Vezetőképzés

×

Szavazás: Melyik típusú képzést tartod az MTT számára a legfontosabbnak és a legsürgősebbnek? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Önismereti tréning
15 12.7%
Közösségvezetés, közösségépítés, csapatkoordinálás
21 17.8%
Szervezeti vezetés, egyesületi ismeretek, menedzselés
22 18.6%
Logisztika, pénzügyek, pályázatírás
19 16.1%
Programszervezés, rendezvényszervezés
25 21.2%
Kommunikáció, reklám és PR
16 13.6%
Szavazók száma: 3 ( Dulcam, Lyona, Blendor )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
16 éve 5 hónapja #348453 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Nekem is jó előreláthatóan.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348446 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
ez még csak egyeztető találka lenne, vagy már standard időpont? mert ha csak egyeztetés, akkor nem hiszem, hogy rám van a legnagyobb szükség, de résztvevőként jó nekem (nem mondom, hogy repdesek, mert volna jobb időpont, de meg tudom oldani).

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348444 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
hétköznap ilyen későn ? :( akor én nem megyek, sose érek haza :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348440 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Nekem jó lenne a jövő csütörtök este.

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348438 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
En barmelyik este 8-tol kezdve raerek, hetvegen akar korabban is, ha leegyeztetjuk egy hettel elore.
Konkret javaslat: mondjuk jovo csutortok 8-tol 10-ig (vagy ameddig kell) nalam. (Blaha kozeleben, az Erzsebet koruton) De nyitott vagyok mas idopontra is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348381 Írta: Sen
Sen válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Engem is érdekene a doog! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #348299 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Engemet is írjatok fel a listára.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347299 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Első lépésként érdemes összehoznunk egy végleges koncepciót - ez lehet akár Telco ötlete mások javaslataival kiegészítve, de lehet akár eltérő koncepció is. Ehhez kéne egy alkalom, amikor az oktatásban, foglalkozás-irányításban, szervezésben résztvevők (részt venni vágyók) leülnek és átbeszélik ezeket. Ehhez kérek egy időponty-egyeztetést itt a topicban!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #346872 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Engem is érdekelne ez a dolog, jól hangzik Telco koncepciója. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346770 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Jól hangzik, érdeklődőként szívesen beülnék, még ha nem is feltétlenül kamatoztatnám a gyakorlatban. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346706 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Engem is szintén érdekelne.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346699 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Amit beírtam, egy koncepció, amit nyilván a vezetőséggel és a célokkal összhangban hozunk létre, de semmilyen egyeztetés nem előzte meg, csak jelezni akartam, milyen irányt tartok hasznosnak egy ilyen vezetőképzésen.

Külön utakon egyébként - ha van rá igény - szívesen tartok pl olyan kurzust, hogy hogyan kell egy kiszemelt állást megszerezni... (önéletrajz, referencia, kutatómunka, interjú, feedback) Diplomás embereknél is találkozom azzal, hogy egyszerűen nem tudják magukat eladni és így sokkal kisebb eséllyel pályáznak meg olyan állást, amit pedig nagyon szeretnének megkapni. Tudom, nem tartozik ide, de az MTT törzsgárdája lassan elér abba a helyzebe ahol ez aktuális. Szóval akár ilyesmire is kapható vagyok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346689 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Engem szintén érdekelne a dolog!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346681 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vezetőképzés

keshu írta: Meg, ha jól értettem itt speciálisan az MTT-re, mint szervezetre vonatkoztatva tanulnánk mindent? :roll:



Amit mi (az elnökség) terveztünk, abban igen, Telcontar felajánlása tőlünk független ámde igen értékes.

Gondolom olyasféle lenne, mint a tábor előtti vezetőképzés a csapat- rend- és tábvezeknek csak hosszabb, általánosabb (tudom, ezen a nagy többség nem vett részt, dióhéjban annyit, hogy kifejezetten MTT táborra készítettek fel minket, némi általános elmélettel spkéleve)
Mindazonáltal egyelőre ez még csak terv, valószínűleg összebeszélünk Telcontarral és kisütünk valamit jól.

(előzetesen annyit: aki megtanulja hogy kell MTT-s programot szervezni, az könnyebben boldogul más programokkal, több ember egybehangzó véleménye szerint MTT tábort 2-3 szor nehezebb munka megszervezni mint bármely más tábort.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346587 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Érdekel ez a vezetőképzés, akármilyen formában, ha lesz, megyek.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346579 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Csúnya magyartalan szavakat fogok használni, de akiknek szól ez az üzenet, azok megértik. :)

Lehet, hgoy az lenne a legcélszerűbb, ha egy workshoppal indítanánk, ahol a kompetens személyekkel együtt kidolgozunk egy egyszerű, érthető, adott esetben akár szórakoztató projektet, amely a vezetőképzést kifejezetten az MTT céljaival összhangban irányítja és ezt egy standard oktatási anyagnak titulálva két évente tarthatunk belőle pár alkalmast tanfolyamot.
Előnyei:
- a többféle nézetet (pedagógiai, pszichológiai, gazdasági, alkalmazási) képviselők közös munkája eredményesebb, mint az egyoldalú rendszer
- a standard bázis valóban olyan tudást ad, amelynek az MTT rövid- és hosszú távon egyaránt hasznát látja, egyszerűsödnek a programszervezések, egyes emberek specializálódhatnak bizonyos eseménytípusokra (én pl nem tudnék jól megcsinálni egy irodalmi estet, míg táborokban nem voltak gondok), hosszú távon az elnökségi munka sem nyűg lesz, hanem "szakemberek" kezébe kerül, éljen a professzionalizmus
- az MTT jó hírnevét öregbíti az ilyesmi, nem csak a kezünk közül kikerülő talpraesett és tapasztalt ifjak miatt, akik nem mellékesen állást is könnyebben találnak később, hanem konkrétan pályázati pénzeket lehet iylesmire behozni, továbbmegyek: egy sikeres képzési anyagot más civil szervezeteknek vagy egyéb társaságoknak is elő lehet adni, akár jó kapcsolatok miatt, akár csúnya anyagiakért

Hátrányai:
Munka. Az van vele. Rendesen. Van köztünk oktatásszervező? (Nem andragógus, hanem aki azok munkáját irányítja.)
Szerencsére peda/andragógusból akad jópár a köreinkben. Szerintem nevezzük el magunkat a Professzorok Házának. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346573 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Sziasztok!

Szívesen segédkeznék a közösségfejlesztés, csapatvezetés témában MTT-beli, egyetemi instruktorképzésből és egy jelenleg is zajló önképző műhelyből szerzett és leendő tapasztalataimmal. Akár egy-egy teljes alkalom megtartását is elvállalnám, de ez utóbbit biztosan csak a tavaszi félévben, kb. február-április intervallumban.

Továbbá néhány MTT-s szervezői élménnyel, ötlettel és bevált módszerekkel tudok hozzájárulni egy adott képzés sikeréhez.

Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346568 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Ez csak felajánlás, nem kell semmit biztosra venni. :)
Az én egyetemi tapasztalataim szerint szinte semmilyen hangsúlyt nem fektetnek arra, hogy miként kell a gyakorlatban alkalmazni a megtanultakat. Két felsőoktatási intézmény után is azt mondom, egy egyéves tanfolyamon többet tanultam mint utána hét éven át Sopronban meg az ÁVF-en. Pedig az utóbbi még jó is volt. :)
Szóval ha úgy adódik, hogy én tartok előadást, arra érdemes eljönnöd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346567 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Erm, én tanultam/tanulok ilyesmit(elméletet is, meg szituációs gyakorlatokat is). Azt, szeretném kérdezni, hogy megérné-e nekem eljárni ide is. Milyen plusz dolgok lennének itt az egyetemi képzéshez viszonyítva? Gondolom az elméleti rész kisebb hangsúlyt kapna? Meg, ha jól értettem itt speciálisan az MTT-re, mint szervezetre vonatkoztatva tanulnánk mindent? :roll:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346563 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
tolem lehet vasarnap is :)
vagy mondjuk pentek este nyolctol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346542 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Vezetőképzés

hű, ez érdekes! szívesen mennék, de a szombatok sajnos sose jók.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346540 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vezetőképzés
Nagyon szívesen tartok kurzust, az alábbi tartalommal:

1.)Általános vezetési-szervezési ismeretek
Könnyed, gyakorlatokkal és játékokkal, némi pszichológiai ismeretekkel bővített foglalkozás, amelynek a célja a vezetői szemlélet megismertetése és az elsajátításban segítség (2*3 óra, lehetőség szerint egy szombat délután során)

2.)Rendezvényszervezés
Komolyabb gyakorlati ismeretterjesztés arról, hogy is néz ki egy rendezvény, annak elemei, gyakorlata, külön kitérve az MTT életében előforduló rendezvényfajtákra (Szülinap, tábor stb), valamint hogyan lehet az egyes erőforrásokat (pl helyszín, marketing) végiggondolni és beszerezni. Közben egy helyzetgyakorlat egy kitalált rendezvény előkészítésére. (szintén 2*3 óra)

3.)Egyesület
Pénzügyi és jogi alapismeretek (na ezt nem bánom ha nem én tartom, mert nem szívügyem a téma, de kell), pályázati rendszerek és lehetőségek, költségvetés, elszámolás (1*3 óra)

4.)Kommunikáció
Szervezeten kívüli kommunikáció formái, protokollja, felkérések, nyilatkozatok és egyebek, PR, reklámozás pénzzel és pénz nélkül
Üzletkötési alaptechninkák (ha pl. helyet akarunk valahol szerezni és mi fizetünk érte, ne úgy menjünk oda hogy szívességet kérünk, hanem szerezzük meg a maximumot)
Szervezeten belüli kommunikáció, konfliktuskezelés, delegálás, problémamegoldás
(1*3 óra)

Szükséges ehhez:
hely (ezt biztosítom ingyen, az Erzsébet körúton)
fénymásolatok, papírok, tollak (ezt meg kell téríteni)
emberek akiket érdekel és el is jönnek (6-30 fő között)
tea (a helyszínen megfőzzük, de kell valaki aki ebben segédkezik)

Minthogy ez nem egy lefixált és hitelesített előadássorozat, ezért az igényeknek és javaslatoknak megfelelően lehetséges a változtatás. Én ezekben a témákban kompetens vagyok és nagyon szívesen átadom másoknak, akik komolyan veszik.

Kincső hozzáfűzésére reagálva: minthogy nekem is interaktív módon, sok játékkal kombinálva tanították ezeket, így természetesen én is így képzelem.

Előre egyeztetés alapján akár novemberben végigzongorázhatjuk ezt és akkor a LEPre már komplett profi gárda léphet a színre. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346457 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vezetőképzés

Gandalf írta: - logisztikai és pénzügyi ismeretek


eztet támogatom :D és akkor hátha nem úgy fog kinézni a legtöbb elszámolás, h. félkészen a pü.vezető nyakába varrják :P (a segítségkérés más tészta)

És annak is örülnék, ha nem csak arról szólna, h. a "tapasztalt öreg rókák" megtartják mi meg meghallgatjuk, hanem egy beszélgetős alkalom is lenne a tapasztalatok megvitatására mindazoknak, akik valaha valamit szerveztek, szerveznek vagy szervezni fognak. Hiszen például adott esetben egy főszervező teljesen másképp látja az egész rendszert, esetleg inkább "szakmai" szempontból (pl. hogy lehet minden posztra embert vadászni, mindegy h. kit) mint valaki alsóbb beosztott, aki jobban átlátja az emberi reakciókat is, amikre sztem érdemes odafigyelni (hogy ne vegyük el az emberek - akár csak segítők - kedvét a további közreműködéstől).
Szal én nagyon kíváncsi lennék, mások hogy élik meg az ilyeneket :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 2 hete #346451 Írta: Gandalf
Vezetőképzés téma létrehozva Gandalf által
Az MTT szeretne régóta egy olyasfajta vezetőképzést elindítani, melynek a célja, hogy kineveljen tagjaiból egy új szervezői generációt, új főszervezőket és középvezetői szinten dolgozó szervezőket egyaránt. Ehhez a tapasztalt "öreg rókák" előadásai, foglalkozásai kellenek.

Sok fülrágás után most itt az idő, hogy végre ténylegesen is induljon valami!
Az elnökség 3 fő témakörben képzeli el a képzést:
- általános vezetői, szervezési tudnivalók
- közösségépítési, csoportvezetési tudnivalók
- logisztikai és pénzügyi ismeretek

Ennek a megszervezéséhez kérünk ötleteket, javaslatokat, felajánlásokat ebben a topicban!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.199 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére