Csapatjelvények

×

Szavazás: Milyen csapatjelvényket viselnél a legszívesebben? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Fejpánt
10 27.8%
Medál
5 13.9%
Tunika
12 33.3%
Köpeny
7 19.4%
Póló
2 5.6%
Szavazók száma: 6 ( Rhien, Kuvasz, Viki, Dorka, Inez ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
15 éve 3 hónapja #381896 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
A csapatcímert majd megtervezzük ott, nincs már idő erről határozni fórumon. Viszont nagyon jól elő van készítve, az biztos. Majd ott meglátjuk, mennyire szeretnénk tolkienit, szimetrikusat, stb.
Sil: kösz a segítséget. Magaddal tudod ezeket hozni digitális formátumban is? Lesz két csapatleptop is, akár azokon is tudunk majd tervezgetni.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381612 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csapatjelvények

Ratzkha írta: Sil: a rávaasalható ékkövecskék nagyon jó ötletnek tűnnek. Mennyi van belőle? Gondolom egyszeri kreatív boltban tudunk venni hasonlókat.

Megnéztem, piros, sárga, kék és zöld, kb 3-4 mm-esből van 2-2 csomag (25-30db /csomag), illetve pirosból és sárgából van 1-1 csomag egészen picike is (kb 1 mm-esek, 200db/csomag lehet így ránézésre). Mind kerek, az egyik oldaluk ragasztós, és elvileg dekorpákával vagy nem gőzölős vasalóval lehet rögzíteni (még nem próbáltam). Konkrétan a WestEnd-beli Kreatív Hobby-ban vettem, 195Ft volt /csomag (ha jól emlékszem a tavalyi tábor előtt vettem, hogy majdcsak jó lesz valamire).

Ja, és megcsináltam a címerből [size=9:359550em](azaz pontosabban inszigniából, maga a címer csak a fekvő négyzet alakú rész belőle, eredetileg a lángnyelvek is csak a négyzetig tartanának)[/size] a másik verziót, amit mondtam, emlékeztetőül az első:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... dhros1.jpg
És a második, kisebb csillaggal és nagyobb lángokkal:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... dhros2.jpg

Néhány másik inszignia, amiket a filmhez készítettek (ezek nem túl szabályosak):
kep.tar.hu/silmarien/50320270/23511647#2
Tolkien által rajzolt címerek (katt a képre, és láthatjátok, melyik kié):
www.tolkien.ru/texts/eng/pbjrrt/47c.html
A testvérek, illetve apa-fiú viszonyok esetén eléggé hasonlítanak egymásra a címerek (lásd pl a lángokat a lángokat/tűzmotívumot az "F-betűs szekció" címereiben).
Itt van amúgy a főoldal, a vége felé érdemes még megnézni a fa-rajzokat is (sokszor több kép van egy lapon, kattintással lehet köztük váltani):
www.tolkien.ru/texts/eng/pbjrrt/contents.html
Egy rövid összefoglaló a címertanról:
katt ide
Ugyanez kicsit hosszabban, angolul:
www.forodrim.org/gobennas/heraldry/heraldry.htm

És szereztem 2db fém köpenycsatot is (a többi, amit láttam, sajnos ezüstszínű volt), nem valami nagyok, de szvsz egészen pozőr módon néznének ki piros köpenyhez, és mivel vannak rajtuk lyukak, egyszerűen rögzíthetők (csak kell hozzá valami aranyszínű cérna vagy fonal):
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/csatok.jpg
Ezeket is felajánlom közcélra.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381595 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Leginkább vakmerő ... :D

Ami meg a köpenyeket illeti: szerintem ennyi anyag elég lesz 14-15 ember köpenyéhez is, még a 24 tunikán felül is. 30 M anyagot vettünk: jó kis lenvászon, nekem kifejezetten tetszett a színe, jó kis nolda-vörös. :D

A fejpánthoz valókat kellene még beszerezni valamikor hétfőn. Ki tudna nekem segíteni ebben?

Sil: a rávaasalható ékkövecskék nagyon jó ötletnek tűnnek. Mennyi van belőle? Gondolom egyszeri kreatív boltban tudunk venni hasonlókat. Mintha Ring mondta volna, hogy elhoz magával egy kis hordozható vasalót... de ezt még megkérdezem tőle.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381584 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Számoltunk ezzel :) így kb. annyi anyagot vettünk, hogy mindenkinek jusson tunika, és 10-12 embernek köpeny. Kb 420 Ft/fő-re jön ki egyenletesen elosztva (feltételezve a legrosszabbat, hogy mégse akar senki köpenyt és mégis ki kell fizetnie a csapatnak azt az anyagot), valójában nyilván az lesz hogy aki köpenyt akar annak több, aki nem, annak kevesebb.
A fejpántnak lesz még szintén költsége, de az sem lesz kötelező.

Egyébként pedig egy akkora felhőszakadás kapott el minket Ratzcal a boltból jövet, hogy esernyővel bőrig áztunk és bokáig gázoltunk a vízben :rolleyes: :D 20 perccel később meg már sehol egy felhő...
Tanulság: tüzes nolda lelkünk gondolkozás nélkül belevitt minket a cselekvésbe, és még a Morgoth küldte viharral is dacoltunk nemzetségünk érdekében :P (hogy ez bölcs vagy botor volt, hát...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381583 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csapatjelvények

Ratzkha írta: Úgy tervezek bevásárolni pénteken a tunikákhoz és köpenyekhez való (VÖRÖS) anyagokból , hogy a rájuk leadott szavazatok száma szerint szerzek majd be emberenként 70 cm-nyit.

A tunika eléggé vezeti a szavazást, abból mindenkinek kéne, nemcsak aki szavazott rá. A köpenyt meg össze kéne számolni, mert lehet, hogy olyan is szeretne, aki nem szavazott rá (hisz csak 2-re kellett szavazni, a többi elvileg opcionális). Pl én sem szavaztam rá, ezért írtam is külön, hogy gondoljatok rám is, mert szeretnék köpenyt. Ráadásul a nemzetség majdnem fele még nem szavazott.

Ratzkha írta: A fejpántra egy pontosabb koncepció:
Egyelőre az van, hogy fogunk valami szép anyagú vászon-szalagot, ami nagyjából fültől fülig ér (tehát nem körbe a fejünket), és rá varrunk még ruha gumit. Az egészet lefújjuk arany festékkel, és utána festünk majd rá vörössel mintákat, meg ragasztgatunk üveggyöngyöket, vagy üvegkavicsokat, vagy ilyesmit.

Jut eszembe, van nekem itthon pár csomagnyi rávasalható kis csillivilli ékkövem (1-4 mm-esek), esetleg abból is lehetne ragasztgatni. Van piros, sárga, kék és zöld.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381543 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Üvegkavicsot nehogy vegyünk,van itthon egy csomó, viszek. Csak kb.találjuk ki mennyi kell, mert nehéz. :D Színek: világoskék, sötétkék, zöld, fekete, fehér, üveggolyóból meg van átlátszó. (Egyszer volt valami kiárusítás, onnan vannak.) Meg ha még körülnézek,lehet, hogy más színűt is találok. Lefújni ezt is le lehet aranyra, vörösre.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381398 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Úgy tervezek bevásárolni pénteken a tunikákhoz és köpenyekhez való (VÖRÖS) anyagokból , hogy a rájuk leadott szavazatok száma szerint szerzek majd be emberenként 70 cm-nyit. Mivel az anyagok általában 140-150cm szélesek, ebből simán kijön egy köpeny / tunika is, de mivel a dolog nem lesz felszabdalva csak 3-4 nagyobb darabra, ezért simán tudunk majd szabni belőle. Anyagot valami nagyon nagy leárazáson tudunk egész olcsón venni, úgy hogy még így sincs 600 ft felett a dolog.

A fejpántra egy pontosabb koncepció:
Egyelőre az van, hogy fogunk valami szép anyagú vászon-szalagot, ami nagyjából fültől fülig ér (tehát nem körbe a fejünket), és rá varrunk még ruha gumit. Az egészet lefújjuk arany festékkel, és utána festünk majd rá vörössel mintákat, meg ragasztgatunk üveggyöngyöket, vagy üvegkavicsokat, vagy ilyesmit.

Ez nektek tetszene?

Ki tud segíteni a kellékek beszerzésében, illetve az anyagköltség (szalag, gumi, festék, üvegizé) megbecslésében, esetleg a bevásárlásban?
Valaki mondta, hogy lennének ilyen üvegkavicsai, vagy mini színesüveg-lapjai fejékekhez. Ki volt az és honnan és milyet tudna beszerezni?

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381374 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Jó hír: zászlóanyagunk lesz a raktárból! :)

Rossz hír: biztosan nincs keret az anyagvásárlásunk támogatására (ezt eddig is tudtuk, de azért tettünk egy utolsó próbálkozást).

Jó hír: senki nem írt még, hogy semmiképp nem tud pluszba fizetni.

Rossz hír: még csak kb. 10 ember szavazott (20 szavazat van, de vsz nem mki szavazott kettőre, mivel volt 17 is), és még mindig van olyan, aki egyáltalán nem írt, e-mailt sem! :(

Jó hír: ha saját magunknak vesszük az anyagot, akkor a miénk is marad a tunika/köpeny, ha raktárból kapnánk, akkor a késztermék is a raktárba kerülne!

Bónusz jó hír: ha ügyesek vagyunk, tudunk 390 Ft-os boltból anyagot venni, vagyis ha valóban csak 1-1,5 m kell per fő, az csak kb. 5-600 Ft lesz.
(De én nem értek a szabáshoz, úgyhogy majd Lyona vagy valaki megmondja, tényleg ennyi kell-e. :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381314 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Én szívesen beszállok nagyobb mértékben is, ha valakinek gondot okoz a költség. Tunikából az első verziót preferálom. (Ha lesz rá lehetőség, akkor köpenyt is szeretnék.) Viszont ha nem gondoskodnak róla központilag, akkor az anyagot meg kéne venni még a tábor előtt, és a zászlónak is kell anyag (duplán, mert kétoldalas), ne felejtsétek el.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381162 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Csapatjelvények

Lyona írta: Ez bennem is felmerült... Én azt hittem, az anyag 'kincstári'.
Pár száz forint nem gond, de mondjuk 1000-1500 már lehet, hogy igen.

Nincs piros anyag a raktárban, aszonták :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381157 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Ez bennem is felmerült... Én azt hittem, az anyag 'kincstári'.
Pár száz forint nem gond, de mondjuk 1000-1500 már lehet, hogy igen.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381155 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Mivel van, akinek gondot jelenthet a plusz kiadás a tábordíjon felül, külön szeretném felhívni a figyelmet, hogy a tunikához és a köpenyhez mindenképp kell egy-két méter anyag/fő, és az bizony nem garancia, hogy a legolcsóbb fajtából kapunk megfelelőt.

Illetve ha van olyan, aki semmiképp nem tudja kifizetni a plusz cuccokat, akkor az szerintem vétózza a költséges ötleteket, kivéve, ha mi többiek összedobjuk az illetőnek a pénzt.
Szóval szeretnénk kérni, hogy azt is jelezzétek, ha valakinek gondot jelentene ez (akár e-mailben, priviben Ratznak vagy Ringnek vagy nekem).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381135 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Csapatjelvények
Sziasztok!

Nos, mint a társaság egyik (de azt hiszem nem egyetlen?) varrós tagja, megnyilatkozom: ím, A Tunika. :)
Vörös alappal gondolkodtunk, arany díszítéssel. Hogy a díszítés mi legyen, mi lehetne, erre várunk ötleteket mindenkitől! :)

Tunikából két félét kell elképzelni, jól.
Az egyik olyan, mint egy bő szabású, hosszított póló, a derekán szalaggal (övvel) átkötve, ez az, amit Stara is belinkelt, köszönet neki érte! :) ( kitkatty.deviantart.com/art/Supe ... moodonly=1 )
Ennek a hátránya az, hogy vagy le kell varrni, vagy le kell égetni az anyag szélét, ahol vágtuk, hogy ne szálazódjon, ez pedig nagyon sok munka. Még az égetés talán megoldható, de az is eltart egy darabig. Előnye viszont, hogy könnyű kiszabni, és lehet az elejére festeni, valamint majdnem működik főruhadarabként. Majdnem, mert az oldala nincs összevarrva, csak a szalag / öv tartja össze.

A másik hasonló ahhoz, amit a Ratzkha-féle belinkelt képen láttunk jobb oldalt: media.photobucket.com/image/nold … 1193027777
Olyasmire gondoltunk, ami az egyik vállat szabadon hagyja, a másikon viszont ráncolva meg van tűzve. (ööö, érthető azért?) Úgy képzeljétek el, mintha egy medállal vagy brossal összefognák, vagy egy szalaggal átkötnék.
Ennek az a hátránya, hogy a ráncolás miatt nem nagyon lehet rá festeni, hacsak az alsó szegélyt nem. (ami egyébként szép lehet!)
Előnye (szerintem) meg az, hogy elég egyedi a kinézete, valamint nem sül alá az ember (talán), viszont ennek aztán pláne alá kell öltözni. No meg persze az, hogy még az előzőnél is könnyebb kiszabni (konkrétan felvágjuk téglalapokra az anyagot), és csak az alját kell levarrni, ami már messze a megoldható mértékű gépes varrás kategória. :)

Szóval: Ha tunika, melyik? Mivel fogjuk össze? Övvel? Szalaggal? Fessünk rá? Vagy hagyjuk az egészet a csudába? :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381116 Írta: Ratzkha
Csapatjelvények téma létrehozva Ratzkha által
Sziasztok Nemzetem!


Az eddigi ötletek alapján akkor szeretnék egy szimpátiaszavazást tartani, hogy a felmerült külső díszítőelemek - illetve Ring adekvát kifejezésével élve: "csapatmotyók" - közül ki melyiket tartaná szimpatikusnak.
Zászlónk biztosan lesz, az nem is kérdés: egy katonai táborban szinte kötelező, meg azzal lehet igazán felvonulni, parádézni. Ami viszont magunkon hordozható csapat-dísz, abból is rengeteg ötlet merült fel. Én úgy gondolom, ezek közül egyet kiválasztani az a sok jó ötlet eltékozlása lenne, az összeset meg kizárt hogy megcsináljuk.
Nyitok ezért egy szimpátia szavazást, hogy a felmerült ötletek közül - Fejpánt, Medál, Tunika, Köpeny, Póló – melyik az, amit a legtöbben viselnének magukon szívesen. Megkérek mindenkit, hogy kettő dologra szavazzon összesen, amit szerinte a legjobb lenne elkészítenünk és magunkon viselnünk. A legtöbb szavazatot kapott jelvény lesz a csapat egységes védjegye, amiből mindenkinek készül majd egy. (Közösen készítjük el a táborban, mindenki a magáét, ahogy eddig, és persze segítünk a másiknak, ha nem megy egyedül.)
Azonban, hogy a második és harmadik legnépszerűbb ötletek se menjenek veszendőbe, azokból is vennénk igény szerint anyagot, így meglesz a lehetőség, hogy mindenki több dologgal is tündésítse a tábori megjelenését. Értelem az alapanyagok közös finanszírozásos alapon szerződnének be: az egységes csapatjelvénybe mindenki beszáll (ehhez lehet, hogy tudunk egy kevés MTT támogatást is szerezni), illetve mindenki maga adja az anyagi javakat a másod-harmadlagos kiegészítőkhöz, amit ő még pluszba szeretne.
Bár a legtöbb dolog tényleg nem lesz túl költséges, 2 kiegészítő összesen ha lesz 1000-1500 Ft. A lehetséges tunika tervekről Lyona tesz fel hamarosan egy kiadósabb hozzászólást. A fejpántok esetén az üvegkavicsok, vászonpánt, festett minták kombináció tűnik a legvalószínűbbnek, fém-allergiás okokból, illetve a fém nehéz megdolgozhatóságából eredően. A köpeny meg a tunika esetén csak arra kell majd figyelni az anyag vásárlásánál, hogy olyat vegyünk, ami nem foszlik nagyon – hogy minél kisebb részét kelljen csak beszegni.

Üdv

Ratzkha / Tulconar

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfRatzkhaAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.164 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére