Tolkien Szabadegyetem 2012

Több
11 éve 10 hónapja #405567 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Hát este 9-ig tart (f5-től), szóval még a viszonylag hosszú munkaidejű dolgozók is simán részt vehetnek a második felén, a szerencsésebbek kb. az egészen. Sose lehet olyan időpont, ami mindenkinek a legelőnyösebb...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 10 hónapja #405552 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Egy egész hetes programot nehéz lenne egy hétvégére besűríteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405548 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012

Rabyn írta: Nem mondtam, hogy MOST rakjátok át, hanem, hogy eleve nem lehetett-e volna úgy intézni, hogy az MTT most már egyre nagyobb %-át kitevő dolgozók is eljussanak rá? :)


Csak nekem beszél az "egyetem" szó olyan tartalomról, ami tanítási időben létezik?
Szerintem teljesen logikus időpontban van, de mondjuk megértem a te álláspontodat is :/

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405536 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Nem mondtam, hogy MOST rakjátok át, hanem, hogy eleve nem lehetett-e volna úgy intézni, hogy az MTT most már egyre nagyobb %-át kitevő dolgozók is eljussanak rá? :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405534 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Kedves Rabyn, egy egesz hetes program egy reszerol beszelunk. Sajnos nem.

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405422 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Hát erről is lemaradok, mert DOLGOZOM.... Nem tudtátok volna hétvégére rakni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405419 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
én a Károlira járok, szóval ha tudok segíteni a szervezőknek valamiben, nagyon szívesen teszem!

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404590 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
A Szabadegyetemre szóló felhívás, kisebb pontosításokkal:
Jelentkezzetek:)

Felhívás!
Tolkien Szabadegyetem 2012


ELŐADÓKAT keresünk a Tolkien Konferenciát megelőző Szabadegyetemre, amely öt nagyobb területet ölel majd fel: Tolkien tanulmányok, Középfölde, mitológiai háttér, nyelvek és vizuális értelmezés. Az előadók jelentkezését a következő témákban várjuk:

Irodalmi elemzések („felzárkóztató” kurzus Tolkien tanulmányokból, fontosabb könyvek ismertetése)
:arrow: Tom Shippey: Road to Middle Earth című könyvének bemutatása
:arrow: Összefoglaló a HoME kötetekről
:arrow: J.R.R. Tolkien életének és munkásságának bemutatása Humphrey Carpenter: J.R.R. Tolkien élete című munkájának alapján
:arrow: A The History of the Hobbit című könyv bemutatása

Középfölde
:arrow: mitológiai,
:arrow: filozófiai,
:arrow: teológiai,
:arrow: történelmi,
:arrow: természeti,
:arrow: társadalmi háttere

Nyelvi szekció (Tolkien nyelveinek ideális esetben három alkalmas (naponta egy) nyelvtanfolyam jellegű ismertetése írásoktatással egybekötve)

Mitológiai források
:arrow: klasszikus (görög, római, makedón, kis-ázsiai) és közel-keleti (egyiptomi, mezopotámiai)
:arrow: északi germán (viking) ésnyugati germán (angolszász)
:arrow: kelta
:arrow: finn
:arrow: Biblia

Tolkien képekben (Tolkien saját vizuális világa, Tolkien illusztrátorok, filmes felfogás, Tolkien/fantasy rajzoktatás)

Egy előadó természetesen több előadásra is jelentkezhet! Egy-egy előadás a fenti témák valamelyikének teljes körű feldolgozását jelenti.

A szabadegyetem célja, hogy átfogó tudást adjon Tolkien világáról, valamint ráhangolja és felkészítse a konferenciára az érdeklődőket. Három napon keresztül, hétköznap délutáni és esti időpontokban szeretnénk művelni a publikumot. A előadóktól 60 perces előadásokat várunk, melyeket a Károli Gáspár Református Egyetem osztálytermeiben lesz lehetőségük megtartani. Projektort biztosítunk.

A szabadegyetem időpontja: 2012. június 11-13.
Helyszíne: Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar (Budapest, 1088 Reviczky u. 4)

A jelentkezéseket a választott téma megjelölésével, valamint egy 750 szavas (3-4 oldal) előadásvázlattal a következő e-mail címre várom: tolkienszabadegyetem’kukac’gmail’pont’com

Határidő: 2012. február 25.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404556 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
némi infó:

2012-ben 10 éves a Magyar Tolkien Társaság.
Ennek keretében kerül megrendezésre a jubileumi rendezvénysorozat június 11-16. között a Károli Gáspár Református Egyetemen.
A rendezvények szervezői: Ankalimon, Bonácz Ági, Silcucc, Gumipók, Lau

A rendezvények:

Tolkien Szabadegyetem
Június 11-13. délutánonként/esténként


Tudományos Konferencia
Június 14.du.-16.de.

Születésnapi Party
Június 16. este


Részletek később illetve itt: www.tolkien.hu/konferencia

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404489 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien Szabadegyetem 2012
Kiegészítő javaslat a mitológiai feltartóztatáshoz: a keresztény mitológia alapvető fogalmainak ismertetése is helytálló lehet, tapasztalatból tudom, hogy egy csomóval még diplomások sincsenek tisztában. (Gondolok itt pl.: az eredendő bűn fogalmára)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404484 Írta: Laurelen
Tolkien Szabadegyetem 2012 téma létrehozva Laurelen által
A 2012-s Tolkien Szabadegyetem topicja.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.149 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére