Orrostar - Előkészületek

Több
19 éve 2 hónapja #265135 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Rayan vázlatos címerterve.

Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265050 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Örömmel jelentem,hogy megérkeztek Niph címertervei. :D
01
02
03
04
05
Szerintem tök jók lettek! :mrgreen: Nekem az 5-ös tetszik talán a legjobban. :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #265028 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Bocs hogy megint hülyeséget fogok írni.....de......nem kéne lassan dönteni a felsők sorsa felől.... :?: :?: :?: :?:
/me már ritkán fog a neten járni, aztán kék toppot honnan fogok beszerválni azt nem tudom,maradok a polonál........

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264728 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Pajzsot szerintem legegyszerűbb hullámkartonból készíteni. 2-3 réteg vastagabb hullámkartont összeragasztunk és az egyik oldalát ki lehet festeni. A méretét és az alakját kellene kitalálni. Ha megcsináljuk, akkor mindenki kezdjen gyűjteni nagy dobozokat!

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264712 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
hm.... indulón gondolkodok, [size=9:goiexrr4]bár mintha a tvalyi verikém se kellett volna.....[/size]......
zene....... KTK zenéje ,valahol még a szövege is megvan.........
kendő oly mindegy, de pl. én rendelkezem koponyás kendővel ....[size=9:goiexrr4]bár nem lényeges.....[/size]

pajzsot???? milyet és miből???? hungarocer darabokból???????? :twisted: :twisted:

címerek nemsokára lesznek Stara jóvoltából, persze csak ha a posta nem szarakodik........ :twisted: + még lesznek de azokat , már csak a táborba fogom vinni , vagy nyaggatok vele mást......... :oops: :P :P :P :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264672 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Szerintem a csapatkendő annyira nem fontos,tavaly sem tudtunk vele sok mindent kezdeni,[size=9:3vacgakk]legalábbis én, :roll: persze ez mindegy[/size],de egyetértek,ha lesz,akkor kék vagy valami színben hozzáillő legyen. :wink:
Pajzsot miből lehetne csinálni?
Zene: ha kalózosat akarunk a lakomához,akkor ajánlom a kalózok dalát az Elsüllyedt világokból. :mrgreen:
Induló: még gondolkozom egy kicsit. :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264637 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Ha már vikingek, fel lehetne használni a tavaly előtti törpsisakokat, 2-2 szarvval kiegészítve...bár nem hiszem, hogy illik Númenorhoz

ja, és én is az ujjatlanra szavaznék [size=9:35lex0w7](és A v. B ha még nem késő)[/size]

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264604 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
a csapatindulóra én a szandokán zenéjét javasolnám... de csak így első őrületből.

címer készül valamilyen, és készül egy meglepetés zene is, ami nem ismert dallam és majd a helyszinen lehet megtanulni ha összehozom addigra. Viszont a gitár mellé kéne 1 fő furulyás és egy fő hegedűs hozzá. valaki? ::::) Egyébként ez amolyan ír középkori mulatószene jellegű és a vendéglátós őrülethez gondoltam.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264583 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Címerötleteket én is teszek fel nagyon hamarosan.

Queen és Pink Floyd neeeeee.

Nemsokára lesznek ötletek erre is.

Csapatkendő lehet, de ha már van, a pólóval harmonizáljon. És mindenki, aki címert tervez, ugye számol azzal, hogy elvileg sötétkék felsőnk lesz.

Tsók

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264568 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Van! A tengeri motívumokat sok helyen föl tudjuk használni.

Csapatinduló:
Remélem többen is rendelkeznek vérmes zeneszerzői ambíciókkal :) Ha esetleg mégsem, akkor ki kellene találni a csapatindulónak valami nótát. Legegyszerűbb megoldás egy mindenki által ismert és kedvelt szám dallama. Az lenne jó, ha mindenki mondana 2-3 számot amit alkalmasnak tart indulónak, és majd a best of-ból válogatunk.
-verzió 1: Queen - We Will We Will Rock You - menetelős
-verzió 2: Pink Floyd - The Wall - menetelős

Csapatkendő:
El kéne dönteni, hogy legyen é kendőnk, és ha igen milyen színű. Szintén a szavazásos módszerre szavazok.
-baboskendő: piros alapon fehér pöttyök
-kék
-sárga
-koponyás
-stb.
-ne legyen

Eszközök:
Fölmerült ötletként, hogy csináljunk pajzsokat. Csináljunk?

Kéretik aktívkodni ;)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264565 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Upszzzzz
moast olvastam hogy milyen is legyen a címer......No gáz lesz mert ezek inább tengeri motívumok.......van ebben az esetben értelme hogy fel legyen rakva???????? Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :oops: :oops: :oops: :oops:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264560 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
No itt vagyok!!!!! Címer nemsokára lesz Stara jóvoltából kb. csütörtökre.... ha előbb nem is...... :oops:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja - 19 éve 2 hónapja #264369 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Egy kis olvasnivaló, ha valaki nagyon unatkozna :)

Címerkészítéshez egy kis heraldikai tudnivaló:
A népek címerének alapja mindig egy oldalán álló négyzet, a címer képe pedig legalább a függőleges tengelyére szimmetrikus. Elsősorban a tündéknél, de a Númenoriaknál is gyakran alkalmaztak geometrikus formákat, a mintákat ezek elrendezésével, metszeteivel alakították ki. Kedvelt volt a csillag motívum is.

Egy kis töltelék információ Alyrtól a harcászatról és fegyverekről (az utolsó mondatot legalább ;) ):
„A Másodkorban sajátosan folytatták az Első kor hagyományait. Númenor emberei ügyes kovácsok voltak, és jó harcosok. Érdekes, hogy bár különösen szerették a lovakat, és utazásra használták őket, gyalogosan háborúztak. Falanxharcosok voltak. Erős pajzsfalat (thangail (sin) – pajzskerítés – sandastan (que) – pajzskorlát) alkottak, ami elsősorban védekezésre volt jó, de ha támadni akartak, sem bontották fel ezt, hanem nyílhegy (dírnaith (sin) nernehta (que) ) alakot felvéve szórták szét az ellenséget. A pajzsfal mögött az íjászok álltak fel, a númenori íjászok különösen hírhedtek voltak az ellenségeik között. A Másodkorban nem volt olyan hadsereg, ami sikerrel szállhatott volna szembe a númenorival, még Szauron is behódolt nekik. Egy jó númenori csapatot csak hatalmas túlerő tudott legyőzni.
Elsősorban lándzsát és kardot használtak, rettegett hosszú íjaik acélból voltak, belül üregesek, hosszú fekete nyílvesszőket lőttek ki velük. Erős fapajzsaik voltak, és láncingeik; lemezvértet nem hordtak. Ezek készítéséhez valószínűleg mithrilt is használtak, amely Númenor szigetén is fellelhető volt.
Minas Tirith őrei még a régi típusú fegyverekkel voltak ellátva, mithrilszárnyakkal díszített sisakjuk még Númenorról való volt”

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264105 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Hö, viking kultúra rulz.
Nagyjából mindegy, h pre- vagy sem, vegyetek mindent, amit a vikingekről tudtok (a barbár agresszivitást leszámítva, bár persze, ki tudja... :twisted: )
Illik a kalóz-szellemhez is.

Arden sajnálhatja, h nem a mi csapatunkban lesz... 8)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja - 19 éve 2 hónapja #264097 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Csak nyugodtan Niph ,bármikor! :mrgreen:
Hát,szóval én jobban szeretem az olyan felsőket,amiknek van ujjuk,de ha a csapatfelső spagettipántos lesz,ki fogom bírni. :D A fiúknak esetleg atlétatrikót?:roll: [size=9:3jy533fr](Ne verjetek meg!) [/size]
Brandir,mit kell tudni a previking kultúráról? :)
Más: legújabb felhasználónk Sipisaci nem véletlenül Sipos Sára,csapattársunk? Csak hasonlít a név.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264056 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Brandir írta: Címerötletekkel lehet bombázni a tokitot, linkeljétek be a képeket.


okéé.....ha nem megy majd zaklatom Vele Stara-t?????? :P :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264055 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
A keretjáték tartalmilag, „belülről” vizsgálja a fikcióknak tekinthető Tolkien corpust, tehát a táborozók számára Középfölde világa és históriái, az általunk ismert történelem előzményének elképzelt és megalkotott komplexuma, egyfajta mitikus előidő a mi világunkhoz. (na ebbe így talán nem köt bele Lamorak sem)
Ezt még én sem igazán értettem úgyhogy körülírom. A másodkori, de még a harmadkori középfölde is a történelmi korszakolás szerint vaskori civilizációnak tekinthető. Ez alapján Orrostar hősies, hódító, kalandozó zsír népére :bandit: talán leginkább egyrészt previking kultúra, míg Númenor részeként atlantiszi civilizáció a jellemző.

Ősi hajózási műszernek számít a nedves ujj ;)
Címerötletekkel lehet bombázni a topikot, linkeljétek be a képeket.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264049 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Adelard írta:

Rayan írta:

sebcsaba írta: Csinc: a filmet nem láttam, de beültem rá egyszer.


:röhög:

Na, téma off. Egyencuccnak jó a póló (vagy ha übercsincik akarunk lenni, nők részéről spagettipánt :biggrin2: ), de őszintén szólva akinek kreatívabb ötlete van, az szólaljon meg bátran.


Ja, sztem is, fiúknak póló, csajoknak pántos felső. ;) tavaly is baromi meleg volt a pólóban...


Khm.... nem szeretem tulságosan a topokat, ezért én inkább polora szavazok!!!!!!

Hm.... végre felhasználhatom a halálfejes kendőmet yippi!!!!
Amúgy a kalózos dizájnt én naddon támogatom, /me imádom a KTK-it(Bocs OFF).......

Amúgy címernek mit gondoltatok mert nekem lenne bár ötletem , meg rajzom, csak ide felrakni lesz gázos ha meg tudom oldani?????? :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #264007 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Adelard írta: Ja, sztem is, fiúknak póló, csajoknak pántos felső. ;) tavaly is baromi meleg volt a pólóban...


Kösz :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263984 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Sajnos, ha most abba is hagyom a borotválkozást, ebből nekem 2 hét alat még egy Aragorn-féle borosta sem jön igazán össze. Úgyhogy én egy sznob tengerész leszek, aki még a vadonban is borotválkozik.

Vannak valakinek régi hajózási műszerei? Szextáns, ilyesmi? Na jó, valószínűleg nem a válasz... Sajnos tutaljt építeni Várgesztesen nem sok értelme van.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263969 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Rayan írta:

sebcsaba írta: Csinc: a filmet nem láttam, de beültem rá egyszer.


:röhög:

Na, téma off. Egyencuccnak jó a póló (vagy ha übercsincik akarunk lenni, nők részéről spagettipánt :biggrin2: ), de őszintén szólva akinek kreatívabb ötlete van, az szólaljon meg bátran.


Ja, sztem is, fiúknak póló, csajoknak pántos felső. ;) tavaly is baromi meleg volt a pólóban...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263953 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

sebcsaba írta: Csinc: a filmet nem láttam, de beültem rá egyszer.


:röhög:

Na, téma off. Egyencuccnak jó a póló (vagy ha übercsincik akarunk lenni, nők részéről spagettipánt :biggrin2: ), de őszintén szólva akinek kreatívabb ötlete van, az szólaljon meg bátran.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263930 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Törölköző meg szakáll? Na neeee....

Uff. Egye fene.

Csinc: a filmet nem láttam, de beültem rá egyszer.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263895 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Brandir írta: A pohárnokságra (zenés táncos lakoma) jó ötlet a Kalózdesign, egyszeri poénnak.


Hogyne. Én sem gondoltam mást. Viszont a halálfejes zászlót mindenképp megcsinálom, mindig is akartam egyet, meg ki tudja, mire lesz még jó... hátha valaki otthonhagyja a törölközőjét.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263866 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Szakáll projekt rendben.
A pohárnokságra (zenés táncos lakoma) jó ötlet a Kalózdesign, egyszeri poénnak. A felszolgálók beöltözhetnek mindenféle rongyba: csíkos póló, zubbony, szemkötőtosz. Hektószám folyhat majd a málnaszörp, háttérzenének meg tengermorajlás és sirályrikoltozás, meg ami eszünkbe jut.
A csapat általánosabb koncepciójának a kalózkodás nem túl jó, mert Númenor tengerészein (vagyis rajtunk) kívül senki nem hajózott a tengereken. Az alantasabb középföldei emberek örültek ha a part közelében halásztak csíra tutajokon. A sznob valinori tündék meg csak vásár és ünnepnap jöttek látogatóba, akkor meg hoztak ajándékot maguktól is.

Úgy tűnik a többség a sötétebb kékre szavaz. Még az egyen cuccot kéne kitalálni. Lehet a lányoknak és fiúknak más.

Baboskendő rulz!

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263849 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Stara írta: Aúúú: kitt - katt


LOL :lol: :mrgreen:
Szín: Legyen B vagy C. (Sztem a C a legszebb amugy de a legtöbben már látom a Bre szavaztak, felőlem lehet az is:)
Kalózkodás: Ne legyen megint egyenkendőnk? Csak most ne barna :D

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263783 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Nyah, hát ha szavazás, hát szavazok:)
legyen mondjuuk aaa... B.

Jah, és kalózosdi 8O ... háthm, mi lesz ebből? De, azért, abiztonság kedvéért van egy papagájom... szóval legvégső esetben az is jöhet :D

De legalább ezúttal nem engem rabolnak el a kalózok... ( mert bizony volt kellemetlen találkozűsom velük, ami vicces...) :twisted:

És a csador... nos, azt (bizonyos) arab ( pl: Irán) országokban hordanak, nagy "banyakendő".. de az ne legyen... legyen vmi rövid, könnyű, nyár vaaan... :wink: [/list]

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263756 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek

Drizzt írta: Ja, mindenkin legyen top :P PPP....és szakáll :P .

Hmm,na azért annyira ne legyünk már egyformák,nem lenne szép látvány. 8O :D

Aúúú: kitt - katt
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263743 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Mi az a tosz az a csador? :)

Ja, mindenkin legyen top :P PPP....és szakáll :P .

Stara írta:

Brandir írta: Csapatfölső: a Tenger népének stílszerűen kék lesz a színe. Hogy mink lesz kék az ránk van bízva, mert minden csapat kiválaszthatja milyen felsőruhát készít magának: póló, top, ing, mellény, csador, kimonó. A lényeg, hogy rá lehessen festeni a csapatcímert. A festés a táborban lesz, de a címeren már most lehet gondolkodni.

Vitára bocsátanám a kék színt! Sötét, világos, zöldes vagy sárgás legyen?

Akkor,a vita megkezdéseként a sötétre szavaznék, én azt szeretem kékben. :roll: :arrow: A vagy B
Lehetne olyat,hogy miután megegyeztünk a színárnyalatban mindenkinek ugyanolyan felsője lenne,mármint,hogy nem valakinek pl.rövid póló,valakinek meg hosszú,meg ilyenek,hanem kicsit "egyen" szerű? :cool2: Ez most lehet,hogy kicsit kusza,de később kifejtem,ha kell.

Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #263728 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Orrostar - Előkészületek
Nagy vagy Rayan! :D
Még van pár hét, szal neki lehet látni készülgeni.
Már tudom is, milyen gatyót viszek kalózosgatni.

Részemről a vagy b szín. Ne világoskék, ha lehet...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.200 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére