Bölcsek rendje - Rendezkedés

Több
16 éve 9 hónapja #336185 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
nekem is dolgoznom kell...

A henna (ha eleve így teszik fel) csak egy-két napig látszik. Illetve lehet nem olyan feltűnő helyre festeni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336183 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés

Ankalimon írta: Úgyhogy legyen inkább egy kisméretű henna jelkép. Mit szóltok hozzá?
(mondjuk valami olyasmi, mint a Suk doktoroknak a Dűnében... hehe... :twisted: )

Öhh... de nekem tábor után dolgozni kell, szóval továbbra sem támogatom... 8O

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 9 hónapja #336178 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Emberek: jó mágus botot nem tudunk már szerezni (és valósznűleg túl sokba is kerülne).

Úgyhogy legyen inkább egy kisméretű henna jelkép. Mit szóltok hozzá?
(mondjuk valami olyasmi, mint a Suk doktoroknak a Dűnében... hehe... :twisted: )

Mondjuk egy kis kör, és 7 pici csillag (vagy pont). Valahogy így:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336173 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Nem kell. Valódi Gung Fu Che csészéket fogok vinni, amiből isteni oolong teát fogunk szürcsölni. Ezek költségei benne vannak az összegbe, amit írtam.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336169 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
:idea: Jut eszembe! :)

A teaszertartáshoz a teáscsészét ugye magunk vigyük!?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336079 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
NE medált, mert hülyén nézne ki, ha többféle medál lógna a nyakamon. Kendőt se.

A meditáció az jóóó, legalább minden nap garantált pár perc alvás is pluszban számomra! :lol: :lol: :lol: :lol:
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336064 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
óóóó a bot tényleg jó:D
akinek nincs, az szerezhet egyet az obiból (vékony seprűnyél) - filléres tétel, tényleg nem drága. És lehet beszélni a kéművesekkel, h díszítsék:D de lehet egyénileg...mintát faragni bele, és/vagy megfesteni :D sztem jó buli lenne:D legfeljebb csak rendi gyűlésekre és kirándulásre cipeljük, h ne zavarjon annyira...a levitel meg még viszonylag könnyen megoldható lenne, a hölgyek megkérik az erős uriembereket, h hozzáköthesék a hátizsákjukhoz:D
cak szóljatok, h vigyem-e, mert feleslegesen azért nem cipelném le:D

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336063 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Bot szerintem is jó, bár nekem nincsen ilyen kifejezetten otthoni botocskám :oops: ebből kifolyólag én a medálra szavaznék, de demokrácia van :P

Gilg: ettől függetlenül szerintem hozhatod a botodat, mert ha az amire én gondolok, akkor hozd :P :D (ezt jól megmagyaráztam...)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336048 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Bot vagy nyaklánc szvsz jó ötlet, festés kevésbé.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336046 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
fessünk harmadik szemet a homlokunkra :D kötelező smink minden reggel:D
vagy alkoholos filccel tábor elején, és akkor tuti ottmarad a végéig ;)

de (csak egy kicsit) komolyabban: esetleg valami medálféle? mármint nem tartom elképzelhetetlennek, h mindenkinek van otthon valami medálféléje (bármilyen). és azt jól látható helyre kiaggatni magunkra (nyakra, karra...)
részemről esetleg egy sárkányosat tudok felajánlani erre a célra, kizárólag kölcsönbe (nekem van egy kelta). ötletnek?
de azt is lehet, hogy egyénileg elszaladhatunk ápiszba, és veszünk postaírónt (olyan vastagat), és ha félbevágjuk, már nem is olyan vészesen hosszú, és kifúrva mehet nyakba...

jelentem a fentiek az én agymenéseim, ha komolyan nem is kell venin őket, ötlet tán meríthető belőlük:D

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336040 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Tetszik az ötlet! Nagyon jól mutatnánk, ha mindenkinek lenne egy "mágus botja"! Persze ha valakinek teher mindig magával cipelni, választhatunk egy kisebb tárgyat is. :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #336013 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Kellene még valami jól látható, külső azonosító jegy. Olyasmi ami jól kifejezi a folyamatosan a világ titkait fürkésző szellemi látásunkat, a valódi lényeg kutatásától ködös tekintetünket, a minden egyszerű lélek számára valóságként megjelenő egyszerű hétköznapi világ iránti megvetésünket...

( :twisted: höhö :twisted: )

Valami egyszerű, de elvont szimbólum? Esetleg homlokra, vagy arcra festve?
Vagy valami könnyen beazonosítható tárgy? (Mágus bot, gyűrű, nyaklánc?)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335878 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Nevill, miután összetörted a teáscsészédet, kérlek végy majd egy másikat! :evil3:
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335858 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Hmm... szeretjük a teát! :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335857 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Tetszik a program (mármint a rendi meg a teázós is), már alig várom a tábort :)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335853 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
A rend sajátosságaként szeretnék bevezetni egy teaszertartást. Aki szeretne részt venni a közös teázásainkban, az biztos-ami-biztos számoljon kb. fejenként 1000 Ft költséggel. Megpróbálom elérni, hogy ezt fizesse a tábor, de ez nem biztos, hogy sikerülni fog.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335850 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Úgy látszik teljesen rám kívánjátok ruházni a program összeállításának felelősségét. Ám legyen... :twisted:

Tehát:

A rend tevékenysége a lehetőségekhez mérten végig a "belső" koncepció szerint zajlik: Valinori tündék, a Fák Kora, stb.

A rend célja, hogy minél több tudást sajátítson el mindazokból, amelyeket kizárólag a teremtésben közreműködő Valák és Maiák ismerhetnek, és gondoskodjon arról, hogy ez az ismeret rögzítésre kerüljön és átadható legyen a későbbi nemzedékeknek.

A megismerésnek három formáját fogjuk alkalmazni:
- Ainuk által szavakba foglalt dolgok meghallgatása.
- Az elmondottak kiterjesztése, továbbgondolása, racionális-logikus érveléssel.
- A lényegre vonatkozó, a szavakon túli közvetlen ismeretszerzés (ez az ainuknál egyszerű visszaemlékezés - mi meditációnak fogjuk hívni)

Mivel az ainukkal ellentétben a mi szellemünk alapállapotban nem haladja meg a tér és idő korlátait, illetve mert a később születendő tündék számára is biztosítanunk kell a tudást, fontos lesz a nyelv és az írás.

Az ismereteket a mi nyelvünkön, a quenyán kell megfogalmaznunk. E nyelv lehetőségei fontosak, ezért külön nyelvleckéket fogunk beiktatni.
Külön érdekességként kicsit tanulmányozni fogjuk a Valák és Maiák saját neylvét, a Valarint is.

Fogunk tanulni sarati és tengwar írásrendszert. Ez utóbbit szeretném ha előzetesen ti is tanulmányoznátok. Innen le lehet tölteni a quenya helyesírási kézikönyvet: www.ankalimon.hu/downloads/tengwar_quenyanna.pdf

Az előzetes elképzelések szerint minden alkalommal lesz:
- Meditáció
- Előadás egy témából.
- Vita
- Nyelvlecke
- Írásgyakorlás

Az 5 alkalom fő témái:
- Hogyan ismerhetjük meg a világ lényegét? Mit tudhatunk a valák világformáló képességéről?
- Mi volt a világ előtt? Hogyan formálták meg az ainuk Eat?
- Arda teremtése, leírása, természeti környezete. Története az oszlopok ledöntéséig.
- A Fák Teremtése, Valinor.
- Tündék ébredése és vándorlása.


Ajánlott olvasmányok:
Szilmarilok
Elveszett mesék könyve
HoME IV, V, X, XI, XII

A Quenya nyelvkönyvet és szótárt, valamint a HoME fontosabb írásait közzétsezem még a kezdésig, illetve terveim szerint mindenki megkapja írásban a táborban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335849 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
A kavarás megszűnt, a félreértés eloszlott, béke nyugszik a tájon.

C. és Z. is jön.

:wink:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335589 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés

Sirgon Esgalnor írta: Sirgon vagyok, geofizikus tünde. A várgesztesi tavaszi találkozón pl. találtunk a szomszéd hegyen szép kipreparálódott felületű nummuliteszes mészkövet. 8) Ez lesz az ötödik táborom. Szinte soha nem elsőnek jelölöm be a bölcseket, de mindig ide keveredem. :D A nyelvészkedéshez nem értek, de azért szeretem hallgatni. Viszont nagyon kedvelem a meséket, mitológiákat, irodalmi és filozófia boncolgatást.
Apropó, Ankalimon, hozzunk valamit magunkkal, ami kellhet majd a rendnek? :?: Könyv, diktafon, kisrepülő, villás-targonca....


Ha könyv: akkor csak Tolkien, vagy, mivel úgy nézem, van erőteljes filozófiai érdeklődés, valamiféle filozófiai szöveget is? (Mmint NEM saját gyártmányút)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335537 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Sirgon vagyok, geofizikus tünde. A várgesztesi tavaszi találkozón pl. találtunk a szomszéd hegyen szép kipreparálódott felületű nummuliteszes mészkövet. 8) Ez lesz az ötödik táborom. Szinte soha nem elsőnek jelölöm be a bölcseket, de mindig ide keveredem. :D A nyelvészkedéshez nem értek, de azért szeretem hallgatni. Viszont nagyon kedvelem a meséket, mitológiákat, irodalmi és filozófia boncolgatást.
Apropó, Ankalimon, hozzunk valamit magunkkal, ami kellhet majd a rendnek? :?: Könyv, diktafon, kisrepülő, villás-targonca....
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335528 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Hmmm, illene bemutatkozni, még mielőtt elkezdődik a tábor :heu:

Örülök, és büszke vagyok, hogy a Bölcsek közé kerültem, még ha valójában nem is vagyok bölcs, csak bölcsész :oops:

Melian vagyok, lélekben sötételf (nem maia) Nan Elmoth erdejében – testben hippikülsejű bölcsészlelkű tündelány, a sötétebb fajtából...
Tolkien Professzor életművét csodálattal tisztelem, érdekel és gyönyörködtet minden, amit alkotott.
A nyelveihez eddig nem volt elég időm/kitartásom/türelmem, de nem tettem le arról, hogy egyszer még fogok tudni behatóbban foglalkozni velük.
Azt hiszem, a fórumos bemutatkozómból elég sokat meg lehet tudni rólam, ezért nem ismételném önmagamat.

Remélem, a magam csendes módján hasznos tagja lehetek a Rendnek.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335461 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
hahó
zének vagy zizinek szokás ismerni, és bemutatkozni nem szeretek:)
szeretem a vallástörténetet, etnológiát, filozófiát sok minden egyéb mellett, ez pedig szinte teljesen egybevágott a renddel, úgyhogy jöttem :)

ankalimon: külső/belső koncepció lesz? úgy értem, hogy a keretjátékon belül kell e gondolkodni, vagy olyasmik is felmerülhetnek, mint pl a tolkieni koncepció összehasonítása másokkal...

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335013 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Üdvözlet mindenkinek!

Enyhén megkésve tudtam csak csatlakozni a rendhez, de örülök, hogy végre sikerült.

Nicknevem Serrana, anyakönyvi nevem Halász Diána. 2-3 éve fórumozok, rendezvényekre ritkán jutok el és ez lesz a második táborom.
A Bölcsek rendjét második helyen jelöltem meg és örülök, hogy ide kerültem, bár valószínűleg csak csendes megfigyelőként esetleg szorgalmas tanoncként/inasként tudok, majd részt venni a Nagy Bölcsek munkájában mert tudásom nem veri az egeket...

A Sikló-hajó család tagjaként teler lennék...

Nos, jó estét mindenkinek és jó vacsorát az étvágyhoz!

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333748 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Azt lehet már tudni, hogy körülbelül milyen arányban lesznek rendi foglalkozásaink között a "tudományos" (külső, mi világunkbeli tudományos vizsgálata a tolkieni műveknek), az "ismeretterjesztő" vagy "belső-tudományos" (Arda világával foglalkozó) és a nyelvészkedési/nyelvészi foglalkozások?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332911 Írta: Endelír
Endelír válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Hú, Ankalimon, mit mondjak, ez tényleg jó ötlet!!! És ilyen eddig még nem is volt! Nagyszerű... Azt hiszem el kell kezdenem foglalkozni itthon ezzel a feladattal, ugye bármilyen témából lehet mesterdarabot készíteni?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332764 Írta: Lindír
Lindír válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
na én is idekeveredtem...Lindír vagyok és az előnyöm h újabban piros hajam van ezért kilométerekről emg elhet majd ismerni táborban :lol:
és ha minden összejön én is nyelvi szakos leszek szóval különösen boldog vagyok h ide kerültem:)
ja és amugy a százszorszép csapat tagjav olnék
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332374 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés

Ankalimon írta: Hahó!!! Hahó!!!

Is there anybody out there?






Roppant csüggesztő ez a passzivitás...


vagyunk, csak ha a mester megszólal, az összes tanítvány megilletődve elhallgat, és lélegzetét is visszatartva vár. :P

vgay egy kicsit szebben:

"a fenti sé a lenti világok
hallgatásba borulva figyelnek"

Szóval magam részéről azt mondom, hogyha nem akarjátok, nem kell elmenni vallási irányba.

Viszont: egy alapos szövegátrágás lehet, hogy nem jönne rosszul, valamilyen szempontok alapján.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332373 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
A rendi foglalkozásokat illetően lesznek fix témák?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332357 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Megkésve bár, de törve nem.... végre én is megérkeztem...

Ami engem illet itt a fórumon, illetve az életben is a Panni becenévre hallgatok, a polgári nevem egyébként Hajnal Anna, a nickneveim között pedig a Léralondë a leggyakrabban használt.

A bölcsek rendjét második helyen jelöltem meg, mégis nagyon örülök, hogy ide kerültem :) Gandalffal ellentétben én az évek óta ismételgetett dolgokat is támogatom, mivel igen kevés rendezvényen tudtam eddig részt venni. Alapjáraton csak a Szilmarilokból, illetve a Gyűrű kereséséből vannak infóim.

Gilghez és Silhez hasonlóan én is inkább megfigyelő vagyok, de támogatom az interaktív dolgokat.

A rendi foglalkozásokon nagyon szívesen foglalkoznék a tengwar átírásokkal és a sinda nyelvvel, de alapvetően bármire nyitott vagyok.

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332336 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Bölcsek rendje - Rendezkedés
Hahó!!! Hahó!!!

Is there anybody out there?






Roppant csüggesztő ez a passzivitás...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.204 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére