Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra a Gyűrűvel?

×

Szavazás: Ki tehetett volna szert a legnagyobb hatalomra az Egy Gyűrű által? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Gandalf
54 40.6%
Isildur
3 2.3%
Galadriel
26 19.5%
Szarumán
31 23.3%
Frodó
4 3%
Samu
3 2.3%
Gollam
2 1.5%
Elrond
7 5.3%
Aragorn
3 2.3%
Szavazók száma: 10 ( Celebrimbor, Turlas, Tuk Pippin, Running, Lil. ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 4 hónapja #227768 Írta: Pippin
Hát én azért szavaztam Szarumánra, mert a leghatalmasabbak eleve a maiák, de szerintem Szarumán azért lett volna hatalmasabb mint Gandalf, mert Gandalf nem akarta volna rosszra használni a Gyűrűt, és ezért nem is használta volna (már amennyiban sikerült volna ellenállnia a kísértésnek...) De Szarumán gátlások nélkül használta volna minden rosszra...
Esetleg még Galadriel és Elrond jöttek szóba nálam, mivel nekik van tünde-gyűrűjük, de Galadriel bebizonyította hogy ellen tud állni a kísértésnek, Elrond meg szerintem nem olyan, hogy rosszra használja, ezért inkább ő is megpróbált volna ellenállni e kísértésnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227505 Írta: Glorlyg
Hali ! Akármit is szavaztam a gyűrűvel akkor is nekem lett volna a legnagyobb hatalmam!!! HEHEHEEEE!!! :twisted: :cross:

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #227255 Írta: Ancalima Anarórë
Szvsz Szarumán, mert ő attól lett gyengébb Gandalfnál, hogy meg akarta szerezni. Ha megszerezte volna, nem akarta volna megszerezni, és ezért nem gyengült volna. Illetve Gandalfnak nem lett volna alkalma lezúgni és erősebben visszatérni. Na jó, ebbQl most nyilván egy szót sem értettetek, szal ennyit erről. :P


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #226964 Írta: Leguanember

Phaedra/Namarie írta: Leguan: szerintem gandalfnak alapból nagyobb a hatalma, mint Szarumánnak. Erősen kétlem, hogy Szarumán úgy jött volna vissza a halálból, ahogy Gandalf.

Mondjuk lehet, hogy nem mindegy, melyik Gandalfra gondolunk: Szürke, vagy Fehér Gandalfra?


Szerintem nem Gandalfon múlt, hogy hogyan tér vissza a halálból. Nem igazán szólt bele a dologba. És ha az alapból szót használjuk: Szarumánt küldték alapból, hogy segítse a népeket Szauron ellen, és Q vállalta is magától.
Ha pedig már meghaltak, akkor már nincs hatalmuk, amivel összehasonlíthatók.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226824 Írta: Angwen

Estel Adániel írta: És azt hogy nem? :D
Egyébként én azt mikor állítottam, hogy te állítottad? ;)

"Ne ragozd, Kuki, mert meghülyülök!" :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226811 Írta: Estel Adániel
És azt hogy nem? :D
Egyébként én azt mikor állítottam, hogy te állítottad? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226809 Írta: Felagund

Estel Adániel írta: Melyiket?
Azt hogy igen, vagy azt hogy nem?

Azt, hogy igen ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226808 Írta: Estel Adániel
Melyiket?
Azt hogy igen, vagy azt hogy nem?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226806 Írta: Felagund

Estel Adániel írta: Ám ez még nem jogosítja fel arra, hogy a Gyűrű a legnagyobb hatalmat neki adja a felsorolt személyek közül. ;)


Én ezt mikor állítottam???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226805 Írta: Estel Adániel
Legyűrni (=to overcome) oly sok ideig pedig valószínűleg a szívós hobbit-természetének köszönhetően tudta... amiben Gandalf is bízott.
Ám ez még nem jogosítja fel arra, hogy a Gyűrű a legnagyobb hatalmat neki adja a felsorolt személyek közül. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226803 Írta: Felagund

Estel Adániel írta: elviselni(=to bear) és legyőzni(=to defeat) az én szótáramban nem igazán szinonimák... ;)


Persze. Mert a maci egy hosszabb folyamat, ami a Gyűrű esetében szinte törvényszerűen bukáshoz vezet.
Frodónál ez igen lassú volt ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226800 Írta: Estel Adániel
elviselni(=to bear) és legyőzni(=to defeat) az én szótáramban nem igazán szinonimák... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226799 Írta: Felagund

Angwen írta:

amberblood írta: Amúgy lehet-e nagyobb hatalma valakinek annál az erőnél ami által Frodó le tudta gyűrni az Egy hatalmát???

Hadd hívjam fel a figyelmet arra az apróságra, hogy Frodó NEM tudta legyűrni a Gyűrű hatalmát. :roll:


Ami azt illeti: DE. Le tudta győzni egy jó ideig.
Aztán volt egy kisebb megingása... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226757 Írta: Angwen

amberblood írta: Amúgy lehet-e nagyobb hatalma valakinek annál az erőnél ami által Frodó le tudta gyűrni az Egy hatalmát???

Hadd hívjam fel a figyelmet arra az apróságra, hogy Frodó NEM tudta legyűrni a Gyűrű hatalmát. :roll:

Egyébként szerintem nincs akkora lényegi különbség a Szürke és a Fehér Gandalf között. Lényegében ugyanaz a kettő, csak az egyiknek többet engedtek meg használni saját magából.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226635 Írta: Namarie

Felagund írta:

Phaedra/Namarie írta: Végül Gandalra szavaztam. Érvek lentebb, csak annyit tennék hozzá, hogy jóra is, rosszra is ő tudta volna leginkább használni. ("Én arra használnám a gyűrűt, hogy jót tegyek vele"). a másik, aki szintén elég hatékonyan tudta volna használni, Galadriel.


Khm...

Jóra akarta volna használni...

A Gyűrű azzal környékezte volna meg, hogy a megnövekedett hatalmával többeknek tudott volna segíteni...


Felagund: így értettem, köszönöm a pontosítást, pongyolán fogalmaztam.

Leguan: szerintem gandalfnak alapból nagyobb a hatalma, mint Szarumánnak. Erősen kétlem, hogy Szarumán úgy jött volna vissza a halálból, ahogy Gandlf.

Mondjuk lehet, hogy nem mindegy, melyik Gandalfra gondolunk: Szürke, vagy Fehér Gandalfra?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #226301 Írta: Leguanember
Én elhamarkodottan szavaztam Gandalfra. Szarumánra kellett volna, mint az Istarok Szövetségének km(középföldi megbízott)-jére. Hogy is szólt a kérdés, ki tehetne szert a nagyobb hatalomra? Aule maiái, craft and metalwork, vannak itt közös pontok. Szauron és Szarumán. Utóbbi a választásom. Csak Gandalfra szavaztam.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225197 Írta: Felagund

Phaedra/Namarie írta: Végül Gandalra szavaztam. Érvek lentebb, csak annyit tennék hozzá, hogy jóra is, rosszra is ő tudta volna leginkább használni. ("Én arra használnám a gyűrűt, hogy jót tegyek vele"). a másik, aki szintén elég hatékonyan tudta volna használni, Galadriel.


Khm...

Jóra akarta volna használni...

A Gyűrű azzal környékezte volna meg, hogy a megnövekedett hatalmával többeknek tudott volna segíteni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225073 Írta: Gandalf

Rayan írta:

Szürke írta: Szerinted a legjobb nem fejlesztheti tovább tudását? A legnagyobb nem nőhet már tovább?


Mivel -tételezzük up- ő a legnagyobb, kinek a franc fölé nőne fel, he? Hö

Hát, amíg Eru a legnagyobb, a többieknek van hová nőniük... :wink: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225046 Írta: Rayan

Szürke írta: Szerinted a legjobb nem fejlesztheti tovább tudását? A legnagyobb nem nőhet már tovább?


Mivel -tételezzük up- ő a legnagyobb, kinek a franc fölé nőne fel, he? Hö

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225017 Írta: Namarie
Végül Gandalra szavaztam. Érvek lentebb, csak annyit tennék hozzá, hogy jóra is, rosszra is ő tudta volna leginkább használni. ("Én arra használnám a gyűrűt, hogy jót tegyek vele"). a másik, aki szintén elég hatékonyan tudta volna használni, Galadriel.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224927 Írta: Felagund

Estelio írta: Even the smallest person can change the course of the future.

Egyértelmű, hogy Frodó!


Ezt azért jobban kifejthetnéd, mert több helyen ellentmondásban áll a GYU-val :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #224878 Írta: Estelio
Even the smallest person can change the course of the future.

Egyértelmű, hogy Frodó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224877 Írta: Estelio
Even the smallest person can change the course of the future.

Egyértelmű, hogy Frodó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224029 Írta: Kincső
Szürke: számomra nem :P
Majd egyszer kifejtem élőben ha gondolod... :twisted: :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223964 Írta: amberblood
Bombadil Toma???

Amúgy lehet-e nagyobb hatalma valakinek annál az erőnél ami által Frodó le tudta gyűrni az Egy hatalmát???

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223748 Írta: Namarie

Felagund írta:

Ery írta: Angwen: már megint az a fránya bámulós propaganda...


Ery... :sóhaj:

Fejezd már be, kérlek! :roll:


Off.Tegyek róla valahogy, jó fivérem?

On: szerintem vagy Gandalfnak, vagy Galadrielnek lett volna a legnagyobb hatalma. Gandalf ezt maga is kimondja, de Galadriel is.
Gandalf eleve maia, Galadriel ereje meg majdnem megközelíti egy maia erejét. (Melian tanítványa).

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223717 Írta: sebcsaba

Kincső írta: míg Meliannak a saját eredeti maia hatalma mellé jött volna a Gyűrű ereje, amivel így nyilván nagyobb lett volna a hatalma, mint Szauroné

Kincső írta: Hát... A Gyűrűben "csak" Szauron hatalmának egy része van, és Melkornak mint valának nyilván sokkal nagyobb hatalma volt Szauron teljes hatalmánál is... szerintem ez az eredeti hatalomhoz mérés csak akkor áll, ha Szauronnál >= az illető hatalma. Szóval én Eryvel értek egyet, hogy max. jelentéktelen mértékben növelte volna.

Kincső írta: Hát úgy értem, hogy mondjuk a Gyűrűben benne van x hatalom, Melkornak van mondjuk n*x, ahol n egy nagyonnagyonnagy szám ( ), amihez hozzáadódhat ez az x, ha úgy vesszük, hogy mindenképp hozzáadódik a használó erejéhez a Gyűrű erejének bizonyos része, Melkor esetében nyilván 100%-a, egy hobbitéban pl. csak sokkal kevesebb.


A fenti három idézet számomra ellentmodónak látszik. Alapvető koncepcionális kérdés, hogy vajon a varázshatalom additív mennyiség-e? Kincső, szerintem próbáljuk meg kivételesen nem matematikai szemszögből megközelíteni a kérdést...

Ery írta: Node gyerekek! Melkor a leghatalmasabb vala, az ő hatalmát hová növelte volna?

Szerinted a legjobb nem fejlesztheti tovább tudását? A legnagyobb nem nőhet már tovább?

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223592 Írta: Lora
Gandalf...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223483 Írta: Felagund

Ery írta: Ha kell filozófiailag is alátámasztom...


Szvsz nem szükséges...
Ez csak magánvélemény volt.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223481 Írta: Ery
Ha kell filozófiailag is alátámasztom...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.223 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére