Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Több
16 éve 10 hónapja #331974 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Én is? Na jó. 19 éves első éves egyetemista vagyok Szegeden, töri-régész szakon (Olosta a lakótársam volt ebben az évben ;-) ).

Kézműveskedéssel kapcsolatban csak annyit, hogy szeretek mindenfélét kipróbálni, bár nem vagyok tehetséges. Úgy értem, nem tudok rajzolni, csak pálcikaemberkéket, ilyenfajta kézügyességem nincs. Viszont szeretek összerakni dolgokat, ragasztgatni, vagdosni, meg ilyenek. Szakterületem a három dimenziós tündérkés képek, de mostanában rákaptam a szalvétatechnikával készült képek készítésére is ( itt láthattok párat: nellas.blogol.hu). Lámpát is csináltam már, meg harisnyavirágot (levelet), gyöngyöt is fűztem, és üres és unalmas óráimban az albérletben gyakran festegetem az üres befőttesüvegeket :-) . Ennyi, asszem.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331967 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Khmm, nos.... A kreatívkodás nálam már az oviban elkezdődött, amikor fonalból pókhálókat csináltunk, és az nekem nagyon tetszett, meg nálunk a hímzés családi hagyomány, szóval ezt is hamar megtanultam, utána ált. suliban jártam rajz szakkörre, szövő szakkörre, és agyagozni is. Nagyon megszerettem ezeket:) Gimibe olyanba jártam, ami művészeti szakközépiskola is volt, így a rajzot nekünk a művésztanárok tanították, meg olyan kicsit művészetis volt az egész suli is emiatt. Aztán azóta már főleg az MTT-s rendezvényeknek köszönhetően sokféle kreatív dolgot kipróbálhattam még, mint pl. harisnyavirág, decoupage, üvegfestés, gyöngyfűzés, scoubidou. Nekem az tetszik főleg benne, hogy csinálhatok valamit, amit úgy alakítok, hogy nekem tetszik, és ez olyan jó. :)
Egyébként, 25 éves vagyok, tavaly végzett jogász, jelenleg pedig idegenrendész Székesfehérváron. Ez lesz 4. MTT-s táborom, először a Corvinban a 2004-es LEP-en találkoztam az MTT-vel. :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331868 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

brokkoli írta: Józsi vagyok, 39 éves, két napja tiszta.


Gratulálok csak így tovább! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hogy valami értelme is legyen a hozzászólásomnak. Csináltam egy ilyen kezdetleges címertervet . Nem tudom még mit lehetne rátenni. Akinek van még ötlete az ossza meg velünk!

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331852 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Józsi vagyok, 39 éves, két napja tiszta.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331846 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
No, akkor én is firkantok magamról pár sort.

22 éves leszek nemsokára, idén államvizsgáztam, alig több mint 2 hete. Védőnőként végeztem Szombathelyi Egészségtudományi karon. Munkát keresek éppen, és a diplomaosztóra várok.

Kreatívkodás az nálam elég érdekesen alakult. Általános iskolában jártam ilyen kézműves szakköre, ahol origamiztunk, fonalcsomoztunk, és agyagoztunk. Rajzolni is elég jól tudtam, szinte minden mesefiguárt letudtam rajzolni ahogy az eredeti volt. Aztán ezek lassan elmaradtak, és kikoptak. Bár még a mai napig szeretek agyagozni, főleg rózsákat csinálni.
Fősulis időszakomban kezdtem el megint a kreatívkodást, egyik csoporttársam hatására. Főleg gyöngyözést. Mostanában állatfigurákat probálok csinálni, több-kevesebb sikerrel.
Ez lesz a 4. MTT táborom. Általában csak táborokra járok, mivel messze van Pest, hogy több MTT-s rendezvényre is eljussak, bár az idei LEP most kivétel volt.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331818 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Akkor én is írok magamról.
Nekem ez lesz a 3. táborom. Sokak megdöbbenésére az első táborom a 2005. évi "relax" tábor volt. :lol: Abban az évben két tábort is rendeztek és mivel a "nagy" tábor időpontjában dolgoztam, ezért gondoltam elmegyek a másikba.
23 éves vagyok. Két hete államvizsgáztam. Szociálpedagógus lettem, de mivel nincs nyelvvizsgám, ezért a diplomát csak akkor kapom meg, ha elvégeztem a nyelvvizsgát. (Aki nem tudja: a szociálpedagógus főleg családsegítőkben és gyermekjóléti intézményekben dolgozik.)
Népes családom van. Ez annyit jelent, hogy anyukámnak 7, apukámnak pedig 6 testvére született. Nekem pedig 4 van. Én vagyok a legfiatalabb a családban. :P
Kreatív dolgokkal úgy kerültem kapcsolatba, hogy kiskoromban lentmaradtam az udvaron, amíg a többiek felmentek valamiért és amíg távol voltak, addig én fogtam az aszfaltkrétát és lerajzoltam egy Donald kacsa fejet egy otthagyott szívószála-üditős dobozról. Amikor lejöttek azt kérdezgették, hogy ki csinálta ezt. Nem akarták elhinni, hogy én voltam. :mrgreen: Utána sokáig rajzfilmfigurákat másolgattam mindenhonnan.
A fő "szakterületem" a gyöngyök. Ezt az általános iskolában szerettem meg. Emlékszem az első, amit elkészítettem egy télapó volt. Attól fogva ilyen kis gyöngyállatkákat és -figurákat készítek. (Már készítettem egy Olifántot is. :) ) Mostanában pedig "gyöngyvirágokat" kreálok. Emellett egy időben volt egy szövőkeretem és karkötőket gyártottam. Fülbevalót még sohasem készítettem.
Hímezni nagyon szeretek, főleg keresztszemes hímzéssel, bár ezt jó pár éve műveltem utoljára. Kötni elvileg tudtam általános iskolában, azóta nem próbálkoztam vele. :P Pár éve csomózással készítettem karkötőket, de mostanában ezzel sem foglalkozom.
Manapság - az Olostától tanult - harisnyavirágokkal szeretek bíbelődni. Emellett lehúzhatós üvegfestékkel készítek különféle képeket.
Szoktam önteni gipsz képkereteket, amelyekbe szalvétát ragasztok, de a szalvétát csak sima, egyszerű sulifix :D ragasztóval ragasztom bele. Tehát a szalvétatechnikában még van mit tanulnom. Mostanság ilyen "kígyólufival" is játszogatom. Már tudok egypár figurát csinálni. :lol:
"Igazi" üvegfesték eddig egyszer volt a kezemben, egy Tolkien Fogadó alkalmával.

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331768 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Elsős fényképésztanonc vagyok Pécsen, és Panna névre hallgatok (vagy Panni de az egyéb becézéseket nem szeretem). Amióta az eszemet tudom szeretek kézműveskedni, talán ez a halak csillagjegyemnek is köszönhető... a komolyabb érdeklődés az általános iskolai rajz-szakkörrel és a rajzpályázatokkal kezdődött, aztán egy kis kihagyás után gimnázium negyedik osztályában az akkori rajztanárnőmmel (mentorom, barátom és támogatóm) kettesben beindítottuk a textil-szakkört ahol a szövéstől a horgolásig igyekeztünk (érdeklődés híján csak magunknak) minél több régi és új textiles technikát feleleveníteni és megtanulni.
Azóta a gimit befejeztem de a töretlen érdeklődés a textil és az alkotás iránt megmaradt, úghogy -immáron- volt iskolábman szeptember óta szintén kettesben ápolgatjuk a textil szakkörös hagyományainkat nemezeléssel, batikolással, horgolással, madzagszövéssel, szövéssel, 14 szálas fonással, ruhatervezéssel, anyagtervezéssel és sok egyéb textiles technikával. Illetve azóta aktív résztvevője vagyok a rajz szakköröknek is hogy csiszolgassam képességeimet,mert rajzolni nemigen tudok de a textil szakkörön rájöttem arra hogy hol is van a helyem és mit is szeretnék csinálni, úgyhogy a fotózás, látványtervezés és a textil azok a területek ahol otthon érzem magam és ahol a tanulmányaimat folytatni szeretném.
Engem megtanított a türelemre, a kitartásra és arra hogy merjek önmagam lenni és a saját álmaimat követni még akkor is, ha édesapám nagy bánatára van aki nem pénzügyesnek vagy mérnöknek születik...

Iparművészet terén sok technikával kísérleteztem de egyenlőre csak alapszinten és szeretem kombinálni, szabadon használni őket... nekem az alkotás pihenés, kikapcsolódás amikor önmagamra figyelhetek... ez érvényes a fényképézeésre is... épp ezért nem az számít hogy másoknak tetszik-e ami kikerül a kezeim közül, hanem maga az elkészítés folyamata... bármilyen dühös vagy szomorú vagyok, megnyugtat... Családunkban a nagymamám volt ilyen, ő csodáltosan varrt (most már nemigen van ereje hozzá) és a hugomban látom ugyanezt aki a maga 8 évével minden élményt és hatást ami éri azonnal lerajzolja vagy énekelni kezd... Távoli rokonok közt van zenész és festő is, de őket csak hallomásból ismerem...

Innetől gondolom nem kell magyarázni hogy miért a kézműves rendet választottam az első tolkien táboromban...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331707 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
No jó, akkor én is mondanék pár szót.

Másodéves elsősorban könyvtáros, másodsorban művelődésszervező szakos főiskolás vagyok Szegeden.
Ez a 4. MTT táborom lesz. Eddig mindegyikben leginkább kézműveskedtem.
Ööö..... hogy is kerültem kapcsolatba ezzel a dologgal? Hüh..... nem is tudom már, olyan régen volt. Még ált. suliban jártam anno rajzszakkörre, bár ott inkább csak rajzoltunk, ezt azonban azóta nagyon elhanyagoltam. Meg jártam technika órára is (mer' kötelező volt :P ), na ott volt, hogy horgoltunk, kötöttünk, hímeztünk, meg varrtunk és egyéb nyalánkságok. Persze, mikor a tantervben ezekhez értünk, én már régen tisztában voltam mindnek az alapjával. Nem felvágásból, tényleg így volt. Felmenőim közül többen is remek kézügyességgel rendelkeznek, szóval volt honnan örökölnöm. 8) (Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak napi szinten ügyesek, egyik sem hivatásos művész.)
Elég sok mindenhez értek, de mindenhez csak egy kicsit (hímzés, varrás, horgolás, decoupage, bőrözés, harisnyavirág, gyöngyfűzés, csomózás, lámpakészítés, üveg- és textilfestés, zsonglőrjátékok fabrikálása meg még nemtommi).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331687 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Niph: ez az emotikon Deviantartról van, beszúrtem mint egy képet :)

Hűűűű, bemutatkozás...

Sziasztok Nóli vagyok, azért van a nevemben az "i linantea", mert komolyan is gondolom. Azt jelenti, a sokarcú. Így már nem is tudom hogy mié' kéne bemutatkoznom.. :mrgreen:
Najó. Technikai részletek.
19 vagyok, biosz tagozatos voltam gimiben, állatorvosira jelentkeztem, meg orvosira.
Kézműveskedéssel sokszor sok helyütt találkoztam...

Itthon gyöngyözni szoktam állatkák, virágok és ékszerek szinten. Meeeg szokta üvegfesteni, decoupage-olni.
Deeeee nagyon sok mindent csináltam már nagyon alapszinten.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331673 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Sziasztok!

Remélem, hogy a levelemet is megkaptátok, tehát várom hogy írjatok magatokról pár sort, hogy miért pont ide jelentkeztetek, honnét származnak a "kreatív hajlamok", a kézművesség melyik ágában vagytok otthon leginkább, stb... :)

Ezen kívül (úgy vettem észre) olyan csapat verődött itt össze a rendben, akik még nem ismerik egymást igazán, kivéve talán egy két szorosabb barátságot, tehát nem tiltakoznék az ellen, hogy írjatok egy kis bemutatkozást, ami nem csak a kézművességekhez kapcsolódik...

Magamról annyit, hogy általános iskolában volt kézműves óránk, amikor megtanultam nemezelni, kosarat fonni, majd később foltvarró szakkörre is beiratkoztam, ezt már a gimiben, meg eljártam a suliban különböző "bütyköldének" becézett kézműveskedési lehetőségekre. Cserkész is voltam, itt találkoztam szintén általános iskolásként az üveg, és textilfestéssel, a hímzéssel, varrási technikákkal, majd később gimis koromban ékszereket is készítettünk gyöngyből.
Ezen kívül most voltam másodéves, biológus szakon tanulok. Szeretek fotózni, kirándulni és ír táncolni, ha időm engedi... Ez lesz az 5. MTT-s táborom, MTT-ben legelőször a 2003 tavaszán rendezett Tolkien Klubokon jártam.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331652 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nóli i linantea írta: :Beszélget: :beszélget:


ááá ez az emotikon honnan van????

bocsi.....az offért, vmi téma esetleg???? :heu: :biggrin2:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331647 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Aha, :up:
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331634 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Élmény hogy ilyen eszesek vagyunk :tongue:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331628 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
:bounce: :bounce: :bounce:
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331610 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
:Beszélget: :beszélget:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331609 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Niph írta:

Olosta írta: Szétoffoljátok az offtopicunkat. :P


őőőő és ez nagy baj? beszélgetős végülis, vagy nem???? :biggrin2: :biggrin2:


Nembaj, de beszélgethetnénk valami értelmesebb témáról is. Mint pl........ ööö......... nemtom. :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331607 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Olosta írta: Szétoffoljátok az offtopicunkat. :P


őőőő és ez nagy baj? beszélgetős végülis, vagy nem???? :biggrin2: :biggrin2:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331604 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nellas írta: Gondolj egy szép nagy elefántszínű bumerángra, vagy valami... :-D

Én nem vagyok de azért gondolok. :gondol: :gondol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331517 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
:-D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331505 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nellas írta: Olosta, ne légy már ilyen szigorú :-P Gondolj egy szép nagy elefántszínű bumerángra, vagy valami... :-D


Hö? :hein:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331503 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Olosta, ne légy már ilyen szigorú :-P Gondolj egy szép nagy elefántszínű bumerángra, vagy valami... :-D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331475 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Híííííííííííííííííííííííí affene :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331474 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Szétoffoljátok az offtopicunkat. :P

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331441 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Na de mi?

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331427 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Nade lányok! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331409 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Tárirárirááá. :D :lol: :P 8)

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331402 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Háááá!
susmus

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331400 Írta: Aeglos
Kézművesek rendje - Klubhelyiség téma létrehozva Aeglos által
Íme a beszélgetős topik. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.200 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére