Ötletelés

Több
12 éve 9 hónapja #402194 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Esgal, ismerjük mi már egymást annyi ideje, hogy ilyeneket nem veszünk magunkra. ;)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402186 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
Oké, én is az újdonságot pártolom, csak nem akartam, h azt hidd, leszólom, mert régi :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402132 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Azért valljuk be magunknak, hogy nem ugyanolyan érzéssel fogadunk egy ismert, mint egy kevésbé ismert darabot! A lehető legkevesebb érintkezési pontot szeretném a korábbi rendek darabjaival, előadásaival. Tudjátok, ez olyan, mintha elénekelnénk mi is a tavalyi Trollaltatót. Persze ez erre a táborra értendő. (Bár megjegyzem, hogy hülyén éreztem magam, amikor hallottam egy híres magyar zongoristától játszani egy Bartók népdalfeldolgozást.) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sokkal jobb olyant énekelni - vagy hangszeren játszani -, ami eddig még nem volt.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402129 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
Én se azt mondtam, h ne tanuljuk, csak h sokan ismerjük, ezért tudunk segíteni másoknak, meg ugye könnyű kottát szerezni :) Rémlik pl. h azelőtt gillz hegedült, és Ádám gitározott.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402128 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Ötletelés
Habár már én is hallottam ezt MTTsek által játszani és énekelni, attólmég szívesen megtanulnám. :)

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402057 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés

Esgal írta: Attila, ez már volt régen is, szóval kotta pl. tuti lesz hozzá, meg sokan vagyunk, akik ismerjük is, alig kell tanulni


Oh, hát akkor sajnos ezt már nem igazán, tekintve, hogy már volt. Majd egy 5-10 év múlva, miután feledésbe merült. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402054 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
Attila, ez már volt régen is, szóval kotta pl. tuti lesz hozzá, meg sokan vagyunk, akik ismerjük is, alig kell tanulni :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402046 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Tetszenek az ötleteitek, és ígérem, hogy lesz olyan, amit meg fogunk tanulni. :)

Petr, örülök, hogy te is itt vagy, most már 100 %-ban teljes a Dalnok rend. :)

Nekem is van egyébként egy nagyon régi vágyam, hogy a következő dalt megtanuljuk. Szerintem ez egy olyan hangulatú dal, amit bárhol, szinte bármilyen keretjátékos esemény között el lehet sütni. Nyilván nem kötelező, de nyugodtan lehet. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, szerintetek lehetne?, tetszik nem tetszik?


"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402005 Írta: carel.prvni
carel.prvni válaszolt a következő témában: Ötletelés
Mediæval Bæbes - Adam Lay Ibounden - nice song... in Medieval English :-)

El Condor Pasa: text + chords (including the possibility of transposition to another key): www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/simo ... ondor-pasa

Beatbox - I love it :-)

A fák istenéhez (tabs + chords + text): elevenhold.uw.hu/kotta.htm#03

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401264 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
/OFF Poént nem illik magyarázni, de az volna a paródia tárgya, amikor valaki a nagy felkiáltójelrakosgatás közben elengedi a shiftet, és 4 lesz a !ből. A négy kiírása meg a paródiajelleg fokozása, hiszen a 4 megjelenik, de a négy nem... ezzel is jelezve, hogy nem elírás, hanem direkt. Poén gyanánt mintegy./ON

Ó, teljesen ízi, meg minden, csak már szerintem eléggé elkoptattuk ezt a dalt, minden formában, és annyi szép dolog van még a loreban :) Pl. Leithian-ének nem hiszem, hogy volna ennyi verzióban, mi több, egyben sem... (hogy csak egyet mondjak a sok közül).

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401263 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Ötletelés
Viszont a kocsmában este előadhatnánk a megzenésített törp kajálós dalt :D

Tányért törj, poharat repessz...

Hobbit 22. oldal.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401262 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Ötletelés

Esgal írta: NEEEE, ELBERETHHIMNUSZT NEEEEE!!!négy!!!4!

:D
De komolyan... annyi mindent meg lehet énekelni, muszáj mindig ezt erőltetni?


Jólvan, ízirájder :shock:

Csak egy kérdésem lenne. mi az a "négy" meg a másik "4"? :D

Én csak azért akartam megint ezt, mert

OLYAN SZÉÉÉP
http://i289.photobucket.com/albums/ll215/jorennejf/Memes/th_HappyRageGuy.png?t=1290412538

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401257 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
NEEEE, ELBERETHHIMNUSZT NEEEEE!!!négy!!!4!

:D
De komolyan... annyi mindent meg lehet énekelni, muszáj mindig ezt erőltetni?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401252 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Ötletelés
A Elbereth Gilthoniel
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-díriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, sí nef aearon!


A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-díriel,
le nallon sí di'-nguruthos!
A tíro nin, Fanuilos!

A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath,
Gilthoniel, A! Elbereth!


Van már angol, dán, orosz, cseh, finn és spanyol dallamverziója. Magyar van már? :D

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401100 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ötletelés

Anglachel/Gurthang írta: Én ezt akarom megzenésíteni profin :D Lábdob, zongora, csörgősíp.

:lájk: Count me in!

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401086 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Ötletelés
Én ezt akarom megzenésíteni profin :D Lábdob, zongora, csörgősíp.


AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400042 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés

Esgal írta: A beatboxot simán lehet dob és ütőhangszerek helyettesítésére használni, ami nem ütközik semmivel, én se mesterdarabnak gondoltam :)

De egyébként valami 2 éve volt egy ilyen Nolda rap, nyilván nem autentikus, de egy estére vicces volt - ha mást nem, sörházi előadást csinálhatnánk ilyesmiből :)


Remek dolog az, amit felvetettél, már akartam is mondani, csak az érettségim miatt nem igazán volt rá időm, szóval a Performanszok topikban ma-holnap fel fogom vázolni, hogy milyen lehetőségek vannak az előadásra, és pl. az ilyen, ami vicces, de kevésbé illik bele a tolkieni mitológiába, az simán mehet a sörházba/Trollba. Visszatérek!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400035 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
A beatboxot simán lehet dob és ütőhangszerek helyettesítésére használni, ami nem ütközik semmivel, én se mesterdarabnak gondoltam :)

De egyébként valami 2 éve volt egy ilyen Nolda rap, nyilván nem autentikus, de egy estére vicces volt - ha mást nem, sörházi előadást csinálhatnánk ilyesmiből :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400007 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Megnéztem az ötleteiteket és akkor, hogy reagáljak rá:
A capella zenéket mindenképpen fogok vinni, szóval ilyen lesz, legalább ugyanannyi mint tavaly vagy annak előtte. :mrgreen:
Hangszeres zene is lesz, ami azért fontos, mert sokkal egyszerűbb bármit is elénekelni, ha legalább hallod alatta az akordokat, de ettől függetlenül még egyszer mondom, lesz a capella éneklés. :D

Ami a beatboxot illeti, nekem az az egyetlen egy bajom vele, hogy nagyon nem illik bele nemcsak a keretjátékba, de a tolkieni világba sem, és nagyon nem szeretném, ha olyan erőltetett körítősztorit kapna, mint - és azért példálozok ezzel, mert ez a sajátom - amikor a csángó tündék megjelentek Tolkien képzeletében. :?
Tehát alapvetően nincsen vele bajom, de egy táborba nehezebben tudom elképzelni, mint például KÖMF-ön. ;)

Egyébként nagyon örülök, hogy ilyen lelkesek vagytok meg van sok ötletetek, mert van olyan is, amire én még nem gondoltam, Ti meg igen, és ez kúl. :D Szóval így tovább! :lájk:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399846 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Ötletelés
Ez a Van Canto nagyon vicces! :D Az acapella amúgy király és tök sok kreatív dolgot lehet vele csinálni.
Olosta, ez az egyik kedvenc számom (így a mostanában felkapott zenei cuccok közül). Kicsit fura így, hogy egy srác énekli, de tetszik. :)

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399841 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Ötletelés
Ha már hangszer nélküli zene:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399836 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ötletelés
Most nem is kimondottan olyant hoztam, ami dal, és szeretném, hanem stílust :) Nem akarunk megpróbálkozni acapella énekléssel? Eddig még nem nagyon volt, max. ilyen két-három szólamban, gitár ésvagy szintikísérettel mentek a dolgok.

Ilyesmire gondoltam:

illetve még mindig tőlük:
... re=related


Nem, nem vagyok Non Stop-fan, de a stílus, amit csinálnak, tetszik, nagyon kreatív.

De ha már úgyis magunkat, mint hangszert nézzük (és nem a sima kórus vagy szólóénekésre megyünk rá), akkor még némi beatbox vagy egyéb hangadás is beférhet, ha valaki kompatibilis vagy ért hozzá :)

Egy francia versenyző (bár ő asszem, nem kicsit profi :D ):

És egy hölgy (kb. 1:19től):


Hmm, a fentiekből úgy tűnhet, sok tehetségkutatót nézek, pedig ez nincs így :) Mindenesetre érdekes dolgokat lehet ott találni :)

Hogy ne csak onnan merítsek, de mutassak fantáziadús szájjalhangszerelést még, úgy hátha nem ismeri valaki őket:

És egy másik:
... ure=relmfu


Szóval, egész sokféle zenét lehetne így csinálni :) És így nem is kell levinni olyan sok hangszert :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399799 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Ötletelés

Eorin írta: Nyuszifülek!!

Van egy általam borzasztóan szeretett szám, szerintem ismeritek is, El condor pasa a címe, és van hozzá magyar szövegem, amit rá lehetne énekelni. Szerintem feldolgozhatnánk, vagy legalábbis előadhatnánk a rendi bemutatón

Íme:



:)



Ifjúkorom egyik kedvence :-) :D

Olosta, szerintem nyugodtan fel lehet ismét dolgozni, legfeljebb felülmúljuk az akkorit! :lol: És lesz elég táborozó, aki azt nem is hallotta. :roll:

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399558 Írta: Cinnia
Cinnia válaszolt a következő témában: Ötletelés
Nem tudom, hogy korábbi táborokban feldolgoztá(to)k-e már, de én hihetetlenül szeretem az Eleven Hold 'A fák istenéhez' című számát. Arra gondoltam, hogy ezt ha úgy értelmezzük, hogy az entek vágyódnak az entasszonyok után, akkor még témába is vág, illetve át is dolgozhatjuk kicsit a szöveget, hogy még jobban illeszkedjen Tolkien világába. =)

Volt már korábbi táborokban? Ha nem volt, akkor mit szóltok a felvetéshez? ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399520 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Ötletelés
Luca: ezt a dalt 2005-ben már egyszer átdolgoztuk a várgesztesi táborban (az Andustar csapat napnyugta-szertartásán, vagy valami ilyesmi volt). Tudom, nem tudhatsz róla, hisz' nem voltál ott, csak szólok. ;)
Meg persze elég régen volt már, szóval akár újra elő is lehet venni. :)

Én eztet szeretném egyszer nagyon-nagyon elénekelni (mmint úgy másokkal együtt, másoknak, mer' magamnak már rengetegszer énekelgettem :) ), nem is nehéz, ha lehet nem teljesen trútolkienita darabokat is csinálni, akkor meg a szöveg is igazán maradhat (ami egyébként ha jól tévedek Ádámról és a bűnös almaevésről szól):
Mediaeval Baebes - Adam lay ibounden
(szöveg)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399490 Írta: Eorin
Eorin válaszolt a következő témában: Ötletelés
Nyuszifülek!!

Van egy általam borzasztóan szeretett szám, szerintem ismeritek is, El condor pasa a címe, és van hozzá magyar szövegem, amit rá lehetne énekelni. Szerintem feldolgozhatnánk, vagy legalábbis előadhatnánk a rendi bemutatón

Íme:


és a szöveg:

Ó, nézz le ránk, te fényességes ég!
Nevess ránk, hajolj ránk, borulj még ránk.
Te fénylő arcú, áraszd ránk a fényt!
Sötét éj ne jöjj még, ne támadj még.
Egy szárny, egy nagy sötétlő szárny
Támad ránk, egy égi árny.
Hát óvj te fényességes ég,
Tűnő fény, borulj ránk, borulj még ránk.
Az istenség csak bólint és csak néz,
Szót sem szól, így van jól, ez így van jól,
Az égen-földön bánattal nézett,
Minket néz, mindent ért és mindent lát.


miccóltok? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399360 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Igen, ritmusjátékokat mindenképpen szeretnék - és igen, én is így képzelem el :D -, tehát ebben azért egyetértünk, szóval ilyenre számíthattok.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399310 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Ötletelés
Csináljunk olyat amikor csak a ritmus van, ütögetni az asztalt, széket, combunkat, tapsolni vagy akármi ilyesmi, mert az vicces. :D
Most így mi közben néztem a Király visszatért eszembe jutott, hogy mi lenne ha Trufa és Pippin Zöld Sárkányos dalát átírnánk valahogy, hangszerekre is jó sokra és megtanulnánk. Vagy énekeljük kánonban. 8-)

A sok-sok hangszer közül a gitáromat biztosan magammal cipelem, a többit csak akkor hogyha szükség lesz rá, szeretnétek hogy vigyem.

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399290 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Ötletelés
Arra gondoltam, hogy mindannyian leírhatnátok, hogy milyen dalokat szeretnétek, milyen stílusú zenéket szeretnétek a táborban majd énekelni, mert kíváncsi vagyok rá. Én is le fogom írni, amint összegyűjtöttem, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, igényetekre is.

Illete meg szeretnék kérni mindenkit, hogy írja le, hogy milyen hangszerekt fog hozni a táborba, ugyanis idén nagyobb szerep jut nekik, mint eddig. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399079 Írta: Attila
Ötletelés téma létrehozva Attila által
Kedves leendő dalnok rendtagok!

Ez a topik arra szolgál, hogy a felmerülő zenés, dalos ötleteket itt összegyűjthessük. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére