Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Több
11 éve 5 hónapja #407267 Írta: Anglachel/Gurthang
Igazából elég egyszerű összedobni egy jó és olcsó büfét / 2-3 napos menüt, csak egy kis kreativitás kel hozzá (:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407262 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Na akkor erre mondom, hogy pl ami táborban volt Andrással az jó megoldás. Nekem mondjuk nem tűnt föl, hogy zárva lett volna a büfé rendi idő alatt, mert amikor nekünk szünet volt, akkor mindig nyitva volt pont. Szóval lehet, hogy pont úgy jött ki, és rossz következtetést vontam le.

Azt pedig ismételten mondom, hogy amikor valaki szervező akar lenni, az általában nem arról szól, hogy milyen önfeláldozó kedvében van, hanem szervezni akar, mert ő úgy jobban érzi magát, mint mondjuk smt-ként néha. Én speciel elég kevésszer voltam eddig szervező, de mindig lemondtunk a szervezői kedvezményről, és nem éreztük úgy, hogy lemaradtunk volna valamiről, vagy ez igazságtalanság lenne.

Viszont ha lemondanék mondjuk arról, hogy a rendekben részt vehessek azért, hogy melegszendvicset gyártsak, akkor már nem a rendezvény miatt lennék ott, hanem azért, hogy dolgozzak, és nem lenne fair, hogy ugyanúgy kifizetem azt a pénzt, amit azok, akik szórakozni jönnek és pihenni. És ebben az esetben az smt-k igeis fizethetnek kb 100 Ft-tal többet, mert nem csinálok mást, csak miattuk gürcölök a konyhában/büfében. Ha pedig mondjuk konkrétan ezt a rendezvényt vesszük, akkor tudomásom szerint akkora profitot termelt, amiből elég sokszor ki lehetne fizetni pl a büfések részvételi díját. Mondjuk itt lehet, hogy tévedek.

Egyébként ezt így lezáró gondolatként írtam, mert tényleg MTT téma lenne, csak mivel nem látok rá egyenlőre megvalósítható megoldást, ezért csak feldobtam, hogy szerintem ezen lehetne gondolkodni.

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407172 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Ezért nem szokott program alatt nyitvalenni a büfé ;) És ezért számított Newra szervezőnek, hogy a szervezői kedvezményt megkapja a büfézésért cserébe. Rajta kívül a vacsiztatás előtt, tehát műhelyidőben csak mi egyéb szervezők álltunk be (mármint nyilván szabadidőben is mi is időnként), továbbá önkéntes segítőink voltak szabadidőben.
A 2011-es táborban, amit még tudok büfé szempontból, volt egy nem résztvevő hivatalos büfésünk (Hannáék apukája, András), aki nem fizetett, valamint szervezők álltak a büfében.
Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy a szervezők nem tudnak részt venni a programokon, mert feladatuk van abban az időben, ők se fizessenek részvételi díjat :P de a szállásukat-kajájukat nyilván ugyanúgy kell fizetni, és ha azt a többi résztvevőre terheljük rá, az sem túl igazságos, plusz eléggé megdobhatja a részvételi díjat. Ha viszont a szervező csak szervezői kedvezményt kap, a büfés szállását-kajáját pedig fizeti a rendezvény, az megint igazságtalan, mert egyáltalán nem biztos, h. a büfés melózik többet...
De ez valójában már nem KÖMF, hanem MTT téma ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407158 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Kincső (Thilanna) írta:

Felagund írta: Akkor legyen más az alapszabály.


Belépsz, és még x ember aki veled ért egyet, és benyújtotok egy módosítási javaslatot :P
Megvan az oka, hogy miért nem lehet orrba-szájba kedvezményeket adni (mielőtt szabályozásra került ez, volt ebből konfliktus, és szerintem anyagi irigységnél kevés rosszabb merülhet fel egy baráti ill. önkéntes társaságban).


Nem lehetne ezt NAGYON szigorú fetételekkel meghatározni? Mittomén, aki egy X napos rendezvényen Y órát mást sem csinál, csak a büfében robotol, az kap Z% kedvezményt? Itt most szervezőkről alapvetően nem beszélek, szerintem más okból akar valaki szervező lenni, mint önkéntes büfés/mosogató, de akinek abból áll egy rendezvény, hogy áll a pult mögött és szolgálja ki az embereket, közben még a programok legnagyobb részén sem tud részt venni, annak az a minimum, hogy nem fizettetjük ki vele a rendezvényt, legalábbis nem az egészet. Nyilván ezt nagyon meg kéne fogalmazni, hogy milyen esetekben jár ez a kedvezmény, hogy még véletlen se legyen abból összeveszés, hogy valaki 1 perccel kevesebbet büfézett, mint a napi megbeszélt Y óra, és akkor kiakad, hogy ugyan neki miért kell fizetnie, etc.

Szóval biztos nem könnyű megoldani, de ez a minimum szerintem, amit ez a néhány önfeláldozó ember megérdemel.

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407154 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Dodie írta:
Esetleg ha van pár ezer forintja az MTT-nek beszerezhetne egy olyan szendvicssütőt, amibe van gofrihoz való betét is - már ez is nagy változatosságot jelentene, előre be lehet keverni a tésztát és nem több idő megsütni mint a szendókat (mondom ezt úgy hogy én is álltam fél4-kor a büfében, tehát tudom hogy fárasztó meg melós dolog, de aki ott volt mind szívesen segített - nyilván nem vagyunk normálisak).
Gondolkodni érdemes rajta :)

Metaflora írta: Szerintem a palacsinta mondjuk még beleférhet, hogy legyen metszete a "melegkaja" és "édesség" variációknak (bár én tök jól el vagyok a sajtos melegszendviccsel és a rétessel, ami a zebegényi étkezést illeti), ha nem is folytonos opcióként, de mondjuk ebéd táján, amíg a készlet tart, olyan NagyiPalacsintázójás módon: ott van előre egy kupac palacsinta, tölteléket beledobni, palacsintát a mikróba, persze nyilván ha van rá elég lelkes (esetleg kávéval lefizetett) önkéntes :)


A palacsinta pont hogy túl macerás, mert előre le kell akkor sütni 100at. Ki süti le? Mikor? Milyen indíttatásból? A konyha idén pl a cukrász műhelyé volt, sztem jövőre is lesz főzős, azt azért nem lehet hogy az ő idejükben ott valaki palacsintát süssön, őket akadályozva. És különben is, sok idő és macera. A gofritészta ellenben max 10 perc, és sütöd amíg van. Friss. Szerintem ilyen mértékű áruválasztékot egy önkéntesek alkotta büfétől ne várjunk már el.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407141 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Felagund írta: Akkor legyen más az alapszabály.


Belépsz, és még x ember aki veled ért egyet, és benyújtotok egy módosítási javaslatot :P
Megvan az oka, hogy miért nem lehet orrba-szájba kedvezményeket adni (mielőtt szabályozásra került ez, volt ebből konfliktus, és szerintem anyagi irigységnél kevés rosszabb merülhet fel egy baráti ill. önkéntes társaságban).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407136 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Cueddo írta:

Rayan írta: Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.


Vagy esetleg bele lehet kalkulálni a költségvetésbe előre egy 50-100%-os kedvezményt annak a néhány embernek, akik hosszú órákat büféznek a résztvevők örömére.


Emlékezzetek vissza 2008-ra, amikor Artemisz csinálta a kaját a rendjével...nah olyan arcokat nem akarok többet látni KÖMF-ön, mert annyira elgyötörve ritkán látni embereket. Gondoljatok bele 3-4 napon keresztül folyamatosan dolgoznának...no way...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407133 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Kincső (Thilanna) írta:

Cueddo írta: Vagy esetleg bele lehet kalkulálni a költségvetésbe előre egy 50-100%-os kedvezményt annak a néhány embernek, akik hosszú órákat büféznek a résztvevők örömére.


Ezt nem engedi az alapszabály (kivéve, ha külsős csinálja, aki a programokon nem vesz részt).


Akkor legyen más az alapszabály.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407131 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Cueddo írta: Vagy esetleg bele lehet kalkulálni a költségvetésbe előre egy 50-100%-os kedvezményt annak a néhány embernek, akik hosszú órákat büféznek a résztvevők örömére.


Ezt nem engedi az alapszabály (kivéve, ha külsős csinálja, aki a programokon nem vesz részt).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #407130 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Rayan írta: Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.


Vagy esetleg bele lehet kalkulálni a költségvetésbe előre egy 50-100%-os kedvezményt annak a néhány embernek, akik hosszú órákat büféznek a résztvevők örömére.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Utolsó szerkesztés: 11 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407128 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Dodie írta:

Hirannor Luinthôn írta:

Cueddo írta: - Mi lenne, ha szintet lépne a büfé, és az összenyomós melegszendvics mellett lenne hamburger és hotdog is, netán palacsinta? (Az üzleti érzéket teljesen nélkülöző Vasparipa és Mókus nem tudná akkor beárnyékolni a rendezvény egyébként remek hangulatát.)

Rayan írta: Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.


Gondolkozom, hogy jövőre szervezőként veszek részt a KÖMF-ön. Minden ötletre nyitott vagyok. Megfontoljuk, hogy bővítjük a választékot, de valószínűleg be kell érnetek a melegszendvicsekkel. Ez is épp elég embert kötött le, még éjszaka is.


Esetleg ha van pár ezer forintja az MTT-nek beszerezhetne egy olyan szendvicssütőt, amibe van gofrihoz való betét is - már ez is nagy változatosságot jelentene, előre be lehet keverni a tésztát és nem több idő megsütni mint a szendókat (mondom ezt úgy hogy én is álltam fél4-kor a büfében, tehát tudom hogy fárasztó meg melós dolog, de aki ott volt mind szívesen segített - nyilván nem vagyunk normálisak).
Gondolkodni érdemes rajta :)


Szerintem a palacsinta mondjuk még beleférhet, hogy legyen metszete a "melegkaja" és "édesség" variációknak (bár én tök jól el vagyok a sajtos melegszendviccsel és a rétessel, ami a zebegényi étkezést illeti), ha nem is folytonos opcióként, de mondjuk ebéd táján, amíg a készlet tart, olyan NagyiPalacsintázójás módon: ott van előre egy kupac palacsinta, tölteléket beledobni, palacsintát a mikróba, persze nyilván ha van rá elég lelkes (esetleg kávéval lefizetett) önkéntes :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407123 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Idhren írta: Máté nem volt előzetesen a logisztikus team tagja, de teljesen megérdemli a köszönetet, mert spontán ugyanannyit dolgozott, mint mi!

Én is akarok köszönőlistát írni, csak nem nagyon jutok szabadidőhöz, meg nethez a telefonomon kívül... :P

Szóval egyenlőre köszönöm MINDENKINEK, aki kicsit is segített nekem, és dolgozott azon, hogy ez a KÖMF létrejöhessen, vagy csak eljött, és élvezte :)
Lávjúól. Vagy valami :P


Ez teljességgel jogos, valóban nem volt Máté tagja az előzetes szervezésnek, de úgy gondolom, hogy aki 3 napon keresztül folyamatosan dolgozott, sőt, még a raktár visszapakolásánál is jelen volt, az megérdemli, hogy fel legyen tüntetve a neve.
Illetve itt jut eszembe, hogy köszönöm a segítséget Sörös Petinek, aki a raktár visszacuccolásnál nagyon sokat segített!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407121 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Máté nem volt előzetesen a logisztikus team tagja, de teljesen megérdemli a köszönetet, mert spontán ugyanannyit dolgozott, mint mi!

Én is akarok köszönőlistát írni, csak nem nagyon jutok szabadidőhöz, meg nethez a telefonomon kívül... :P

Szóval egyenlőre köszönöm MINDENKINEK, aki kicsit is segített nekem, és dolgozott azon, hogy ez a KÖMF létrejöhessen, vagy csak eljött, és élvezte :)
Lávjúól. Vagy valami :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407120 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Hirannor Luinthôn írta:

Cueddo írta: - Mi lenne, ha szintet lépne a büfé, és az összenyomós melegszendvics mellett lenne hamburger és hotdog is, netán palacsinta? (Az üzleti érzéket teljesen nélkülöző Vasparipa és Mókus nem tudná akkor beárnyékolni a rendezvény egyébként remek hangulatát.)

Rayan írta: Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.


Gondolkozom, hogy jövőre szervezőként veszek részt a KÖMF-ön. Minden ötletre nyitott vagyok. Megfontoljuk, hogy bővítjük a választékot, de valószínűleg be kell érnetek a melegszendvicsekkel. Ez is épp elég embert kötött le, még éjszaka is.


Esetleg ha van pár ezer forintja az MTT-nek beszerezhetne egy olyan szendvicssütőt, amibe van gofrihoz való betét is - már ez is nagy változatosságot jelentene, előre be lehet keverni a tésztát és nem több idő megsütni mint a szendókat (mondom ezt úgy hogy én is álltam fél4-kor a büfében, tehát tudom hogy fárasztó meg melós dolog, de aki ott volt mind szívesen segített - nyilván nem vagyunk normálisak).
Gondolkodni érdemes rajta :)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407119 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Huhhh, hát így néhány nappal a KÖMF után szeretném megírni azt a pár sort, amit szeretném ha Ti is tudnátok.
Az egész KÖMF szervezés egy fecskés beszélgetésből indult ki, amely már-már kultikussá vált, mivel számos egyeztetést és megbeszélést ott bonyolítottunk le. Azon a bizonyos szerdai estén Barival azon kezdtünk el gondolkodni, hogy hogyan is kéne csinálni, rá két napra Zsodoo is beszállt a szervezői agyalásba és ez addig-addig burjánzott, amíg augusztus 19-én összeült a főszervezői csapat. Néhány héttel később megjelentek a műhelyvezetők, koncepciókidolgozások, mindennapos megbeszélések: hétfőn főszervezői, kedden programos, szerdán műhelyvezetőkkel, csütörtökön keretjátékos...A dolog külön pikantériája a minden nap min. 10 e-mail érkezik, ami egyenes arányosságban növekedett, ahogyan közeledett a rendezvény.
35 olyan szervező volt, aki valamilyen formában hozzátett a rendezvényhez, legyen az NPC, program, logisztika, atmoszférateremtés vagy közösségvezetés: 3 főszervező, 4 kiemelt szervező, 6 csapattag, 14 NPC, 12 műhelyvezető Nagyon szeretném ezt Nektek megköszönni. A szervezés teljes időtartama alatt 1080 db e-mail érkezett a különböző szervezési ügyekben.

Kincsővel sokáig arról beszélgettünk, hogy amíg el nem kezdődik a rendezvény, addig tulajdonképpen csak egy képzeletbeli valami szervezői vagyunk, aztán amikor leszálltatok a vonatról már elfeledkeztünk erről a megnevezésről és egyszerűen próbáltuk egyben tartani a rendezvényt, amennyire csak lehetett.
Megpróbálom összeszedni a köszönőlistámat, remélhetőleg most végre sikerül és senkit sem fogok kihagyni:

- első körben és legjobban szeretném megköszönni annak a 111 résztvevőnek, akik jelentkeztek, eljöttek, részt vettek a programokon, műhelyfoglalkozásokon és jól érezték magukat a rendezvényen. Nélkületek nem jöhetett volna létre a KÖMF és nem válhatott volna olyanná, amilyenné elképzeltük. Nagyon-nagyon köszönöm ezt Nektek!! :) :)

- A főszervezőimnek, kiemelt szervezőimnek és a csapattagoknak akik folyamatos, áldásos és szünetet nem tűrő munkatempóban dolgozták ki és építették fel azt a már nem képzeletbeli rendezvényt, amit kitaláltunk. Tehát köszönöm: az atmoszférateremtő csapatnak az NPC-knek: Angwennek, Barinak, Hannának, Patiszonnak, Pillangónak, Vikinek, Ádámnak, BigFootnak, Brandírnak, Gambának, Gerynek, Maglornak, Rodarthnak és Zsodoonak, a folyamatos zenei közreműködésért Marcinak és Ádámnak, a csapat kiemelt szervezőinek, Morganának és Ádámnak és a csapat vezetőjének Barinak.

A logisztikus csapatnak Mogyinak, Newrának, Csaszinak és Máténak, a csapat kiemelt szervezőjének Kincsőnek, és a csapat vezetőjének Idhrennek.

A programos csapatnak Fionak és Cellofánnak, a csapat kiemelt szervezőjének Szozsinak és a csapat vezetőjének Zsodoonak.

- Szeretném megköszönni az összes műhelyvezetőnek, akik összesen a 4 nap alatt 18 és fél órányi műhelyfoglalkozást tartottak, megvalósították azt a kreativitást és művészeti kivitelezést, amely idén újra a KÖMF sajátja lett. Név szerint:
Áginak, Andarielnek, Elrenornak, Gillzznek, Hannának, Lyonának, Patiszonnak, Cuenak, Maglornak, SÚnak, RZPnek és Zsoltnak, illetve a műhelyvezetők vezetőjének Ádámnak.

Végül de nem utolsó sorban minden olyan résztvevőnek, akik azzal, hogy kidobtak egy flakont, visszavittek egy ecsetet vagy akármit hozzájárultak a rendezvény sikerességéhez.

Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407116 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Annyit azért megjegyeznék, hogy a kialvatalanságunk oka nem az volt, hogy éjjel is szerveztünk volna... hanem h. élvezni kívántuk a pezsgő szociális életet, amit sikerült létrehoznunk :P :D (Második nap konkrétan az operatív szervezőknek (= nem műhelyvezetőknek) nullához közelítő mennyiségű feladata volt. Amit pedig 1. és 3. nap kellett helyszínen csinálni, azt nem lehetett előzetesen - se a dekort, se a műhelyvetélkedőt, se a bemutatóest összeszervezését és lebonyolítását. Illetve inkább még az otthonról hozott, munka/egyetem melletti kialvatlanság volt, ami számított... de a lényeg, h. ha nem aludtunk, az szándékos volt. :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407115 Írta: Hirannor Luinthôn

Cueddo írta: - Mi lenne, ha szintet lépne a büfé, és az összenyomós melegszendvics mellett lenne hamburger és hotdog is, netán palacsinta? (Az üzleti érzéket teljesen nélkülöző Vasparipa és Mókus nem tudná akkor beárnyékolni a rendezvény egyébként remek hangulatát.)

Rayan írta: Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.


Gondolkozom, hogy jövőre szervezőként veszek részt a KÖMF-ön. Minden ötletre nyitott vagyok. Megfontoljuk, hogy bővítjük a választékot, de valószínűleg be kell érnetek a melegszendvicsekkel. Ez is épp elég embert kötött le, még éjszaka is.

Rayan írta: -idén sem sikerült felfűteni az iskolát, szerintem ez nagyon gáz egy őszi rendezvénynél. nem akarom a szokásos kommentköröket lefutni ezzel, csodálkozom, hogy az iskolások nem fagynak meg. valamit csinálnia kellene a sulinak, de mindegy
-jól menő karaokét lefújni, csak hogy a többiek aludhassanak, nem szép dolog. tudom, csendrendelet, meg a lakók, meg minden, de eléggé lelombozó volt
-tornaterembe partit rakni bulikiller :)


-Sajnos az iskolában elég furcsán gondolkodnak a fűtésről az őszi szünet idején. De erről a szervezők tudnak bővebb felvilágosítást adni, ha akarnak.
-Majd igyekszünk jobban odafigyelni, hogy mindenki jó előre fel tudjon készülni, hogy a legjobb karaoke sem tart örökké.
-Zajvédelmi szempontból a tornaterem a legjobb választás, ott lehet hosszan bulit tartani anélkül, hogy bárkit zavarna. Meg kell hagyni az Aula hangulatosabb és jobb az akusztikája. A tornaterem dekorján tudunk javítani, hogy jobban hasonlítson egy bulizóhelyre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407110 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Először is: Köszönöm! :)

Köszönöm a szervezőknek a munkájukat! Valójában ez volt az első "rendes" KÖMT/F-öm, ahol csak SMT-ként voltam jelen, és alapvetően tök jól éreztem magam :)

Köszönöm továbbá Zsoltnak a Műhelyünket, és hogy felnyitotta a szememet, valamint a hajóm teljes legénységének (Bigfoot, icke, Tirion, Husi és Papp), hogy nagyon jó volt velük :)

Valamint köszönöm Ádámnak, Jankovics Mártonnak, Estelnek és mindenki másnak, aki zenélt és énekelt velünk, mert nagyon hangulatos dolog ám az, különösen hajnali 3-kor :D illetve Alyrnak az edzést, mert már hiányzott :)

Úgy általánosságban a dologról:
- Zebegény tényleg csak ősszel létezik
- jó volt a Műhelyünk, és máskor is kell ilyen
- az esti programok szerintem túl későn kezdődtek
- minden műhelynek biztosítani kell egy elszeparált helyet. Nem véletlenül menekültünk utolsó műhely nap az emeleti folyosóra - az ebédlőben nem lehet folyamatos kommunikációt igénylő műhelyt tartani. Van, amit igen, pl. kézműves izé, ahol közösen alkotnak, az elbírja azt, ha van háttérzaj. De ahogy az írók, úgy ez a rend sem tud zajban alkotni.
- a főszervezőknek (úgy általánosságban) kevesebb konkrét helyi feladatuknak kéne lennie, hogy legalább ők ne legyenek mosott khm... szóval legalább annyit tudjanak pihenni, hogy ne legyenek félhullák.

Összességében tényleg jó volt, és nagyon örültem neki. Nagy szükségem volt már erre :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407103 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Cueddo írta:
- Mi lenne, ha szintet lépne a büfé, és az összenyomós melegszendvics mellett lenne hamburger és hotdog is, netán palacsinta? (Az üzleti érzéket teljesen nélkülöző Vasparipa és Mókus nem tudná akkor beárnyékolni a rendezvény egyébként remek hangulatát.)


Nem tartom jó ötletnek, hacsak nem tudnak jövőre a szervezők plusz 2-3 embert szervezni a büfébe, akik hajlandóak az összes idejüket erre rászánni. Nyilván én is szívesen ennék többféle meleg kaját, de szerintem ez irreális elvárás.

Az étkezések idén okoztak bosszúságot, de nem a vendéglátók, hanem a tapló fogyasztók miatt.
A Vasparipáról beszélek természesen.

Kedves szervezők, három észrevételem van:

-idén sem sikerült felfűteni az iskolát, szerintem ez nagyon gáz egy őszi rendezvénynél. nem akarom a szokásos kommentköröket lefutni ezzel, csodálkozom, hogy az iskolások nem fagynak meg. valamit csinálnia kellene a sulinak, de mindegy
-jól menő karaokét lefújni, csak hogy a többiek aludhassanak, nem szép dolog. tudom, csendrendelet, meg a lakók, meg minden, de eléggé lelombozó volt
-tornaterembe partit rakni bulikiller :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407101 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Kedves Szervezők!

Le a kalappal, csodajó KÖMFöt hoztatok össze! Látszott, hogy a 4 nap minden pillanatát a szíveteken viselitek. Volt minden, amire nagyon vártam: pörgős alkotás, random beszélgetések, közös éneklés, büfétime... egyszóval köszönöm. :)

Két ötletet szeretnék csak hozzátenni:

- Lehet, hogy mégis érdemes lenne megtartani a szabad rendi órákat a fő-műhelyen kívül, hogy mindenkinek jusson elég változatosság. És mondjuk jól jönne még napi egy-másfél órával több kötetlen szabadidő, hogy a rétes és Zebegény is megkaphassa azt, ami neki jár. A barátokról nem is beszélve. (Sajnos veszítettünk emiatt műhelytagot, és lehet, hogy az ilyen "kidőléseket" el tudnánk így kerülni.)

- Mi lenne, ha szintet lépne a büfé, és az összenyomós melegszendvics mellett lenne hamburger és hotdog is, netán palacsinta? (Az üzleti érzéket teljesen nélkülöző Vasparipa és Mókus nem tudná akkor beárnyékolni a rendezvény egyébként remek hangulatát.)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407093 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Kedves Szervezők! Köszönet áldozatkész munkátokért, hogy eme rendezvény létrejöhessen. Fantasztikus négy nap volt!

Köszönet lelkes Erdőjáró Mókus örsünknek, hogy jó humorral megáldott remek társasággá kovácsolódtunk össze a rövid idő alatt is.

Köszönet illeti kicsiny közösségünk két vezetőjét Patiszont és Maglort, nélkülük nem ment volna.

És végezetül köszönet minden egyes résztvevőnek, amiért jelenlétével feldobta a rendezvényt!
Én nagyon jól éreztem magam. Köszönöm!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407092 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Igyekszem rövid lenni:P

Köszönöm a hétvégét az összes szervezőnek és résztvevőnek, mert sikerült kiragadniuk 4 nap alatt is a jelen egy jó részéből. Külön köszönet Newrának, akit éjjel-nappal csak a büfében lehetett megtalálni, ehhez képest tündér volt végig, és nem üvöltötte le a fejem, amikor huszadszor mentem oda hülye kéréssel, hanem csak mosolyogva adta a kávét, amiről már tudta, hogy hogy szeretem:P:D

Volt egy-két dolog, ami szerintem nem jött ki olyan jól - nincs hibátlan rendezvény -, de látszott rajtatok, hogy előre odatettétek magatokat a szervezésben, helyszínen meg igyekeztetek segíteni, amennyire az energiáitok megengedték. Itt Fiot emelném ki:)

Ezen felül jó volt ismételten a megszokott műhelyben mozogni, még ha most kifelé nem is robbant akkorát a koreográfiánk, csinálni nagyon jó volt, és imádtam ork lenni:P Ezt pedig köszönöm Andarielnek, a csapatnak és Eminek:D

Ja és nagyon tetszett az első esti csiga zenével, a KHE, meg az utolsó esti előadások:)

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407091 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Remekül éreztem magam, maradtam volna még, több időt kértem volna, hogy még többekkel beszélgessek.
Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Képeim kivonata az alábbi linken érhető el:
LINK

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407089 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Nagyon szuper volt. :) Köszönjük.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407068 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012

Attila írta: Íme a 101 jelentkező :lájk: :

nyisd ki


Továbbá:
Alapi Orsolya (Orsie)
Grátz Márk (Faun)
Kovács Misi (-)
Lénárt András (Finwe)
Reményi Dániel (Reményi Dániel)
Sebestyén Csaba (sebcsaba)
Szabadkai Bálint (Ratzkha)
Szász Réka (Phora)
Szemeli Zita (-)
Szőr Sebestyén (-Sebitopi-)
Takács Gergely (Rodarth)

Visszamondta viszont Felagund, Boti, Mau, Hantos Lili és Peredhil. További 2 ember bizonytalan, így a jelenlegi létszám biztosan 105, bizonytalanul 107 :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407066 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
LEUTAZÁS - JAVASOLT VONATOK
A következő két vonatot javasoljuk a szombati leutazáshoz:
11:07 Bp. Nyugati - 11:58 Zebegény
12:07 Bp. Nyugati - 12:58 Zebegény

A teljesárú menetjegy 1120 Ft, a diákjegy 560 Ft.

Kérjük, hogy legkorábban 12-kor érkezzetek akkor is, ha autóval jöttök.
A program 14:00-kor kezdődik, ekkorra már le kellene pakolnotok a termekben! :)

Várunk Titeket Zebegényben!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407058 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
FIGYELEM! SEGÍTŐKET KERESÜNK! :)
Pénteken, azaz október 19-én, a rendezvény előtti nap este RAKTÁRPAKOLÁSBAN SEGÍTŐ EMBERKÉKET keresünk! Kb. 18 órára kéne ide jönni Pesterzsébetre, a Török Flóris u.-ba. FIÚKNAK örülnénk elsősorban, 2-3 ember elég (ez már csak a munka vége, az utolsó autó megtöltése lenne)! :)
Lehet, hogy kedden délután is szükség lesz még pár emberre, ennek időpontját a rendezvény közben tudjuk pontosítani.
Jelentkezni nálam e-mailben, facebookon stb :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407024 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Kalapács, kalapács, kell nekünk sok kalapács...

Hozol nekünk, ugye hozol nekünk kölcsönbe? Mert az azt jelenti, hogy tökre fogunk szeretni, és mosolygunk, és örülünk, és szárnyal majd a lelkünk, miközben szépet alkotunk.

Avagy hogy a régebb óta jelenlévők is értsék: a vidám Lyona sokkal nyereségesebb. :)

(Igen, visszaadjuk. Igen, dolgozni fogunk vele. Nem, embert nem bántunk vele. Becs szó, ígérem. :) )

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407017 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Íme a 101 jelentkező :lájk: :

Ábrahám Zsófia (Mau Palantír)
Balázs László
Barna Bálint (Gandalf)
Becze Ádám (Leguanember)
Békési Marcell (Anglachel/Gurthang)
Benyó-Talpassy Dorottya (Mírrand / Verinen Enkeli)
Besse Attila (Attila)
Bihari Anikó (Newra)
Bonácz Ágnes (tehdreamer)
Bukovinszki Orsolya (Orsi_)
Bukovinszki Virág (Virág)
Czégé Dávid (Felagund)
Császár Péter (lexilver)
Csuti Szilvia (Alustriel)
Csuzdi Gerda (mogy)
Deák Adrienn (lairenda)
Deák Csongor
Deák László
Deák Lehel
Doncsecz Zoltán (Celebrom)
Dóra Ádám (Peredhil)
Fábián Ágnes (gillz)
Farkas László András (Laci)
Farkas Tünde (Grt)
Fazekas Anna (Panda)
Fekete Dorottya (Dorottya)
Fodor Viktória (Minerva)
Forgács Máté (Hirannor Luinthôn)
Fülöp Ágnes (Arcady)
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Gárdonyi Zsuzsa (Léli)
Hantos Lili
Hidász Botond (Grondir)
Hollósy Györgyi (Seliah)
Horváth János (Maverick)
Hödl Patrícia (Patiszon)
Hradszki Dóra (Elemmíriel Gilluin)
Hursán János
Jankovics Márton
Jánoki Imre (Alaver)
Józsa Sára (Rhien)
Kádár Veronika Éva (Verus)
Kántor Anita (Rayan)
Karskó Kende (Cellofán)
Karskó Keve
Kaszás Péter (Brandir)
Kaszásné Veréczi Gabriella (Finduilas)
Király Dorottya (DóRie)
Királyházi Csaba (Gumipók)
Kiss Gergely (Orowan/Gery)
Kiss Kincső Kincső (Thilanna)
Kostyál Zsigmond (Sú)
Kovács Gábor (Cueddo)
Kovács Krisztina Anna (kriszana)
Kőrösi Gergő (Tirion)
Kutassy Zsófia (Idhren)
Lakatos Dóri (Dodie)
Lőki Dániel (Estel Adániel)
Lutor Alexandra (Hírilorn)
Markovics Ádám (Dolnar)
Mikesy Anna (Éogil)
Noób Árpád (Ardeth)
Óbert Anita (Ille/Lórien)
Oroszi Dóra Anna (Lillyrose)
Orthmayr Flóra (Metaflora)
Papp István
Papp Miklós Levente (Adanedhel)
Pataky Péter (Sirgon Esgalnor)
Pődor Dóra
Rácz Bálint Alex (gamba)
Rákos-Zichy Johanna (Eruntale/Hanna)
Rákos-Zichy Olivér
Rákos-Zichy Péter
Reinicke Tamás (icke)
Sándor András (Maglor)
Sándor Anna (Morgana)
Sárdi Krisztina (Natalee)
Schreiner János
Snepp Sándor (casaubon)
Sörös Péter (serpa)
Süle Renáta (renus)
Szabadkai Bálint (Ratczkha)
Szabó Eszter (egyXke)
Szabó Kristóf
Szabó Nóra (andariel)
Szabó Viktória (Dru)
Szarvas Tünde (Fio)
Szász T. Zsombor (Zsodoo)
Szép Annamária (Nezumi)
Szőr Sebestyén (-sebitopi-)
Szvitacs Eszter (Elrenor)
Timár Bogáta (tramit)
Tóth Gergely (Alyr Arkhon)
Upor Ágnes Alma (Lyona)
Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)
Varga Zsolt (zs.gothpunk)
Végh Norbert (Drizzt)
Virók Szilvia (Athramien)
Vonnák Réka (Sirith)
Zrínyifalvi Dániel (zdanee)
Zrínyifalvi Eszter (Arapona)
Zsidek Barbara (Bari)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406997 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Fesztivál 2012
Egy kis összefoglaló az aktualitásokról:

- Várjuk a segítőket a Tüzes Sárkányba, azaz a büfébe, Newra mellé! Jelentkezni Idhrennél (bővebben ld. lejjebb)! :)

- Még mindig lehet csökkentett részvételi díjat igényelni, illetve a tagi/szervezői kedvezményről lemondani is! Bátran! (Jellapon lehet jelezni mindkettőt.)

- Aki nagyon határozottan tudja, hogy egy adott műhelybe sokkal inkább szeretne menni, mint a megjelölt másik kettőbe, az a jellap EGYÉB rovatában, vagy ha már jelentkezett, az adott műhelyvezetőnél jelezheti ezt a vágyát! Igyekszünk figyelembe venni, és mindenkinek megoldást találni. :idea:

- Gyűjtsétek Lyonának a látvány-műhelyhez a konzervdobozokat! (ld. lentebb)

- Megvan az első 60 jelentkező közti sorsolás 3 nyertese, akik csokit+cicamatricát nyertek: Virág, Gamba és Peredhil! Gratulálunk! :)

És íme a jelenlegi 74 jelentkező névsora:

Ábrahám Zsófia (Mau Palantír)
Barna Bálint (Gandalf)
Becze Ádám (Leguanember)
Békési Marcell (Anglachel/Gurthang)
Benyó-Talpassy Dorottya (Mírrand / Verinen Enkeli)
Besse Attila (Attila)
Bihari Anikó (Newra)
Bonácz Ágnes (tehdreamer)
Bukovinszki Orsolya (Orsi_)
Bukovinszki Virág (Virág)
Czégé Dávid (Felagund)
Császár Péter (lexilver)
Csuti Szilvia (Alustriel)
Csuzdi Gerda (mogy)
Deák Adrienn (lairenda)
Doncsecz Zoltán (Celebrom)
Dóra Ádám (Peredhil)
Farkas László András (Laci)
Farkas Tünde (Grt)
Fekete Dorottya (Dorottya)
Fodor Viktória (Minerva)
Forgács Máté (Hirannor Luinthôn)
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Gárdonyi Zsuzsa (Léli)
Fábián Ágnes (gillz)
Rákos-Zichy Johanna (Eruntale/Hanna)
Hantos Lili
Hidász Botond (Grondir)
Horváth János (Maverick)
Hödl Patrícia (Patiszon)
Hradszki Dóra (Elemmíriel Gilluin)
Jánoki Imre (Alaver)
Józsa Sára (Rhien)
Kádár Veronika Éva (Verus)
Kántor Anita (Rayan)
Kaszás Péter (Brandir)
Kaszásné Veréczi Gabriella (Finduilas)
Király Dorottya (DóRie)
Királyházi Csaba (Gumipók)
Kiss Gergely (Orowan/Gery)
Kiss Kincső Kincső (Thilanna)
Kostyál Zsigmond (Sú)
Kovács Gábor (Cueddo)
Kovács Krisztina Anna (kriszana)
Kőrösi Gergő (Tirion)
Kutassy Zsófia (Idhren)
Lakatos Dóri (Dodie)
Lőki Dániel (Estel Adániel)
Lutor Alexandra (Hírilorn)
Noób Árpád (Ardeth)
Papp Miklós Levente (Adanedhel)
Pataky Péter (Sirgon Esgalnor)
Rácz Bálint Alex (gamba)
Rákos-Zichy Olivér
Rákos-Zichy Péter
Reinicke Tamás (icke)
Sándor Anna (Morgana)
Sárdi Krisztina (Natalee)
Schreiner János
Sörös Péter (serpa)
Süle Renáta (renus)
Szabó Nóra (andariel)
Szarvas Tünde (Fio)
Szász T. Zsombor (Zsodoo)
Szép Annamária (Nezumi)
Szvitacs Eszter (Elrenor)
Timár Bogáta (tramit)
Tóth Gergely (Alyr Arkhon)
Upor Ágnes Alma (Lyona)
Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)
Varga Zsolt (zs.gothpunk)
Virók Szilvia (Athramien)
Vonnák Réka (Sirith)
Zsidek Barbara (Bari)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére