Elveszett Mesék könyve

Több
13 éve 5 hónapja #397825 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Mi azon vagyunk, hogy megtegyék, elvileg a jogok náluk vannak, de ennél több még nem történt az ügyben tudtommal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397804 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Én is megvettem a könyvet hát remélem hogy kifogják adni a többit is örülnék neki.

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397801 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Encsi írta: Úgy tudom, az emse (nő nemű) vaddisznót jelent ómagyarul


:lájk:

Felagund írta: Ezzel csak az a baj, hogy a kiadó nem tököl egy olyan könyv kiadásával, amiről _biztosan_ tudja, hogy max 200 db fog elmenni belőle... A kiadók nem a kultúra zászlóhajói, hanem kőkemény üzleti vállalkozások, ha nem éri meg nekik, nem adják ki...


Erre nem tudok mit mondani... :evil:
Ilyenkor jön a kalózkiadás :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397798 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Grondir írta:

Gandalf írta: Alapvetően szép és igényes kiadás...


A borító hátulján a tengwar szövegben is van hiba.
E helyett: "Középfölde Históriájának első két része, avagy az Elveszett mesék könyve"; ez van: Középföled Históriéjának első két réesz, avagy az Elveszett emsék könyve! :roll:


Na, lehet tippelni, hogy vajon megnézették-e velem a tengwart... :P :roll:

Grondir írta: Szerintem azt érdemes csinálni ezzel, hogy készítenek előre egy felmérést, hogy kb hányan vennék meg, és utána már nem lenne akkora veszteség. Így nem kell félni, hogy sokat adnak ki, és csak 100-an veszik meg.


Ezzel csak az a baj, hogy a kiadó nem tököl egy olyan könyv kiadásával, amiről _biztosan_ tudja, hogy max 200 db fog elmenni belőle... A kiadók nem a kultúra zászlóhajói, hanem kőkemény üzleti vállalkozások, ha nem éri meg nekik, nem adják ki...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397797 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Úgy tudom, az emse (nő nemű) vaddisznót jelent ómagyarul

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397796 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Gandalf írta: Alapvetően szép és igényes kiadás...


A borító hátulján a tengwar szövegben is van hiba.
E helyett: "Középfölde Históriájának első két része, avagy az Elveszett mesék könyve"; ez van: Középföled Históriéjának első két réesz, avagy az Elveszett emsék könyve! :roll:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397559 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Gandalf írta: Alapvetően szép és igényes kiadás, de a borítóra rakott hajó mintha pixeles lenne... :roll:

Én is azt néztem... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397558 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Felagund írta: Tudomásom szerint ha a könyv sikeres lesz, akkor megfontolják a további kötetek kiadását

Ezzel egyetlen probléma van, éspedig az, hogy a Tolkien Estate (aki a kiadói jogokat gyakorolja), csak ahhoz járul hozzá, hogy csakis sorban lehet kiadni a köteteket, márpedig a soron következő Lays of Beleriand még angol nyelvterületen is a legkevésbé jól fogyó kötet (merthogy 90%-ban igen hosszú versek vannak benne), ezért aztán nagyon-nagyon-nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy egy ilyen nyereséges legyen
(arról nem is beszélve, hogy az igazán érdekes, és sok új információt adó részek a 7., 10. és 12. kötetek, amiknek a megjelenése bármelyik őket megelőző könyv sikertelenségén elbukhat... :roll: )


Szerintem azt érdemes csinálni ezzel, hogy készítenek előre egy felmérést, hogy kb hányan vennék meg, és utána már nem lenne akkora veszteség. Így nem kell félni, hogy sokat adnak ki, és csak 100-an veszik meg. De lehet közvetlen rendelésre is, plusz X kötet a biztonság kedvéért. Mindezt csinálhatná akár az MTT. :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #397553 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Alapvetően szép és igényes kiadás, de a borítóra rakott hajó mintha pixeles lenne... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #396043 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Én nyitottam, de mivel a Tűz és Jég Dala topicból áthelyezett hozzászólások megtartják eredeti dátumbélyegzőjüket, így téged tekint az ostoba phpBB topicnyitónak, mint a legrégebbi keltezésű hozzászólót. :) Hát így.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #396018 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Hogy itt is OFFoljak: Wow, még sose nyitottam topikot, pláne nem a tudtom nélkül! :o :lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #396014 Írta: Alew

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #396008 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
(Még offabb: tulajdonképpen melyik a megfelelő topic? Mármint nem lapoztam végig mindent, de igazából azt se tudtam, melyik témakörben kezdjem, kereséssel meg találtam semmilyen könyvnek saját témát, szóval igazából fogalmam sincs, ez hova tartozna, bár az persze látszik, hogy biztosan nem ide :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395954 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Gandalf, te vagy a mágus, helyezd át a hozzászólásokat. ;) Vagy kérd meg Alewet, ő tudtommal elég jártas a phpBB-ben, és joga is van hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395931 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Off

Azon a trükkön gondolkodnak állítólag, hogy az EMK-hoz hasonlóan megint két vagy több kötetet vonnának össze, és akkor a Lays of Beleriand nem önmagában állna. A sorrendiség megmaradna, csak nem 12 kötet lenne a végeredmény, hanem kevesebb.

De szívesen átvonulnék a témával a megfelelő topicba - ha már ez itt egy TOLKIEN fórum... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395927 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Az még a kisebbik baj, Mau és Angwen szerintem elég jól elboldogulnának vele...

(Én mondjuk nem vállalnám, de a prózai szövegeket nagyon szívesen :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395926 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
OFF

Arról nem is beszélve, hogy a Lays of Beleriandot lefordítani se lenne egyszerű...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395925 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta: OFFok OFFja :D

Annyit még megkérdeznék, hátha Cartás berkekben jártas vagy: ha sikeres lesz a könyv és sokan megveszik, lehetséges, hogy a többi HoME-kötet is kiadásra kerül?


A létező legOFFabb... :D

Tudomásom szerint ha a könyv sikeres lesz, akkor megfontolják a további kötetek kiadását

Ezzel egyetlen probléma van, éspedig az, hogy a Tolkien Estate (aki a kiadói jogokat gyakorolja), csak ahhoz járul hozzá, hogy csakis sorban lehet kiadni a köteteket, márpedig a soron következő Lays of Beleriand még angol nyelvterületen is a legkevésbé jól fogyó kötet (merthogy 90%-ban igen hosszú versek vannak benne), ezért aztán nagyon-nagyon-nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy egy ilyen nyereséges legyen
(arról nem is beszélve, hogy az igazán érdekes, és sok új információt adó részek a 7., 10. és 12. kötetek, amiknek a megjelenése bármelyik őket megelőző könyv sikertelenségén elbukhat... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395923 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Juraviel.Ihuan.Bedvin válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Felagund írta: Úgy is mondhatjuk, hogy újrafordítása, mert amit Tandori művelt azzal a szöveggel, azt nem lehet jó szívvel fordításnak nevezni... :P

(hála Vewynek és Ankalimonnak, akik a munka oroszlánrészét végezték (és nekem is volt némi közöm hozzá :) ) )


OFFok OFFja :D

Annyit még megkérdeznék, hátha Cartás berkekben jártas vagy: ha sikeres lesz a könyv és sokan megveszik, lehetséges, hogy a többi HoME-kötet is kiadásra kerül?

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395918 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Encsi írta: Off, ... (egyébként a hozzászólás elejére tett OFF szentesíti az offolást? :D )[/size]

Off course! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395912 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
Off,

Mondjuk nyilván nem azért olvasom, mert beszámítható tolkieni forrás, hanem mert tök vicces.

(egyébként a hozzászólás elejére tett OFF szentesíti az offolást? :D )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395909 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Encsi írta: OFF

Felagund írta: amit Tandori művelt azzal a szöveggel, azt nem lehet jó szívvel fordításnak nevezni... :P

Nekem viszont nagyon tetszik.


OFF

Látnád az eredetit...

Kedvenceim a "nyeldeklések" (swallows) által húzott hajók, a sasok, akik a rettentő sziklákon vannak (és nem ám a sziklákon fészkelnek, mert a Mesternek az 'eyrie' az bizony ugyanaz, mint az 'eerie'... :? ), meg a 'Heavenly Arch', mint 'mennyei bárka' (még véletlenül sem 'ív'...)

Ez a csávó egyszerűen csak nem tud angolul, na...

Vewynek mondtam, hogy írjon besztofot, azt is ki lehetne adni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395907 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve
OFF

Felagund írta: amit Tandori művelt azzal a szöveggel, azt nem lehet jó szívvel fordításnak nevezni... :P

Nekem viszont nagyon tetszik.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395900 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elveszett Mesék könyve

Felagund írta: (hála Vewynek és Ankalimonnak, akik a munka oroszlánrészét végezték (és nekem is volt némi közöm hozzá :) ) )

Praise them with great praise! :leborul:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #395897 Írta: Felagund
Elveszett Mesék könyve téma létrehozva Felagund által

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta: OFF

2011 április 15-én megjelenik J.R.R.Tolkien "Elveszett mesék könyve" c. könyvének újra kiadása, jegyzetekkel, a Cartaphilus Könyvkiadó gondozásában


Úgy is mondhatjuk, hogy újrafordítása, mert amit Tandori művelt azzal a szöveggel, azt nem lehet jó szívvel fordításnak nevezni... :P

(hála Vewynek és Ankalimonnak, akik a munka oroszlánrészét végezték (és nekem is volt némi közöm hozzá :) ) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.199 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére