Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak?

×

Szavazás: Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Bilbó megmondta a nevét Gollamnak
52 13.3%
Bilbó nem mondta el az igazat a Gyűrűről Gandalfnak
38 9.7%
Papsajt nem adta át Gandalf levelét Frodónak
45 11.5%
Frodó asztalon tancolása Bríben
36 9.2%
A Széltetőn óvatlanok voltak, és a Lovasok felfedezték őket
38 9.7%
Pippin ledobta a követ Móriában
52 13.3%
Gríma szabadon engedése Rohanban
38 9.7%
Pippin belenézett a Palantírba
32 8.2%
Szarumán elengedése Vasudvardban
61 15.6%
Szavazók száma: 17 ( Miya, Turlas, Böszi, Hirannis, Heníriel ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 6 hónapja #222443 Írta: Ulmo

Szürke írta: (OFF: Szerintetek ha a Megye nem változik hátrányára a Gyűrűháború idején, Fordó akkor is elhajózik nyugatra?)


Bilbó sem azért hajózott el, mert a Megye megváltozott. A Gyűrű káros hatásától csak így tudtak megszabadulni. Életük utolsó szakaszát békében próbálták leélni a Boldog Birodalomban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222440 Írta: sebcsaba

Panda írta: Szürke, egyetértek veled, bár én nem Erunak hívom azt, aki/ami úgy intézi a dolgokat, ahogy.
De: szerinted milyen későbbi dolog szempontjából volt jó (vagy hasznos), hogy Szarumánt szabadon engedték?

Nem mondom hogy bármi okból jó (vagy hasznos) cselekedet lett volna. Máshogy fogalmazva: egyszerűen így volt megírva a "nagykönyben".
(OFF: Szerintetek ha a Megye nem változik hátrányára a Gyűrűháború idején, Fordó akkor is elhajózik nyugatra?)

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222434 Írta: Niph
Hát elég sokat vaciláltam de végül is egyetértek Angwennel és én is Boromirra szavaztam. Talán ha nem probálja meg a gyűrűt elvenni Frodótol talán sok minden másképp alakul.
De az is ekég nagy hiba hogy Bilbó megmondta a nevét.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222374 Írta: Ulmo
Szarumánt nem lett volna szabad elengedni. Ha a hobbitok kicsit tovább maradnak Völgyzugolyban, esetleg nagyobb kerülőt tesznek, szvsz Szarumán teljesen elpusztítja a Megyét. Aztán pedig vidáman továbbáll.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222357 Írta: Panda
Szürke, egyetértek veled, bár én nem Erunak hívom azt, aki/ami úgy intézi a dolgokat, ahogy.
De: szerinted milyen későbbi dolog szempontjából volt jó (vagy hasznos), hogy Szarumánt szabadon engedték?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222322 Írta: sebcsaba

Artemisz (Erenya) írta:

Szürke írta: A kérdés feltevésével nem tudok egyetérteni. Eru által elrendelt események között nincs kisebb-nagyobb hiba, azok mind valamilyen általa előre meghatáozott cél érdekében történnek.


Nagyjából így van sztem is, de azért Pippin ügyeskedéseit elengedtem volna... :roll:


:arrow: Palantír? Ez talán segített abban hogy Szauron figyelmét még inkább a nyugati harcszínterek felé fordítsa, s ennek végül - az emberáldozatoktól eltekintve alapjában pozitív eredményei lettek.
:arrow: Móriai eset? És ha nem ébred fel a balrog, Gandalf a Szürke marad, és nem lesz akkora hatalma hogy legyőzze Szarumánt. Következmények képzelhetőek.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222290 Írta: Kincső
Bilbó megmondta a nevét Gollamnak - erre szavaztam, nyilván naivságból adódott (a hibák általában nem szándékosak), de igen súlyos következményei lettek... :arrow: Ery, ennek mi volt a pozitív kicsengése?
Bilbó nem mondta el az igazat a Gyűrűről Gandalfnak - ennek egyáltalán nem volt káros következménye szvsz, hiszen Gandalf így is rájött, hogy nem az igazat mondja, és ez még segítette is őt (Gandalfot) abban, hogy rájöjjön, hogy ez valóban az Egy Gyűrű.
Papsajt nem adta át Gandalf levelét Frodónak - nyilván így kikerülhető lett volna a Fekete Lovasok támadása, de igazából Papsajtra nem tudok haragudni (max. a csetesre :D )
Frodó asztalon tancolása Bríben - hát, szvsz ígyis-úgyis megtalálták volna őket a Kilencek...
A Széltetőn óvatlanok voltak, és a Lovasok felfedezték őket - dettó mint előbbi...
Boromir megpróbálta elvenni Frodótól a Gyűrűt - végülis nem lett annyira szörnyű hatása, és Boromirra se tudok haragudni ezért, hisz tulképp arról van szó, hogy ő nem tudta belátni, mint Gandalf vagy Aragorn, hogy ha jóra használná a Gyűrűt, az akkor is rosszat okozna (a Szövetség többi tagjának pedig ne volt akkora csábítás, hogy valami jóra használja). És jóvátette, a Szövetségnek pedig úgyis fel kellett bomlania (ha Aragorn Frodóval tart pl. az csak rossz lett volna), ezzel pedig csak elősegítette.
Pippin ledobta a követ Móriában - Pippinre haragudni? :) Nem lett volna reális, ha úgy végigsétálnak órián, hogy senki nem veszi észre őket...
Gríma szabadon engedése Rohanban - nos, hogy Angwen Bölcsünket idézzem, nem süllyedhettek olyan barbár csürhe szintre, hogy az ellenség módszereihez folyamodjanak. És ha levágod a kígyó farkát, még belédharaphat a méregfogával (azaz Gríma csak egy báb volt Szarumán kezében).
Pippin belenézett a Palantírba - miért ne? Mivel nem mondott semmit Szauronnak, még jó is volt, hiszen ahogy Gandalf mondta, így Szauron azt hihette, Szarumán a Gyűrűhordozót fogta el.
Szarumán elengedése Vasudvardban - valóban csúnya dolog volt, amit a Megyével tett, de végülis minden jóra fordult, és legalább tisztelték a hobbitokat (Frodó kivételével), míg ha a régi, békés Megyébe tértek volna vissza, csak flúgosoknak nézték volna őket, mint Bilbót anno, hogy elmentek a békés fészekből háborúzni. És Gríma is jóvátehetett valamit azzal, hogy végül fellázadt zsarnoka ellen (ha egy gyilkosságot jóvátételnek vehetünk).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222274 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak?
Szarumán elengedése. Mert a többinek végül pozitív kicsngése volt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #222261 Írta: Timona
Én a Széltetős és Szarumános variációk között vaciláltam, de végül az utóbbira szavaztam, pontosan azért amit már emlitettetek, hogy a Megye enélkül megkimélődhetett volna :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222231 Írta: Angwen
Csodálkozva vettem észre, hogy eddig csak én szavaztam Boromirra. Hiszen a többi mind vagy figyelmetlenség, vagy magasabb erkölcsi kényszer hatására történt. Az utóbbi igazán nem nevezhető hibának, az előbbit pedig hajlamos vagyok könnyen elnézni.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222190 Írta: BlackRainbow/Lebi
Hát sztem Séltető volt a leghúzósabb de a Szarumán meg a Pippin-i ügyködés következménye szomorú volt....

Köcöntelek a valóság civatagában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222128 Írta: Artemisz

Szürke írta: A kérdés feltevésével nem tudok egyetérteni. Eru által elrendelt események között nincs kisebb-nagyobb hiba, azok mind valamilyen általa előre meghatáozott cél érdekében történnek.


Nagyjából így van sztem is, de azért Pippin ügyeskedéseit elengedtem volna... :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222126 Írta: sebcsaba
A kérdés feltevésével nem tudok egyetérteni. Eru által elrendelt események között nincs kisebb-nagyobb hiba, azok mind valamilyen általa előre meghatáozott cél érdekében történnek.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222119 Írta: Estel Adániel
Egyetértek. Szarumánt elengedni sajna súlyos hiba volt Szilszakáll apó részéről...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222102 Írta: Artemisz
Az említett hibák igen nagy része (kivéve persze Pippin akcióit meg a Széltetőt :roll: ) valamely módon elő is segítette a küldetés menetét!

A legrosszabb ez volt, hogy eleresztették Szarumánt. Ha nem teszik, talán kisebb rombolásra értek volna haza a hobbitok!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #222101 Írta: svindler
Az alábbi hibák melyikét érezed a legsúlyosabbnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.169 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére