Moria - Törpök

Több
19 éve 6 hónapja #245282 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Gandalf írta:

Phaedra/Namarie írta: Tudunk-e valamit a törpök esküvői szertartásairól?

:lol: :lol: :lol: 2003-as velemi nyári MTT-tábor, törp-barátok színdarabja! :lol: :lol: :lol: (megjelent a 2004-es LEP Lassijában is, ha jól emléxem) 8) :wink: :D


jó, de most komolyan, na. :P :P

HoME vagy ilyemi általi dologra gondoltam. Azért köszönöm,.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245279 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Phaedra/Namarie írta: Tudunk-e valamit a törpök esküvői szertartásairól?

:lol: :lol: :lol: 2003-as velemi nyári MTT-tábor, törp-barátok színdarabja! :lol: :lol: :lol: (megjelent a 2004-es LEP Lassijában is, ha jól emléxem) 8) :wink: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245276 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Vajon a törpökben megvolt-e az, ami a tündékben, hogy ha pl. harcok esetén szétválás fenyegeti a párt, akkor nem vállalnak gyermeket?

Tudunk-e valamit a törpök esküvői szertartásairól?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245223 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Felagund: Na de ha sokkal több férfi van, és azok utódok nélkül halnak meg, akkor helyreáll a rend. Elvileg. (főleg hogyha kevés a gyerek)
A törpök meg ezredéveken át így éltek.


Nem, ugyanis a kevés férfinak is sok fia (és kevés lánya) lesz.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245201 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Barazkibil írta:

Alyr Arkhon írta: (és esetleg egy bigyológus illető elmagyarázhatná nekem hogyan lehetséges egy populációban hogy a férfiak 1/3addal többen vannak mint a nők és valahogy sosem egyenlítődik ki)


Azt miért nem kéred számon egy biológustól, hogy egy faj hogy lehet örökéletű? :D


Mert az más. A tündék különlegesek, azt sem kérem számon, hogy mért nem betegszenek meg.
De a törpök nem örök életűek.

Felagund: Na de ha sokkal több férfi van, és azok utódok nélkül halnak meg, akkor helyreáll a rend. Elvileg. (főleg hogyha kevés a gyerek)
A törpök meg ezredéveken át így éltek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245155 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: (és esetleg egy bigyológus illető elmagyarázhatná nekem hogyan lehetséges egy populációban hogy a férfiak 1/3addal többen vannak mint a nők és valahogy sosem egyenlítődik ki)


Van egy olyan elmélet, hogy a gyorsabban úszó sperma jobb eséllyel fiú utódot hoz létre, a kitartóbb meg (értsd: kb 2-3 napig termékenyítőképes) többnyire kislányt. :)
Meglehet, hogy ez a törpöknél extrém el van tolva a gyorsaság irányába :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245145 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: (és esetleg egy bigyológus illető elmagyarázhatná nekem hogyan lehetséges egy populációban hogy a férfiak 1/3addal többen vannak mint a nők és valahogy sosem egyenlítődik ki)


Azt miért nem kéred számon egy biológustól, hogy egy faj hogy lehet örökéletű? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245026 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Továbbá ajánlhatom a GyU függelék törpökről szóló részeit. Mintha abban is szerepelne a szigorú monogámia.

(és esetleg egy bigyológus illető elmagyarázhatná nekem hogyan lehetséges egy populációban hogy a férfiak 1/3addal többen vannak mint a nők és valahogy sosem egyenlítődik ki)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245009 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niéla Alondriel írta: És honnan vegyem, noldám? Hiszen olvasnám én, ha lehetne szerezni...


Könyvesboltok ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245006 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
És honnan vegyem, noldám? Hiszen olvasnám én, ha lehetne szerezni...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245001 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Aránylag keveset, Fili és Kili az ikrek meg végképp ritkaságnak számítottak...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244999 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ahogy így szóba jött a nemzés, elgondolkodtam, hogy egyáltalán hány gyereket szültek egyszerre? (Tudom kicsit morbid a kérdés, de talán helyénvaló :D ) Tehát elképzelhető hogy mint az állatoknál (bocs :) ) egyszerre több egyed jött létre, és időszakosan szaporodtak ? (Nemtom hogy jutott eszembe, talán túl bő a fantáziám) Szerintem sokan ugyanúgy képzelik el mint az emberek szaporodását-én is- ép ezért gondoltam megkérdezem...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244996 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta: 8) Egyébként lehet hűségesnek lenni akár 19 férfihoz is, csak tudniuk kell egymásról...
egyébként a nemzés lehet egyszeri dolog is, nem feltételez házasságot... :P és amúgy nem sokat tudunk a törp társadalmakról :roll:


Tolkiennél nem szokás a házasságon kívüli nemi élet...
Catholicism, you know... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244991 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
8) Egyébként lehet hűségesnek lenni akár 19 férfihoz is, csak tudniuk kell egymásról...
egyébként a nemzés lehet egyszeri dolog is, nem feltételez házasságot... :P és amúgy nem sokat tudunk a törp társadalmakról :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244989 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Otthon, utcán, buszon, iskolában, ilyen helyeken ;) :tongue:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244988 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
HOL?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244987 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Niéla Alondriel írta: Kár, hogy olyan keveset tudunk a törpökről... remélem, a Hobbit-film majd maradéktalanul kielégít minket... TIZENHÁROM törp... nyami... :lol:


Inkább tessék HoME-t olvasni... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244986 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Álszakáll? JÚÚÚJ! Most aszociáltam...

-Szakállat, asszonyom?
-Á, hagyjon békén, nem érek én rá kövezésre járni...
/jön a Mama álszakállban/
- Köveket, uram?


Kár, hogy olyan keveset tudunk a törpökről... remélem, a Hobbit-film majd maradéktalanul kielégít minket... TIZENHÁROM törp... nyami... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244972 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Szerintem pedig a törpasszonyok nem is harcoltak úgyhogy az álcának sem lett volna semmi értelme, szerintem ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244970 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

olorin.papa írta: :roll: Megint készpénznek vettétek Aragorn tréfás megjegyzését a törp asszonyok szakálláról
Szvsz nem volt szakálluk, de zömökek, vállasak és nagyon erősek voltak, és ha vonultak, vagy harcoltak akkor éppen olyan páncélt viseltek mint a férfiak. :roll:


Nézd: Tolkien azt írja, hogy a törp asszonyok "hangra és megjelenésre" oly hasonlóak a törp férfiakhoz, hogy egy avatatlan megfigyelő simán összekeveri őket. Ezen kívül a Professzor azt is leírta, hogy a törp férfiak döntő többsége szakállt visel. Véleményem szerint a szakáll meglét vagy nem léte egy olyan jelleg, amit egy egyszerű ránézéssel is meg lehet állapítani, tehát ebből következtetik, hogy a törp asszonyok is szakállasok voltak (szillogizmus ;) )

olorin.papa írta: Azt is el tudom képzelni, hogy egy szülni szándékozó törp asszonynak (szigorúan a közrendő) több nemzője is volt...
Csak így tudták elkerülni a faj elkorcsosulását... 8)
Szerintem *gumicsirke*


Szerintem meg nem. A törpök igen hűségesek, és feltétlenül monogámok voltak!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244968 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Szerintem is elég abszurd, hogy a törp szakállal születik.

Kérdés: a törpasszonyok szakálla vajon természetes szakáll, vagy esetleg csak álca?


Mitől lenne álca? :hein:


:roll: Megint készpénznek vettétek Aragorn tréfás megjegyzését a törp asszonyok szakálláról
Szvsz nem volt szakálluk, de zömökek, vállasak és nagyon erősek voltak, és ha vonultak, vagy harcoltak akkor éppen olyan páncélt viseltek mint a férfiak. :roll:
A számuk nagyon kevés volt, talán minden 20 férfira jutott egy. :roll:
vagy mégrosszabb volt az arány...
Azt is el tudom képzelni, hogy egy szülni szándékozó törp asszonynak (szigorúan a közrendő) több nemzője is volt...
Csak így tudták elkerülni a faj elkorcsosulását... 8)
Szerintem *gumicsirke*

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244967 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Attól, ill. azért, hogy ne lehessen őket felismerni, harc közben, vagy hogy erősítsék a mítoszt, hogy a törpök a kövekből születnek.

Tehát:lehetséges-e, hogy a törpasszonyoknak természettől fogvanincs is szakálluk, csak álszakálluk.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244965 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Phaedra/Namarie írta: Szerintem is elég abszurd, hogy a törp szakállal születik.

Kérdés: a törpasszonyok szakálla vajon természetes szakáll, vagy esetleg csak álca?


Mitől lenne álca? :hein:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244964 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Szerintem is elég abszurd, hogy a törp szakállal születik.

Kérdés: a törpasszonyok szakálla vajon természetes szakáll, vagy esetleg csak álca?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244940 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Ecthelion írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: De gondolj bele, mennyire szúrhatja az az anyukát...


Mér, ha hajjal születik, az szúrja?
Aligha.


A süngyerek se szúrja az anyját ;)


Ezt talán azoktól az anyukáktól kéne megkérdezni akik már szültek :D bár lehet hogy olyankor nem ezzel vannak elfoglava :D

Jó,de van olyan h bébihaj. Bébiszakállról meg még nem hallottam. Pedig nagyon édesek lennének ilyen kis simogatnivaló selymes szakállal...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244725 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: De gondolj bele, mennyire szúrhatja az az anyukát...


Mér, ha hajjal születik, az szúrja?
Aligha.


A süngyerek se szúrja az anyját ;)


Ezt talán azoktól az anyukáktól kéne megkérdezni akik már szültek :D bár lehet hogy olyankor nem ezzel vannak elfoglava :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244696 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: De gondolj bele, mennyire szúrhatja az az anyukát...


Mér, ha hajjal születik, az szúrja?
Aligha.


A süngyerek se szúrja az anyját ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244683 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Nóli írta: De gondolj bele, mennyire szúrhatja az az anyukát...


Mér, ha hajjal születik, az szúrja?
Aligha.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244679 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
De gondolj bele, mennyire szúrhatja az az anyukát...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244340 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Továbbá (ez lemaradt :) ) nembiztos hogy a törpöknél is ugyanúgy történik a fejlődés mint az embereknél...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.497 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére