Civilek Éjszakája

Több
13 éve 8 hónapja #390504 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Szerzői jogdíjat? De kérek: énekeljétek alkalmasint, és tanítsátok meg másoknak is. :-)

Kincső (Thilanna) írta: Jó volt, E! :D

Nemtom ki hogy van vele, de én azóta is ennek a dalnak a szövegén gondolkoztam, szóval íme, elővadásztam a fájljaim közül (remélem Ádám, nem baj, hogy berakom, és nem kérsz szerzői jogdíjat :mrgreen: )

Nyílik a szája a 	dó
hajnali szellő-	    ré
nek, ahogy az égen 	mi
felragyog éppen a 	fá
nap koronája, és 	   szó
sárgára 	lá
festi a 	ti
nyári mezőt.	dó
Haragoszölden 	dó
villan az erdő, 	ti
lombjaiba bele-	lá
borzol a szellő, 	ti
pimaszul csiklan-	dó
dozza a fákat, a 	ti
levelek 	lá
csendben 	mi
rákiabálnak:	dó

Héha szellő! Maradj veszteg! 
Figyeld inkább, ébredeznek! 
Együtt voltak a bokor tövén, 
egy hobbitleány 
s egy hobbitlegény. 
Lállálállállálállálálállá!

Így történt, hogy az 	dó
idők mélyén a 	ti
sztúrok törzse a 	lá
kihalás szélén 	ti
megmenekült a 	dó
kipusztulástól, 	ti
kaptak egy 	lá
sanszot a 	mi
krónikástól. 	dó

Kihasználták, szó se róla, 
Szaporodtak, mint a bolondgomba, 
Született kilenc fiacskájuk, 
és ráadásul egy picinyke lányuk.

Ősanyja lett ő 	dó
minden sztúrnak, 	ti
utána persze 	lá
beházasodtak az 	ti	
irhafakók meg a 	dó
gyaplábúak 	ti
közé, és aztán 	lá
mindig sírtak: hogy 	ti
elvesztették a | kalandvágyukat, 	dó / ti
és inkább a földbe | fúrnak egy lyukat, 	ré / di
hogy abban éljék le | kis életüket, 	dó / ti
hogy feláldozták a | tiszta vérüket 	ré / di
azért, hogy békében | meghalhassanak, 	dó / ti
ennél | semmi sem | vigasztalanabb.	lá /mi /dó 

[size=85]Notehát, egy sor egy hang, mégpedig az, ami mellé van írva jobbra. Kivétel a vége, akkor a függőleges vonalak jelzik a soron belüli félhangváltást, itt a szolmizációs hangokat perjel választja el, mint látható.

A versszakok ELLENŐRZÖTT szolmizálása:
1. M r m d m r m d
r r d t d d r m
r di r t t r di r t 
t t t t l t d d r d
2. M r m d m r m d
r r r d t t d d r m
r r r r t r di r t
t t t l t t d d r d d[/size]


TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389846 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Melyanna írta: Amennyiben jövőre több támogatást kapunk az ötletgazdáktól (Kurfli Egyesület), értem ezalatt a PR-t, marketinget, reklámot...

Ez fordítva is működhet: mi is jelezhetnénk neki, hogy mikben fontos nagyot fejlődniük, és megoszthatjuk velük a saját tapasztalatainkat. Az eddigiekből nekem úgy tűnik, hogy nem olyan profik, mint mi! :D (Vagy lehet úgy is fordítani a szót, hogy még nálunk is amatőrebbek. De ne becsüljük alá magunkat, a közösségnek már nyolc évnyi tapasztalata van.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389821 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: ...de senkit sem láttunk a szokásos "gödörlakó törzsközönségen" kívül.

Ők a hobbitok :mrgreen: :P

Én is jól éreztem magam, szerintem nagyon hasznos rendezvény lehetett volna (illetve lehetne majd) ebből a kezdeményezésből.
Amennyiben jövőre több támogatást kapunk az ötletgazdáktól (Kurfli Egyesület), értem ezalatt a PR-t,
marketinget, reklámot, akkor szerintem érdemes lesz mégegyszer nekifutni, mert az ötlet jó.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389782 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Jó volt, E! :D

Nemtom ki hogy van vele, de én azóta is ennek a dalnak a szövegén gondolkoztam, szóval íme, elővadásztam a fájljaim közül (remélem Ádám, nem baj, hogy berakom, és nem kérsz szerzői jogdíjat :mrgreen: )
Nyílik a szája a 	dó
hajnali szellő-	    ré
nek, ahogy az égen 	mi
felragyog éppen a 	fá
nap koronája, és 	   szó
sárgára 	lá
festi a 	ti
nyári mezőt.	dó
Haragoszölden 	dó
villan az erdő, 	ti
lombjaiba bele-	lá
borzol a szellő, 	ti
pimaszul csiklan-	dó
dozza a fákat, a 	ti
levelek 	lá
csendben 	mi
rákiabálnak:	dó

Héha szellő! Maradj veszteg! 
Figyeld inkább, ébredeznek! 
Együtt voltak a bokor tövén, 
egy hobbitleány 
s egy hobbitlegény. 
Lállálállállálállálálállá!

Így történt, hogy az 	dó
idők mélyén a 	ti
sztúrok törzse a 	lá
kihalás szélén 	ti
megmenekült a 	dó
kipusztulástól, 	ti
kaptak egy 	lá
sanszot a 	mi
krónikástól. 	dó

Kihasználták, szó se róla, 
Szaporodtak, mint a bolondgomba, 
Született kilenc fiacskájuk, 
és ráadásul egy picinyke lányuk.

Ősanyja lett ő 	dó
minden sztúrnak, 	ti
utána persze 	lá
beházasodtak az 	ti	
irhafakók meg a 	dó
gyaplábúak 	ti
közé, és aztán 	lá
mindig sírtak: hogy 	ti
elvesztették a | kalandvágyukat, 	dó / ti
és inkább a földbe | fúrnak egy lyukat, 	ré / di
hogy abban éljék le | kis életüket, 	dó / ti
hogy feláldozták a | tiszta vérüket 	ré / di
azért, hogy békében | meghalhassanak, 	dó / ti
ennél | semmi sem | vigasztalanabb.	lá /mi /dó 

[size=85]Notehát, egy sor egy hang, mégpedig az, ami mellé van írva jobbra. Kivétel a vége, akkor a függőleges vonalak jelzik a soron belüli félhangváltást, itt a szolmizációs hangokat perjel választja el, mint látható.

A versszakok ELLENŐRZÖTT szolmizálása:
1. M r m d m r m d
r r d t d d r m
r di r t t r di r t 
t t t t l t d d r d
2. M r m d m r m d
r r r d t t d d r m
r r r r t r di r t
t t t l t t d d r d d[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389707 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és a részvételt! :) Azoknak is, akik végig ott voltak, azoknak is, akik csak rövidebb ideig, és azoknak is, akik csak beugrottak!

Létszám:
- Végül velem együtt 11 MTT-s (beleértve az MTT baráti holdudvarát) volt ott, plusz Rabyn beugrott a projetorral, külön köszönet érte!
- Három "külsős" érdeklődő volt. Közülük egy pár egy órán át hallgatta az ideológiai átnevelésünket, megnézegették a művészeti pályázat képeit, a filmes fegyvereket és pár Lassit. Egy másik leányzó pedig ott maradt még énekelni, tünde-írást tanulni és filmet nézni is!
- És egy valaki benézett még, aki csupán (tábort?) fizetni jött.

A programról:
- Volt fejtágítás az MTT-ről általában (egy órás beszéd Meliantól, Lassival, Manifesztummal, mindennel)
- Volt írás-oktatás by Felagund, még egyszer köszönöm, és elnézést a mostoha technikai háttérért!
- Volt fegyverkiállítás szépen elrendezve
- Volt művészeti pályázatos kiállítás szanaszét a Főnixben
- Volt éneklés és hangszeres zene, akkora ricsajjal, hogy Felagund többször is átszólt as szomszédból, hogy halkabban!
- Volt sok-sok baráti csevej
- Volt egy jelzés-értékű, jelképes jelmez bemutatás by Attila és én
- Volt filmnézés (Hunt for Gollum saját alászinkronizálásunkkal, LEP-es Regardez-tánc, Gondolin bukása visszavág 2. bábfilm)

És visszakerült az MTT 25 széke is a Főnixbe (amely egyébként végül teljesen a miénk volt, senki sem volt rajtunk kívül).

Ahogy elnéztem a Civilek Éjszakájának körlevelezését, máshol se volt nagyon forgalom, volt olyan hely is, ahova senki nem nézett be egész este. A Gödörnél elvileg három szervezet is volt, mi kinéztünk, de senkit sem láttunk a szokásos "gödörlakó törzsközönségen" kívül.

Elsőre kb. ennyi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389635 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A tegnapi MTTSZ számomra kicsit elhúzódott, ezért egy picit késni fogok. Bocsi, de nyugalom és csigák vére, ott leszek. Szervusztok ! :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389611 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Üdv!

SOS nyomtatás kéne!!!

Csináltam segédanyagot a tengwar oktatáshoz, de az otthoni nyomtató finoman szólva is csak levélnehezéknek jó, szóval szeretnék megkérni valami drága lelket, hogy vállalja már el, hogy kinyomtat egy kétoldalas dokumentumot mondjuk 20-30 példányban...

Plííííz... :cry:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389609 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Oké, menek a Fészekhez majd háromra. :)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389597 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Metaflora írta:

Gandalf írta: Még nem, pl. a címerrajzoláshoz nincs még emberem, és a dekorációhoz is szükség lenne segítségre.

Tatai talit és IHB-t se szeretném teljesen kihagyni, de amennyiben hasznomat veszitek részmunkaidőben is, kb. hattól tízig ott tudnék lenni - jöjjek? Akár címerrajzoláshoz is, bár nem tudom, ott mit kell csinálni, rajzolni nem tudok és a címerekhez is mérsékelten értek :D


Hattól tízig találunk Neked bőven részmunkaidős melót, köszönjük szépen! Gyere! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389594 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: Még nem, pl. a címerrajzoláshoz nincs még emberem, és a dekorációhoz is szükség lenne segítségre.

Tatai talit és IHB-t se szeretném teljesen kihagyni, de amennyiben hasznomat veszitek részmunkaidőben is, kb. hattól tízig ott tudnék lenni - jöjjek? Akár címerrajzoláshoz is, bár nem tudom, ott mit kell csinálni, rajzolni nem tudok és a címerekhez is mérsékelten értek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389584 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Attila: Szeretettel várunk! :D FSZEK előtt 15 órakor! Ha esetleg van nagyméretű mappád, hozzad el, de ha nincs, nem gond!

Kincső: Jó lesz az, köszönöm, max. mindent átpakolok egy pendrive-ra. :)

Akinek bármilyen elborult, kreatív ötlete van, szóljon! :ugeek:

És aki tud, MTT-s pólóban jöjjön!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389565 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Netbook van, de CD-lejátszója nincs. Vigyem?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389561 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Én is jelentkezem segíteni, mármint a cipekedésben. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389550 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Szeretettel várunk! :)

Szükségünk lenne óriásmappára a képek elviteléhez, és estére egy windowsos netbook/laptop a vetítéshez! Ki tudna segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389522 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Be fognak engedni, ha Veronikára és a célotokra hivatkoztok :) (eddig mindig mindenkit beengedtek így TLV-s és MP díjátadós tapasztalataim szerint :D )
Még az is lehet, h. beesek oda 3ra, de ez attól függ h. meddig tart a táborfőszervezői megbesz, és hazamegyek-e még CÉ előtt.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389518 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Metaflora írta: Magára a délutáni-esti programra vagytok már elegen?

Még nem, pl. a címerrajzoláshoz nincs még emberem, és a dekorációhoz is szükség lenne segítségre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389515 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Magára a délutáni-esti programra vagytok már elegen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389499 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Olosta írta:

Gandalf írta:

Gandalf írta: Szükségem lenne egy-két lelkes emberre, akik segítenek majd átvinni a kiállítást a FSZEK-ből a főnixbe! Jelentkezni már most lehet, a részleteket még pontosítani fogom később!

No, szombaton kora délután mennénk a Gyermekkönyvtárba a cuccért, van 5 db. tünde-zászló, meg egy rakat kép, amit át kéne vinni a Főnixbe.

Ki tudna segíteni?


Én tudok jönni, csak kérek egy pontosabb időpontot.


ó, köszönöm szépen! :D
Négyig van nyitva a gyerekkönyvtár és négytől miénk a Főnix, tehát úgy számolom, ha három órakor odamegyünk, az még bőven jó nekünk. (Belépőkártyám ugyan nincsen, de Veronika azt mondta nekem, hogy ha megmondjuk, kik vagyunk és miért jöttünk, anélkül is beengedhetnek.)

Mondjuk szombat du. 3 óra a FSZEK bejáratánál?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389493 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta:

Gandalf írta: Szükségem lenne egy-két lelkes emberre, akik segítenek majd átvinni a kiállítást a FSZEK-ből a főnixbe! Jelentkezni már most lehet, a részleteket még pontosítani fogom később!

No, szombaton kora délután mennénk a Gyermekkönyvtárba a cuccért, van 5 db. tünde-zászló, meg egy rakat kép, amit át kéne vinni a Főnixbe.

Ki tudna segíteni?


Én tudok jönni, csak kérek egy pontosabb időpontot.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389478 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: Szükségem lenne egy-két lelkes emberre, akik segítenek majd átvinni a kiállítást a FSZEK-ből a főnixbe! Jelentkezni már most lehet, a részleteket még pontosítani fogom később!

No, szombaton kora délután mennénk a Gyermekkönyvtárba a cuccért, van 5 db. tünde-zászló, meg egy rakat kép, amit át kéne vinni a Főnixbe.

Ki tudna segíteni?

Továbbá szükség lenne egy nagy méretű (A/2 vagy legalább A/3-as) mappára a rajzokhoz, valaki fel tud ilyet ajánlani?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389385 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Szükségem lenne egy-két lelkes emberre, akik segítenek majd átvinni a kiállítást a FSZEK-ből a főnixbe! Jelentkezni már most lehet, a részleteket még pontosítani fogom később!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389293 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389214 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Az milyen volt? Csak mert, mert nem tudom.


Kicsi, meghitt, hangulatos. :)

Képek 2006 áprilisából:
kep.tar.hu/brisa/50267829

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389213 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: Úgy képzeljétek el az egészet, mint anno a Tolkien Fogadó volt a Batthyány Alapítványnál, vagy a Zöld Macskáks Tolkien Klubok.


Az milyen volt? Csak mert, mert nem tudom. :S :(

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389212 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Előreláthatóan csak a nagyterem lesz a miénk, de még a héten utánajárunk annak, lesz-e más rajtunk kívül. Ha lesz hely még, természetesen azt is megszálljuk.

Ez azt jelenti, hogy az egymással párhuzamosan futó blokkokat a csendesebb programokkal kell feltölteni, amelyek nem zavarják egymást, az előadás és a filmvetítés meg külön lenne.

Úgy képzeljétek el az egészet, mint anno a Tolkien Fogadó volt a Batthyány Alapítványnál, vagy a Zöld Macskáks Tolkien Klubok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389042 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Jaja, MTT-reklám, beetetés és csali. :twisted: Hátha rákattannak a táboros linkre.

Szükségünk lesz még egy laptopra is a vetítéshez! Legyen a biztonság kedvéért DVD-meghajtója is az USB mellett, és lehetőleg Win XP op. rendszere!

Ki tudna hozni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389034 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
a további info sztem a szervezetről további info, de a programoknál is van ABC lista, ott van leírva, ki mit csinál. Most lestem épp :D

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389030 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A "további információ: tolkien.hu" mire akar utalni a programban? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389025 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389024 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Gandalf: igen nálam van, de ha nem nézek be a topicba (mivel nem megyek erre a rendezvényre és nem is veszek részt a szervezésében) nem tudom meg, hogy kell nektek. Mikorra vigyem és hova?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.192 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére