Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

×

Szavazás: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Mi történt Frodóval miután Nyugatra hajózott?
18 21.2%
Honnan származott Ungoliant, és mi történt vele?
2 2.4%
Visszatér-e még Melkor?
7 8.2%
Megházasodott-e Legolas?
9 10.6%
Kicsoda is volt valójában Bombadil Toma?
15 17.6%
Rátalálnak-e az entek az entasszonyokra?
16 18.8%
Mi történt a két kék mágussal?
4 4.7%
Találkozott-e Gimli Nyugaton Galadriellel?
3 3.5%
Végképp legyőzetett-e Szauron a harmadkor végén?
11 12.9%
Szavazók száma: 0
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 9 hónapja #61850 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Én egyszerűen nem tudom, mit kérdezzek. :roll:
Inkább ha még élne, megkérdezném, hogy tetszett e neki a film.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61842 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
A Mi van Keleten kerdes bennem is felmerult, de mar csak mikor megnyitottam a szavazast, es utana nem akartam modositani. Ez tenyleg jo kerdes!

Ulmo: De akkor Melkorral kapcsolatban megtudhatnank, hogy milyen gonoszsagokat is kovet majd el, nemcsak, hogy az utolso csataban Turin legyozi.
Egyebkent ebben nem csak az erdekes, hogy Melkor-t megolik, hanem hogy Turin gyozi le, hiszen o meghalt. (Tudom, beren is visszaterhetett...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61824 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Akkor én is kérdeznék egyet: mi történt a negyedkorban? Csak annyit tudni, hogy ki uralkodott Gondorban és Rohanban, de semmi konkrétumot ezen kívül.

Cicafül: a mearákkal kapcsolatban mit szeretnél tudni?

Svindler: visszautalva a korábbi felvetésedre: Melkor (az ősgonosz) szerinted milyen szerepet vállalhat?
Az Utolsó Csata próféciája pedig elég érdekes: hárman kiállnak Melkor ellen (Tulkas, Túrin és Fionwe - talán Finwë?), és Túrin megöli Melkort, így áll bosszút a családjáért. De egy Valát nem lehet megölni! Akkor ez hogy lehetséges? 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61812 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Svindler írta: Nocsak. Eddig egyetlen tovabbi kerdes sem merult fel?
Ennyire kimeritettem volna a megvalaszolatlan kerdesek tarhazat?


Svin: dehogyis! Pl. a Mi van Keleten? c. kérdés kimaradt :twisted:

És én még rákérdeznék a mearákra, meg persze az unikornisaimra és pegazusaimra... :lol: :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61805 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Svin: naon beletrafáltál! :P A fontosabb kérdések itt vannak, de én pl. megkérdezném, hogy mi történ az entekkel, orkokkal és a többi teremtménnyel, hogy mi lett Trufával, Pippinel, Hobbitfalvával... Persze most nem jut eszembe több, de az elöbb még a fejemben volt! :? Grrr!
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61739 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Nocsak. Eddig egyetlen tovabbi kerdes sem merult fel?
Ennyire kimeritettem volna a megvalaszolatlan kerdesek tarhazat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61458 Írta: E. Eia Ayna
Egyéb nincs :?: :P :wink:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #61450 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Ulmo írta: Brisa: nézd meg ezt: people.wiesbaden.netsurf.de/~lal ... e_Euro.jpg


Köszi, Ulmo! Nagyon érdekes a térkép, de mintha nem lenne méretarányos.
Az Anduin nagyon hasonlít a Dunára, csak az a baj, hogy Magyarország a Nagy Folyótól keletebbre fekszik (pont Mordor fölött a nagy pusztaság közepén). :wink:
Kéne keríteni egy olyan térképet, ami az ősi szuperkontinenst, a Pangeát ábrázolja és arra rávetíteni. (Mondjuk akkor meg az fog kiderülni, hogy Észak-Amerika volt Középfölde... :? )
Bocs az off-ért.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61442 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Huhh, én is törtem a fejem eleget. Kár, hogy nem lehet mindet megkérdezni. :( Melkor nem igazán érdekel, parasztgyerek vagyok, azt se tudom, Ungoliant kicsoda :) , Legolast meg megházasítottuk páran már :) , Gimli pedig biztosan találkozott Galadriellel, úgyhogy az entekre és az entasszonyokra szavaztam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61437 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
NAGYON nehéz kérdés.Én az utolsóra szavaztam,de nem vagyok biztos,hogy helyesen döntötten-é...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61427 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Nos en ugy gondoltam, hogy Tolkientol most annal reszletesebb valaszt lehetne kapni mint ami a Szilmarilokban el van ejtve, egy-egy mondat erejeig. tehat pl Melkorral kapcsolatban nem csak a jovendoles utalasat kapnank, hanem reszletesen ki is fejtene, hogy milyen szerepet fog Melkor vallalni majd, es mi lesz a sorsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61423 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Olyan nehéz választani! Végül Frodóra szavaztam, nagyon érdekelne, mit csinált Valinorban, meggyógyult-e, és meddig élvezhette a Nyugat ragyogását. Néhány kérdésre pedig nagyjából megvan a válasz.
Brisa: nézd meg ezt: people.wiesbaden.netsurf.de/~lal ... e_Euro.jpg
Yavanna: Ungolianntal kapcsolatban a Szil elég sok infot ad.
[size=9:ozz5t4cy](Melkor pedig visszatér az Utolsó Csatára)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61420 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hú, Svin, ez egy tök jó kérdés! Én kapásból tudtam rá a választ. Természetesen Tomára szavaztam én is. Többire nagyjából tudom a választ (ezek persze csak a magam elméletei), vagy pedig nem izgat különösképp (pl. Ungoliant vagy Legolas nősülése :wink: ).
Viszont Tomáról alaposan elbeszélgetnék Tolkien-nel (és közben persze még megkérdeznék tőle ezt-azt. Például, hogy a valák nem unatkoznak e Valinorban, vagy hogy Középfölde az ősi Európa vagy annak egy része lenne (magyrul, hol van a mostani térképeinken Középfölde)? :roll: :lol: ).

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #61419 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Drága Yavannám!
Megint egyre gondoltunk! :wink: Rokon lelkek vagyunk...

Ám én nagyon sokat filóztam az entasszonyokon, Szauronon és Melkoron - ám őket lezártam, annyival, hogy ezekre a kérdésekre egy igennel v egy nemmel lehet is válaszolni.
Ami még megfogott, az a két kék mágus, Frodó hogyléte és a tündék volt. Én mégis Tomára szavaztam valami miatt. Talán, mert - ahogy Yavanna írta "Ki tudja, lehet, hogy egyszer még választ kapunk..." a többire, míg Toma olyan titokzatos... :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61403 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Svin:Megint egy nehéz kérdés!!! Nagyon nehéz!!! :P :P Még nem is tudom melyiket jelölöm meg!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61402 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Jó kérdés! :wink:
Én ezek közül arra vagyok a legjobban kíváncsi mi történt Frodóékkal Nyugaton. Szerintem Tolkien nyugodtan leírhatta volna azt a helyet részletesebben is ahova megérkeztek, meg persze azt is hogy mit csináltak ott :D
Az is érdekes azonban, mi lett az entasszonyokkal, meg, hát igen az is érdekelne hogy megházasodott-e Legolas... ezt hiányoltam még a könyvből, hogy ez nem derült ki! :mrgreen: :mrgreen:
Egyébként szerintem még rengeteget tudnék kérdezni de most egy se jut eszembe hirtelen :) :P

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61398 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hűha Svin'! Kétségtelenül ez az eddigi legnehezebb kérdés amit föltettél! 8O Végül Tomára voksoltam, de pl az is izgatna, hogy honnan is jött Ungoliant, hogy végleg elpusztult-e Melkor és hogy visszatértek-e még a tündék! :roll: Ja, és persze az entasszonyok!
Ki tudja, lehet, hogy egyszer még választ kapunk... :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61391 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Nehéz kérdés, nagyon nehéz kérdés...legszívesebben az összeset megkérdezném tőle :)
Most hirtelen nem jut eszembe több kérdés (Svin: elismerésem, nagyon jók lettek itt összeválogatva), de, ha odakerülnék, biztosan eszembe jutna egy csomó kérdés, főleg azt figyelembe véve, hogy Tolkien milyen aprólékos, és egyben hatalmas világot alkotott, biztosan nagyon sok mindent lehetne kérdezni tőle.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #61384 Írta: svindler
E heti kérdésünk: Ha az elábbi kérdések közül egyet feltehetnél Tolkiennak, tudván, hogy biztosan részletes választ kapsz, melyiket választanád?

Illetve, ha egyéb kérdésed lenne, kérjük oszd meg velünk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.179 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére