Előkészületek

Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381835 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Előkészületek
Najó, akkor Weöres Sanyitól az Önkarikatúrát asszem lestoppoltam. ;)

(Quenya-Sinda beszédtechnikagyakorlatnak meg hozom fejben a Namáriét, az Elbereth-himnuszt, Cirion esküjét a Gyűrű kereséséből, a Cormallen Praise-t, meg Aragorn koronaátvevőmondatát a Király visszatérből.) :cool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381336 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Jaja, hívhatjuk így :D A szerző lehet bárki, nem ragaszkodom a tolkien-i bármilyen kapcsolódáshoz, a nyelv viszont ha nem magyar, akkor quenya-sinda stb legyen, mert beszédtechnikailag azokon érdekes dolgozni, létező nyelven viszont nem tudok a magyaron kívül :D

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381284 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Előkészületek
És ez a választott 'énvers' (ha hívhatjuk így) származhat bármilyen szerzőtől, és elhangozhat bármely - a kiválasztó által jól beszélt - nyelven? :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381253 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
no, amit viszont mindenképpen szeretnék kérni, az az, hogy hozzon mindenki olyan verset (vagy versrészletet), amiről úgy érzi, kifejezi őt. És tudja kívülről. (Vagy megtanulja addig.) Ezzel szeretnék majd foglalkozni, azért kell :D

Bemutatkozó mondat lesz, de azt szerintem majd helyben elég (bár persze szabad előre is gondolkodni, a kreativitás sosem árt.)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381237 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek

gillz írta: Jelképünk van, majd linkelem, egy maszkforma, ez hasonló minden rendnél, ezért központi. Ezen kívül még lehet egyéb, ha van ötletetek.

NINCS egyéb ötletünk, és NEM vicces sem arc, sem egyéb testtájak, egyéb túlmozgásos emberek felvarrása sehova.

Ez a bárdos vonalt tényleg erősíthetné, amit Finwe mond. Ilyen max 1-2 mondatos, sok eposzi jelzős, búsborongós hangulatú, királyi udvarokba illően mély meghajlással / pukedlivel zárt bemutatkozó szöveg esetleg lehet jó.

Pl.: "Nevem Tűzhangú Tulconar, a hagyomány lángját őrző, ősi tudást nem feledő, szívekben új lángot gyújtó."

Vagy valami ilyesmi. És ezt tényleg lehet akkor viccesre is, borongósra is venni, kinek hogy tetszik.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381149 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szerintem meg annál izgibb lesz a tábor ha már addig is kitalálunk dolgokat, arra is gondoltam, hogy valami rövid kis színdarabötlettel is előállok, ha jön jó ötlet:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381132 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hm, amolyan rendi bemutatkozóra gondolsz?
Jó ötlet, lehet rajta gondolkodni, de szerintem ezt majd a táborban beszéljük meg rendi foglalkozás keretében :)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381121 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Arra gondoltam, hogy jó lenne ha lenne mindenkinek valami kis bemutatkozó szövege, valami szerepet kitalálnánk magunknak, és mindeki egyenként vagy egyszerre többen is, előadhatnábk a tábor elején tábortűznél. Én írok valami vicceset:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381117 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Jelképünk van, majd linkelem, egy maszkforma, ez hasonló minden rendnél, ezért központi. Ezen kívül még lehet egyéb, ha van ötletetek.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381112 Írta: Momo/Fanni
Momo/Fanni válaszolt a következő témában: Előkészületek
Improvizálni, improvizálni és vígjátok játszani és improvizálni és tragédiát játszani és improvizálni, és elmletet tanulni mellé, hogy hogy jbban tudjon az ember játszani és improvizálni is. És mesét mondani. Meg regét. Meg jelvényt varrni. Koszorú? Vagy valami maszk forma?

(OFF: És valaki mondja meg, miért nem tudok avatart elmenteni magamnak.)

"Ha egy varázsló belefáradt abba, hogy üvegcserepek után kotorásszon a vacsorájában, az életét unta meg."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380573 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Előkészületek

Estel Adániel írta:

Figyelem: Spoiler!

jaaaaa.....

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380554 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Előkészületek
Figyelem: Spoiler!

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380449 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Előkészületek

Estel Adániel írta:

gillz írta: Ratz: a túlmozgáson lehet segíteni, ámbár az kegyetlen: csak beszéd mozdulatlanul. (...) Lesz ugyan minden rendnek hasonló ábrája, amit valószínűleg felvarrós módon tudunk viselni, mint egy jelvényt, de ezen kívül még választhatnánk vmit.

Ratzkha: te is felfedezted az összefüggést? ;)
Bevállalod? :D

hö?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380428 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Előkészületek

gillz írta: Ratz: a túlmozgáson lehet segíteni, ámbár az kegyetlen: csak beszéd mozdulatlanul. (...) Lesz ugyan minden rendnek hasonló ábrája, amit valószínűleg felvarrós módon tudunk viselni, mint egy jelvényt, de ezen kívül még választhatnánk vmit.

Ratzkha: te is felfedezted az összefüggést? ;)
Bevállalod? :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380341 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Én most írok tolkien világában játszódó meséket, az ugye nem probléma ha nem elsőkorban játszódnak (keretjáték szempontjából)? Bár engem a mestervizsga mint olyan nem annyira izgat, minden hogy milyen körülmények között csak valamit előadhassunk:) Van ötletem majd viszek és szerintem ide is benyomok majd valamit még ma ha elkészülök:)
Aztán majd megmondjátok tetszik é:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380325 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
A bárdságot inkább úgy, hogy mindenki képes egyedül vagy ketten előadni regét, de ez az alájátszás sem rossz ötlet - és akkor valóban lehet bábjátékot is mellékelni a történethez.

Lehet gyűjteni regéket, meséket, nem feltétlenül csak tolkieni dolgokat, max azt mondjuk más népek meséi.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380321 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Előkészületek
jelvény igen! :D esetleg valami hárfa ügy? hamár bárd...

a bárd irányvonal érdekesen hangzik! ilyen a nagyteremben a tűz mellett történetet és mesét mondunk beowulf stílusban... hogy képzelted el csoportosan? valaki meséli a történetet és a többiek alájátszák?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380302 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Ratz: a túlmozgáson lehet segíteni, ámbár az kegyetlen: csak beszéd mozdulatlanul. Hogy a legnagyobb hévvel előadott szövegnél még a kezed se rezdüljön, sőt, lehetőleg a szemed se :D Ha ez megvan, akkor már több eséllyel indulsz a kontrollált mozgás témában.

Örömmel látom, h van közönség elméletre, majd gyűjtök új dolgokat az eddigiekhez. Amit már eddig átvettünk két éve, meg a színitoszokon, azt igazából nem venném újra, inkább csak hivatkoznék rá, tekintve, hogy a társaság fele már ismeri.

Beszédtechnika lesz, mint mindig, egyénileg is szeretnék odafigyelni jól, majd megpróbálok okos beosztást csinálni, h jusson mindenkire idő.

Mestervizsga:
lesz megint, a szokásos feltételekkel (más renddel együtt, színvonal külsősöknek is elfogadható legyen), lehet rajta gondolkodni, és pl rendezés is lehet mestervizsga, ha valaki úgy érzi.

Esetleg jelkép igényt is írhattok. Lesz ugyan minden rendnek hasonló ábrája, amit valószínűleg felvarrós módon tudunk viselni, mint egy jelvényt, de ezen kívül még választhatnánk vmit.

need more brainz. yourz. now.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380255 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Előkészületek
Nagyon szeretnék megtanulni beszélni. mármint színpadon. (máshol már egész jól megy, sokat gyakorlom.)
rendezés, improvizáció abszolút!
elmélet: szerintem nagyon fontos, persze nyilván nem kell túlzásba vinni az idő kevéssége miatt, de ha használnánk színjátszás közben az agyunkat is gondolom sokat segít. főleg tudatosság.

egyéni preferencia: versmondók és porszívóügynökök kíméljenek!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380215 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Na természetesen a rossz topicban kezdtem el okoskodni.

Én szeretnék megtanulni olyan szemléletet, amivel jobban meg tudja különböztetni a komikus és a tragikus elemeket. Triviálisnak tűnhet, de nekem volt már vele problémám. (Persze lehet, hogy én vagyok a szupergyökér.)

Szeretném kicsit rendezői szemmel is látni magam, mert eddig ez nagyon nem ment.

Ezen túl szeretném, ha adott esetben elejtenél pár szót-mondatot arról, ha van egy aktuális témához egy jó kis elmélet: én sokszor szeretem, ha valaki már előre megfogalmazott dolgokat és azokat próbáljuk akkor kicsit szétcincálgatni, hogy miféle tapasztalat is lehetett mögötte, mit is ad ez nekünk.

Szóval elméletet lehetne (ez csak egy ötlet) úgy is akár, hogy a rendi foglalkozás közben, ha valaki nagyon nem érti/érez rá a dologra, kicsit megsegíted egy elméleti izével, hogy az illető jobban sejtse, mire is kell most neki figyelnie. De nemtom miért írom ezt le, hiszen így szoktad. :D

Ja és még egy privát kérés. Szerintem krónikus színpadi túlmozgásban szenvedek. Ezzel lehetne-e valamit kezdeni? (Olyasmit, amihez nincs sok köze a kloroformhoz.)

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #380099 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Előkészületek
Az alábbiak ebben a (vagy épp tetszőleges) sorrendben jöhetnek! :)
rendezéshez instrukciót "lefordítását" és/vagy kifejtését bármikor vállalom (referenciamunka: Esgal/Cue - Aldarion) :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja #380089 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Elmélet jöhet ha nem zavar benneteket közben a horkolásom:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja #380069 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szeretnék: improvizálni, egy kis beszédtechnikát, szituációs feladatokat és egy kis elméletet.
Nem szeretnék: lámpalázas helyzetbe kerülni :P :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja #380054 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Finwe

szeretne komédiát vagy vértragédiát előadni

improvizálni akar

:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja #379969 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Akkor ide is gyorsan írok, hogy aktivitás legyen:
gyors körkérdés: ki mit szeretne, hogy legyen a rendben kifejezetten, milyen típusú dologgal szeretne foglalkozni? Ha most még beírjátok, akkor tudok úgy kombinálni.
Pl.:
    szeretne szépen előadni verset-prózát,
    szeretne tudni beszélni mozgás közben,
    szeretne komédiát vagy vértragédiát előadni,
    szeretne rendezni,
    elméletet akar
    improvizálni akar
stb.

valamilyen szinten mindre lesz lehetőség amúgy is.
gillz

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja #379919 Írta: Ulmo
Előkészületek téma létrehozva Ulmo által
2009-es évi tábor topicja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.259 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére