Tavaszi Találkozó 2009

Több
15 éve 1 hete #377742 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
üdv!

képek itten: www.picasaweb.google.com/sandorandras85

ha bármi probléma lenne, a számát írjátok meg a képnek priviben és leveszem!


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377694 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Feltöltöttem néhány képet az albumomba: vargesztes09.patp.fotoalbum.hu/

Azok, akiket a teljes sorozat érdekel, letölthetik 7 napig a Mammuthmail-ről: www.mammutmail.com/?action=download&sid=...2d0374350372795d9789
Az mttvg09k.zip 93 db. 800x600 pixeles képet tartalmaz (13 MB), míg a mttvg09.zip 3264x2448 pixeles eredeti gépeket tartalmazza (206 MB). Ezek a csomagok bővebbek mint a webes album (41 db. kép).

Sirgon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377665 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Én is köszönöm nektek. Igazán jól sikerült! Szerintem legközelebb símán kérjük meg, hogy eleve zárják be a tetőre vezető vasrácsot, mert így sokkal izgalmasabb. Estleg szerelhetnének fel még pár akadályt, amit nehéz borral a kézben venni. :)
A kószáknak meg sikerült begyűjteniük a leghülyébb tárgy az erdőben verseny 2. és 3. nevezőjét. Az első a Tündérszikla alatt egy telefon kagyló lógott a zsinórján egy ágról a szakadék fölé. Talán az utólsó üzenetekhez... A Mostani találatok egy fém-karos piros iróasztali lámpa a kék jelzés mellé akasztva egy fára, kinyúlva mint az elejtett préda. A másik egy piros hulahopp karika, ami fennakadt a fák koronáján, mikor a várgesztesi tó fölött lévő sziklafal kilátójáról messzire behajították az alant lévő erdőbe. Talán frízbizni akartak a teljes faluval.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377659 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
örültem nektek... :)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377649 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
No hát... Maradandó élmény volt, az biztos! Nagyon jól éreztem magam... Köszönöm mindenkinek!
Puszi: Orsi
Ui: Szeretlek titeket

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377610 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Ha egy mód van rá mindenki jutassa el hozzám a képeket és a videokat!Köszi!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377607 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Mostanra nagyjából sikerült kipihennem magam. Feltöltöttem a képeimet, és a videókat is. Azokat szerintem nem lehet letölteni picasaról, szóval ha valakinek kell külön az szóljon és feltöltöm valahova ahonnan le lehet szedni. Sajnos a videók nem túl nagy felbontásúak...

picasaweb.google.hu/Anaria.Zanyr/Vargesztes#

Ezen kívül szeretném megköszönni a szervezőknek és mindenkinek aki ott volt, nagyon jó hétvége volt. :)

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377605 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Legkorábban maximum jövőre ilyenkor, de az még messze van és ki tudja mi lesz. Örülök, h jól éreztétek magatokat, ez volt a célom, én mindenki őrangyala szerettem vna lenni:).

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377600 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Valahogy nehéz most azt mondani, hogy valakinek, valamiért köszönetet mondok. Ha ezt mondanám akkor köszönet illetné elsősorban I. és II. Celebrom királyt :D , Brandírt és Morganat, akik időt nem kímélve megszervezték a TT-t, ami nagyon jól sikerült. :D Ezen felül külön köszönet az egyes csoport tagjainak, akikkel elmondhattuk, hogy "kő kuka?!". Zsodonak, Zsozsonak, és Mikinek a Solozásért. Póknak a dalolásért, szombat délután :D Metának, Meliannak, Silnek és Ratzkhanak azért, hogy válaszoltak az idiótábbnál idiótább kérdéseimre, meg, hogy kibírtak :D Valamint az összes embernek akit ott volt, és együtt eltölthettük ezt a 3 fantasztikus napot, annak ellenére, hogy a TT előtt még dilemmáim voltak.
Nagyon jók voltak a játékok, a filmvetítések, valamint a szombati főzés, a bemutatkozás, a fáklyás felvonulás, I. Celebrom "aki mindig meghal" király halála :D az ördögös, angyalos játék :D Egy szó mint száz, mikor lesz a következő? :D

Ui.: Ki volt az őrangyalom? :cool:

Ui2.: Ez itt a reklám helye: 40 éves vagyok, de a Vishit használva 30 évet letagadhatok a koromból :D :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377592 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Azt én küttem be rólatok. :)
(A szorospataki képeim között volt, szerintem rajta kell lennie a tábori DVD-n...)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377591 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009

Finduilas írta:



A vetítés. :) Pont olyan vegyesfelvágott, mint amilyen a hétvége volt :lol:

Remélem, működik, mert ez az első próbálkozásom youtube-on.

Hm, az a fotó rólunk 2:24-nél honnan van? Még sosem láttam korábban, pedig vadásztam anno a 2006-os tábori képek között ilyenekre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377589 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Imádlak titeket. Egy élmény volt, mint mindig! :D Köszönöm a szervezést, kedves Szervezők! *nagyölelés mindenkinek*

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377583 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009


A vetítés. :) Pont olyan vegyesfelvágott, mint amilyen a hétvége volt :lol:

Remélem, működik, mert ez az első próbálkozásom youtube-on.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377577 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Aludtam este 8 órát, aztán bementem előadásra ahol szintén aludtam (legalábbis szenderegtem) egy órát, majd hazajöttem és aludtam 4 órát, de még mindig hulla vagyok.
Ebből az a konklúzió, hogy elég intenzívre sikeredett a hétvége... :D

Celebrom, Brandir, Finc, Morgana, és mindenki, aki segítette a szervezésben: nagyon köszönöm Nektek!
A keretjáték pont jó volt, tetszett a retro-hangulat, nagyon-nagyon jó volt régi képeket és videókat nézegetni, és a Tolkien-kvíz egy élmény volt. Komolyan sajnálom, hogy nincs ilyen többször, pedig nem vagyok olyan penge. Imádok ilyet játszani.
A kiscsoportos játékok is ütöttek, nekem volt a megtiszteltetés, hogy szerény 5 perc erejéig Felagund lehettem. :P :cool: Ja, és annyi év után újra megkedveltem a métát!:)

Most itthon vagyok. Nincs kosz a fürdőben, meleg van, puha az ágyam, és minden komfort megvan, de Ti nagyon hiányoztok. :|


Még, még képeket, videókat megmindent. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377576 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Még képek:
s339.photobucket.com/albums/n466 ... li%202009/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377572 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Még képeket!És juttassátok el Rabynhoz is mind!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377561 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009

Julcsi írta: Nekem pl. még egyszer sem kellett MTT-s körökben kimúlnom!

No azért anno a tavalyelőtti tábori csapatperformanszban az ezüstsünös elalvás nem volt semmi... ;) :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377557 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Hadd ajánljam figyelmetekbe, hogy a képMutató ra is feltölthettek képeket. Hogy ne kelljen regelni, mondd jóbarát, és lépj be! (Persze úgy mondd, ahogy Gandalf tette...) Ha még azt is tudod, hogy mi volt Mrs. Tolkien keresztneve, mindent tudsz. Csak azt nem, hogy nagy kezdőbetű és utána kisbetűk kellenek. És th a vége. De most már azt is.
A feltöltésnél egy-egy fájl mérete nem haladhatja meg az 500kb-ot, és lehet, hogy több fájl egyidejű feltöltésénél ez a korlátozás az együtt feltöltött fájlokra összesen vonatkozik. (Erre még nem igazán jöttem rá...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377553 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009

Gandalf írta: Ne jutubra, mert ott letilthatják a hangsávot, inkább más videómegosztóra!

Legyen :D A lényeg, hogy fenn legyen! Kit kell ezügyben zaklatnom?

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377551 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
2+6+2 óra alvás után és 2 fejfájás között is nagyon örülök, hogy elmehettem, láthattalak titeket, beszélgethettem viszonylag sok emberrel, és természetesen jól érezhettem magam. Majd miután még 10 órát aludtam írok egy köszönőlistát, ahogy szoktam :D Addig is köszönet a szervezőknek.

P.s. Képeknek majd keresek egy helyet, valamint: Arwena és mindenki más! Aki felvette az esti, utolsó napi, 1. csoport performanszát, az juttassa el nekem valahogy. Köszönöm :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377545 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009

Adelard írta: Nem talált valaki egy bicskát?

Így most 13 óra bemelegítő kialvás után, találtunk 1 fekete nyelű kést (de nem bicska), 1 nőis garbószerű fekete pulcsit, és egy mp3 lejátszót, de az Angwené.
Másról mi szervezők nem tudunk.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377542 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Nem talált valaki egy bicskát?

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377541 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Ne jutubra, mert ott letilthatják a hangsávot, inkább más videómegosztóra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377533 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Öööööhhhhh hát sokat nem aludtam, de a helyet már jobb, szóval nyilatkozom. Felejthetetlen élmény volt, köszönöm mindenkinek, aki ott volt körülöttem, és beszélgettünk, hülyültünk, fociztunk, (ittunk) stb. Szerintem remekül el lett találva a program, nem volt túl sok, de nem volt túl laza sem. Buli volt az egész :D

Más: a képvetítést felteszi majd valaki illetékes youtube-ra? Gondolom megvan így egyben, zenével a video. Lehetetlen fotók voltak benne, azokat nekem még egyszer látnom kell... :) Ugyanígy kéne youtube-olni a Beren és Lúthient, valamint a trailert. A black sheep valahol fenn van a neten, csak nem tudom pontosan hol. Anybody to help?

No jó, kezdődik a munkás hétfő. Ó fúj.

Ps.: Ryana, a táboros videó tényleg iszonyú jó, most néztem újra... abban is van teátrálisan haldokló Celebrom. Öhmmm skatulya? :D Nekem pl. még egyszer sem kellett MTT-s körökben kimúlnom!

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377531 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
most így jól kialudva magam én is hozzászólok :)
nagyon jó volt a hétvége, megnyugtatok mindenkit aki rágódik rajta hogy sikerült egy jó képnek kialakulnia a fejemben az MTT-ről és majd jövök más talira/táborra is :D
jah aki nem tudja Miki vagyok :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377530 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Akkor egy picit én is irogatok, így éjjel fél 1 tájékában, mikor is végre hazaértem. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, én iszonyat jól veletek. 3-3 órát aludtam esténként és mégis tudtam pörögni veletek, mert jó volt a hangulat. Ígyekeztünk úgy alakítani a programot, hogy TI a legjobban érezhessétek magatokat,és mindig legyen valami elfoglaltság és sokáig aludhassatok. A szombati progik picit elcsúsztak, de ti sokáig is bírtátok, tehát nem vagytok MAZSOLÁK! Első koncepcióban abszolute csak bulis talinak terveztük,de mint említettem, a sok új és régiúj látogatók kedvéért retro és némi Tolkieni hangulatot is próbáltunk csempészni a találkozóba. Szerintem sikerült, a sztorik a bemutatkozásnál és a vetítések teljes mértékben (legalábbis nálam) az első 3 tábor hangulatát idézték. És Tolkien: tudtuk, hogy egy bulihétvégét komoly kerettörténettel nemhogy nem lehet, nem is szabad összekötni, mert megölik egymás hangulatát, mindkettő jó, és egy élmény, de nem együtt, ezért próbáltuk Amonsul bukását is viccesebbre venni ("Vesztettem", Celebrom I,II stb...), illetve ott volt a kvíz (szerintem nagyon könnyű volt :P , de a 7 folyó nevét ígérem megtanulom), ami számomra is emlékezetes marad.
A kerettörténet vége pedig ez lett volan, csak sokan elmentek:
a király fia tanulva apja hibáiból, jobbnak látta, ha az ellenség közeledtének hírére fokozott tempóban elhagyja az őrtornyot hűséges és bátor népével együtt:D, ami valójában megtörtént hisz a gonosz felhők gyülekezete (amit a gonosz cucuje varázslattal a boszorkánykirály ránk szabadított) miatt kénytelenek voltunk tényleg hamarabb eljönni a várból.
Én annyira fáradt voltam délután, hogy mivel csak az uccsó vonatomat értem el hazafelé és még volt +3 órám, ezért kipakolás után rendet csináltam a raktárban és kitakarítottam a klubhelységeket is:D
Remélem az eddig általunk nem ismert látogatókkal szintén fogunk még találkozni, és hogy némi (jó) képet kaptak rólunk, e találkozó által. Mélyebb tolkieni világba akkor csöppenhetnek ha mondjuk eljönnek táborba (ez itt a reklám helye). És igaza van Fincnek abból is látszik, h jól sikerült a tali, h jópár majd egyszer felidézhető sztori keletkezett a 7végén. Nagy köszönet még azoknak akik annak ellenére, hogy nem voltak szervezők segítettek nekünk sokmindenben (most így hirtelen Finc, Melian és Julcsi).
Elnézést kérek a felmerülő problémák miatt, és igérem az érintetteket kiengesztelem, teljes mértékben hibás vagyok a közös sütögetnivaló rossz elosztása ügyében, legközelebb jobban figyelünk v figyelnek azok akiknek elmondjuk a tanulságokat! A tescvalinori túra célja az volt hogy ne kelljen fél diszóval és 5 kg kenyérrel felcaplatnotok a hegyre érkezéskor, hanem amíg durmoltok mi ezt a feladatot átadjuk a kicsikocsi peugeot-nak, aki nagy volt:). Azért remélem nem volt hiába. Gratula az ügyes gyilkosoknak és remélem e 2 játék is gondoskodott az izgalmakról.
Jó pihenést mindenkinek és töltsetek képeket és videjókat!
Életemet és véremet (pálinkámat) az MTT-ért!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete - 15 éve 2 hete #377529 Írta: Sen
Sen válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Pénteken még elég rossz kedvem volt, DE aztán... - KÖSZÖNÖM a Szervezőknek, Mindenkinek, akivel beszélgettem, nem beszélgettem és nagyszerű, hogy együtt voltunk Várgesztesen!

Minden szép és jó volt! De tudjátok mit? Pippantunk?:D
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377528 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Énisénis: nagy-nagy köszönet Celebromnak és szervezőtársainak, meg mindenkinek, akivel beszélgettem/catanoztam/íjásztam/fociztam/performansztam/gyilkolásztam/sütögettem/énekeltem/stbstb., részletes lista majd ha aludtam is. :D

u.i. aki az őrangyalom volt, ha kihúzott egyáltalán valaki, az elárulhatná, mert tippem sincs *szépennéz* :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377526 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
képek nektek: s18.photobucket.com/albums/b111/ ... es%202009/
és tényleg nagyon jó volt. minden. :cool:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377524 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2009
Retro party rulez :cool:
Rengeteg "vicces sztorit" gyártottunk a hétvégén a jövőbeli múltidéző eseményekre :lol: (ööö, fogalmazni nem bírok, nyitva tartani a szemem is alig...)
Jó Veletek, még mindig! ;)

Celebromnak nagy köszönet a szervezésért!!!

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.198 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére