A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?

×

Szavazás: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Első könyv (A Megyétől Völgyzugolyig)
13 15.7%
Második könyv (Völgyzugolytól a Szövetség felbomlásáig)
23 27.7%
Harmadik könyv (Boromir halálától Vasudvardig)
18 21.7%
Negyedik könyv (Szmeágol megszelidítésétől Banyapókig)
12 14.5%
Ötödik könyv (Minas Tirithtől a Fekete kapuig)
17 20.5%
Szavazók száma: 4 ( Minerva, Fircorwen, Fimbrethil, BombadilToma )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
22 éve 2 hónapja #64942 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Mya Leeroy:persze.Miért ne tudnának?

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64406 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Sziasztok!

Igen, nagyon hüppögős ez a könyv...egybehangzó vélemény...A tündék vajon tudnak sírni? Mit gondoltok?

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64401 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Sírás? Hát olyan Morgana módra a rohírok Minas Tirith alá érkezésétől kezdve minden második oldalon...
Meg Arwen és Aragorn történetén. De nagyon nagyon szeretem még a harmadik könyvet is. Fantasztikus a hajsza, az entek, Vasudvard.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63870 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Sziasztok!

Milyen érdekes, én is a megható :cry: 6. és a mozgalmas 8) 2. között gondolkodtam, de nyert a 2., mert a 6. túl megható és túl sokat lehet rajta bőgni!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63254 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én vaciláltam a 2. és a 6. könyv között, mert mind a kettőt nagyon szeretem. A 2.-t a története miatt, a 6.-t pedig azért, amiért Alesse. Mert nagyon megható és én imádok sírni a könyveket. Főleg éjjel 3 és 4 között. :-) A legjobban egyébként magát a völgyzugolyi részt imádom. A legjobban meg azon sírtam, amikor a 6. könyvben Lothlórien elnéptelenedéséről ír Tolkien.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61888 Írta: Alesse
Alesse válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én azért szavaztam a 6.-ra, mert olyan megható a szürkerévi rész...azért nem sírtam, de tök cuki volt. És a könyv utolsó mondata is: "Hát, hazaértem."

"Lasto beth nin, tolo dan na' ngalad"!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61778 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én a negyedik könyvre szavaztam, mert a kedvenc párbeszédem abban hangzik el, mikor Samu a jövőjükről és arról beszél, hogy hogyan fogják az ő történetüket majd elmesélni... Annyira megható... hüpp... :cry:
(Hú, már ha jól emlékszem. :wink: )

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61692 Írta: Egy fangorni
Egy fangorni válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Üdv Néktek!

Van egy kis GÁZ! Én nem tudom eldönteni, hogy melyik könyv tetszett a legjobban. Mindegyikbe volt valami ami tetszett. Majd elolvasom mégegyszer és akkor talán könnyebb lesz a választás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60384 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Off: Hobbitleány: Már majdnem összetévesztettelek Gillzel! :evil: Még jó, hogy megnéztem az aláírásod, meg a neved.. :P

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60296 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Azért találtam a hatodik könyvet a legjobbnak, mert itt lesz teljes a szereplők jelleme. Samu és Frodó teljesen kiteljesedik.( Szép mondat volt mi? :wink: )

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60100 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Nekem a harmadik a kedvencem a Helm-szurdok miatt,de nagyon tetszett az utólsó is,ill.abban azok a részek,amikor a Végzet Hegye játszódik,meg a csaták miatt is,bár ott némileg lehúzza a történetet a megyei rész,ugyanis ott volt ugye a katarzisélmény a győzelem után,és most benyomnak egy olyan részt,ami ahhoz képest...szal például ahol a szereplők a velük történteket mesélik,és senkinek nem számít...na az kifejezetten lenyomta a hangulatomat.De végülis azért nem rossz a vége.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60069 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én szintén a harmadikra szavaztam.A Helm-szurdoki csata,nameg az entek:az már valami :D

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59620 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Tényleg ez eddig a leghúzósabb kérdés! Én a végén az első könyvre szavaztam, de nagyon közel áll hozzám az összes többi is! Nagggyon nehéz volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59427 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Kár, hogy csak egyszer lehet szavazni. Nekem a második, a harmadik és az ötödik könyv a kedvencem.
Mória és a csaták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59214 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
én a harmadik könyvre szavaztam mert a Helm-szurdok egyszerűen felejthetetlen! Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59204 Írta: Lúthien Tinúviel
Nekem Lothlorien és perzse Mória tetszett a legjobban!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59065 Írta: Eleven
Eleven válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Nekem Mória bányája jött be nagyon! Az a rész nagyon hátborzongató:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59021 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Szerintem azok a legjobb részek ahol a csatáknak már nagy a jelentőségük... Nekem az nagyon bejött...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58947 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Nagy nehezen bár, de végül én a második könyvre szavaztam...
nem is tudom, miért... talán, mert ez az a könyv, amelyben a Szövetség létrejön, és együtt van... bár nem csak emiatt... ha kitalálom, miért, szólok... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58844 Írta: Leana
Leana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók: Irtó nehéz választani, mert ez EGY könyv.
De ha már muszáj, akkor az utolsó, mert olyan hátborzongatóan előreláthatatlan a befejezés. Őszintén szólva mindvégig reméltem, hogy a "drága" Frodó letelepedik és "normális" életet él, de nem ez történt és talán jobb is így :wink: .

"All we have to decide is what to do with the time that's given to us." (Gandalf)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58743 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Már megint egy nehéz kérdés!
Én a 2. és a 4. könyv között gondolkoztam, de nagyon nehéz kérdés! Végülis a 2.-ra szavaztam.
______________
'..összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király....'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58696 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
A harmadik és ötödik könyv között vaciláltam, aztán az entek "győztek" Minas Tirith ostroma ellen.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58679 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én a Negyedik, és a Hatodik könyv között alig tudtam dönteni, mivel a Frodó&Samu&Gollamos részek a kedvenceim, és azok közül nem igazán tudnék választani, de aztán a Hatodik könyvet választottam, mert Szürkerévet is nagyon szeretem... bár, ha így jobban belegondolok, azt a részt viszont nem annyira, amikor mennek hazafelé, plusza Megye megtisztítását... najó, most már mindegy... :) :) :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58640 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Szerintem nem lehet dönteni. Mindegyikben valami amit szeretni lehet és van amit nem. De így tesz ki egy egészet. :? Ezért nehéz a döntés. :roll:

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58582 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Én meg :oops: naon szeressük,mikor Frodóék 'találkoznak' Golammal :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58551 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Ez elég nehéz kérdés...mindegyik! Úgy könyvem nincs kedvenc, csak fejezetem, ezért azt választottam, amelyik könyvbe van....

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58550 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk Ura melyik könyve a kedvenced?
Ez igazán nehéz kérdés. :? Leginkább az egész, így egyben. :D De ha jobban belegondolok, az a két rész, amit leginkább szeretek - a Holtak Ösvénye és Pelennor mezeje - az 5. könyvben van.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58535 Írta: svindler
Az e heti kérdés, hogy A Gyűrűk Ura hat könyve közül melyik a kedvenced.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.231 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére