BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 10 hónapja #348442 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Ki tudja hol lehet kikodoltatni egy nokia telefont olcsón?


Attól függ, mi számít olcsónak... Egyébként ugye tudod, hogy a telefon kikódoltatása illegális? A legtöbb szerviz hivatalosan nem is foglalkozik vele. [size=9:2yy6m06x](nekem a Nyugati aluljárójában csinálták meg anno kb 1500-ért)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348441 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Ki tudja hol lehet kikodoltatni egy nokia telefont olcsón?

nekem anno azt mondták, hogy ahol használtan lehet üzletben venni mobiltelefont, ott kikódolják, de hogy mennyiért, azt sajnos nem tudom. egyébként ilyen mobilos fórumokon ha megkérsz valakit, leírja, mi a teendő, én már kérdeztem meg így anyu élettársának valami mobilos kódolásos francot. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348439 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ki tudja hol lehet kikodoltatni egy nokia telefont olcsón?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348434 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Acho, én májusban 11 pontért fellebeztem, megkaptam belőle 4-et vagy 5-öt is talán, szóval érdemes fellebezni.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348429 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Megosztanám veletek nagy bánatomat: a töri érettségim írásbelije csak 78,8 % lett, úgyhogy lőttek a jó eredménynek. 90 körülit vártam volna... :cry: Sajnos ezt maxpontos szóbelivel (ami szerintem kizárt, de remélem, Ery rámcáfol) is csak 87 százalékra lehet felhúzni... :(


Menni fog! És tessék minden apró pontlehetőségért fellebezni!!!! nagyon számít ebben az új rendszerben (hogy süllyedne el, aki kitalálta...)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348407 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Remélem, menni fog, kösz a bíztatást! ;-) Csak közép volt, de így év végén emeltre is muszáj lesz mennem. Egyébként jelen pillanatban már 80 %. A tanár felhúzta kicsit... és még így is kegyetlenül szigorúan pontozta. A javítókulcs alapján jobb lenne...


Ha a javítókulcs bizonyos esetekben elfogadja, amiket Te írtál, akkor mindenképpen fellebezd meg azokat a pontokat! :idea:
Nem tudom pontosan, hogy kell azt (de vannak itt nálam tapasztaltabbak e téren), de aki szervezi a sulitokban az előrehozott érettségit, az biztosan meg tudja mondani... :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348404 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Remélem, menni fog, kösz a bíztatást! ;-) Csak közép volt, de így év végén emeltre is muszáj lesz mennem. Egyébként jelen pillanatban már 80 %. A tanár felhúzta kicsit... és még így is kegyetlenül szigorúan pontozta. A javítókulcs alapján jobb lenne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348395 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Megosztanám veletek nagy bánatomat: a töri érettségim írásbelije csak 78,8 % lett, úgyhogy lőttek a jó eredménynek. 90 körülit vártam volna... :cry: Sajnos ezt maxpontos szóbelivel (ami szerintem kizárt, de remélem, Ery rámcáfol) is csak 87 százalékra lehet felhúzni... :(

Ááááh, dehogynem lehetséges... még nekem is sikerült (eléggé hihetetlen volt, mondjuk... XD ). Pedig világéletemben hadilábon álltam a törivel, majdnem mindig a négyesért küzdöttem, és az egyetlen tárgy volt, amiből valaha karót kaptam (na jó, kivéve az ötös vagy egyes matekröpiket...)...
Szerintem menni fog, nyugi... (és LOL, nekem is 79% lett az írásbeli :lol: )

(mondjuk hozzáfűzném, hogy én középszinten voltam... te nem tudom... ha emelt... huh... akkor le a kalappal a 78,8% előtt is... :roll: )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348393 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megosztanám veletek nagy bánatomat: a töri érettségim írásbelije csak 78,8 % lett, úgyhogy lőttek a jó eredménynek. 90 körülit vártam volna... :cry: Sajnos ezt maxpontos szóbelivel (ami szerintem kizárt, de remélem, Ery rámcáfol) is csak 87 százalékra lehet felhúzni... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348392 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348384 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fiúk! A padláson járva találtam egy egyszerhasznált, 40es ballagós bőrcipőt, a talpa is bőr. Esetleg valakinek nincs rá szüksége? Nekem nagyon nem kell, viszont nagyon szép. Szívesen odaadom. Jelentkezzen valaki priviben kérlek titeket :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348378 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
én ettem már meggyből is, és az is nagyon finom :wink:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348377 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Oh... loverly, jut eszembe van egy üveg birsalmalekvárom... .... azaz mégsem, azt nem illik most hétvége előtt megbontanom, mert három nap alatt ki tudja mi lesz belőle...
De majd hétfőn... :P

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348367 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez pont kapóra jön ,mert van egy hát elég kevés termést hozó birsalma fánk.....
:(

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348366 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
jó kérdés, de tipikusan a birsalma az, amiből ilyet szoktak készíteni.. nyami.. olyan rég ettem már ilyet... :( ... hiányziiiikk.... :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348365 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

keshu írta:

Attila írta:

Encsi írta: Köszönöm! :)

(egyébként szeretem a birsalmasajtot :P )


Nem tom, hogy milyen...szóval az milyen? :o ops. :oops:


Az amikor a gyümit nagyon sokáig főzik, és egy ilyen elég kemény szeletelhető valami lesz belőle. és nagyon finom :D


Teljesen mindegy, hog ymilyen gyümölcsöt? Vagy van ennek valamilyen szabálya mármint, hogy csak az ilyen vagy csak az olyan gyümölcsöket lehet? :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348359 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta:

Encsi írta: Köszönöm! :)

(egyébként szeretem a birsalmasajtot :P )


Nem tom, hogy milyen...szóval az milyen? :o ops. :oops:


Az amikor a gyümit nagyon sokáig főzik, és egy ilyen elég kemény szeletelhető valami lesz belőle. és nagyon finom :D

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348358 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Encsi írta: Köszönöm! :)

(egyébként szeretem a birsalmasajtot :P )


Nem tom, hogy milyen...szóval az milyen? :o ops. :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348353 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszönöm! :)

(egyébként szeretem a birsalmasajtot :P )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348350 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Serrana/Taurin írta:

Encsi írta: Készítettünk itthon almakocsonyát, de őszintén szólva gőzünk sincs mihez lehet/kell/ajánlott enni. Tudtok tanácsot adni? :D


Birsalmasajt? Az egy nagyon fini desszert. Eseteleg valami édes keksszel lehet sztem kieegészíteni...

Nem, szerintem ők almakocsonyát főztek...

Idézek "A gyümölcskocsonyák alkalmasak felvertek és egyéb olyan sütemények megtöltésére, amelyek hideg eljárással készülnek."

ld.:
www.szamosmiklos.hu/cukrasztanko ... makocsonya

És félreértések elkerülése végett a birsalmasajt ténylegesen birsalmából készül, ami az almával még csak egy nemzetségbe se tartozik...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348346 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Encsi írta: Készítettünk itthon almakocsonyát, de őszintén szólva gőzünk sincs mihez lehet/kell/ajánlott enni. Tudtok tanácsot adni? :D


Birsalmasajt? Az egy nagyon fini desszert. Eseteleg valami édes keksszel lehet sztem kieegészíteni...

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348345 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Encsi írta: Készítettünk itthon almakocsonyát, de őszintén szólva gőzünk sincs mihez lehet/kell/ajánlott enni. Tudtok tanácsot adni? :D


Birsalmasajt? Az egy nagyon fini desszert. Eseteleg valami édes keksszel lehet sztem kieegészíteni...

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348344 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Orsie / Fraktál írta: Sil, Idhren: köszi :) pont ezt kerestem. én nem tudtam ezt ilyen pontosan, hogy ez a bővített filmzenés Passing of the Elves, csak azt, hogy Tolkien Ensemble állítólag. de az Elbereth Gilthoniel-re a gugli mindig csak ezt adja ki nekem:

A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-díriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!

A Elbereth Gilthoniel!
o menel palan-díriel
le nallon sí di'nguruthos!
A tiro nin, Fanuilos!

A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.


és a net szerint ennek a fordítása az Idren által beszúrt vers, amit én is megtaláltam.
most akkor amit én kerestem és Ti találtatok az tulajdonképpen micsoda? :oops:

Amit te találtál, az szintén a könyvben szereplő eredeti változat. Csak épp a könyvben ez a három versszak három különböző helyen hangzik el, nem egyben (Völgyzugolyban, Samu szájából a Banyapóknál, és végül az utolsó versszak Szürkerév felé menet).

A "mienk" szintén benne van a könyvben, de csak angolul: amikor Gildorékkal találkoznak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348329 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sil, Idhren: köszi :) pont ezt kerestem. én nem tudtam ezt ilyen pontosan, hogy ez a bővített filmzenés Passing of the Elves, csak azt, hogy Tolkien Ensemble állítólag. de az Elbereth Gilthoniel-re a gugli mindig csak ezt adja ki nekem:

A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-díriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!

A Elbereth Gilthoniel!
o menel palan-díriel
le nallon sí di'nguruthos!
A tiro nin, Fanuilos!

A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.


és a net szerint ennek a fordítása az Idren által beszúrt vers, amit én is megtaláltam.
most akkor amit én kerestem és Ti találtatok az tulajdonképpen micsoda? :oops:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348325 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ebből vettem ki most én is, mert nekem is kellett, de berakom ide, hogy könnyebben fel tudd használni (pdfből hülyén lehetett kiszedni).
Köszi Sil :)

The Elvish Lament:

Fanuilos heryn aglar
Rîn athar annún-aearath,
Calad ammen i reniar
Mi ‘aladhremmin ennorath!

A Elbereth Gilthoniel
I chîn a thul lin míriel
Fanuilos le linnathon
Ne ndor haer thar i aearon.

A elin na gaim eglerib
Ned în ben-anor trerennin
Si silivrin ne pherth ‘waewib
Cenim lyth thílyn thuiennin.

A Elbereth Gilthoniel
Men echenim sí derthiel
Ne chaered hen nu ‘aladhath
Ngilith or annún-aearath.


Inglisül:

Snow-white! Snow-white! O Lady clear!
O Queen beyond the Western Seas!
O Light to us that wander there
Amid the world of woven trees!

Gilthoniel! O Elbereth!
Clear are thy eyes and bright is breath,
Snow-white! Snow-white! We sing to thee
In a far land beyond the Sea!

O Stars that in the Sunless Year
With shining hand by thee were sown,
In windy fields now bright and clear
We see your silver blossom blown!

O Elbereth Gilthoniel!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348323 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Orsie: Alyr nem a bővített filmzenés Passing of the Elves-re csinálta azt a videót? (Régen láttam.) Annak benne van az Annotated Score-ban:
download.wbr.com/lotr3/fotr_anno ... core_2.pdf

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348310 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
halihó, segítséget kérnék. van a Tolkien Ensemble-nek az A Elbereth Gilthoniel c száma (vagy legalábbis ez a fő téma), aminek a zenéjére Alyr csinálta a tábori DVD-s videóját is. a gondom az, hogy ha ráguglizok a szövegre, akkor csak a "normál" Elbereth verset dobja ki, pedig ebben az énekben marhára sokkal több szöveg van. valaki nagyon okos meg tudná nekem szerezni a dalszöveget vagy egy linket hozzá, ahol _tényleg_ ennek a dalnak a szövege van?
köszi

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348306 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Almához általában (úgy értem legtöbb módon elkészítve) jó a fahéj, de szokták magában a nyers gyümölcsöt sajtokhoz enni, almakocsonyát spec még nem láttam, de biztos finom magában is :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348302 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Így a neve alapján én inkább édességként enném csak úgy magában..

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348301 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Készítettünk itthon almakocsonyát, de őszintén szólva gőzünk sincs mihez lehet/kell/ajánlott enni. Tudtok tanácsot adni? :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.343 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére