MTT Nyári Tábor 2006

Több
17 éve 11 hónapja #291476 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Cueddo: tökéletesen fogalmaztál. Erről van szó :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291473 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Sil írta: Lehet már tudni, hogy idén kik lesznek a csapvezek?


Szvsz a közgyűlésen hirdetik ki, mint eddig is, vagy a második levélből.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291471 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

1. nagyon is jó, hogy volt ez a kis vita, emtétében ez általában jól működik. köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

2. minden ilyen szervezési kérdés igazából arról szól, amiről az emberiség évezredes vitája: a hatalom birtokosai megbíznak-e az emberekben, hogy jól döntenek önállóan is - vagy mindenáron vezetgetni akarják őket. szívből kívánom, hogy a táborszervezők találjanak egy jó egyensúlyt.

3. nem lett korán megnyitva a topic, mert jó, ha nem zsákbamacskába megyünk bele, hanem tisztán és világosan tudjuk, mire számítsunk. konszenzus. érdeklődés a tagság elvárásai felől. ez nem jelenti a döntéshozók gyengeségét.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291457 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Noredhel (Voronwë) írta: A szúnyogok egyértelműewn Mordor teremtményei :twisted:

Kiderült már, hogy egyáltalán kik leszünk, és mely korban? Mert e-mail nem jött, a levelet meg még nem tom.



Csak itt, csak most, csak neked:
"Harmadkor, 1974.
Arnor, az Északi Királyság az összeomlás határán áll. Immár 400 éve, hogy három részre szakadt, majd az egyes részek elpusztultak az új ellenség, az Angmari Boszorkányúr csapásai alatt. Rhudaur, az északkeleti állam már gonosz emberek által lakott vidék, Cardolan hosszú harc után pusztult el, emlékét már csak a Buckák és néhány kósza őrzi, egyedül Arthedain, a legnyugatibb dacol még a Homállyal. Királya Isildur egyenesági leszármazottja, katonái vitézek, de tudják, egyedül már nem sokáig tarthatnak ki. Arvedui, a király mintegy harminc éve Gondor koronájára is benyújtotta igényét, de elutasították, és Earnilt tették királlyá. Az arthedaini királyok egész Arnor feletti uralkodását elutasították a többi utódállamból, amíg azok léteztek, most pedig már nem volna több, mint névleges cím.
Bár Angmar Ura egy ideje carn dúm-i erősségében van, és nem mutatkozott, a telek egyre szigorúbbak és tovább tartanak, hideg köd kúszik Észak nagy erdeibe.
Arvedui, aki egy ideje az Esthajnal tó parti Annúminasból Fornostba tette át székhelyét, követeket küldött minden szövetségeséhez, hogy jöjjenek segítségére.
A szövetségesek követségeit 1974 nyarára, Fornost melletti nyári rezidenciájára várja. Középfölde több hatalma úgy döntött, elküldi követeit Fornostba. Gondor királya, Earnil, Völgyzugoly ura, Elrond, Szürkerév ura, Círdan, a hajóács. A követségekhez csatlakoztak még a cardolani dúnadán kószák küldöttei, a hobbitok küldöttei a Megyéből, mert a király alattvalói, és Arvedui annúminas környékén élő embereinek követsége.
"

Ez egy korábbi verzió, itt-ott át lett egy kicsit írva.
A törp csapat sajnos nem szerepel benne, de attól még nem 100% hogy nem lesz.
(valójában voltak olyan ötletek, hogy a crdolani vagy annúminasi emberek helyett legyenek a törpök, én nem tudok róla, hogy végleges döntés született volna, minden kiderül majd a 2. levélből)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291456 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Lehet már tudni, hogy idén kik lesznek a csapvezek?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291454 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Oké, én mondok egy magyarázatot csoportlélektani szempontból :)
Természetesen, mivel ez csak egyik olvasata a dolognak, a többi érv, nézőpont, igény létjogosultságát senki sem vitatja. Sőt valószínű, hogy ezek az egyéni igények erősebbek mint az elvi megfontolás, és az fog nyerni. De akkor már tényleg folytathatunk egy eszmecserét (nem feltétlenül vitát), hogy lássuk ezeket a különbségeket.
Nos, mint volt csapvez, és egyéb csoportvezetésben jártas emberke, én azt mondom, hogy a párok jelenléte egy csoportban nem feltétlenül pozitív. Szoros kétszemélyes kapcsolatok gyengítik a csoport egészének kohézióját (no erre kéne egy jó magyar szó). Én személy szerint nagyon fontosnak, sőt talán legfontosabbnak a csapatokat tartom a táborban. Míg egy már meglévő csoportot többnyire erősít az, ha minél személyesebb, intimebb kapcsolatok jönnek benne létre, egy alakuló csoportban mindenképpen megnehezíti a kapcsolódást, ha már nagyon kötött párok, kiscsoportok vannak jelen.
Most még néhány személyes észrevétel. Én, mint csapvez jobban örülnék, ha mindig egy-egy emberke tűnne el egy időre, mintha mindig kettő-kettő :)
De hogy elkerüljük az általánosításokat is ezzel a párosdival, én pl. sosem akarnék egy csapatban lenni a párommal. Pont azért mert megnehezítené, hogy a csapatra koncentráljak, sokszor elvonná a figyelmemet. Ezt azért írom, hogy ne legyen már ennyire egyoldalú a dolog.
A csoportbeosztásról még annyit, hogy a párok különválasztását érdemes úgy értelmezni, hogy nem az van, hogy ők alapértelmezetten egy csapatba kerülnek. Ráadásul olyat is nem egyet értünk meg már, hogy táborra, vagy tábor közben szétmentek párok. Ilyenkor meg akár látni se akarják már egymást. (Persze olyan is volt, hogy új párok alakultak ;) ) Ezt is csak azért írom, hogy minden lehetőségről beszéljünk.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291451 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
kérdés: mi a célja a pár-különválasztó dolognak? :) mármint szerintem értelmetlen és nehéz kivitelezni, ezért kérdezem hogy jó e valamire egyáltalán?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291450 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Most komolyan: ez a "párszétpakolásos" dolog tényleg nem csak vicc volt, vagy ilyesmi? Már nem azért, de szerintem ez elég nevetséges lenne.... Amúgy ez kinek lenne jó, és miért??

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291406 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
hogyha az a kis történet az a második oldalon akkor Középfölde Harmadkorának 1974. éve Arnor az Északi Királyságban vagyunk itt van az Angmari boszorkányőr, Arvedui ( a király) segítséget hív és jön is segítség Völgyzugolyból, Círdantól, cardolani dúnadánoktól, a hobbitoktól a Megyéből és Arvedui annuminas környékén élő embereitől

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291403 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Az már ki; Harmadkor 1974, Arvedui és szövetségesei (Gondoriak, Völgyzugoly-tüncök, Szürkerév-tüncök, Annúminas-beli dúnadánok, Megyei hobbitok, Cardolan-i alattvalók - ha jól emlékszem, de javítson ki, aki előtt ott a levél).

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291400 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
A szúnyogok egyértelműewn Mordor teremtményei :twisted:

Kiderült már, hogy egyáltalán kik leszünk, és mely korban? Mert e-mail nem jött, a levelet meg még nem tom.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291391 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
elsőnap úgyis mindenkit csontra szív az összes szúnyog aztán egy hétig nyugivan amíg emésztenek...

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291389 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
OFF

Aeglos írta: [size=9:3ocouro6](Rana: ezt a szinglizést ugye nem gondoltad komolyan?)[/size]


bocsi...csak kikívánkozott belőlem a sok kapcsolatos ember beírásának hatására:D

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291385 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
szúnyogok mindíg és mindenhol vannak. Csak kérdés hogy mennyi. De oly mindegy hogy 1000 vagy 10 000. Majd vakarózunk. ill nem. Szal vakaróznánk. De így is fogunk :P

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291376 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Én elviselem a szúnyogokat ha cserébe vízparthoz mehetünk legközelebb:)) amgy Velem is tele vol szúnyogokkal:DD és a Mátrában is lesznek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291372 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Rayan: s-z-ú-n-y-o-g-o-k :twisted:
amúgy a vita is értelmes, meg legalább történik vmi a fórumon.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291368 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Ery írta: ha belegondolok, hogy ugyanez játszódott le a korábbi táboroknál is...



azzal a különbséggel, hogy ezúttal nagyon is intelligens vita folyik (nem tudom, ki vette észre).

ez meg egyáltalán nem tartozik ide, de akkor ismét mondom (akárcsak tavaly meg tavalyelőtt), hogy jövőre nagyon szeretném, ha a vezetőségnek végre lenne vér a pucájában. v-í-z-p-a-r-t. bár valami miatt úgy érzem, ez mindig hiú ábránd lesz, és a túrónak kolompolok.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291363 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Ery írta:

Finduilas írta: :lol: lehet, hogy túl korán lett megnyitva ez a topic :twisted:


Bizony :) De ha belegondolok, hogy ugyyanez játszódott le a korábbi táboroknál is...

Lehet, hogy túl korán lett meghirdetve a kérdőív alapján történő csapatbeosztás ahhoz, hogy efféle változtatásokon hipp-hopp túltegye magát a nép... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291354 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Szerintem a párok pont azért fogják elhanyagolni a közös programokat, hogy egymással lehessenek, úgyhogy a szétválasztás szerintem nem jó megoldás szerintem.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
Több
17 éve 11 hónapja #291329 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Én úgy emlékszem (csak velemi táborban voltam) hogy mivel ott úgy tudtok, hogy valami gép csinálja meg, hogy hova kerüljünk nem volt ilyen hiszti. Én csak azt tartom nem viccesnek, hogy a párokat szándékosan szét fogják szedni ha jól értettem az alábbi mondatot. Nemtudom, hogy aki ezt kitalálta mit szólna hozzá ha a kedvesével (ha van neki) nem lehetne egy csapatban mert a tábvezek úgy tartják jónak.
Szvsz a topic nem lett korán megnyitva.
Mikor lesz már kérdőív?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291317 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Finduilas írta: :lol: lehet, hogy túl korán lett megnyitva ez a topic :twisted:


Bizony :) De ha belegondolok, hogy ugyyanez játszódott le a korábbi táboroknál is...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291316 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
:lol: lehet, hogy túl korán lett megnyitva ez a topic :twisted:

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291314 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Aeglos írta:

Artemisz írta: De ettől függetlenül én is szeretnék a legjobb barátaimmal együtt lenni csapatban.


Elhiszem, hogy mindenki a legjobb barátai körében érzi magát a legjobban, viszont ez egy tábor lesz ami nem kis groupok meg baráti körök magánbulija, hanem egy egész közösség. Az jöjjön táborba aki nem csak a megszokott emberekel akar együtt lenni HANEM KIVÁNCSI A TÖBBIEKRE IS!!!


:twisted: idealista :P sztem hagyjuk eldönteni, hogy ki kire kíváncsi.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291297 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Ery írta:

Minerva írta: Kezd önkényuralommá fajulni a helyzet :twisted: :evil3:


Ezt csak most veszed észre?


Dehogy. Csak most mertem szólni.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291296 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Elvileg egész eddig mindenki úgy tudta, hogy egy csapatbeosztó algoritmus működik idén ismét, mint két éve, amely bemenő adatként a táborozók által kitöltött kérdőívben megjelölt preferenciákat is figyelembe veszi. Kérdőívet pedig szvsz majd hülye lesz egy pár két tagja úgy kitölteni, hogy külön csapatba kerüljenek, ha együtt akarnak maradni. Namármost; ha ebbe utólagosan belepiszkálunk, hogy ez ne valósulhasson meg, akkor mondja el nekem valaki, mi értelme is volt - és lesz - tulajdonképpen a kérdőívnek és a nagyontitkoséskifinomult sorsoló-algoritmusnak?
Egyébiránt azt még megértem, hogy sokat rágódnak a szervezők tábor előtt, hogy mi hogyan lenne jó. Még azt is, hogy a brainstormingnál pont az a lényeg, hogy egyik felmerülő ötletet sem vetik el, beleértve a leghülyébben hangzókat is. De hogy utána a sok felmerülő ötlet közül pont egy ilyen - számomra meglehetősen motiválatlannak tűnő - opció, mint a párok szándékosan külön csapatokba történő beosztása kerüljön kiválasztásra, ennek befogadásán már az sem segít, ha körbevakarom a fejem. Mindazonáltal, ha eddigi táborszervezői tapasztalatok alapján valaki statisztikailag alátámasztja azon elgondolását, ami ezt indokolja (gondolok itt pl. utólagos értékelő kérdőívek eredményében tetten érhető tendenciózus korrelációra valamely elkerülendő, a többség által negatívnak ítélt esemény és az aktuális párok egy csapatba kerülése között), akkor fejet hajtok a tálalt terv(?) előtt; egyébként viszont sajnos minden alkalmat megragadok arra, hogy kivitelezését - amennyiben megítélésem szerint alapvetően hátrányosan érint - a számomra adott eszközökkel és a lehetséges keretek között megakadályozzam. Köszönöm a figyelmet, további hasznos tevékenykedést mindenkinek... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291294 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
éjjen :hello:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #291293 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Kedveskéim,

Az algoritmus nem publikus, arról nem is szólva, hogy még nincs is lefixálva.
Az eddigi három tábor mindegyikében a táborszervezők "önkénye" alapján kerültek az emberek a csapatokba. Mindig volt sírás-rívás (leginkább a két velemi táborban), oszt' a végén mégis mindenki jól érezte magát.

Három észrevétel:
1. Szerintem a párok akkor is legtöbb idejüket együtt fogják tölteni, ha véletlenül, vagy a táborszervezői diktátum hatására a csapatprogramok idején éppen nem lesznek egymás mellett.
2. Ha a párok, barátok nincsenek egy csapatban, az rossz mert a tevékenységük egy részét nem tudják együtt csinálni, de jó, mert mindketten nézőként kívülről, teljes nyugalomban fogadhatják be a másik produkcióit.
3. Egyébként meg semmi sem lehetetlen: elképzelhető, hogy a ropppant kifinomult algoritmus, amivel a beosztást csináljuk, mégis összepárosítja az összetartozókat.

Természetesen lesz kérdőív, és ettől függetlenül is mindenki részeletesen elmondhatja kivel mit, mikor, hogyan és mennyi ideig szeretne együtt csinálni. De egy biztos: a csapatbeosztás a haladó hagyományainknak megfelelően a T. táborozók nagyrabecsült feje felett, a fellebbezés esélye nélkül fog eldöntetni...

Azért remélem, hogy emiatt idén sem fogjátok rosszabbul érezni magatokat mint az eddigi években.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291290 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Artemisz írta: De ettől függetlenül én is szeretnék a legjobb barátaimmal együtt lenni csapatban.


Elhiszem, hogy mindenki a legjobb barátai körében érzi magát a legjobban, viszont ez egy tábor lesz ami nem kis groupok meg baráti körök magánbulija, hanem egy egész közösség. Az jöjjön táborba aki nem csak a megszokott emberekel akar együtt lenni HANEM KIVÁNCSI A TÖBBIEKRE IS!!!

[size=9:2g33veqg](Rana: ezt a szinglizést ugye nem gondoltad komolyan?)[/size]

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291287 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Vajon akkor is problémáznátok, ha ana nem jelenti be előre a terveit és mindenki úgy tudja, hogy véletlenszerű csapatba kerül?

Aligha.

A módszer nem túl jó( előttem már mondták, hogy miért lenne jó), de a tálalása egyenesen borzalmas volt.
Mi több, szerintem egyáltalán nem kellett volna tálalni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.728 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére