Zene

Több
15 éve 8 hónapja #369418 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Zene
Nem tudom, de nekem ez valamiért tetszik:

tüzijátééék ^^ :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369245 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene

Attila írta: Fúúú, olyan...hátborzongató, legalábbis olyan érzésem van, mint amikor egy-egy filmben szervezkednek és megy, és megy, és megy, és annyira, nem tudom, nekem nagyon tetszik, van számomra egy lendülete, kicsit hasonlít az Egy botrány részletei c. film egyes zenéire. Nagyon jó!!! :itscool:

Nahát, köszi. :)

Én meg épp konstatáltam, hogy milyen gyengén sikeredett. XD
No, azért a pozitív kritika nem fog megakadályozni abban, hogy javítgassak rajta alaposan.

[size=9:3kd5l9v3]szerk.: Az előbb pedig még visszatértem ellenőrizni, hogy ugyanarról a számról beszülünk-e XD[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369237 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Zene

Kar'sa írta: The Making of the Bitter Glass


Fúúú, olyan...hátborzongató, legalábbis olyan érzésem van, mint amikor egy-egy filmben szervezkednek és megy, és megy, és megy, és annyira, nem tudom, nekem nagyon tetszik, van számomra egy lendülete, kicsit hasonlít az Egy botrány részletei c. film egyes zenéire. Nagyon jó!!! :itscool:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369217 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369156 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Zene

Snuffles írta: Attila: forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9106569
Meg még keresek neked, nagyon sok fellelhető az interneten.* (A fenti fórumon meg írjál annak értelemszerűen, akinek a listájában van Abba.)

szerk.: *pl dc-vel keresve vagy egyéb fájlcserélő program segítségével. gugli most nem segített egy szimpla 'abba sheet music' kifejezéssel... :P


Oh, jaj köszönöm, leköteleztél, igen írtam is az egyiknek.
Köszönöm :D

[size=9:7d6hr6it]...1600...[/size]

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369155 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Zene
Attila: forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9106569
Meg még keresek neked, nagyon sok fellelhető az interneten.* (A fenti fórumon meg írjál annak értelemszerűen, akinek a listájában van Abba.)

szerk.: *pl dc-vel keresve vagy egyéb fájlcserélő program segítségével. gugli most nem segített egy szimpla 'abba sheet music' kifejezéssel... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369144 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Zene
Kérdezném, hogy nincs-e meg valakinek ez a kotta:

www.kotta.info/hu/product/AM9594 ... Selections

kellene, mindenképpen mivel lesz FMD(gy.k. Fejér megyei diáknapok), és arra szeretném/szeretnénk.
Szóval akinek ez meg van azt nagyon-nagyon-nagyon-nagyon szépen megkérem, hogy szóljon nekem. :bociszemek:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368700 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367424 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Zene
Zenészek/gitárosok figyelem!
Eladó egy alig használt szológitár (East Les Paul DK) és egy erősítő (Harley benton HB80R).
Ár megegyezés szerint.
Itt vagy telefonon jelentkezzetek, illetve ha tudtok valakit akinek szüksége van rá, továbbítsátok légyszíves.
Köszönöm

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367350 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Mesi, Acho, köszönöm. :oops:
Meg javítottam a hibát.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367319 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Zene

Acho írta: A "The Last Gate" tetszik, szerintem jól sikerült. Nyugis. Ezeket meg nem nyitja meg :( :

Kar'sa írta: kettő db. új:
101 - The Vain Constellation
108 - The Island on the Golden Sea


Update:
minél többször hallgatom,annál inkább tetszik...


Hű! Gyönyörű a két dal. :D :itscool:

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366989 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Zene
Valóban igaz van elég sok magyar népzene a raktáramban.
Ha felveszel msn-re rád zúdíthatok 50 liternyit belőle :wink:

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366978 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Zene

keshu írta: Kedves Mindenki!
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Az a helyzet, hogy egy prezentációt kell készítenem a BKIK történetéről, amelyet majdan egy nemzetközi közönség fog látni. És én aláfestő zenét keresnék, valami olyasmit, ami ilyen tipikusan magyaros, meg pörgős, meg vidám, de nem a már mindenhol ismert, elcsépelt dallamokat, hanem valami mást. Mivel 1850-től napjainkig szól a prezi, ezért az ilyen régebbi, meg modernebb dolgok is érdekelnének.

Ti esetleg ismertek,vagy tudnátok ajánlani valamit?

Előre is köszi, Éowyn


Sztem kérdezd Narbot, neki tudom, hogy van egy pár.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366923 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Zene
A "The Last Gate" tetszik, szerintem jól sikerült. Nyugis. Ezeket meg nem nyitja meg :( :

Kar'sa írta: kettő db. új:
101 - The Vain Constellation
108 - The Island on the Golden Sea


Update:
minél többször hallgatom,annál inkább tetszik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366921 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Zene
Kedves Mindenki!
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Az a helyzet, hogy egy prezentációt kell készítenem a BKIK történetéről, amelyet majdan egy nemzetközi közönség fog látni. És én aláfestő zenét keresnék, valami olyasmit, ami ilyen tipikusan magyaros, meg pörgős, meg vidám, de nem a már mindenhol ismert, elcsépelt dallamokat, hanem valami mást. Mivel 1850-től napjainkig szól a prezi, ezért az ilyen régebbi, meg modernebb dolgok is érdekelnének.

Ti esetleg ismertek,vagy tudnátok ajánlani valamit?

Előre is köszi, Éowyn

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366855 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
The Last Gate [size=9:1y89oig6](zongorára, fuvolára és hárfára)[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366841 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Zene
Maedhros!
Nem is igazán futottak be, csak egyes emberek kegyelméből kapnak, és kaphatnak szerepet és állást. És ez nagyon szorú...
Akit említettem, énekesnő mögött egy profi csapat működött, akik viszont többszörösen díjazottak, és nem minden ok nélkül.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366828 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Töröltem az utóbbi pár hsz.-t, légyszíves illegalitaet cuccokat mindenki priviben intézzen legalább, ha már nagyon muszáj. :nono:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365708 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Zene
Lenne egy olyan kérésem/kérdésem, hogy a mostanában az egyik adón megy egy sorozat a Szellemekkel suttogó, na már most, ha valakinek meg van valamilyen dalbetét, szám, vagy főcímdal, akkor az ha megkérhetem jelentkezzen nekem az msn-en attila 'kukac' tolkien 'pont' hu-n, mivel keresgéltem, de nem igazán találtam semmit.

Köszönöm! :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365518 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Zene
Tehetségtelen emberek nem futhatnak be?


Akkor mit keres az Operában Muskát A., akinek soha életében nem volt hangja, és hogy engedhetik Cavaradossit énekelni? Az egy dolog, hogy Tokody babája, de azért könyörgöm.
Másik, szintén borzasztó: Valter Ferenc. Basszus... szeretne lenni. Én csak V. Károlynak hallottam, de az is elég volt. Fakó, vacak hang, látszik rajta, hogy igyekszik, de nincs miből. És ez az ember, világ szégyenére, Gurnemanzot énekelt. Nagypénteken. Amikor tele van az opera külföldiekkel, akik direkt a mi "hagyományos" Parsifalunk csodájára járnak.
Mindezt úgy, hogy ott van Polgár László, a tökéletes Gurnemanz. De nem hívják. Ott van Szvétek Laci, aki kitűnő Wotan és Hagen volt, remek Gurnemanz lehetne, már elbírná. Fiatal ugyan, de neki bezzeg van hangja. De nem osztják ki neki, inkább hagyják Valtert kínlódni. És nem osztják ki Fülöpnek se.

Külföldön: hogy engedhetik énekelni Salvatore Licitrát? Pár hónapja egy METes Álarcosbálban ő volt a tenor. Borzalmas volt. Csak azért hallgattam a közvetítést, mert a többiek viszont nagyszerűek voltak (Crider, Hvorostovsky, Blythe). Ennek a pasinak egy rém csúnya karaktertenor hangja van, amivel Monostatosnak egész jó lehetne, de Verdi-főszerepben? Az összes operás fórum fel volt háborodva. Hát nincs a meteseknek fülük? Európában az ilyent kibúúznák.

A Met egyébként is szörnyű. Szintén közvetítették a Walkürt, és az első felvonásban azt hittem, mindjárt kikapcsolom. Csak a basszus volt metes színvonalhoz méltó (Mikhail Petrenko, tehetséges fiatalember), de Siegmund és Sieglinde kritikán aluliak. Azért maradtam, mert James Morris énekelte Wotant, és őt hallani akartam. Hát igen, Wotan isten volt ebben az előadásban, a többiek... jájjj.


Szóval vannak rosszak. Sajnos. Wagner-tenorok között főleg. Christian Franzban van minden reményem. Ha Fisher Ádám bölcs, őt hívja Trisztánnak 2009-ben, mert ma kb. ő az egyetlen, aki el tudja énekelni úgy, ahogy kell.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365474 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Zene
Igen, a zene órákat mi is nyügnek tekintettük, pedig nem most volt.
A komoly zene komoly embert igényel, és szvsz mindenkinek volt (van) olyan időszaka, amikor kifejezetten kedveli, csak most már titkolja.
Én elöször markizán (szlovák adó) néztem, hallgattam először operát, és azóta is koronként belefeletkezek egy-egybe.
Talán lényeges külömbségként érzékelem a rock zenéhez képest, hogy itt tehetségtelen emberek nem futhatnak be, még pillanatokra sem, és a fals, vagy hamis hangokat nem tűri meg a komoly zene. Tudok olyan előadóról, aki számtalan lemezt adott ki, arany és platina albumokkal együtt, de 30éves pályafutása alatt végik hamisan énekelt :?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #365465 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Még annyit hogy az óra színvonala nem (csak) a tanáron múlik.A mi tanárunk is egy jobb sorsra érdemes Mozart-reinkarnáció (elnevezés barátnőmtől :D ), az órái valamiért mégis ellaposodtak egy idő után.Szerintem a diákok nem veszik elég komolyan, hogy ez igenis egy tanóra, figyelni és tanulni kell a zenét is...De heti hat magyar és négy matek mellett...nomeg ott vannak az egyéb bosszantó kis finomságok amikre készülni kell...Hiába szeretik sokan a zenét magát, hallgatni, játszani is akár, az alapjait túl nagy nyűgnek érzik megtanulni.
Csak azt nem akarják elfogadni, hogy alap nélkül semmihez nem lehet hozzákezdeni.Kivéve ha valaki zseninek születik... :roll:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362590 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Zene
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362534 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Zene
Én se az énekórán szerettem meg a komolyzenét, hanem csak úgy magamtól. :D

Most valami csodálatos dologban volt részem. Ma, azaz most már tegnap lett vége. Csütörtöktől fogva egy varázslatos világban éltem négy napig, félisteneket hallottam énekelni, és mindezt itthon, a Művészetek Palotájában. Régebben is hallottam Ringet, de igazán tavaly év végén fogott meg. Megnéztem a Chéreau-rendezést dvd-n, és teljesen Wagner-őrült lettem. Most meg minél többet hallgatom, annál jobban elbűvöl. Ez a MüPás előadássorozat fantasztikusan színvonalas volt. Egészen szokatlan módon adták elő, de maximálisan kihasználták a MüPa adottságait, díszlet helyett vetítéssel, árnyjátékkal, táncosokkal, csodásan mozgalmas volt.

Teljesen Logét tették központi figurává. (alias Loki => enyhén melkoros karakter) Egy vörös frakkos táncos személyesítette meg, végig, akkor is, mikor énekesként már nicns jelen. Mi több, az Istenek végén ő húzta be a (vetített) vörös függönyt.
Egyébként csodálatos az énekes-Loge, Christian Franz. Rendkívüli jelenség a pasas. Nem falrepesztő hőstenor, nem is kétméteres, deltás, szöszi germán übermensch, de le se tudja venni róla a szemét az ember. És utána még az ifjú Siegfriedet is ő alakította, szenzációsan. Tüneményes ember, utána beszéltünk vele egy kicsit, nagyon kedves volt.
Akik még lenyűgöztek: Walter Fink, aki bámulatos könnyedséggel énekelte a két Fafnert és Hundingot. Egymást követő három napon! És semmi fáradtság nem látszott rajta. Hatalmas, gyönyörű, igazi "kormos" basszusa van, roppant méretei, egyébként abszolút úriember, tele méltósággal. És énekel, lent a mélyben is.
Németh Judit, hogy magyart is mondjak, kétszer Fricka, egyszer Második Norna. Hibátlan.
Alan Titus, Rajna-Wotan és Wanderer, veterán énekes, abszolút főisteni aurával és eszményi wagneri hanggal.
Juha Uusitalo, a fiatal finn Walkür-Wotan, ugyan még van csiszolnivalója, de a második felvonás, azzal a pianóban elsóhajtott gyónással, puha, bársonyos mély hangokkal, feledhetetlen.
Evelyn Herlitzius, Sieglinde és Siegfried-Brünnhilde, olyan hanggal, amilyent Gwyneth Jones óta nemigen lehetett hallani, hozzá még karcsú és szép is.
Michael Roider, a zseniálisan patkány, gyáva, csúszómászó Mime.
Hartmut Welker, aki három estén át fantasztikusan énekelte Alberichet. Minden színt kihozott ebből az undorító féregből, és valami sajátos méltóságot adott neki, bár ez az utolsó estére eltűnt, akkor már csak szompolyog a fia körül és szemétkedik.

És végül, külön kiemelve a legnagyobb kedvencem, Matti Salminen. Ez az ember Hagennek született. Kisujjában van a szerep, hihetetlen színpadi jelenség, az a csodás, bársonyos, éjfekete basszusa az évtizedek alatt semmit sem vesztett a fényéből és a brutális erejéből. Olyan fegyverbe szólítást énekelt, hogy a hideg futkosott rajtam. Árad belőle a tömény gonoszság és a gyűlölet.


Egyszóval, olyan Ringet csinált Fisher Ádám (aki egymaga vezényelte végig a négy napot), hogy le a kalappal. Egyébként a jövő évi Wagnerekre már most árulják a jegyeket. Én Parsifalra vettem. Őrület. Ha ez így megy, hamarosan itt is évekkel előre kell jegyet venni.
El fogunk bayreuthosodni. :twisted:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362248 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Zene
Nálunk harmatgyengék voltak a zeneórák. Több tanár is oktatott, de egyik sem ért el eredményeket nálunk, mert ahhoz, hogy a tanulókra ragadjon valami a leadott leckéből, ahhoz érdeklődés is kéne a diákok részéről, de azt hiszem ez az én osztályomból teljesen hiányzott.
Tavaly jött egy új zenetanár, amolyan modern fickó. Rocker volt néhány tetoválással a karján, még humora is volt. Gondoltam magamban, hogy ezzel a tanárral élvezetesek lesznek a zeneórák, még az osztálytársak is figyelni fognak, hiszen az ilyen vagány fazonokat ők aztán tipikusan kedvelik. Na de nem így lett. A tanár jól tanított, ám ha éppen nem a tetoválásait mutogatta vagy nem a rocker-élményeiről beszélt, hanem neadjisten Debussy-ről, vagy esetlegesen komolyzenét hallgattatott velünk, akkor már senkit sem érdekelt ez a vagány fickó.
Nagyon sajnálatos , hogy ez a helyzet zene téren. Azt vettem észre, hogy az emberek nem tudatosan hallgatják a zenét, hanem amolyan háttérzajként. Nem érdeklődnek a szöveg, a mondanivaló iránt, nem nyitottak újabb zenei irányzatok iránt, általában leragadnak egy adott műfajnál/együttesnél. Ez azért nagyon szomorú szvsz.

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362161 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Atilla, Narien, köszönöm. :)

Attila írta: Olyan kis szép nyugtató zene... :itscool:

Végighallgattad te ezt? :lol:
[size=9:vpne0gmk](speciel nekem a fuvoladuó a végén minden csak nem nyugtató. :D )[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362159 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Zene

Kar'sa írta: 108 - The Island on the Golden Sea


Olyan kis szép nyugtató zene... :itscool:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362133 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Zene

Bounce írta: ugyanis nálunk 10. osztály után már nem is tanítják. (Szerintem hetente egy órát igazán ki lehetne bírni..)

Nálunk csak utolsó évben nincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362129 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Zene
Szerintem a mi gimnáziumi énekóráink nagyon jók voltak. Ötödiktől tizenegyedikig volt énekóra, vettük a zenetöris anyagokat is, meg a könyvben lévő dalokat, meg sok minden mást is, amit a tanárnő hozott, elég sokat énekeltünk, voltak mindenféle feladatok pirospontért, hallgattunk zenéket, egyszer-egyszer vmi kapcsolódó filmet néztünk. Meg sokszor kértük, hogy énekeljük a kedvenceinket. Én pl. elég botfülű vagyok, nem nagyon tudok énekelni meg ilyesmi, és jó volt, hogy ez nem hátrány énekórán. Ami azt illeti, egyszer még valami GyU-filmzenét is énekeltünk. A mi osztályunk nem arról volt híres, hogy elkényezteti a tanárokat, de az énekóra sosem volt igazán balhés, pedig a tanárnő aranyos volt és vékonyhangú, de olyan stílusa volt, hogy nagyjából rendett tudott tartani. Persze nem figyelt mindenki, meg voltak rendetlenek, meg biztos sokan fölöslegesnek érezték, de nekem akkor is elég jó benyomás maradt meg az énekórákról. (Általános iskolai énekóráról nem sokra emlékszem, csak hogy első három osztályban a tanítónéni tartotta, negyedikben meg énektanár.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362122 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Zene
Szia Missy!

Érdekes téma ez. Nekem pont most fejeződött be az énekóra szériám, ugyanis nálunk 10. osztály után már nem is tanítják. (Szerintem hetente egy órát igazán ki lehetne bírni..)

Hát az énekóra. Katasztofális. Általános iskolában jó volt, mert a tanárnőnk érdkessé tette az órát (különféle skálázásokkal, kánonokkal..), és emellett a tananyagot is meg kellett tanulni, ami nem esett senki nehezére.

Visszatérve a katasztófához, átugrok a gimibe. Szegény tanárnőnk vékony hangjával próbál ordítani a hátsó padokhoz, hogy ne röhögjenek már fennhangon, mert valaki énekelni szeretne. Ebben minden benne van. Állítom, az én osztályom volt a legszemetebb a tanárnővel, nem volt 1 darab nyugalmas énekóránk. [size=9:3v8xb11s](a tanárnőnek csupán évi 3 gégegyulladása volt az ordítozás miatt..)[/size]
A másik. Amikor elméletből kellett produkálni dolgozatban.. hát már bocsánat, de csak nem tenném Csajkovszkij-t a középkor zenéjéhez.. szánalmas dolgok voltak. Tulajdonképpen senkit sem érdekelt, nem számított mekkora hülyeséget ír a dogában, csak legyen meg az év végi hármas.
Akkor ezek után már nem beszélek az órai éneklésről. A népdalokon röhögnek. Ha videót nézünk egy koncertről, röhögnek. Hogy örülhet a tanárnő, hogy nem lesz több énekóránk..

Dióhéjban (?) ennyi. Remélem, (ismét: ?) segítettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.640 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére