Tábor előtti ötletelés

Több
13 éve 2 hónapja #399321 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés

Sil írta: Hát, én nem szeretem, ha valami annyira csípős, hogy nem lehet érezni az ízét. Meg az a bizonyos tisztító hatás se biztos, hogy előnyös egy táborban, ahol 150 emberre jut x db WC...


X = 5 fiú + 5 lány + 2 koed
:ugeek: ;)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399316 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Őő. Hát én olyan naiv vagyok, hogy tisztító hatás alatt mindenféle mágiára gondoltam, csak a cifrafosásra nem :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399314 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Hát, én nem szeretem, ha valami annyira csípős, hogy nem lehet érezni az ízét. Meg az a bizonyos tisztító hatás se biztos, hogy előnyös egy táborban, ahol 150 emberre jut x db WC...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399313 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Matar Paneer-t is lehet egyébként csípősre csinálni, és még illik is a képbe :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399270 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Nekem az is elég, ha az arcüregeimből kijön minden :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399262 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés

Encsi írta: húúú.
Igazából, ha nem írja a végén a muksó, hogy ilyen meg olyan tisztító hatás, akkor azt mondom, hogy menjen szőrt enni, aki engem ilyennel kínál :D


Nem akarlak kiábrándítani, de szerintem ez a tisztító hatás is egy kamu... :mrgreen:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399253 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
húúú.
Igazából, ha nem írja a végén a muksó, hogy ilyen meg olyan tisztító hatás, akkor azt mondom, hogy menjen szőrt enni, aki engem ilyennel kínál :D
A Jamaican Red hot viszont szimpatikus 8)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399238 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Mennyi jó ötlet! Nagyon jók vagytok! ;)
Péksütemények/cipócskák stb. biztosan lesznek... a kemence a rendelkezésünkre áll! :)

Encsi, majd csinálunk lecsót Bih Jolokia paprikából :D malackaraj.blog.hu/2009/10/15/megjartam_a_poklot

Dulche de leche... *_*

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399194 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Egyszer csináljunk valami nagyon-nagyon csípőset is :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399192 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Péksütikről jut eszembe: tucsokbogar.blogspot.com/search/label/bri%C3%B3s ezeket nagyon szeretném kipróbálni, de itthon még egy ideig esélytelennek látom, hogy rászánjam magam. Úgyhogy valami ilyesminek nagyon örülnék :)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399171 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Csinálhatnánk péksütiket is, édeset/fűszereset vegyesen, kalácskákat vagy kakukkfüves/aszalt paradicsomos/akármilyenes cipócskákat, ilyen egyadagosakra gondoltam. Ez azért is jó mert itt akkor kb együtt is dolgozhat a két csapat :) Ha már van kemence :) Főtt ételnek meg esetleg valami zöldséges rakottas dolog is szóba jöhetne.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399162 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Kürtőskalács lesz, csak szabad rendi óraként, mert eddig mindig nagy volt az érdeklődés, és nem csak a főzőrend tagjai körében :) Úgyhogy idén nem akarjuk kizárni a többi rend tagjait sem, lesz kettő is :)

A dulche de leche meg.. nnnyammi! Megjegyzem :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399155 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Édességekből meg kürtőskalács? Bár azt már biztos unjátok, de olyan jól nézett ki az előző táborokban, amikor csinálta a szakácsrend... :oops:

Illetve ami még eszembe jutott, hogy érdekes lehet az elkészítése (bár lehet, hogy egy szakácsrendnek túl egyszerű, végülis munka az nem igazán van vele, csak időigényes), az a dulce de leche. Ez egy nagyon tömény, nagyon édes karamellkrém, de hihetetlenül finom (és persze igazi kalóriabomba). Lehet használni sütikbe, fagyiöntetnek vagy -alapnak, palacsintába tölteléknek, stb... Én banoffee pie-t szoktam csinálni vele, az úgy néz ki, hogy egy piteformában csinálunk egy omlós tésztát alapnak, arra jön egy kis dulce de leche, banánkarikákkal kirakni, rákenni a maradék karamellkrémet, a tetejére meg tejszínhab. Nyamm. (Pedig nem is szeretem a banános sütiket...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399151 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
A paneert (továbbiakben: panír - csak elsőre aggódtam, hogy összekeveritek a panírozott húsokkal) úgy készítjük, hogy veszünk indokolatlan mennyiségű házitejet (néha nagy hipermaketekben is lehet kapni, de falun leszünk, úgyhogy reménykedem az originálban, ha nincs, jó a 3,6-os tej is), és feltesszük főni.
Ha felforrt, beleöntünk egy kevés citromlevet, vagy citromsavat addig amíg ki nem csapja a fehérjéket a tejben és kevergetjük, majd amikor már elég savó kivált, beletöltjük a citromlé maradékát.
Ha teljesen kicsapódott a tej és csak a sárga savó maradt hátra, a cuccot beleöntjük egy szövettel (tiszta konyharuha) bélelt szűrőbe, és egy edénybe fölfogjuk a lecsöpögő savót. A konyharuha összetekerésével tudjuk kipréselni a savót.
Ha az egész fazék tartalmát átszűrtük, lefedjük, és teszünk rá egy nehezéket, úgy rakjuk egy éjszakára hűtőbe.
Másnap már lehet szeletelni, pirítani, fűszerezni. :)

Már készítettem ilyet és tényleg nagyon finom lett, egyáltalán nem is nehéz. Az egyetlen hátulütője az, hogy ha dobozos tejet veszünk, abból nagyon sok kell ahhoz, hogy kellő mennyiségű sajtot tudjunk előállítani. Friss tehéntejjel még nem próbáltam, de szerintem egy nagyságrenddel jobb lenne az eredmény.
Ha Koppányék (és a rend úgy általában) emellett dönt, akkor meg tudom kérdezni Évát (tábori szakácsunk lesz és helybéli), hogy tud-e a közelben frissen vételezhető tejet.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399150 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Izé! Kínait! Vagy nem :D
Én általában a nagyon fűszeres, nagyon fura ízű, vagy nagyon furának hangzó cuccokra szoktam szavazni. Kb fele-fele arányban van, hogy tényleg be is jön-e vagy nem :D

Egyébként most mi van, Gregori velünk lesz? Mert a táboros levélben benne volt, de a fórumos emberlistában nem láttam a nevét.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399148 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Mm, szerintem Aeglos az indiai házisajtra, a panírra gondolt, az meg frissen kó. Mondjuk az erjeszett sem rossz ötlet :D Matar Paneer meg tényleg nagyon jó kaja (mint az összes többi indiai :D )



(off)
Sil: lecsöpögtetős krémsjat for presindent! Imádom :)
(/off)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399147 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Házisajt nagyon jó ötlet! Tábor elején megcsináljuk és a végére sajtot reggelizhetünk, vacsorázhatunk! :)

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399144 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Aeglos: házisajt? az érdekesnek hangzik. (Én még csak krémsajtot csináltam, de az gyakorlatilag csak lecsepegtetett tejföl, amit mascarpone helyett lehet használni a sütikbe. De ez tömörebbnek néz ki.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399140 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Hú... Ami Elrenort illeti, szívesen tanulnék meg fondantot készíteni meg bonbonokat. :)
Talán az utóbbit jobban.

Koppányt illetőleg: Főzhetnénk egy adag Matar Paneert, ami borsós-paradicsomos-házisajtos indiai étel és mesebelien finom (legalábbis szerintem). A házisajtot természetesen mi készítenénk el hozzá, ez a többségnek biztos újdonságot jelentene. Nem bonyolult és érdekes. A kipréselt tejsavóból meg lehet mindenféle ízesítésű ivóleveket készíteni, állítólag nagyon egészséges.
http://preena.files.wordpress.com/2010/05/mattar_paneer.jpg?w=500&h=332

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399137 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Igen, bocsánat. Azt hiszem ez nem spoiler, mivel a képeken is látható :D
Lesz kemencénk, sparheltünk, sütőnk rezsónk, meg Koppánnyal mindketten el fogjuk vinni körülbelül a fél konyhánkat :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399133 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tábor előtti ötletelés
Hát, ehhez azért szvsz nem ártana ismerni, hogy milyen infrastruktúra fog ehhez a rendelkezésünkre állni a táborban...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399031 Írta: Elrenor
Tábor előtti ötletelés téma létrehozva Elrenor által
Sziasztok!

Ezt a topikot arra szánnánk, hogy mindenki el mondhassa saját ötleteit, mit sütne/főzne szívesen a táborban. A két "részrend" 1(-1) foglalkozást szán erre (ezekre), szóval majd valami szavazást tartunk a táborhoz közeledve :)

Várjuk az ötleteiteket!

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.760 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére