Tolkien Tábor 2024

Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak?

×

Szavazás: Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Bilbó megmondta a nevét Gollamnak
52 13.3%
Bilbó nem mondta el az igazat a Gyűrűről Gandalfnak
38 9.7%
Papsajt nem adta át Gandalf levelét Frodónak
45 11.5%
Frodó asztalon tancolása Bríben
36 9.2%
A Széltetőn óvatlanok voltak, és a Lovasok felfedezték őket
38 9.7%
Pippin ledobta a követ Móriában
52 13.3%
Gríma szabadon engedése Rohanban
38 9.7%
Pippin belenézett a Palantírba
32 8.2%
Szarumán elengedése Vasudvardban
61 15.6%
Szavazók száma: 17 ( Miya, Turlas, Böszi, Hirannis, Heníriel ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
14 éve 1 hónapja #387069 Írta: Aydin
Szerintem például a Széltetőn való óvatlanságuk is ilyen volt. Más kérdés, hogy talán anélkül is rájuk találtak volna a Fekete Lovasok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387066 Írta: Acho
Én egyedül Bilbó Gandalf előtti titkolózását érzem olyannak, ami a későbbiek során nem hatott vissza pozitívan a műre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386221 Írta: Aydin
Ez tényleg elég gyakori a könyvekben. A szálak úgy vannak elrendezve, hogy pontosan illeszkedjenek. Igazából mindennek így kellett történnie... Mint amikor Gandalf elmondja, hogy Bilbónak kellett megtalálnia a Gyűrűt, ő volt erre szánva. És Gollamnak is megvolt a szerepe a történtekben, amit nem tölthetett volna be, ha nem tudja meg Bilbó nevét, és nem kezdi el keresni.
Ez szerintem pontosan az, amit Ilúvatar mondott Melkornak és a többi ainunak: "És te, Melkor, látni fogod, hogy nem játszhatsz egyetlen olyan dallamot sem, amelynek ne bennem volna a végső forrása, s hogy ellenemre senki sem változtathatja meg a muzsikát. Mert aki ezt próbálja, csupán eszköz lesz a kezemben, hogy olyan, még csodálatosabb dolgokat teremtsek, amilyenekre ő nem is gondolt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386219 Írta: Namarie
Tudjátok, mi az érdekes? Hogy hosszú távon némelyik dolog szinte sorsszerű, és az "Isten a legnagyobb rosszat is a legnyagyobb jóra tudja változatni" dolog kzd működni.

Pippin köve: akkor Gandalf nem zuhan alá, és nem tér vissza Fehér Gandalfként.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386077 Írta: Namarie
Következményeit tekintve több, körülbelül egyforma súlyos hiba is van. Kérdés, hogy a szándék vagy a következményetika szempontjából alkotunk-e véleményt? Mi a fontosabb: a személy hozzállása vagy a következmény?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385665 Írta: Aydin
Tudom, hogy ez a téma elég régóta néptelen, de új vagyok, és gondoltam, keresek valamit, amiről van véleményem... :)
Szerintem mind közül a legsúlyosabb hiba, hogy Bilbó nem mondta el Gandalfnak és a többieknek az igazat a Gyűrűről. És nem feltétlenül a következmények miatt, hanem mert a többi főként figyelmetlenségből és kíváncsiságból történt (Gríma és Szarumán elengedése kifejezetten jóindulatból), Bilbónak viszont éreznie kellett, hogy valami nem stimmel. Talán nem akarta tudomásul venni, hogy a látszólag ok nélküli hazugság milyen furcsa... Persze nem azt mondom, hogy mindez teljesen az ő hibája lenne, hiszen a Gyűrű egészen váratlanul kezdett rá hatni, és túl erős volt. Hasonló eset történt Pippinnel és a palantírral is, csak az kisebb jelentőségű volt, és szerencsésebben sült el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227764 Írta: Pippin
Hát szerintem az hogy Bilbó elmondta a nevét Gollamnak, mert ha nem mondja meg, akkor Szauronnak eszébe nem jutott volna a Gyűrűt a Megyében keresni (vagy legalábbis csak miután sehol máshol nem találta)...
Meg még Szarumán elengedése okozott viszonylag nagy gondokat, meg Frodó asztalon táncolása Bríben, dehát csak 1-re lehetett szavazni... :?
És az összes többinek végsősoron jó eredménye volt, pl:
:arrow: ha Pippin nem dobja le a követ Móriában, akkor nem támadják meg őket az orkok, se a balrog, és akkor Szürke Gandalfból nem lett volna Fehér Gandalf.
:arrow: Frodó azért döntött úgy hogy elindul egyedül Mordorba, mert Boromir megpróbálta tőle elvenni a Gyűrűt, és ez így volt e legjobb.
stb, stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226911 Írta: Bregalad
Szerintem a k

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226759 Írta: Angwen
Nem tudom, nekem erről az egész "Mi lett volna, ha..." találgatósdiról a jó öreg mondás jut eszembe: "Ha a nagynénémnek kerekei volnának, ő lenne a gyorsvonat..." :roll:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224319 Írta: Marcus Agrippa
Igazad van!

Vegyük sorra.

elindulnak Lothlórientől

Uruk Hai Orkok kiküldése elmenekülnekelőlük majd

Valószínűleg elesik majd Rohan Grímának köszönhetően
(Szarumán hatalma nő)
Szauron+Harad+Kalózok leigázzák Gondort
1.mondjuk sikerül elpusztítani a gyűrűt
Szarumán Harad és a Kalózok közül lesz valaki az úr
2.ha nem egyértelműen Szauron leigáz mindenkit.

De viszont majd vissazszivárog Melkor gondolom erősebb lesz mint Szauron és ő jön ki Győztesnek

Vae victis!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224314 Írta: Vöröspuli
Elessar belegondoltál abba ha nincs fehér Gandalf akkor Roha biztosan elesik be le tudsz gondolni ennek a következményeibe???

"Elmegy a kugli egy este berúgni, mert ő az a akugli ki nincs fából!"(Illés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #224299 Írta: Ellana

.Elessar király. írta: Így hamarabb elértek volna Mordorba, és persze nem Gollam vezetésével, hanem Gandalféval, aki nyilván a legeslegbiztonságosabb ösvényen vezette volna a csapatot.


Erősen kételkedem, hogy Mordorban lenne legeslegbiztonságosabb ösvény... valamint 2 hobbit talán egy kicsit könnyebben jut keresztül Mordoron, ahol örökké figyelnek, mint 9 másik ember (törpe, tünde, hobbit). :D

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224257 Írta: .Elessar király.
A Móriás action volt szerintem a legparásabb, hiszen ha Gandalf nem zuhan le, hamarabb elértek volna Lothlórienbe, nem találkoztak volna az urukokkal, nem bomlott volna fel a Szövetség, és együtt mehettek volna Mordorba. Mondjuk ott volt Boromir, de előbb-utóbb úgyis meghalt volna. Ha nem az orkok, hát majd a Szövetség vmelyik tagja miatt. Hiszen ott volt Aragorn, meg Legolas, akik teketóriázás nélkül cselkedtek volna. Így hamarabb elértek volna Mordorba, és persze nem Gollam vezetésével, hanem Gandalféval, aki nyilván a legeslegbiztonságosabb ösvényen vezette volna a csapatot. Mondjuk a Végzet hegyénél problémák lettek volna, de akkor jött volna Boromir, hogy megkaparintsa a Gyűrűt és úgy járt volna, mint Gollam. 8) Jobbik esetben Frodó életben marad, és akkor csak Boromirt kell megsiratnunk. De így Théoden, Denethor, és vmennyire Frodó járt rosszul. Persze akkor Szarumán még megmaradt volna és Aragorn nem lett volna Király, úgyhogy ezt az ötletet inkább elvetem. 8)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224255 Írta: .Elessar király.
Szarumán elengedése nem volt hiba. Amúgy is Gandalf engedte el, hiszen találkoztak még vele hazafelé. Maga Szarumán már nem sok kárt tudott okozni elngedése után, hiszen akkor már csak egy földön csúszó vénember volt. Max a hangja volt az, ami még veszélyessé tette. De így legalább meghalt Zsáklakban és a Megyét, hála Samu dobozkájának még szebbé és vidámabbá varázsolták, mint volt. Ez mi, ha nem pozitív dolog? 8)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224086 Írta: Panda

svindler írta:

Ringbearer írta: szerintem egyik sem volt hiba...így kellett lennie. :)


Na de ha így kellett lennie mindennek, akkor nem csak hibák de érdemek sincsenek. Tehát így nézve a szereplők igazán nem tettek hozzá semmi pluszt sem sem a történethez, sem Középföldéhez, mert minden eleve el volt rendelve. Ebben az esetben ők csak bábok voltak, akiket a sors/Eru mozgatott.
Ha a történet vége az egyik fordulat folytán az lett volan, hogy Szauron győzedelmeskedik, akkor is azt mondanánk így van jól, mert Eru így akarta?


Én lehet, hogy így gondolnám...

A felsoroltak hibák ugyan a szereplők részéről, de mindegyik hatott rájuk (gyorsaságukra, határozottságra, önállóságra) és az eseményekre (találkozás, Szauron megkeverése, stb.) - közvetlenül, tehát egyik se maradhatott ki és végülis mindegyiknek elfogadható vége lett.

Szóval vannak önálló döntések és érdemek, amik csak az adott szereplőtől függenek. Akkor az ún. hibákat tekinthetjük akadálynak, amit Eru állított elébük (vagy véletlennek), amit le kell győzniük. És addig küzdenek, amíg le nem győzik, ezzel a személyiségük is fejlődik és segíti őket később.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223399 Írta: Suhifarok

-Théodwyn- írta: Mindközül Bilbó csinálta a legnagyobb butaságot, hiszen, ha nem mondja el a nevét Gollamnak, Frodó útja 1000szer könnyebb lett volna.Mire Szauron kideríti,kinél van A Gyűrű,az már rég eljut Mordorba.


Frodo attól még ugyanúgy elbukott volna, és Gollam nélkül nem tudták volna megsemmisíteni a Gyűrűt, márpedig Gollam nem lett volna ott, ha a neve alapján meg nem találja Frodót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223383 Írta: Aldaron (büzsü)
Szerintem is Bilbó hibázott a legnagyobbat azzal, hogy elárulta Gollamnak a nevét, mennyivel is könnyebb lett volna anélkül, de akkor nem is lett volna a sztori ilyen király. :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223362 Írta: -Théodwyn-
Mindközül Bilbó csinálta a legnagyobb butaságot, hiszen, ha nem mondja el a nevét Gollamnak, Frodó útja 1000szer könnyebb lett volna.Mire Szauron kideríti,kinél van A Gyűrű,az már rég eljut Mordorba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223288 Írta: Miriam
Szerintem Bilbó egy kicsit nagyobb hibát követett el, mint a többiek, mert esetleg, ha nem mondta volna meg a nevét és a származását Gollamnak, akkor Szauron nem tudta volna meg, hogy kinél van a Gyűrű, bár valószínűleg előbb-útóbb úgyis megtudta volna, de az is sok időbe telt volna, s avval az idővel is előrébb jutottak volna Frodóék (a Fekete Lovasok nélkül). Egyébként egyetértek Angwennel és Ringbearerrel szükségesek voltak ezek a hibák, mert az ember is a hibáiból tanul. :wink:

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223283 Írta: Namarie
Azt gondolom, hogy Pippin csinálta a legnagyobb butaságot. Ezzel gandalf vesztét okozta- igaz, ha Gandalf nem hal meg, talán sose lesz belőle Fehér Gandalf. Viszont ez egy olyan hülyeség volt, aminél félig- meddig tudhatta a követekezményeket, míg. pl. Gríma és Szarumán elengedésénél ezt nem tudhatták.

A másik nagy hiba Bilbóé volt, amikor nem mondta meg, miféle gyűrűt is őriz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223226 Írta: Erda niire (Area)
Szarumán elengedése nem volt akkora hiba. A hobbitoknak meg kellett közdeniük a saját földjükért is. Egész idő alatt valami másért küzdöttek, nemes eszmékért, a világért, a Sötét Úr ellen. Ez a hobbitokat nem érdekli. Nem is értékelték Frodóék tetteit. Nem is magukért közdöttek. (persze, persze, magukért is küzdöttek, de most próbáljatok meg egy kicsit hobbit aggyal gondolkodni :) ) Meg kell vívniuk a Megyéért, hogy valami olyanért is megközdjenek, ami csak az övéké... Na, ezt most jól megaszontam... :roll: :oops: :)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223222 Írta: svindler

Ringbearer írta: szerintem egyik sem volt hiba...így kellett lennie. :)


Na de ha így kellett lennie mindennek, akkor nem csak hibák de érdemek sincsenek. Tehát így nézve a szereplők igazán nem tettek hozzá semmi pluszt sem sem a történethez, sem Középföldéhez, mert minden eleve el volt rendelve. Ebben az esetben ők csak bábok voltak, akiket a sors/Eru mozgatott.
Ha a történet vége az egyik fordulat folytán az lett volan, hogy Szauron győzedelmeskedik, akkor is azt mondanánk így van jól, mert Eru így akarta?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222938 Írta: Nóli i linantea
Szerintem bármi kicsi változtatás megváltoztathatta volna a végeredményt. Vedd csak a DNS-t. Egy egész apró változtatás megmásítja az eredményt. Ha az egyik kromoszóma megsérül, Dawn kóros lesz a gyerek...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222806 Írta: Angwen
A hiba szerintem nem a következmény nagysága szerint lesz nagy hiba. Tudom, Allah az egyetlen, aki szándékai szerint ítéli meg az embereket, de azért én megpróbálkoztam vele. És Szarumán elengedése igenis legalább annyira szükséges volt, mint bármelyik másik megpróbáltatás. Ez volt a hobbitok végső nagy próbája, amit tökéletesen megálltak. Csak így lehetett igazán övék a megtisztított Megye.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222734 Írta: Woland
Ugyanaz a ve'leme'ny mint Gandalfnak, ezek mind fontos, to''rte'net alaki'to' te'nyezo''k, azekek ott kellett megto''rte'nniu''k
:bombadil1: o''t hia'nyoltam az eg'sz va'sznro'l

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222729 Írta: Gandalf

Ringbearer írta: szerintem egyik sem volt hiba...így kellett lennie. :)

Kivéve az asztalon táncolást, meg a levél megkésett átadását, mert ezek nem változtattak volna a végeredményen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222706 Írta: Ringbearer
szerintem egyik sem volt hiba...így kellett lennie. :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222485 Írta: Kincső

Niph/Elentári írta: Hát elég sokat vaciláltam de végül is egyetértek Angwennel és én is Boromirra szavaztam. Talán ha nem probálja meg a gyűrűt elvenni Frodótol talán sok minden másképp alakul.
De az is ekég nagy hiba hogy Bilbó megmondta a nevét.


Tf., h. nem próbálja meg.
Frodó nem jön rá, hogy a társaik mindenki ellen meg tudják védeni őt és a Gyűrűt, de maguktól nem feltétlenül; lehet, hogy nem dönt úgy, hogy egyedül megy tovább, és mondjuk sikerül átjutniuk minda 8-uknak a keleti partra az ork csapat elől (bár Boromir akkor is megpróbált volna sztem nyugaton maradni és hazamenni, és az elég érdekes lett volna). Viszont Aragornnak és a többieknek nem Mordorban volt dolga, nem tudtak volna segíteni ott Frodóéknak, míg itt nagy szükség volt rájuk.
Tehát? :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222447 Írta: BlackRainbow/Lebi
Én először azt hittem hogy a filmből lesznek bakik... pl hogy Gandalf spotcipőben van amikor már fehér. Meg ilyenek

Köcöntelek a valóság civatagában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222445 Írta: Ancalima Anarórë
Én is Szarumánra szavaztam, lásd az Ulmó által felsorakoztatott érveket...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.201 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére