Tudnak-e repülni a balrogok?

×

Szavazás: Tudnak-e repülni a balrogok? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

igen
34 43.6%
nem
29 37.2%
nem tudom
15 19.2%
Szavazók száma: 2 ( Turlas, Ganieda )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 5 hónapja #80701 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Estel: köszi!!! :wink:
_____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80433 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Bizony Estel nagyon igazad van!
Tolkien változtatta meg a tündékről alkotott elképzelését, mert valószínűleg ő is észrevette azon logikátlanságot, amire Ragoran felhívta a figyelmet. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80377 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
a balrog mért ne tudna repülni, ha egyszer van szárnya? És mért nem repült amikor leesett a homályba? Én nem tudom....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79987 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Tolkien nagyon sok jegyzetet hagyott az utókorra, Középfölde-témában.
Tervbe volt véve, hogy megírja a Szilmarilokat, de mivel ezt már nem érhette meg, fiára hárult a feladat, hogy kiadja a rengeteg írást. Ő azt a megoldást választotta, hogy egységes történetté szerkeszti össze a dolgokat, így született meg az a Szilmarilok, amit mi is ismerünk. Christopher aztán ráadásként összeszerkesztett még egy (vagy kettő?) könyvet, éspedig a Gyűrű Keresését... amikor ez is megvolt, és úgy látta, hogy bizony van még igény az ilyesmire, egy rakás többi jegyzetet is könyvvé szerkesztett össze, ez lett a "History of Middle-Earth" sorozat, amely megmutatja nekünk, hogy Tolkien milyen szövegvariánsokat írt meg, ahogy kidolgozta a teljes Középfölde-történelemet.... Ennek első két kötete az Elveszett Mesék 1.-2.
Érted már? ;) Ezek olyan háttérjegyzetekből állnak, amelyek folyamatában mutatják meg a kibontakozását annak az új világnak, amit Tolkien létrehozott... és mivel ezek a jegyzetek között egészen koraiak is vannak, nem csoda, hogy néhol olyan dolgokkal találkozhatunk bennük, ami aztán a végleges változatban máshogy lettek... :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79973 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Mért ezt aztán javították? Vagy csak a Szil-ban van máshogy? :oops: :confused2:
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79845 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Pontosan Estel!

Elveszett Mesék könyve írta: ... A tündék újjá születnek gyermekeikben, így számuk nem csökken és nem is növekszik...


(Elnézést, mert nem pont így van, de LEGFELJEBB szinonímákban nem egyezzik.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79748 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Én meg feltételezem, azért lett ez később a Szilmarilok végleges változatában felülírva, mivel pont ilyen kérdéseket vetett fel Tolkiennél is... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79730 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Szméagol: tudom, hogy nem Te írtad, hanem a egy könyvben volt,de mivel Te hoztad szóba feltételeztem, hogy olvastad, és hogy tudsz nekem válaszolni...
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79564 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Ragoran írta: Szméagol:
Ezt nem egészen értem!
Ha mondjuk megölnek egy tündét, akkor meghal és vhol egy tünde nő csak így hipp-hopp terhes lesz???? Viszont akkor is válétozik a számuk, mert abban az időben amikor már meghalt és még nem született ujjá eggyel kevesebb tünde van. Így, ha vmilyen támadás éri őket, a számuk csak egyre csökken... :? :hein:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago


Nem én írtam hanem. Nem hiszel nekem és Christopher Tolkiennek? :wink:
Sors is van a világon...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79517 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Szméagol:
Ezt nem egészen értem!
Ha mondjuk megölnek egy tündét, akkor meghal és vhol egy tünde nő csak így hipp-hopp terhes lesz???? Viszont akkor is válétozik a számuk, mert abban az időben amikor már meghalt és még nem született ujjá eggyel kevesebb tünde van. Így, ha vmilyen támadás éri őket, a számuk csak egyre csökken... :? :hein:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #79121 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Bizony!
De ebben a könyvben, Az Elveszett Mesékben, több a jegyzet, mint a történet. És a történetben előforduló változások A Szilmarilokhoz képest mindig fel van tüntetve.
Mondhatom olyan változatosságok vannak benne, hogy hanyatt esik az ember.
Pl: A tündék csak olyan értelemben halhatatlanok (Tokien első vázlataiban), hogyha leélik a tíz-ezer évet meghalnak és gyermekeikben születnek újjá, így számuk nem növekszik, de nem is csökken soha. :eek4: :eek2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #78750 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Meghökkentő bizony, legalábbis (nekünk, akik a Szilmarilokat olvastuk először) azután, hogy Christopher Tolkien a 'The Silmarillion' egységes történetté szerkesztésekor a helyenként több párhuzamosan felvetett szálból csak egyet véglegesített, és Gothmog Melkor fiaként való létezése nem került bele ebbe a koncepcióba... mint ahogy pl. Lúthien, Tuor, Túrin, a törpnyaklánc, és Earendil története sem úgy szerepel a Szilben, mint az Elveszett Mesék második kötetében. Ám a Szilmarilokba került bele a"véglegesnek elfogadott" változat - akár J.R.R , akár Christopher Tolkien döntött a választásról. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #78680 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Az Elveszett Mesék Könyve írta: ... és, hogy Melkó(r)nak van egy fia (Ulbanditól), neve Kozomót, mint később kiderül ez a sarj volt Gothmóg, Balrog lordja, kit Echtelion Gondolinban leölt.


Szerintem elég megdökkentő ez a dolog.
(Oly figyelmesen olvasom a könyvet mégsem tudom kicsoda Ulbandi, mindenesetre elég fránya izlése volt...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #78011 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Ilyen kiegyenlített állást ritkán látni...
Még szerencs, hogy nem választási statisztika... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #77881 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Nem is tudom, hogy ezt a "repülést" teljesen úgy kell-e érteni, mint ahogy a madarak repülnek...
(Nem is tudom hova akartam kilyukadni... :roll: )

Estel: Ez tulajdonképpen benne van A szilmarilokban, csak nem pont így.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #77821 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Üdv nektek!
maia vagy nem maia, mint láttuk, a balrog olyan simán leesett móriában, mintha húzták volna.
Lehet, hogy lefele nem tud repülni, de attól még fölfele tudhat... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #77713 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

Szméagol írta: A Jó volt a kezdet. A Gonosz csak utána jött.
Tehát eredetileg minden lény a földön Jó volt, a maiák is és tudtak repülni, mert ha akarták, madár (vagy a Semmi) testét öltötték.

Ezt hol olvastad? :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77654 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Szerintem se tudnak repülni!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77585 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

Telumehtar írta: Maradjunk annyiban hogy van szárnyuk de nem tudnak repülni ;)



Egyetértek! :wink: Mondjuk nekem rémlenek v.milyen oszlopok Móriában, de csak halványan... :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77558 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Sziasztok!

Ulmo írta: Test nélkül biztos minden maia tud repülni, de a gonoszokra az volt jellemző, hogy végig megőrizték a testi valójukat.


A Jó volt a kezdet. A Gonosz csak utána jött.
Tehát eredetileg minden lény a földön Jó volt, a maiák is és tudtak repülni, mert ha akarták, madár (vagy a Semmi) testét öltötték.
Tehát a balrog mindenképpen tudott repülni, hogy most tud-e azt nem tudom(/uk)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77343 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

Estel Adániel írta: Úgy emlékszem, alapos okai kellett, hogy legyenek annak, hogy elveszítsék testüket... :roll:


Ez igaz. Szauronnak egy alapos vereség (vagy Númenor pusztulása), Meliannak Thingol halála, Ariennek a Nap irányítása. Bár az utóbbi kettő önként vált meg a testétől, és tudtommal nem is öltöttek alakot újra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77320 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Úgy emlékszem, alapos okai kellett, hogy legyenek annak, hogy elveszítsék testüket... :roll: pl. még Szauron is csak a legyőzetésekor vesztette el testi valóját...
Tehát: "Teleportálni" csak úgy, maguktól nem tudtak. :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77272 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Ulmo: De gondolom nem dönthettek úgy hogy na most repülök egyet-eltünt a testük-repültek-megérkeztek-és megint testet öltöttek?! :roll:
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77251 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

Ragoran írta:

Eurynome írta: Csak hogy bekavarjak: test nélkül minden maia tud repülni :roll: :twisted:



Most nagyon hülye leszek! A balrog ugye maia? Olvastam a Szilt csak már nagyon régen... :oops:


A Valaquenta szerint a balrogok maiák.

Test nélkül biztos minden maia tud repülni, de a gonoszokra az volt jellemző, hogy végig megőrizték a testi valójukat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77249 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

Eurynome írta: Csak hogy bekavarjak: test nélkül minden maia tud repülni :roll: :twisted:



Most nagyon hülye leszek! A balrog ugye maia? Olvastam a Szilt csak már nagyon régen... :oops:
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77248 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?

kriszana írta: mé, rago, szted nem tudnak



Egyenlőre pártatlan vagyok...
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77247 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
A móriai balroghoz:
Lehet, hogy nagyon meglepődött és azért nem nyitotta ki a szárnyát (már ha volt neki-ha meg nem volt, akkor édesmindegy, hogy meglepődött-e)
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77182 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Csak hogy bekavarjak: test nélkül minden maia tud repülni :roll: :twisted:

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77175 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
Maradjunk annyiban hogy van szárnyuk de nem tudnak repülni ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77141 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Tudnak-e repülni a balrogok?
MERP alapkönyv. Szörnyleírás. Balrog. SŐT állítólag a méretét is tudja változtatni.

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.235 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére