Rendi Topic

Több
12 éve 9 hónapja #404175 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Igeeen! Csak az idő, (örök ellenségem, valahogy nem értjük meg egymást..) az áll most is ellenem, akadályoz,de megpróbálok elsurranni mellette... :)

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #404103 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Nilla írta: Más: Nincs kedvetek egy táboron kívüli rendi órát összehozni? Angwen? Hiányzik a tanításod!


IGENIGENIGEN!!! Énisakarokolyat... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #404102 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Sziasztok!

Ezer éve nem néztem erre, és bocsánat. Az elmúlt napokban eszembe jutott egy két dolog, és újra idetévedtem.
A témához hozzászólva: Nem nagyon tudtam volna menni, de nekem se jött be egyik rend sem. Ha lett volna író rend, a társaság miatt elmentem volna.

Más: Nincs kedvetek egy táboron kívüli rendi órát összehozni? Angwen? Hiányzik a tanításod!

Üdv.

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403925 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Estelwen írta: (Én csak itten nagyon zárójelben jelzem meg, hogy én pl. (részben) azért nem megyek köMTre, mert nem igazán volt olyan rend, ami úgy elsőre tetszett volna... :? Bezzeg ha lett volna írórend...! :D ;) )


Konkrétan én is így vagyok vele. Még mindig nem tudom, hogy menjek-e, mert azért, hogy olyan rendben töltsek sok időt, ami nem érdekel, nem akarok menni. Csak azt az érvet tudom felhozni, hogy ellenben MTT :)

(jó, tudom, egy ember nem számít, de ha egy icipici haszna is lesz ennek a jövőre nézve, akkor már megérte megírni)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403917 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
(Én csak itten nagyon zárójelben jelzem meg, hogy én pl. (részben) azért nem megyek köMTre, mert nem igazán volt olyan rend, ami úgy elsőre tetszett volna... :? Bezzeg ha lett volna írórend...! :D ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403882 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Ja, amúgy a szakácsrend is 6-7 tagú lesz. Erről ennyit. :) Sebaj, majd közben irodalmi mellékképzést tartok a répák számára.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403872 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Rendi Topic
A vicc egyébként, hogy láthatólag egyik szervező sem olvas se fórumot, se blogokat (se nem kommunikál senkivel, aki ezt teszi), mert akkor már a fejükhöz kaptak volna, hogy jééé mégis van igény írórendre. Itt a topikban Zsodoo és Léli egyértelmű írórend-pártiságot jeleztek, Nimloss és Estelwen hsz-eiből is ez olvasható ki, Gillz és Dreamer a blogján írta, Alewet csak azért nem említem, mert más rendet vezet. Ebből 2-3 abban sem biztos, h. írórend híján menjen KÖMTre. Nehogymár 6-7 ember ne legyen elég írórendnek... :shock:

Na ezt csak úgy tanulságképpen, h. szokás szerint érdemes elgondolkozni, h. azért szervezünk, hogy jó érzés legyen h. szerveztünk, vagy azért, hogy az igényeket kielégítsük. (jelzem mindkét álláspont mellett vannak jogos érvek)

Amúgy szerintem, aki épp Lengyelországban fogok utazgatni a kömt ideje alatt, szóval roppantul szubjektív jelentőségű a véleményem, menjetek mind Alewhoz szakácsrendbe, és míg a rend egyik fele főz, ti írjatok. :mrgreen:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403869 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Alew írta: Amúgy nem tudom milyen felmérésre alapoztak, van egy teóriám, de azt nem fejteném ki, az alapját némi posztkulturális budapesti háborús érzés, krémes sütemények, George Carlin-féle rakéta-krízis és ifjúkorom elitizált folyosói életképei adják.


Na, EZT elolvasnám szívesen :D

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403862 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Zsodoo írta:

Alew írta: Az még csak hagyján, de kereken közölték, hogy egyáltalán nem lesz írórend, mert nincs rá igény és érdeklődés. Pah...

-.-

Alew írta: Zsodoo, mennyire gondolod komolyan ezt a kocsmai írórend a táborban dolgot?

Nyilván ott is lenne rá igény, de remélem nem gondolod, hogy _annyira_ felelőtlen és elvakult vagyok, hogy ezt a táborban próbáljam megvalósítani.. Úgy van, ahogy Kincső mondja, KÖMT-i tervről van szó. :)


Kár. Úgy elképzeltelek rendvezetőnek. :)

Amúgy nem tudom milyen felmérésre alapoztak, van egy teóriám, de azt nem fejteném ki, az alapját némi posztkulturális budapesti háborús érzés, krémes sütemények, George Carlin-féle rakéta-krízis és ifjúkorom elitizált folyosói életképei adják.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403849 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Alew írta:

Angwen írta: Hát, a szervezők nem kértek fel...


Az még csak hagyján, de kereken közölték, hogy egyáltalán nem lesz írórend, mert nincs rá igény és érdeklődés. Pah...


És ezt a megállapítást miféle kutatási adatokra alapozzák? Lehet, hogy én vagyok túl degenerált (nem sértődöm meg a helyeslésen), de a mostani programválasztékból egyik sem jön be úgy igazából, hogy szabadidőmben szívesen foglalkozzak vele. Írórend esetén már komoly eséllyel jelentkeztem volna, de így még mindig hezitálok...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #403845 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Alew írta: Az még csak hagyján, de kereken közölték, hogy egyáltalán nem lesz írórend, mert nincs rá igény és érdeklődés. Pah...

-.-

Alew írta: Zsodoo, mennyire gondolod komolyan ezt a kocsmai írórend a táborban dolgot?

Nyilván ott is lenne rá igény, de remélem nem gondolod, hogy _annyira_ felelőtlen és elvakult vagyok, hogy ezt a táborban próbáljam megvalósítani.. Úgy van, ahogy Kincső mondja, KÖMT-i tervről van szó. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403844 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Ilyenkor kell névsorral jelentkezni, h. ezt és ezt és ezt érdekelné... #belepofázik messziről

Én úgy értettem, h. a kocsmai írórend a jövőévi KÖMTre vonatkozna, nem a táborra :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #403841 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Angwen írta: Hát, a szervezők nem kértek fel...


Az még csak hagyján, de kereken közölték, hogy egyáltalán nem lesz írórend, mert nincs rá igény és érdeklődés. Pah...

Zsodoo, mennyire gondolod komolyan ezt a kocsmai írórend a táborban dolgot?

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #403816 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Hát, ha a helyi kocsmák nem tiltakoznak, hogy más terméket (is) fogyasztunk, simán... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403793 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Zsodoo írta: Ezt a helyszínen szívesen vázolom neked. :)


A tábori öö... italtalálmányod is szerepet kaphat egy ilyen rendben? :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #403792 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Angwen írta: :D Zsodoo, az milyen? :D

Ezt a helyszínen szívesen vázolom neked. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403786 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
:D Zsodoo, az milyen? :D

Egyébként meg amúgy se hiszem, hogy el tudtam volna szabadulni a munkából - olyan cucc, ami nincs tekintettel a hivatalos ünnepnapokra...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #403779 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Hát nekem lenne egy rendi koncepcióm, majd jövőre megcsinálom/juk, a lényege az, hogy kocsmai írórend :D

Angwen: :/ :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403754 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Rendi Topic
A hétszázát a szervezőknek ! ( :) ) Ilyet!

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403748 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Hát, a szervezők nem kértek fel...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403722 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic

Zsodoo írta: Angwen: láttam, hogy nem lesz írórend KÖMT-ön


Enyje!! :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #403703 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Angwen: láttam, hogy nem lesz írórend KÖMT-ön. Szabad Rendi Órát azért tartasz? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403690 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Ha jutsz valamire, kíváncsian várom! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #403624 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Én... Én... Tényleg igyekszem... Már a fele készen van... Csak... Hm... Nincs ötletem... Elkezdtem, aztán rájöttem, hogy ha így írom meg, akkor nem tudok beleírni egy részt... Amire már nem is emlékszem igazán...
Csak annyira idegesít, hogy van egy feladat, amit még nem "adtam le". :? :geek:

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #403446 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Rendi Topic
:oops:

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #403445 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Nahát, örülök, hogy végre olvashatunk tőled valamit! :)

Adok szempontokat az olvasáshoz annak, aki szeretne reagálni, de nem tudja, hol kezdje:
1) Eredetiség - Mennyire eredeti az alapötlet, mennyire váratlan a feladványhoz képest? Van benne olyan fordulat, ami meglepett, netán "ütött"? Mitől?

2) Hangulat. Milyen stilisztikailag? Mennyire hagy benned erős benyomást? Mennyire simul bele harmonikusan a feladvány-mondat? Van-e benne olyan szó, mondat, kifejezés, ami különösen megragadott?

A magam részéről tetszetősnek találtam a témaválasztás morbiditását. Szokatlan kendőzetlenséggel kezelsz benne egy tabut; ez azért jó, mert a finomkodás könnyen sablonossá tehetné a trauma feldolgozásának motívumát, sőt, a feloldás módját ("tartsunk össze, figyeljünk egymásra, válasszuk az életet" stb).

A víz jó kép benne. Valahogy áthatja az egészet, pedig nem bukkan fel sokszor, olvasás közben kifejezetten látom magam előtt a hullámzó víztükrön a villózást, és szépen kapcsolódik a végén egybe a kúttal.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Seliah
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete #403439 Írta: Seliah
Seliah válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Klassz lett. Kifejezetten találó a mondathoz. Tessék többet írni! :-D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #403385 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Ezer éve nem írtam, de mivel megígértem:

Mi más lehet a halál, mint a bölcsesség, a varázserő, a szépség kezdete? - Mondta anya, és én elmerengtem ezen.
Mi más lehet a halál, mint a bölcsesség? Igen, azt hiszem ebben igaza van. Azzal, hogy én most meghaltam, fény derült mindenre, ami eddig körülvett. Azok az emlékek, melyet a rég látott anyám mutatott az emlékek vizében rávilágítottak arra, hogy a körülöttem élők tettek azzá, aki vagyok. A szüleim csak az én érdekemben tettek és mondtak dolgokat, hogy szebb, és jobb ember lehessek. Egész tizenhárom évemben előbbre helyeztek engem és testvérem, mint saját magukat, beleértve apát is. Lehet, hogy most kicsit tévútra tévedt, de csak segítség kell neki, hogy kilábaljon az alkohol mámorából, amibe a gyász vezette. édesanyám halála, talán őt rázta meg a legjobban. A szomorú ebben csak az, hogy én mindezt észre se vettem, mert a saját szívfájdalmam teljesen elvakított, nem láttam tőle tovább, mint amit akartam.
Így már világos, mi más lehetne a halál, mint a varázserő, mellyel tudatra ébrednek az olyan elveszett lelkek, mint én? És mindebben a szép, hogy az öngyilkosságom mégis ért valamit, hiszen válaszút elé érkeztem.
Ha most tovább megyek anyával a végtelenbe, szerte foszlok, és lelkem valahol másutt ébred fel, másként. De ha visszatérek az életbe, megkockáztatva azt, hogy többet nem láthatom anyám, és segítek a családomnak átvészelni a gyászt, újra kezdhetek mindent. Bölcsebben, okosabban, érettebben.
- Azt hiszem döntöttem - mondtam, és az emlékeim vizére meredtem. A kórházi ágyamon feküdtem kómában, tudattalanul. Apám már három napja józan volt, és öcsémmel játszott, hogy elterelje az ő és saját figyelmét élettelen testemről.
- Jól választottál - mondta, majd kezét elhúzva a kút felett, kinyílt az átjáró.
Kinyitottam a szemem, és körbe pillantottam. Anya sehol sem volt.
- Nyertél - mondta apa, majd rám pillantott. Arcán öröm csillant meg.

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #403360 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Igen, én meséltem, és Cue volt az, akit egy angol szakos barátnőm Yeats-rajongónak vélt, holott csak fölvett egy szemináriumot, ahová kötelező olvasmány volt... :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Seliah
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hete #403356 Írta: Seliah
Seliah válaszolt a következő témában: Rendi Topic
Kérhetsz. Nincs bocsánat, te leszel a vérteddymaci első áldozata. Sőt nem érdemled a vérmedvét. Téged egy Barbi baba fog lehentelni. De természetesen emlékszem *annyira emlékszik, hogy gyorsan el is fut a könyvéért*.
*Technikai szünet kezdete*
Robotikus hang:
-Search in progress, please stand by. Search in progress, please stand by.-éles pityegések a háttérben,irritálóan szabályos szünetekkel ismétlődő további plíz sztend bájok.
-Bookmark found. Reading between the lines. Please stan.... parameters found. Be ready for data analysis.
*Technikai szünet vége*

Mi más lehet a halál, mint a bölcsesség, a varázserő, a szépség kezdete?


És igen, tényleg keresés közben gépeltem. Angwen, te mondtad, hogy a Yeats-et olvasók milyen elvontnak hatnak és meséltél arról, aki folyton egy kötettel rohangált, de valójában kiderült, hogy rühelli? :-D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére