Törzsasztal

Több
12 éve 7 hónapja #403418 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Nos, akkor
INDULÓ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403383 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Egy Kárpátia szövegrészlettel válaszolnék:
"Egy-két-há INDULÓ!" 8-)
Én benne vagyok, de már a táborban is mondtam neked, hogy ez jó ötlet! :lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403373 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Arról beszélgettem kedden Orsieval, hogy kellene folytatni a közös fotózásokat. Van néhány ötletem, kifejezetten azoknak, akik egy kicsivel komolyabban akarnak foglalkozni a képek készítésével. Az ötleteim közt vannak egészen könnyen elérhető helyek is, de van olyan is, amihez egész napos kirándulást lenne érdemes tenni (autóval - ha négyen-öten vagyunk a kocsiban, nem olyan vészesen drága).

Mi a véleményetek róla?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403123 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Nagyon szívesen, én köszönöm, hogy ilyen jó és kreatív csapat voltunk együtt!

Sirgon: elvileg (ha tényleg kémiai úton készült kópiák, és nem nyomtatva vannak) az is segít, ha a képeket hideg kőpadlón kifektetve hagyod x időre. Az x értéke sajnos nagyon sok mindentől, de elsősorban a páratartalomtól függ. Régen, saját nagyítású fekete-fehér képekkel sikeresen alkalmaztam a módszert, amikor a szárítás után összepöndörödtek, mint egy szemérmetes pondró... Ilyen, digitális képről készült színes papírképpel még nem próbáltam, de hátha műx.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403048 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Hoi Népek!
Nekem is sikeresen hazajutottak, bár kicsit összehúzta őket a ragasztó úgyhogy most U alakjuk van! Alig várom, hogy kamatoztassam a tudásom csak még memóriakártyát kell vennem. :? Ami viszont drága! :cry:
KÖSZÖNÖK MINDENT SÚ!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403027 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Törzsasztal
A kiállítási fényképeket kicsit megviselte a nedvesség és a szállítás. Most vasalom őket nagy könyvek alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402797 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Törzsasztal
A régi fényképek tanúsága szerint műszeres expedíció sherpák vagy kis négerek nélkül nem elképzelhető. :) És pár öszvér is elkél néha...
Szóval remélem minden rendben. Bár a mai nap tanúsága szerint utánatok az özönvíz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402754 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Összepakoltam mindent, sorba állítottam a csomagokat, és elhűltem a látványon. Sherpákat kellene fogadnom...

Reggel elindulok, és előkészítem Nektek a terepet (ami jól hangzik ugyan, de természetesen nem egyedül teszem). Már nagyon várom, hogy találkozzunk, úgyhogy igyekezzetek nem lekésni a vonatot, és ne felejtsetek semmit sem otthon! :) ;)

Szervusztok, és jó utat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402533 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Üdv, Sirgon! Jó, hogy jelentkeztél, már komolyan kezdtem aggódni... Örvend a szívem, hogy megvagy!

Más: nem tudom, hogy hozzátok esetleg eljutott-e: Martina lemondta a tábort, a szülei végül drágának találták, és nem engedték el. Így az egyetlen új emberünk kiesett, amit nagyon sajnálok! Viszont így meg mindenki ismer mindenkit, és annak is megvannak a jó oldalai.

Sirgonról egyébként még annyit kell tudnotok, hogy őt kértem fel rendvezsegédemnek, ő fog besegíteni, amikor egyszerre több mindent szeretnék csinálni :) Mert lesz bizony ilyen is, elsősorban a mestervizsgákra készüléssel kapcsolatban. No meg - de majd meglátjátok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402512 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Üdv, mindenkinek!
Sirgon Esgalnor, polgári néven Pataky Péter vagyok. Civilben informatikus a geofizikai intézetben. Ideáig minden nyári táborban ott voltam. Mostanában eléggé kiestem az időből és a társaságból. Most is utolsó pillanatban kapkodva írok. Előbb terveztem megjelenni, de egy kisebb családi baleset közbejött, s majdnem egy hetet beteg ápoltam is a szokásos feladataim mellett. Egy darabig azt hittem, hogy pár napot késni is fogok táborból, de ennek a veszélye úgy látom elmúlt. Idén veletek a fénymágus rendben leszek. Ezenkívül leginkább kósza szoktam lenni. Év közben is leginkább az találkozott velem, aki szokott kirándulni jönni a Kósza Kommandóval, vagy megfordul VT-n.
Egy Sony DSC-H9 kompact gépem van. Ha éppen ráérek szeretek fényképezni, de mostanában nem érek rá. Laptopom sajnos továbbra sincs, pedig tavaly még azt terveztem, hogy idén nyárra veszek egyet. Egy külső HDD-t tudok hozni meg pendriveot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402351 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Egy kötelező darab, Márknak hála: Hogyan készítsünk portrét?

[youtube=640,360:yl8l8x02]
[/youtube:yl8l8x02]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402265 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
A logisztikus csapatnak jeleztem, hogy ilyenekre szükségünk lesz, és biztosítani fognak. A szokásos fotós eszközökön túl csak azok kellenek, amiket a fontos dolgos topikban felsoroltam, illetve még felsorolok. :)

Például, bármennyire is szükségtelennek tűnik, mindenki hozza magával a felszerelése használati utasításait. Sokszor azzal megy el a drága idő, amit közös alkotásra, gyakorlásra fordíthatnánk, hogy az évek óta jól ismert gépen hirtelen nem tudjuk, hol kell beállítani a tükörfelcsapást, vagy a vakuszinkront második redőnyre állítani... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402242 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Valami egyéb kelléket kell vinni? Úgy értem, hogy valami semleges szövet amin például lehet fotózni (fekete vagy fehér vagy szürke) :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401663 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Nem tudom mennyire segít ez másoknak vagy nem, de a táborba gondoltam, hogy viszek egy-két könyvet. :oops:
A linkeket mellékelem.

Aki szeretné annak kölcsön tudom adni és a tábor ideje alatt tanulmányozhatja őket. Nekem egy két nap volt míg elolvastam közülük egyet, úgyhogy akár az összeset el tudjátok olvasni.

Nekem sokat segítettek. Biztos ti is megtaláljátok a magatoknak tetsző dolgokat bennük. Illetve az egyikhez van egy "fényképszerkesztő" vagy nem tudom minek nevezik program azt is oda tudom adni.

www.7books.hu/book.html?a=188302
www.7books.hu/book.html?a=190255
www.7books.hu/book.html?a=184508
www.7books.hu/book.html?a=132398

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401612 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
No ezzel kapcsolatban majd játszunk egy kicsit! ;)

Minden gép annyit tud, amennyit a kezelője ki tud hozni belőle. Egy tükörreflexes gép, amit csak automata módban használ az ember, rosszabb, mint a kis A-sorozatú kompakt Canon, mert még nehéz is... Ugyanakkor, ha tudja az ember, hogy a kis kompaktok automata beállításai mögött milyen tényleges beállítások vannak, a kis kedvesek is csodákra képesek! Remélhetőleg ezt is be tudjuk majd bizonyítani a tábor alatt.
Kiváló képet lyukkamerával (camera obscurával) is lehet készíteni... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401530 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
SÚ-nak igaza van! Apumnak is PowerShot van és néha csak ámulok, vannak dolgok amiben veri az én tükörreflexes gépem! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401478 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
A 460-as egy nagyon korrekt kis gép, teljesen megfelelő. Ne becsüld alá, nagyszerű képeket lehet csinálni vele. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401460 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Hali!

Sári vagyok, 21 éves, marhára amatőr de nagyon lelkes fotós. SÚ is tanúsíthatja, életveszélyes vagyok a memóriakártyára nézve, ha a kezembe kerül egy fényképező. Minden szívfájdalom nélkül gyorsan elkattintok 200-300 képet egy témáról aztán nagy röhögések közepette szelektálok. Ékszerfotókban és 3Dben már egész jó vagyok.
Pofámleszakad, de csak egy szolíd Canon PowerShot A 460-as géppel nyomulok. Jóvanna, jobbra most nem fussa. :lol:
Egy Acer netbookom van, szívesen kölcsönadom. Programok tekintetében Photoshop-hoz hüle vagyok, nekem a PhotoFiltre jött be, meg a retusáláshoz a Photo!Editor. Vidéki lány ezt nyomja.
Most így kb ennyi, aztán kérdezzetek.

Szép napot mindenkinek!

Sári

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401447 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Egyelőre nem tudom, hogy külön rendi jelképre lesz-e anyagi fedezetünk, de ha öntevékenyen akarunk ilyet, magunk hozta anyagokból, az nem rossz. Viszont senkit nem kötelezhetek (nem is kérhetek) arra, hogy a befizetett összegen felül akár pénzben, akár természetben költsön a rendre. Eddig azért nem vetettem fel ezt...
Egyébként a fényképezőgép elég jó rendi jelkép, csak lesznek renden kívüliek is, akik géppel a nyakukban mászkálnak. :)

A számítógépen mindenképpen kellene egy fényképek teljes képernyős böngészésére használható program, lehetőleg olyan, ami legalább 3 fokozatú értékelést is tud, de ez nem kritérium. Én az ACDSee-t és az Adobe Bridge-et használom elsősorban, de ezek elég keményen fizetős programok. Ingyé' legjobb szerintem a Picasa (bár azt utálom benne, hogy kiiktatja az ACDSee egyes szolgáltatásait), és sokan szeretik az IrfanView-t is.

A képek szerkesztéséhez valami komolyabb képszerkesztő fog kelleni. Vagy az Adobe család valamelyik tagja (Photoshop, Elements, Lightroom), vagy az ingyenes Gimp. Ideális eset az lenne, ha az adott program alapvető kezelésével már mindenki tisztában is lenne (hogy kell megnyitni egy fájlt, hogyan lehet élesíteni, stb.) mert nem biztos, hogy mindegyiknél azonnal fogok tudni segíteni.

A tükörreflexes gépekhez (vagy a raw formátumot használó kisebb gépekhez) a megfelelő RAW-feldolgozó is kellhet. Canon Digital Photo Professional lesz nálam telepítő változatban is - ez csak a Canon formátumát kezeli, de Canon tulajdonosoknak amúgy ingyenes. Az Adobe Photoshop és Lightroom elvileg automatikusan telepít egy Adobe Camera RAW nevű programot (cselesen beépülőként, nem futtatható programként), de az EOS 500D formátumát csak a CS5 és a Lightroom 3 kezeli, a korábbiak nem. Más gyártóknál is hasonló gondokra kell számítani. :(

Arra figyeljetek, hogy legyen bőven szabad tárhely a gépeteken! Nagyon bízom benne, hogy sokat fogunk tudni fényképezni, és azt fel is kell dolgozni, amit csinálunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401405 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Volna két kérdésem a renddel kapcsolatba.
Az első, hogy kell-e valami ami megkülönböztet minket a többi rendtől vagy elég csak a fényképező a nyakunkba?
A második, hogy milyen programot érdemes vagy kell hozni laptopon ami még jól jöhet?
:oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401225 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Én is. Morganának ugyan elég jó kifogása van Skóciával, de attól még kifogás. A többi hiányzóról azonban nem tudok... és aggaszt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401205 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
A kószák a lábukkal kommunikálnak, mi a fénnyel! Azért ilyen csöndes a terep! :)
Én speckó épp csak feljövök 2-3 naponta és nem tok sok mindent írni, mert nem sokáig vagyok gépnél!
Viszont a rendből még csak 3-4 embert láttam itten. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401193 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Senkinek semmi közlendője, kérdése? A kószák után mi vagyunk a második legnémább rend...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399821 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Tulajdonképpen én is kezdhettem volna egy bemutatkozással :D Többségében ismertek, de aki nem, annak leírom, hogy alapító tagja vagyok az MTT-nek, és ha jól tudom, második legidősebb tagja - de ez ne rettentsen el, ahogyan a nicknevem se! Tegezni kötelező, ha hülyeséget beszélek vagy csinálok, akkor lehülyézni is az, bár a tiszteletlenséget nem szeretem. De tiszeletlenül beszélni magázódva, és szép szavakkal is lehet, és különben sem öreg vagyok, csak túl régóta vagyok fiatal ;)

Fotózni sohasem tanultam - egészen idén februárig, amikor elkezdtem egy tanfolyamot. Több évtizede koptatok fényképezőgépeket, ennek ellenére tudott a tanfolyam újat mutatni és mondani, és remélem, hogy ezeket is át tudom adni Nektek. Egyébként még jócskán filmmel kezdtem, és szinte mindenfajta gép megfordult a kezemben, persze kisfilmes méretben, és az alatt. Tudomásom szerint az első voltam hazánkban, aki hivatalosan, üzletben digitális fényképezőgépet értékesített, és a digi gépek közül is nagyon sok minden volt már a kezem ügyében, kivéve a közép- és nagyformátumú profi gépekig.

Mostanában én is a Canon EOS 500D-tulajdonosok táborát erősítem - ha jól számolom, eddig hárman vagyunk a csapatban - de a táborra igyekszem kisebb gépeket is hozni. Az eddig mindenkinél előforduló EF-S 18-55 f:/3,5-5,6 IS alapobjektív mellett egy nagyon régi Canon kitobjektívet (EF 24-105) és egy komoly profi telét hozok (EF 70-200 f:4 L IS USM), amit majd ki is próbálhattok, ha akartok. :)

Leginkább a természet- és tárgyfotókat kedvelem, de szeretek portrézni is. Legkevésbé az eseményfotózás megy, annak ellenére, hogy az MTT rendezvényein leginkább ebben a műfajban láthattok kattogtatni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399751 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Törzsasztal
Hahó!

mit is mondjak... szerintem legtöbben ismertek, többször táboroztam is már, tavaly sajnos csak látogatni voltam.

fotózni évek óta szeretek, sokan mondták már, hogy van hozzá érzékem, sokan mások meg megőrülnek, mikor a szemükbe vakuzom az MTT-s meg egyéb rendezvényeken :D /csak akkor vakuzok, ha feltétlenül muszáj.../

Canon EOS 500D-m van másfél éve, Canon EF-S 18-55mm 3.5-5.6 kitobival, és nemrég vettem a kedves és igen tisztelt rendvezünktől egy Canon EF 75-300 1:4-5,6 Mark II. teleobit és egy Carena 301AF TTL vakut.

van egy tripodom és egy pár szűrőm is.

Laptopom sajnos nincs, a párom viszi majd szerintem a sajátját a Táborba, de az neki is fog kelleni az Írórendben, szóval ilyen téren segítségre szorulok majd.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399574 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Törzsasztal
(A topik már egy hete megvan, éppen kezdtem aggódni, hogy esetleg mégse jár erre a rendből senki...) :)

Nem is tudtam, hogy te is beléptél az EOS 500D-s táborba :D Tök jó!

A rendben minden fajta fényképezőgéppel lehet ugyan jönni (azért lehetőleg ne olyannal, amin semmit nem lehet állítani, de még arra is találunk tennivalókat ;) ), de a DSLR-ek bűvölőinek külön is tartogatok ezt-azt - például a makrózásról is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399552 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törzsasztal
VÉGRE TOPIK!!!!! :shock:
Naszóval bemutatkozás:
Sokan már ismertek előző táborokból! Nem sok mindent tudnék magamról mondani. Azok akik ismernek talán csak annyi újat tudok mondani, hogy az előző táborokhoz képest megkomolyodtam! Akik meg nem ismernek azok meg meg fognak ismerni a táborban.

A "fénymágiával" 1 éve foglalkozom, de az utóbbi fél évben mióta "normális" gépem van egyre többször szeretem csinálni. Laptopot vagy notebook vagy nem tom mik vannak a piacon azt majd tudok vinni.

Fénymágiám eszköze:
Canon EOS 500D DSLR fényképezőgép
Objektívek:
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6
Quantaray 70-300 mm 1:4-5.6 LD Tele-Macro (1:2)

Egyenlőre szerintem ennyi!
Sziasztok! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399046 Írta: Sötét Úr
Törzsasztal téma létrehozva Sötét Úr által
Köszöntelek benneteket! Kérlek, hogy ebbe a topikba írjatok egy kis bemutatkozásfélét, illetve a többi topikba nem illeszkedő dolgokat is itt beszéljétek meg! A bemutatkozásotokban kíváncsi lennék arra is, hogy korábban foglalkoztatok-e már a fényképezéssel, és milyen jellegű gépetek van. Bármilyen jó, de a tényleges program összeállításában segít, ha tudom, mivel fogunk ügyködni.
Jelezzétek azt is, ha valaki nem tud notebookot hozni, és egyeztessetek, hogy ki kivel tud esetleg párban dolgozni!

Bizonyára megkaptátok már az első tábori e-mailt, amiben a rendtársak neve is benne volt, de az még mindig változhat, ha átjelentkezés, lemondás, házasság, vagy identitásváltás jön közbe (esetleg más). Ezért álljon itt, hogy most éppen kivel leszel egy (ábécé-) rendben:
  • Áfonya
  • Cueddo
  • Elder
  • Morgana
  • Martina lemondta...
  • Orsie
  • Sári
  • Sirgon
  • ... és persze Sötét Úr, ha minden rendben megy ;)

Ha itt kellene látnod a neved, de nem látod, akkor mihamarabb küldj egy privát üzenetet nekem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.196 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére