Lovagterem

Több
13 éve 1 hónapja #402891 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem
Köszönöm, hogy ismét a harcos rendben lehettem, és hogy a hozzá nem értésemet ismét elnéztétek :) Mind a csapatomban, mind a rendemben nagyon jól éreztem magam, szerintem nagyon családias volt (és ezt nem a bomlasztási kísérleteink miatt írom), nem bántam meg. :)
Jövőre majd kihegyezem a két hegyét vesztett nyílvesszőt, úgyhogy lehet újra használni azokat.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402654 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem
Inkább ne legyen zene, biztos vagyok benne, hogy be fog zavarni a többi rend, a dalnokok mindenképp, na meg önös érdekek is vezérelnek: minden héten GyU-filmzenére játszunk ADnD-t és már kivagyok tőle. :P

A köpenyekre nagyon kíváncsi vagyok és előre is nagyon köszi Rabynnak! :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Laptopot szerintem tudok vinni de hangszórót nem. Mivel ha nem esik az eső akkor szabadtéren edzünk, ha meg esik akkor a táncosok mellett, szerintem a zenét némiképp mellőzzük. (ha mégsem akkor van némi zeném a gépen, például teljes Gyűrűk Ura complete recordings)

Más: A köpenyek éppen szabás-beszegés alatt vannak, elég rövidek lesznek - ennyi telt ki - de rebegjetek majd hálát értük Rabynnak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402514 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Lovagterem
Idén is lesz zene edzések közben? Ha kell laptopot tudok hozni, de hangfal idén esélytelen mert nem kocsival megyek és a mélynyomó miatt rengeteg helyet elvesz. Meg ha megtalálom tudok hozni Lotr filmzenét is.

- Charm is a learned art.
- So is murder.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402452 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Jelentem megvan a köpenyek anyaga, már csak ki kell szabni és beszegni.

Még sosem csináltam ilyet, és táborig kb nem nagyon van időm (még kedden dolgozom és mi szerdán már utazunk) de azért igyekszem.

Amit eddig tudni lehet hogy sajna nem lesz túl hosszú, mert 15x1,5 méter anyagot sikerült venni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401841 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Fontos tudnivalók következnek, mert már kevesebb, mint 2 hét van táborig:

A vizsgákról:
1. Fegyverhordozói vizsga:
Ez egy új dolog, az idei táborban lehetőség lesz a rendi foglalkozáson bizonyítani a szorgalmadat, jelet szerezni arról, hogy sikeresen haladsz előre a tanulmányaidban.
Azaz lehet fegyverhordozói vizsgát tenni.
A vizsga maga nem lesz bonyolult, azt kell majd megcsinálni, amit megtanultál korábban, azt bizonyítod majd vele, hogy odafigyeltél arra, amit csinálsz.
Egy fontos technikai jelentősége van a dolognak: Csak az tehet mestervizsgát, aki előtte fegyverhordozói vizsgát is tett.
A fegyverhordozóságnak lesz egy külső jele, ezt lehet majd hordani a többi táborozó előtt büszkén.
A fegyverhordozói vizsga nem kötelező, és semmilyen renden belüli előnnyel nem jár, nem tudsz meg titkos technikákat, nem jársz másik klubba, nem kapsz több tökfőzeléket ebédnél, úgyhogy senki ne érezze ezt tehernek, nem fog senki utálni, ha nem teszed le. (de persze az összes rendtag leteheti, ha akarja, ez sem tilos, elvégre mindannyian lehettek szorgalmasak)


2. A mestervizsga:
A rendi tevékenység megkoronázásaként lehetőség lesz mestervizsgát tenni.
A mestervizsga során azt lehet bizonyítani, hogy a rendi foglalkozások során tanultakat mesteri szinten elsajátítottad.
A mestervizsga úgy fog kinézni, hogy néhány nappal korábban kitalálod hogyan is akarod bemutatni a tudásodat (ez általában egy „performansz” – előadás szokott lenni, azaz van egy történeti keret, amibe bele van helyezve az adott tevékenység, esetünkben a harc) és bejelented nekem. Lehet felkérni segítőket, lehet egyszerre többen mestervizsgázni, koreográfiában és hasonlókban bármikor segítek (de ne én rakjam össze a dolgot).

A mestervizsga kritériumai: Legyen Tolkien-pozitív, azaz erőteljesen kapcsolódjon Középföldéhez (a „Jedi lovagok/kungfu szerzetesek/nindzsák vagyunk messze Keletről” és „cirkuszosok vagyunk és technora táncolunk” meg a hasonló ötletek idén nem nyerők : ) ), legyen olyan színvonalú, hogy adott esetben egy hivatalos MTT rendezvényen, rendes közönség előtt (értsd: Tolkien születésnap, Kapolcsi művészeti napok, stb) előadható legyen.

Idén a vizsgát nem a rendvezetők fogják megítélni, hanem más szervezőkből álló bizottság, de ott leszek azért és lesz szavam a döntésben.


Más dolgok:
1. Idén lesz lehetőség bárkinek a tehetsége csillogtatására, mert idén is lesz hasonló fogadó, mint tavaly volt a Kótyagos Troll, (bár sajna olyan épület nem lesz) és esténként szinte mindig lesz arra lehetőség, hogy egy vagy több rend bemutassa, milyen ügyesek a tagjai.
Nem szeretnék rendi szinten semmit előírni, ha valaki úgy érzi, hogy szeretne tét nélkül közönség előtt produkálni valamit, itt a lehetőség. (azért minden előadást meg fog nézni a fogadós, mert akármit nem enged előadni a fogadóban)
Ha valamelyiktek emlékszik a 2005-ös táborra, ott előadtam Holtak Vezérével egy csodálatos „két nagyszájú lovag vitatkozik egy hölgy kegyeiért” dolgot Aldarion királynak, harci tekintetben nem volt túl bonyolult (hármat vágtunk, aztán ő lefegyverezett én meg hátbaszúrtam mikor elfordult) de kitöltöttük a dolgot szöveggel (önmagunk dícséretével és a másik szidalmazásával, természetesen a lehető legkomolyabban előadott, teljesen képtelen szövegekkel) és egészen sikeres volt. (ha senki sem emlékszik, az se baj, annyira azért nem volt jó : ) )
Csak példának hoztam fel, hogy én pl ilyesmit képzeltem el erre, de lehet másféléket is.


2. Ne feledjétek el, hogy hozzatok edzőruhát, edzőcipőt (a fegyvertár topikba leírtam, mifélére gondolok), méghozzá olyat, amit nem sajnáltok, és nem baj ha sáros lesz, megázik vagy elszakad (és rendi foglalkozás után át tudtok öltözni belőle, mert ha se nem ázunk meg, se nem lesz saras, akkor bizony izzadt lesz.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401782 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Ezt én is szívesen felajánlom, mármint hogy segítek cipekedni ha kell, Pesttől, a táborig és vissza Pestig. Már ha tudok segíteni:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401773 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem

Snuffles a Fegyvertárban még a múltkor írta: Lamy: ha Budapesten átvenném az íjat a tábor helyszínéig (a visszaúton pedig Budapestig), az segítene a dolgon, vagy teljesen reménytelen?


"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401586 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Ha nem jól fogalmaztam bocsánat.
Szóval nem a képen lévő képekről magukról beszélek, hanem leegyszerűsített, főleg a kard és pajzs elhelyezkedését ábrázoló képről. Ilyesmikre, és ezek bármilyen permutációjára gondoltam, ilyen "bő" színhasználattal.
www.share.weboldala.net/show-ima ... 9e69542954

Gondolom viszonylag egyszerű lehet ha az én (valóban) gagyi rajztudásommal a paintbe összedobtam öt perc alatt.

Persze nem ragaszkodom a rendi jelvényhez, nekem jó a sima fehér köpeny is:)= Csak ha már felmerült az ötlet.

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401576 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Lovagterem
Hát én valami tök egyszerű rendi jelvényre gondoltam, nem ilyen csicsomásokra, bár szépek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401533 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem
A fehér nagyon szép lesz :) Remélem, nem fog koszolódni a kisebb-nagyobb csaták során... :roll:
Rendi jelvényhez viszont nem ragaszkodom, de ha mégis lesz (akár csak opcionálisan is), akkor a második elrendezésre adnám a voksom, de szerintem önmagában is nagyon klassz lenne a köpeny.
Egyébként a második verzió egyetlen karddal (természetesen ferdén) mennyire szokatlan vagy szabálytalan?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401523 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Rendi jelvény:
Ezek közül valamelyik leegyszerűsített formában (csak így találtam meg képben a neten:)= ), csak pajzs és kard elhelyezkedése végett.
intearsdesign.sokoo.hu/pajzs_kesz.jpg
intearsdesign.sokoo.hu/pajzs_kesz_logos4.jpg
preview.canstockphoto.com/canstock4617788.png
És akkor ezt így mindenféle díszítés nélkül, feketén-fehéren gondoltam. De ez csak egy ötlet:)=
Ez se rossz, csak bonyolultabbnak tűnik: intearsdesign.sokoo.hu/ram_shield_2.jpg



(Ezt nem hagyhattam ki bocs: http://thumbnails_1.fotkyfoto.hu/400/01 ... -sword.jpg :) )=)


Így hirtelen ennyi:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401435 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Én eddig tiszta "üres" fehlérben gondolkodtam, (lásd a rendi leírást) de meggyőzhető vagyok. Ha tudtok jó rendi jelvényt amit könnyű feltenni, meg mindenkinek tetszik, és nem dominálja le a fehér köpenyt egyszerű háttérré, akkor lehet róla szó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401410 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Lovagterem
Ha feher, akkor mär lehetne esteleg valami rendi jelvenyt rämäzolni, vagy? (Akär egyszerü alkoholos filccel, az gyorsan megy, läsd: 1. Käcsärd feherszirit köpenyek)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401379 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Fehér színű lesz, és ilyen nyaknál összefogós dolog, amivel keveset kell varrni, mert azt nem tudok, de igyekszem valahogy megoldani, hogy kész legyen a beszegés meg a többi a táborig.
Ha van otthon valami szép köpenycsatotok hozhattok, de igyekszem beszerezni egységeset is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401307 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Lovagterem
Köpeny milyen színű / vágású lesz? Ha megtalálom elhozzam a 200x-es feketét a vörös övvel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400461 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem

Snuffles írta: Ja igen, akartam kérdezni, csak elfelejtettem... Ezek szerint nem lesz lehetőség külön saját kardok készítésére, amit haza is vihetünk?


Nem, tekintve, hogy idén azzal fogunk edzeni, amit tavalyelőtt hazavihettek (volna), de nem vittek. :) Így nem láttam szükségét újabbaknak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400418 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem
Ja igen, akartam kérdezni, csak elfelejtettem... Ezek szerint nem lesz lehetőség külön saját kardok készítésére, amit haza is vihetünk?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400416 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem

Snuffles írta: A köpeny és köpenycsat nagyon elegáns lesz a vastag fekete melegítőnadrágommal, különös tekintettel a piros csíkra és márkanévre az oldalán. :mrgreen: Egyébként viccet félretéve, alig várom, nem is gondoltam, hogy még ezek is lesznek :)


Ezek teljesen lesznek, viszont a kincstári fegyvereket sajna nem vihetitek haza. (aki saját pajzsot hoz attól persze nem fogom elvenni. :) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400400 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Lovagterem
A köpeny és köpenycsat nagyon elegáns lesz a vastag fekete melegítőnadrágommal, különös tekintettel a piros csíkra és márkanévre az oldalán. :mrgreen: Egyébként viccet félretéve, alig várom, nem is gondoltam, hogy még ezek is lesznek :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400351 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem

Tirion Equniel írta: Mindenki beszerez egy ilyet és kész is a rendi jelvény:DD=
n2.vatera.hu/photos/16/56/3d65_1_big.jpg
Viccet félre téve van ilyen rendi cucc (gondolom van) tervben, vagy még korai ezen gondolkozni?:)=


A köpenyen és köpenycsaton kívül nincs más felszerelés betervezve (ezt kapni fogjátok), nincs semmi ilyen amit kötelezően előírnék. (illetve az edzőruha amit írtam az igen erősen ajánlott, de az sem kötelező és nem kell mindenféle új dolgokat beszerezni).

A tábordíjban benne van a rendi foglalkozásra szánt pénz, azon felül nem kell semennyit behozni, semmit megvenni, stb.
(persze ha mindenáron ilyenekre akar valaki költeni, ám tegye)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400295 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Mindenki beszerez egy ilyet és kész is a rendi jelvény:DD=
n2.vatera.hu/photos/16/56/3d65_1_big.jpg
Viccet félre téve van ilyen rendi cucc (gondolom van) tervben, vagy még korai ezen gondolkozni?:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400179 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Pedig azt hittem hogy a Legolas-féle Olifánt legyilkolás valóság:D=
De egyébként igazad van:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400174 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Olvasd el amit köré írtam, mindenben igazad van, de valahonnan el kell indulni és kezdetnek ez is megteszi. :)
Sokkal jobb, mint a legtöbb GyU-s harcjelenet a maguktól hasraeső orkokkal és a szemből átlőtt mellvértekkel, például.

A Trójában az összes állásban meg ilyesmiben a vázaképeket utánozták, és látszik, hogy sokat dolgoztak rajta. Persze, a felugrós nyakondöfés, amit Akhillész folyton csinál, nem ajánlott, hacsak nem vagy te is félisten. :D

A 300-ban szintén vannak jó ötletek, de mint írtam, az egy fantasy, sajnos hiába gyakorlunk, nem tudunk úgy harcolni, hogy egy-egy látványosabb akciónál belassul a kép. :D
(és volt pajzsfal, de a hoplitészek harcmodora csak messziről (ködben) hasonlított ehhez, mert ők páncélt is hordtak és sokkal hosszabb lándzsáik voltak, és tényleg nem bontották volna a pajzsfalat némi hentelés kedvéért.

Amiért betettem a klipeket az az aktív pajzshasználat, azaz nem csak úgy lóg a kezükben és néha beletartják a másik kardjába, hanem használják is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400169 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Az első Trójás linkhez, annyit tennék hozzá, hogy azért itt főleg a látványra hajaztak. Nem hiszem, hogy abban a korban ilyen felülről ugrós pajzsot célzó egyenes döfést csináltak volna. Szerintem, de persze nem vagyok hozzáértő. Valamint nem hiszem, hogy a pajzsot a szemtől szembe harc során valaki a feje fölé emelné a pajzsot, ha nem kell hátulról vagy felülről jövő támadástól tartania.
A másodikhoz meg, hogy látványos, kétségtelenül, hősies és trükkös. De valós helyzetben nem biztos hogy bejön.
A 300-ashoz meg annyit hogy igen, ilyen volt egy pajzsfal régen, annyi apróság hogy valaki kitört akkor az általában meg is halt, és már ugrott is a következő a helyére. Nem nagyon volt lehetőség ilyen „magán” akciókra mert az gyors halállal végződött.
De egyébként mindegyik látványos és lehet belőlük tanulni mindenképpen. Csak vannak ezek a bibik, amik nálam nem stimmelnek. Persze lehet hogy én látom rosszul. :) =

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400153 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Jaigen, gyűjtöttem itt nektek egy kis kardos-pajzsos dolgot, persze ez film, ahol a látvány számít, de látszott hogy legalább elgondolkodtak a készítők azon, hogyan is lehetett ez a dolog.

(ez a Trójából van, ami a harcjelenetek és a zene kivételével kb értékelhetetlen)

... re=related

(szintén Trója)

... re=related

(ez meg 300. Vannak benne jó megoldások, bár alapvetően ez egy fantasy film :) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400139 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem
Tirion: Na igen, de Bronn azért nem kért pajzsot, mert akadályozta volna a mozgásban az egyébként nehézvértes ellenfele ellen. Ha jól emlékszem, a könyvben ki van emelve, hogy valami jó nehéz cuccot adtak volna neki, és a párbaj maga a vár Istenerdejében volt, tehát mindenféle fácskák meg szobrok között, ahol tényleg nem feltétlen előnyös ha egy nagy szögletes dolgot tart maga előtt az ember, és tényleg szükségtelen ha az ellenfele sokkal lassabb.

Troy: A szamurájoknak egészen másfajta volt a hadviselése, alapvetően kétkezes fegyvereket használtak, amellé nemigen fér el a pajzs. (a kínaiak viszont, akiktől a japánok kb mindent tanultak az írástól a hadviselésen át a karatéig, használtak pajzsot háborúban)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Troy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #400117 Írta: Troy
Troy válaszolt a következő témában: Lovagterem
A szamurájok sem vacakoltak a pajzsokkal, mégis megvolt a hírnevük:) Persze a pajzsos-kardos konfiguráció mindenképpen jól használható:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400017 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Lovagterem
Amikor az Ördögfióka helyett áll ki harcolni a jó ember. Hatodik vagy hetedik rész nem is tudom.
Ha jól emlékszem ott pont az volt hogy ő nem használt pajzsot egy olyan ellen aki igen, és a végén megölte.
Persze lehet hogy én emlékszem rosszul, a tévedés jogát fenntartom:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399983 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lovagterem

Tirion Equniel írta: Hát azért láttam már ellenpéldákat is Alyr:)=
Még ha jól emlékszem a Trónok Harcába is beraktak egy ilyen jelenet.


Melyikre gondolsz?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.222 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére