pozőr legyen ( és hogy legyen miben megbotolnom :P ).

Jelen pillanatban semmi értelmesebbet nem tudok mondani annál, hogy vííííííííííí és jippíííííííííííííí. (Jól sikerült a szóbelim, jól sikerült a szóbeliiim!! :pattog:)

Ó, és pillangó ^^

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389268 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sziasztok!
Hű, van élet, az élet jó :)

Lyona vagyok, 23 (húdevén?) és idén feltehetőleg letáncolom mindazt, amit a tavaly a főzőrend vezetőjeként fölszedtem. :P
Ez lesz a harmadik táborom, és igennn, harmadszorra leszek tagja egy tünde csapatnak! Szuper. :)
Én személy szerint nagyon örülök a fekete színnek, a köpenyt támogatom (pamutanyag métere nem annyira vészes, ha az ember jó helyen veszi), sőt, valami bolond névnek is híve vagyok. (Egyébként én még varrni is tudok, de pszt. Ha szépen kértek, beszegem a köpenyeket. Ha lesznek, mármint.)

Amikor jó a kedvem, akkor pattogok és sokat beszélek, ez néha előfordul akkor is, ha nagyon fáradt vagyok, csak akkor nagyobb a beszélt bolondságok aránya. Mindig van nálam tea, általában iható formában. Szabad belőle kérni. :)
Ha (bal)szerencsétek van, fogok tartani íjászatot, mert civilben íjászkodom is, rendes tündelány módjára.
Ha nagy leszek, angoltanár leszek, de inkább ékszerkészítéssel szeretnék foglalkozni, amikor éppen nem kávét szolgálok fel valahol. :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja - 14 éve 2 hónapja #389267 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Suilad Tawarwaith ! ( :arrow: Üdv Erdőtündék ! ) :)

Lőki Dániel a polgári nevem, de köztetek úgyis Estelnek fog szólítani mindenki, az Adániel pedig el is maradhat. ;)
Jövő héten ilyenkor lesz 30 éve annak, hogy 46 kromoszómával rendelkezem :geek: - a tündéknél úgyis a fogantatás évfordulóit szokás megünnepelni :roll: - és idén kilencedik éve vagyok tagja ennek a társaságnak (bizony, 2002 volt az első :!: ), úgyhogy ez lesz a nyolcadik táborom... :D eddig egyik évben sem bántam meg a részvételt, és ahogy az idei csapatunkat elnézem, ezúttal sem fogom! 8-)
Idén az ún. hagyományőrző céh et fogjuk képviselni Miri vel együtt, ami pedig a gyűjtenivalókat illeti, részemről a válaszok:
  • milyen viselet illik hozzánk,
  • milyen ékszereket hordunk,
  • milyen zászló alatt vonulunk,
  • miféle dalra menetelünk,
  • milyen ételt főzzünk a vásárfalvi tábortüzünkön,
  • és milyen mindennapi szokásokhoz ragaszkodunk.
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 14 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389241 Írta: darthpit
darthpit válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Kovács Zsolt vagyok, vagy darthpit, igen, feltétlenül kis d-vel. Tavasszal voltam 17, a társaságot a tavalyi tábor óta ismerem, azóta voltam egy lájvon, Tolkien-szülinapon, és tavaszi talin.

A köpeny jó dolog!
Tavaly mindig a Fingonita köpenyemben grasszáltam. Dög melegben is, úgyhogy a sötétkék és műszálas köpeny fő hátrányát is ismerem.

Elcsaljuk a haláltól jogos diadalát. Le nem győzetünk. Tiszta szívvel ugrung két lábbal a pokolba, tudván: Mi újra felemelkedünk!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389236 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Pozőr köpeny jó! Kell viszont sok ezüst festék és textilfilc hozzá.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389234 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Ami fekete lesz rajtunk, az a csapatpóló. :)

A pólófestésre az az ötletünk támadt a családvezetőkkel, hogy amikor majd megalkotjuk ezeket a gyönyörűségeket, mindenki járuljon hozzá valamivel mindenki másnak a pólójához. Tehát például ki lehet találni egy egyszerű mintát, amit mindenki másnak felfestetek, vagy rá lehet varrni valami apróságot a másik pólójára, vagy bármi, ami vicces vagy szép, és eszetekbe jut. Úgyhogy ha ehhez kell nektek valami speckó, azt természetesen hozzátok majd el - de festék, ecset, tű, cérna és olló valószínűleg tömegesen előfordul majd a táborban. :)

És ha már így szóba került: szeretnétek-e jóóó hosszú köpenyt, ami suhog utánunk a szélben? (Ez kb. 500-800 Ft pluszkiadással járhat fejenként - utána kell néznem még, mennyiért adnak manapság fekete anyagot.)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389233 Írta: Ilinkó
Ilinkó válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sziasztok!

Én Ilinkó vagyok, a polgári nevem Zsupos Rebeka. 16 éves vagyok, a táborban az ékszerkészítő céh tagja leszek.Még nem voltam táborban, (csak kétszer vettem részt a TLV-n) de már nagyon várom. :D
Azt hiszem ez lesz a nyaram legizgibb 11 napja.

Az, hogy a színünk a fekete, azt jelenti, hogy a jellmezünk legyen fekete, vagy azt, hogy mindig legyen rajtunk fekete? Vagy azt, hogy mondjuk, csak a köpenyünk fekete?
A zászlónkat ott fogjuk elkészíteni? Vinni kell hozzá valami eszközt, alapanyagot?

Azt hiszem elsőre ennyi suttognivalóm volt. :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389219 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Sziasztok!
Én mogyi vagyok (csak így, kis m-mel:) ), idén töltöm a 25-öt, és jövőre tervezek végezni egyetemen, mint angoltanár és nyelvész.
2003 óta vagyok tagja a társaságnak, 2004 óta pedig egy kivételével minden táborban ott voltam. Én leszek az egyik család feje, vagyis Nólival együtt mi leszünk azok, akikhez lehet jönni mindenféle hasfájással és nyűggel, de az örömötökben is szívesen osztozunk. Elvégre a lehetetlent megoldjuk, a csodára kicsit várni kell...(előrebocsájtom, hogy az ébredés és az első kávé közötti időszakban kissé morcos vagyok, de nagyot nem harapok akkor sem:) )

Szeretném hallani a hangotokat, és az ötleteiteket, mert egész biztos tonnaszám állnak a padláson :)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389218 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Megnyitom akkor a sort egy kevésbé patetikus bemutatkozással:

Röviden Cue vagyok, polgári nevemen Kovács Gábor - a Cueddóra már legtöbbször fel sem kapom a fejem :) Pár napja töltöttem be a nyolcadikat itt a fórumon és a társaságban. Civilben angoltanár vagyok, és töritanár leszek napokon belül, ha sikerül az államvizsgám - de ez szerintem mindegy is.

Kimondhatatlanul sokat kaptam ettől a Társaságtól, volt már részem színpadi előadásokban, emtétés színjátszókörben, táborokban és táborszervezésben, rendvezetésben, családvezetésben... úgyhogy a célom "csak" annyi, hogy minél többet adhassak én is vissza. :)

Ami most nekem a lényeg: hogy talán egyik tábort sem vártam még ennyire, mint ezt most.

Mióta megláttam a népünk beosztását, még kevésbé bírom kivárni, hogy mindannyian ott legyünk végre Vásárfalván. :)

(A kevésbé patetikus nem biztos, hogy sikerült... :D )

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389209 Írta: darthpit
darthpit válaszolt a következő témában: Suttogó Erdő
Loneratten Natel
Erdő Testvéreit jelent sajátkészítésű nyelvemen, de ömmagában is hangzatos.

Elcsaljuk a haláltól jogos diadalát. Le nem győzetünk. Tiszta szívvel ugrung két lábbal a pokolba, tudván: Mi újra felemelkedünk!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfCueddoAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.239 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére