Az első két könyv versei közül melyik a kedvenced?

×

Szavazás: Az első két könyv versei közül melyik a kedvenced? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Országúti dal (A kandallóban ég a láng...) I/1
8 5.2%
Az öreg országúti (Az út örökké megy tovább...) dal I/2
10 6.5%
Tünde himnusz (Fehér királynőnk! Asszonyunk...) I/2
15 9.7%
Búcsú dal (Elhagyunk tüzhelyet, hazát...) I/5
8 5.2%
Bombadil Toma dalai (Hej hó, halihó, no de villa meg olló!) I/6-7-8
12 7.8%
Gil-galad bukása (Tünde-király volt Gil-galad...) I/10
24 15.6%
Beren és Lúthien (Zsendült a fű, zsongott a lomb...) I/10
16 10.4%
Samu verse a Trollról (A kövön ül Troll egyedül...) I/11
6 3.9%
Eärendil, a tengerész II/1
8 5.2%
Bilbó dala (Tűznél ülök, s elgondolom...) II/3
13 8.4%
Durin dala (Új volt a Föld, hegy-völgye zöld...) II/4
11 7.1%
Ének Nimródelről (Egy tündelány, de rég, de rég...) II/6
11 7.1%
Gandalf siratása (A Megyére az este leszállt...) II/7
12 7.8%
Szavazók száma: 6 ( Turlas, BombadilToma, Lhunhrive, Jacopo Belbo, Juraviel.Ihuan.Bedvin ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 6 hónapja #139538 Írta: Dínchamion
Egyértelműen Bilbó dala... Az egész mindenből ez a legszebb vers...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139528 Írta: Elza Eldaniella
A kedvencemet nem találtam meg: a "Van mi arany..." kezdetüt.
Így a 2. kedvemcemre szavaztam Bombadil dalára "Hej hó, halihó... kedetüre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139466 Írta: Aldarion
A "Keresd a Kettétört Kardot" sincs benne :(

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139459 Írta: Estel Adániel
Hát persze, hogy a Namárië! :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139452 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Én a "búcsú dal"-ra szavaztam (Elhagyunk tűzhelyet hazát...) Nekem a felsoroltak közül (meg lehet egyébként is) ez a kedvencem! (Meg így hirtelen soknál nem is jutott eszembe, hogy az mi is...)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139417 Írta: Nóli i linantea
Ez nem ér! Nekem a fürdőnóta a kedvencem! De így a Beren és Lúthienre szavaztam...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139383 Írta: Nilraen
Én a "Gil-Galad bukására" szavaztam.(ez a 2. kedvencem)De nagyon hiányolom Aragorn versét!"Van mi arany...",igazábol az a kedvencem! :)
[size=9:1f0o1rk1]Meg az is jó amit a buckamanó mond.Az a ráolvasás...[/size]

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139379 Írta: Coralie
Nehéz volt ugyan a választás, de végül Gil-Galadra szavaztam. Nagyon szeretem ezt a verset - is. (Nem sokat tanultam meg, de ezt például igen.)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139371 Írta: E. Eia Ayna
Habár Bilbó dala, Eärendil, Beren és Lúthien, Gil-galad meg minden nagyon vonzó... de akkoris éljenek a Vardások! ;)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139357 Írta: Kincső
Én nem látom a fürdődalt sem... :roll: :( Még gondolkozom, melyikre szavazzak. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139355 Írta: Aldarion

Sil írta:

Aldarion írta: Egyébként a "Van egy fogadó, vidám fogadó" sem szerepel. :roll: Igaz nagyon idétlen, ezért elég valószínű , hogy nem sokan szavaznának rá, de azért az a másik vers ami a legjobban megmaradt bennem. :D

De szerepel, ott van a Gil-galad felett. :wink:

Igaz, igaz :oops: :oops: :oops:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139353 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Az első két könyv versei közül melyik a kedvenced?

Aldarion írta: Egyébként a "Van egy fogadó, vidám fogadó" sem szerepel. :roll: Igaz nagyon idétlen, ezért elég valószínű , hogy nem sokan szavaznának rá, de azért az a másik vers ami a legjobban megmaradt bennem. :D

De szerepel, ott van a Gil-galad felett. :wink: Nekem nem tartozik a kedvenceim közé, de a Tolkien Ensemble-féle megzenésített változat (főleg Leguánember előadásában) egész jó.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139351 Írta: Aldarion
Egyébként a "Van egy fogadó, vidám fogadó" sem szerepel. :roll: Igaz nagyon idétlen, ezért elég valószínű , hogy nem sokan szavaznának rá, de azért az a másik vers ami a legjobban megmaradt bennem. :D

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139349 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Az első két könyv versei közül melyik a kedvenced?
Nehéz kérdés, mert szinte mindet imádom. És a legnagyobb kedvenceimből pár nem is szerepel a listán (pl. a Van, mi arany... :cry: ) De - bár a Gil-galad, a Namárië és az Eärendil is nagyon ott van -, az elsőség mégis a Berené nálam. :roll:

"Jártak a Tenger két felén,
Mégis találkoztak megint,
S elmúltak rég, erdő ölén,
Mely zeng, túl minden bánaton."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139347 Írta: Aldarion
Szerintem a "Gil-Galad bukása" a legjobb. Kár, hogy Samu nem tudta tovább. :(

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139345 Írta: svindler
Idővel majd a többi kötet verseire is lehet szavazni. Most csak ezekre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.187 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére