Civilek Éjszakája

Több
13 éve 9 hónapja #389023 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Mivel először csinálunk ilyet, rendkívül rugalmasnak kell lennünk. Nem akarok ezért mindent percről percre szabályozni, mert sok esetben ott a helyszínen fog eldőlni, hogy kik jönnek és mire van igényük, az a lényeg, hogy tudjunk igazodni, módosítani!

Éneklésnél pl. bár,mikor készen kell állni, hogy ha lesznek rá érdeklődők, akkor megmutassuk nekik a tolkieni dalokat, ahelyett, hogy részletes kórusművekkel készülnénk. Rajzolásnál is folyamatosan cserélődhetnek az emberek, akárcsak az írástanulásnál. Előadásnál interaktívnak kell maradni, kérdésekre számítani, mindent elmagyarázni. Egyedül a vetítés az, ahol muszáj fix időbeosztást csinálnunk, de az is többször lemehet.

Nos, a címerrajzolásnak nincs még mindig gazdája. Ki vállalja?

A lényeg, hogy a lelkesedésünkből, vidámságunkból, önmagunkból adjunk a betévedőknek, és ehhez kell majd a spontaneitásunk és kreativitásunk is! ;)

Egyébként meg:
kurfli.hu/civilekejszakaja/magya ... sasag.html

És:
www.youtube.com/user/bugocsigatanya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389004 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Kincső (Thilanna) írta: Szerintem érdemes(ebb) 1-2 "folyamatosan" (= időnként újra) tanítható dallal (is) készülni, amit az is élvez, aki csak 10 percre ül be dalolni (pl. Egyszer véget ér a Gyűrűháború, esetleg Országúti dal... tudom, ezekhez jó lenne gitár :P ). De esetleg egy fix időponton meghirdethetünk egy fél-egy órás blokkot is, de nagy az esélye, h. nem jönnek el elegen rá...


Figyelj, ha valaki gitározna - zB. Ádám? :twisted: - akkor rajtam ne múljon. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388999 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Szerintem érdemes(ebb) 1-2 "folyamatosan" (= időnként újra) tanítható dallal (is) készülni, amit az is élvez, aki csak 10 percre ül be dalolni (pl. Egyszer véget ér a Gyűrűháború, esetleg Országúti dal... tudom, ezekhez jó lenne gitár :P ). De esetleg egy fix időponton meghirdethetünk egy fél-egy órás blokkot is, de nagy az esélye, h. nem jönnek el elegen rá...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388989 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: Helyes, készülj Tolkien-dalokkal!


Amúgy, milyen időkeretben lehet ezt csinálni?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388983 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388977 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
De Gandalf, itt valószínűbb az, hogy többségben olyanok lesznek, akik csak érdeklődnek és lehet, hogy preferálni kéne Tolkient, vagy legalább is a Tolkien ihletésű darabokat, bár többségében azok voltak már akkor is. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388970 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Szükségünk lesz egy laptopra és az MTT projektorára.
Rabyn, az utóbbi még nálad van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388957 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Köszönöm!

Még egyszer hangsúlyozom: nem tudni, hányan és kik érdeklődnek majd irántunk, ezért nem igényeket szolgálunk ki, hanem igényeket teremtünk. ;)

Attila: Amilyen hangszer adódik, nem tudom, az MTT-s szintetizátorral most mi a helyzet. A múltkori, jól bevált foglalkozásod szerintem pont elég, nem kell új dologgal készülni.

Jelentkezzetek programmal!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388952 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Csináltam cikket a főoldalra, mert néztem a honlapjukon, hogy kérték, hogy tegyük ki a bannert.
Ha megvan a program, teheted rögtön ide is, Gandalf.
( klikk )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388940 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: A rajzolás és festegetés simán belefér anélkül, hogy pénzt szednénk. Szerintem maradjunk ennél az opciónál, és a költségesebb kézműveskedést halasszuk a jövő évi CÉ-re, amikor már lesz tapasztalatunk arról, mire számítsunk.

Van, aki elvállalja?

Attila: Zenélés kapcsán akkor számíthatok Rád?


26-án este? Persze, de mire számítsak, mit kell csinálnom? Milyen irányba vigyem el? Mennyi ideig? Milyen közönségre számíthatunk?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388937 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Én szívesen rajzolok portrét vendégekről, tündének, törpnek, hobbitnak:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388934 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A rajzolás és festegetés simán belefér anélkül, hogy pénzt szednénk. Szerintem maradjunk ennél az opciónál, és a költségesebb kézműveskedést halasszuk a jövő évi CÉ-re, amikor már lesz tapasztalatunk arról, mire számítsunk.

Van, aki elvállalja?

Attila: Zenélés kapcsán akkor számíthatok Rád?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388901 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A zenélés borzasztóan hangulatos lenne, és ha nincs más elvetemült, szívesen csinálnám, csak az nem olyan, mint a kézműves, hogy na, nem számít, hogy most 10-en vagy csak 3-an festegetnek, mert ennek azért van egyfajta "alsó határa". :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388899 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Komolyan, ha ezen múlik, hozzunk anyagot otthonról. Színesceruzát meg temperát még tényleg tudok hozni, textilfesték nincs itthon. Nem hiszem, hogy olyan tömegek jönnének, hogy komoly kiadás legyen az anyagköltség, viszont ezért pénzt szedni nevetséges. Ha meg ennyit nem tudunk rááldozni (akár mi, akár az MTT), h kinézzen valahogy a dolog, akkor minek erőltetjük, hogy megmutassuk magunkat? Ha esetleg úgy tűnne: nem, nem ragaszkodom mániákusan a kézműves foglalkozáshoz, ha van egyéb ilyen bárki, bármikor, bármennyi időre becsatlakozhat, hangulatos együtt elmatatás dolog. Pl. címerfestegetéshez vihetünk kész, lemásolható címereket, meg címertervezési útmutatót, aztán az emberek ücsörögnek, festegetnek, beszélgetnek, mint táborban csapatpólóra címerfestés meg ilyesmi. Szakértelem se kell hozzá, se profi foglalkozásvezető. Meg amúgy az említett harisnyavirághoz se kellenek annyira költséges dolgok, ha van néhány régi színes harisnya. Meg biztos ki lehet találni még egyéb ilyen egyszerű, olcsó kreatívkodást. Szintén létszámfüggetlenül tervezhető és nagyon hangulatos lenne mondjuk közös énekelgetés, ha esetleg van valami zenészember, aki beszervezhető ilyesmit vezetni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388898 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
az elszámolás mint olyan ezért van idézőjelben. Pár száz forint mondjuk tényleg nem a világ, de egy alapvetően ingyenesnek meghirdetett rendezvényen az emberek nem szívesen fizetnek olyasmiért, ami nem kaja vagy sör.
Ha a raktárban van kreatív cucc (és most itt nem akrilfestékre gondolok, hanem egy csomag vízfestékre/temperára/színesceruzára, ami tényleg nem akkora nagy tétel), akkor úgy kell felfogni, hogy az MTT most kiad reklámra. Csak fizikailag nem történik pénzkifizetés (tehát nem az van, hogy fizetek egy újságnak Xezer forintot, hogy 1 hétig hirdessem magam), hanem felhasználva azt, amink van (mert már egyszer megvettük) kvázi reklámozzuk magunkat. Költségre tán kevesebb is összességében mint újságban hirdetni, és közvetlenebb, és hatásosabb, közelebb vihetővele középfölde az emberekhez.
Tudom, hogy az MTTnek nincs pénze, nem is azt mondom, hogy most szaladjunk a tescoba festékért, hanem hogy olyanra használjuk azt, ami megvan a raktárban, amivel akár új embereket is lehet bevonzani (táboros propaganda akár), és kivételesen nem arra használjuk, hogy nekünk jó legyen.
Ezt értettem a "leírjuk reklámköltégként" dolgon. Remélem most már érthető voltam.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388897 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Mogy, de kinek akarod elszámolni? Az MTT éves ktgvetés sem áll túl jól, meg a tábori sem :( nem bürokráciáról van szó, tényleg nincs pénz arra, h. idegeneknek adakozzunk anyagköltséget.

De ha valaki vállalna konkrétumot, h. ilyen és ilyen kézművesfoglalkozást vezetne, akkor sztem az játszik, amit már fölvetettem, h. az a vendég, aki az adott dolgot szeretné csinálni, fizet 100-200 Ft-ot. Ehhez nem nagyon kell ktgvetés, csak az anyagárat leosztani per fő, amit én megcsinálok szívesen (és nyilván olyan cucc kell, ami ha megmarad, táborban/kömtön elhasználható, elszámolható).
A programba pedig csak azt kell írni, h. kézműves foglalkozás (anyagköltség ellenében). :)
Kérdés persze, h. lenne-e rá valós igény, hiszen éjjel viszonylag kevés gyerek fog mászkálni, gondolom...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388896 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája

Gandalf írta: Felagund, ezer köszönet! Biztosan lenne rá igény! :)

Az a bajom a kézműveskedéssel, hogy a raktárból felhasznált alapanyagokat pótolni vagyunk kötelesek a rendezvény bevételéből - mivel itt ilyen nincsen jelen terveink szerint, ezért csak akkor lehetne szó kézműves foglalkozásokról, ha szednénk egy pár száz forintos belépőt (amelyhez valószínűleg a Főnixnek is lenne pár szava, és ráadásul csinálhatunk saját költségvetést is a rendezvénynek). Rengeteg plusz munka, idő. És kell valaki, aki megtartja ezeket a foglalkozásokat. Én személy szerint szerencsésebbnek tartanék olyan foglalkozásokat, melyek nem használnak el alapanyagokat.


Tudom, nagy a pofám, stb, pedig nem fogok tudni menni, de....mi lenne, ha a felhasznált kreatív cuccokat "elszámolnánk" mint reklámköltséget? Elvégre ingyé kimegyünk reklámozni magunkat egy csomó idegen elé. És a papír a sablon meg a színesceruza valóban nem sok cucc...(a címerkészítés nem hangzik rosszul, ha pl valaki tart egy rögtönzött heraldika előadást az alapokról, ami volt Szorospatakon is pl)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388895 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A címertervezéshez csak sablon kell, ceruza meg útmutató. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388887 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Nagyon szépen köszönöm az eddigi felajánlásokat! :D

Akkor mostantól szeretném, ha mindenki konkrét feladatra jelentkezne, és akkor ez nem csak a beosztást, de a programkínálatot is megkönnyíti! ;)

Ki mit vállalna személyesen?

1. Kincső - társas
2. Felagund - Tengwar oktatás
3. Melian - infopult, előadás
4. ?

Továbbá: mit szólnátok, ha Tolkien Klubként lenne meghirdetve?
Legalább lenne valami rendes neve is, amit a C.É.-szervezők kiírhatnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388883 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Ha lesz olyan, hogy infópult, akkor jelentkeznék oda, meg ha kell olyan, aki beszél arról, hogy ki az a Tolkien és miért jó az MTT, akkor arról beszélni (akár ismeretterjesztő előadás-szerűen).

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja - 13 éve 9 hónapja #388881 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
/edit: bocs, ezt nem ide...

Our knees do not bend easily
Utolsó szerkesztés: 13 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388880 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Felagund, ezer köszönet! Biztosan lenne rá igény! :)

Az a bajom a kézműveskedéssel, hogy a raktárból felhasznált alapanyagokat pótolni vagyunk kötelesek a rendezvény bevételéből - mivel itt ilyen nincsen jelen terveink szerint, ezért csak akkor lehetne szó kézműves foglalkozásokról, ha szednénk egy pár száz forintos belépőt (amelyhez valószínűleg a Főnixnek is lenne pár szava, és ráadásul csinálhatunk saját költségvetést is a rendezvénynek). Rengeteg plusz munka, idő. És kell valaki, aki megtartja ezeket a foglalkozásokat. Én személy szerint szerencsésebbnek tartanék olyan foglalkozásokat, melyek nem használnak el alapanyagokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388879 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Én pl szívesen tartok tengwar oktatást... :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388878 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Jó, hogy anyagi kockázat nincs, de akkor úgy kéne kitalálni, hogy akkor is működőképes legyen a dolog, ha hárman vannak ott egyszerre, meg akkor is, ha harmincan (és esetleg még túl sok fölösleges munka se legyen az esetleges harmincra való előkészülettel). Valami kézművesféle pl. tök jó lenne (már azért is, mert az olyasmi, hogy mehet folyamatosan akármennyire ingadozó létszámmal), mert ahhoz egyáltalán nem baj, ha kevesen vannak (mondjuk ugyanez áll írásoktatásra is, ha van, aki tartson - vagy a kettőt kombinálva egyszerű, de hangulatos jelleggel mondjuk madártollal-tintával gyakorolni a frissen szerzett tengwar-ismereteket), vagy az túl költséges? (ha nincs hozzáértő foglalkozásvezetőnk valami érdekesebbre, akkor is lehet mondjuk harisnyavirág, mint LEPen régebben, vagy hogy tolkieniták legyünk, tenyérnyi zászlócskákra címerfestés?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388868 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Mivel ez a civil kezdeményezés idén kerül először megrendezésre, így nem tudni, mekkora hatékonysággal fogják reklámozni, majd kiderül. Éppen ezért a mi kisrendezvényünknek nem lesz saját költségvetése, abból gazdálkodunk, amink van, és nagy szerencsénk, hogy a Főnixet megkaptuk estére. Ergo anyagi kockázat nincsen, ha túl kevesen jönnek, max. jól érezzük magunkat egymással, tehát veszíteni nem veszíthetünk. :lol:

Ami akkor mindenképpen belekerül a programba:
- társasjátékok és puzzle-k
- filmvetítések (MTT-sek plusz a két rajongói kisfilm)
- filmes tárgyak és pályázatos/TLV-s képek kiállítása
- jelmezesek (ugye, bevállaljuk?)
- rejtvények, kvízek
- ismeretterjesztő előadások (olyanok, amik már eddig is megvoltak, hogy ne kelljen ebbe plusz energiát fektetni + esetleg mesélek A Hobbit-filmek szomorú helyzetéről azt úgy is folyamatosan nyomon követem) - esetleg tengwar- és angerthas-oktatás, ha valaki elvállalja

Miután négytől kapjuk meg a főnixet, én olyan 17 órás kezdést javaslok. Hm?
És tartana mondjuk 11-ig max. (akkor maradna egy óra takarításra és pakolásra), ezalatt többször lemehetne egy-egy program, ahogy írtátok lentebb a blokkoknál.

Hm?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388866 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Végülis, ha a Magyar Tolkien Társaság tevékenységét szeretnénk bemutatni, akkor annyira nem meglepő, hogy egyes vonatkozásokban esetleg hasznosítani lehet Tolkien műveinek ismeretét. De úgy mégis, szerintetek kb. hány ember esélyes, h betéved?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388862 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Nem hiszem, hogy olyan betévedne, aki még a filmet sem látta... ahhoz túl sok program lesz, hogy minket válasszanak olyanok, akiket nem érdekel a téma. :) Ha mégis lesznek "láttam egyszer x éve a filmet" jellegű emberkék, akkor sem kell _minden_ programnak laikusokhoz szólnia. Akit viszont Tolkien miatt jön, az Tolkiennel kapcsolatban szeretne aktivitást kifejteni, amire sztem jó dolog a kvíz. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388860 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
A többi civil szervezetek programjaiért lásd lenti link, de meglehetősen eltérő profillal rendelkeznek, mint mi.

Annyiban nem feltétlen mini LEP lesz, hogy nem csak Tolkient ismerő emberek tévedhetnek be, hanem a Civilek Éjszakáját kipróbálók abszolút laikus szemmel is benézhetnek. Tehát nem szabad arra építenünk, hogy mindenki tud mindent A Gyűrűk Uráról, éppen ezért nem támogatnám a kvíz-szerű programokat, inkább olyan jellegű dolog kéne, amivel megmutathatja magát a társaság, hogy kik is vagyunk, és mit csinálunk és ez miért jó.

Vetítést, kiállítást, társast és puzzlet támogatnék, azt lehet laikusan is élvezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388859 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Van valami elképzelés arról, hogy milyen jellegű lenne ez az egész? Kincső hozzászólása alapján kicsit miniLEP2, ez az általános terv? Arról tudtok valamit, hogy más szervezetek miféle programokkal készülnek? Milyen közönségre számítunk?
A hobbitúrára nem volt túl nagy érdeklődés, és ahogy láttam, akik mentek, azok is nehezen igazodtak ki rajta, térképpel és útmutatóval együtt se (meg ugye folyton ellenőrizni, helyükön vannak-e még a cuccok...). De éppen mivel nem sokan csinálták meg, akár egy az egyben odaadhatom a múltkorit, ha kéne (esetleg új bevezetőt írva hozzá max.) :P (Mondjuk eső esetén hmm...)
TLV-s mindenfélékkel tényleg érdemes kezdeni valamit, pl. rengeteg olyan feladat van, ami a népszerűbb-játékosabb kategóriába tartozik és TLVben úgysem újrafelhasználható (rejtvényjellegű cuccok), ezekből is lehetne összeszedegetni (persze táborkedvezményért gondolom gonoszabb kéne, nemtom, van-e lehetőség bármi egyéb jutalmazásra, pl. a Lassit most épp osztogatjátok vagy áruljátok - ja és persze ha van hobbitúra, azt is kellene valamivel díjazni).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #388841 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Civilek Éjszakája
Én szívesen vezetek GYU-társast, azt már olyan rég csináltam :D (de pl. 2003-as LEP-en órákon át :mrgreen: )

Szerintem a rajongói filmeket mindenképp tegyük be fix időponttal a programba. "Előzetesként" pedig betehetünk elé olyanokat, mint Regardez meg tábori videó. :D

Ezen kívül olyanokat lenne jó, amibe vagy folyamatosan be lehet csatlakozni (pl. kézműves foglalkozások*, puzzle), vagy akkor kezdhető, amikor beesnek az érdeklődők (ld. társas). Vagy talán még jobb, ha irányadó időpontokat jelölünk meg (pl. x. dolog első turnus 18:00, 2. turnus 20:00...), hogy tudják, mikorra akarnak jönni.
*szerintem ezekre ha az alapanyagköltséget kifizettetjük, az még belefér a civilségbe...

A LEP-es programok közül mi az, ami megismételhető? Rendi óra tartók, mit vállalnátok újra? :) Vagy a Hobbittúra esetleg?

A TLV-s cuccokból sztem könnyűszerrel összedobható egy kvíz is, választható tudásszinten. :P Akár tábori kedvezmény nyerésének esélyével, ha Ankalimonnak is tetszik az ötlet :D

És nemtom, meddig lennének kint a FSZEK-ben a kiállított Műv.Pály. képek, de július 5-én tuti bezárnak, szóval megfontolandó, hogy áthozzuk őket. Ez is jó nézőcsalogató lehet. :idea:

Meg lehetne olyan, hogy "lembas"- és "miruvor"-kóstolás, ha vannak lelkes emberkék, akik szívesen sütnek, mint az AKG-s LEP-ekre tettük.

Elsőre elég ennyi ötlet? :D :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.201 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére