Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
12 éve 7 hónapja #403623 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy kinek van kulcsa/kártyája a raktárhoz? Ugyanis hétfőn...azaz ma vagy holnap mindenképpen el kellene onnan hoznom a ritmushangszeres dobozt. Köszönöm előre is. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403609 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

a talált tárgyak közül számos nincs meg


ez a mondat zseniális :mrgreen:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403601 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az eddigi négy teljes értékű elnökségi ülés jegyzőkönyve. (A formátumon még dolgozunk. :D )

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403513 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Estel ithildin írta: Talán még egy kicsit korai, de sajnos, az e téren való hiperaktivitásom nem engedi, hogy később jelezzem, miszerint a következő táborban nagyon szívesen vállalnék szervezői munkát a KeCsapban. Akár csak a keretjáték megírásában segíteni, vagy bármilyen szerepet is elvállalok, annak ellenére, hogy néhányan talán túl fiatalnak tartanak még ehhez...
(Mivel nem tudtam, kinek célszerű ezt jelezni, inkább ide írtam :? ...)



Csatlakozom!! (MIre megtaláltam ezt a hozzászólást, ugyan mondta, hogy írt, de... kiesett a fejemből :oops: )

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403506 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én meg nem értem, miért kell megsértődni, mikor látod, hogy vicc volt...
De ez sztem már off.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403505 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Idhren, szerintem ez kicsit erős kiforgatása volt a szavainknak, még ha nyilván viccnek is szántad ;) sztem jószándékkal és normális hangnemben szóltunk, h. érdemes minél előbb megkérdezni, mert már korábbi években volt probléma, h. elterveztük a dátumot, és csak később kérdezték meg a szervezők a sulit, és még az adott héten szombaton is vmi sportverseny volt, nem csak a péntek volt gond. Ha bármi probléma van a javaslatunkkal vagy a megfogalmazásával, mondd nyugodtan azt, de nem tudom, h. mi indokolta a gúnyolodás-szerűséget, mintha mi azt feltételeznénk, h. szólás nélkül akartok beállítani...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403502 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Idhren írta: Nem fogunk csak úgy beállítani, hogy hej, jöttünk :P

Pedig az mennyire poseur lenne! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403500 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem toljuk el, mert még ez a legkevésbé rossz variáció.
Természetesen nem fogjuk végig tolni a dolgot, hogy aki utazna, temetőt látogatna, legyen rá lehetősége.

És persze, hogy meg lesz kérdezve a suli... Nem fogunk csak úgy beállítani, hogy hej, jöttünk :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403497 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Namarie írta: [...] Ha nem kell kitölteni a három napot és éjszakát, lehet utána is egy héttel. Iskolásoknak inkább jó, mert akkor tuti eljönnek pénteken is. [...]


Ismételten jelzem, hogy az "utána egy héttel" az azt jelenti, hogy november 5-e, ami munkanap !
Tehát mérlegelni kell, hogy az egyre inkább dolgozó emberekké váló emtétések be tudják-e vállalni az eggyel több szabadnapot, mint amit eredetileg szánnának a KÖMT-re (jelzem, én nem, de ez nem jelent semmit, nem rajtam fog múlni, hogy mikor lesz a rendezvény).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403494 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: A pályázat-kiírás szövege így szól:
"Az időpontra az MTT tervezett rendezvénynaptára ismeretében az elnökség az október 28–31 időszak egy részét vagy egészét irányozza elő."

Azaz nem kötelező kitölteni 28-tól 31-ig mind a három napot és három éjszakát, lehet rövidebb Találkozót szervezni.


Hosszú hétvége: Halottak Napján mindenki inkább utazik, temetőbe megy, stb. Ha nem kell kitölteni a három napot és éjszakát, lehet utána is egy héttel. Iskolásoknak inkább jó, mert akkor tuti eljönnek pénteken is.

Előirányzat: előre tervezni lehet valamit, sokkal előre is, de ha menet közben valami adódik, el is lehet térni az előirányzattól. Ha valami gond van, lehet rugalmasnak is lenni. Ez történt az idei tábor esetében is, és mégis nagyon jól sikerült, ahogy hallom.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403481 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Talán még egy kicsit korai, de sajnos, az e téren való hiperaktivitásom nem engedi, hogy később jelezzem, miszerint a következő táborban nagyon szívesen vállalnék szervezői munkát a KeCsapban. Akár csak a keretjáték megírásában segíteni, vagy bármilyen szerepet is elvállalok, annak ellenére, hogy néhányan talán túl fiatalnak tartanak még ehhez...
(Mivel nem tudtam, kinek célszerű ezt jelezni, inkább ide írtam :? ...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403480 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A pályázat-kiírás szövege így szól:
"Az időpontra az MTT tervezett rendezvénynaptára ismeretében az elnökség az október 28–31 időszak egy részét vagy egészét irányozza elő."

Azaz nem kötelező kitölteni 28-tól 31-ig mind a három napot és három éjszakát, lehet rövidebb Találkozót szervezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403477 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát most Rabynnal értek egyet. 28-a még tanítási nap ( klikk ]), tehát erősen meg kéne kérdezni a sulit, h. tudnak-e fogadni titeket, ill. hánytól. Ha visszaemlékeztek, az előző elnökségi ciklusban is volt ilyen, h. kijelöltünk egy hétvégét, ami nekünk jó, aztán kiderült, h. a sulinak nem...
Ha már megkérdeztétek, nyilván nem szóltunk, de ezt nem tartalmazta eddig senki hsz-e. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403473 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azért előtte még beszéljétek le a sulival is szerintem...
Feltéve ha nem akarunk máshova menni, de szerintem nem érdemes.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403469 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Az elnökség azért erre az időszakra írta ki az Őszi Találkozó szervezésére a pályázatot, mert ez az egyetlen hosszú hétvége.


És nov. 5-e munkanap, tehát emiatt sem lenne szerencsés az a hétvége KÖMT-ölésre.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403461 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső (Thilanna) írta: Belepof mód ON: mennyire biztos, h. a KÖMT okt. 28-31. lesz? Tárgyaltatok már Zebegénnyel/ahova akartok menni? Ugyanis az őszi szünet az november első hete, és a sulinak általában az szokott jó lenni.
(Engem ez annyiban érint, h. lehet h. nov. 4-6. jönnének ki páran meglátogatni, de ha akkor lesz a KÖMT az nem ideális. Egyébként meg a helovín pályázati kiírásáról jutott eszembe, amiben biztosnak tüntetitek fel az okt.28-31-et. Ha le van beszélve a sulival, akkor nem szóltam persze ;) )


Az elnökség azért erre az időszakra írta ki az Őszi Találkozó szervezésére a pályázatot, mert ez az egyetlen hosszú hétvége.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403459 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Belepof mód ON: mennyire biztos, h. a KÖMT okt. 28-31. lesz? Tárgyaltatok már Zebegénnyel/ahova akartok menni? Ugyanis az őszi szünet az november első hete, és a sulinak általában az szokott jó lenni.
(Engem ez annyiban érint, h. lehet h. nov. 4-6. jönnének ki páran meglátogatni, de ha akkor lesz a KÖMT az nem ideális. Egyébként meg a helovín pályázati kiírásáról jutott eszembe, amiben biztosnak tüntetitek fel az okt.28-31-et. Ha le van beszélve a sulival, akkor nem szóltam persze ;) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403451 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület


Megemlékezés J. R. R. Tolkien Professzor halálának évfordulójáról

Kedves Kispajtások,

az elmúlt évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is megemlékezünk Tolkien Professzor halálának évfordulójáról. (Szeptember 2.)

Időpont: 2010. szeptember 2., péntek, 17:30
Tervezett helyszín: Bp. Erzsébet téri Gödör
Találkozóhely: a Gödör lépcsőin


Hozzatok magatokkal gondolatokat, idézeteket, verseket Tolkien Professzor emlékére: a múlandóságról, az el-nem-múlásról, az Örökről, a hagyományokról, az emberi és szellemi nagyságról, a hitről.
Most is azt szeretném kérni, hogy minden résztvevő hozzon magával egy gyertyát, a hagyománynak megfelelően ez lesz az emlékezés tárgyi jele.

Gyűljünk össze minél többen, hogy leróhassuk kegyeletünket a Professzor emléke előtt. Várunk mindenkit sok szeretettel!


www.facebook.com/event.php?eid=191266160941313

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403369 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület


Megemlékezés J. R. R. Tolkien Professzor halálának évfordulójáról:
2011. szeptember 2. péntek, Budapest

www.facebook.com/event.php?eid=191266160941313&view=wall

Helyszín és pontos időpont közös egyeztetés alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403361 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Talán tudjátok néhányan, de ezúton itt szeretném nyilvánossá is tenni azon szándékunkat, hogy megpályázzuk a 2012-es nagy nyári Tolkien Tábor szervezői csapatát, velem az élen, mint táborvezetővel. Néhányan a tábor után összeültünk, ötleteltünk és határozott elképzeléseket raktunk össze a tábor programjának struktúráját, a tevékenységek és közösségek felépítését és a szervezői munkát tekintve is. Anélkül, hogy a tábor koncepciójáról bármit is írnék (az hadd legyen majd meglepetés), azt szeretném elmondani, hogy a költségvetés alapos áttekintése és több MTT-s vezetővel való beszélgetés után arra jutottunk, hogy a szervezői gárda méretét szeretnénk jelentősen csökkenteni. A 2011-es táborban 43 fő volt valamilyen szervezői pozícióban a 136 táborozóból. Úgy szeretnénk tábort szervezni, hogy a szervezői csapat nem nagyobb 20, legfeljebb 25 főnél. Mivel eltökélt célunk olyan embereket is bevonni a szervezésbe, akik korábban tábort még nem szerveztek, vagy nem feltétlenül szervezői pozícióban dolgoztak, ezért óhatatlanul úgy érezhetik majd néhányan, hogy esetleg kihagyjuk őket. Ez mint látjátok talán, nem személyes okok miatt, hanem pénzügyi, munkaszervezési és egyéb okokból van. Mindemellett hogyha bárki úgy érzi, hogy szívesen dolgozna velünk, az keressen meg bátran, szívesen beszélgetünk vele lehetőségekről. Az egyszerűség kedvéért nekem írjatok: zs.gothpunk kukac gmail

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403095 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
megujulas.startlap.hu/?p=8972

Kattintsatok és szavazzatok, hogy legyen sok új "Tolkien pihenő" az országban :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403083 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Pályázati határidő meghosszabbítása: 2011. augusztus 20-ig.

Laurelen írta: Pályázati felhívás!

A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet tudományos konferencia szervezésére 2012-ben.

ÁLTALÁNOS KERETEK:
Együttműködés egy nívós magyarországi tudományos intézettel (lehetőség szerint angol vagy magyar irodalomtudományi intézet)
2-3 napos program
Tervezett időpont: 2012 tavasz/nyár
Lehetőség, hogy a program egybeköthető legyen az MTT 10. születésnapjával

PÁLYÁZAT TARTALMAZZA:
A szervező(k) neve(i)t, feladatköre(i)t
A konferencia témáját
Az együttműködésre felkérni kívánt tudományos intézetek nevét
Ütemtervet

A pályázatokat a következő email címre várjuk: info kukac tolkien pont hu
Pályázatok benyújtásának határideje 2011. július 31.


"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403031 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nagyobb rendezvényeken, ahol a három fontos dolog (jelentkezési lap, titkár, házipénztár) egyszerre jelen vannak. De valószínűleg a tábori találkozó ilyen lesz.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403029 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
nem feltetlenul tartozik ide, de kerdeznek: mikor van lehetoseg postai kuldozgetes es utalgatas nelkul (ertsd: adott helyen jellapot kitolteni, kp-ban fizetni) belepni az MTT-be?

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402059 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402037 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Abszolút egyetértek, hogy tartalmi kérdésekkel foglalkozol, csak megcsodálkoztam, hogy az írásodban úgy írtál az oldalról, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, aktív közösségi élet, folyamatosan frissülő tartalom, kényelmes működés. És hát nagyon nem. A többi lényegében úgy emlékszem helytálló elképzelés (de majd elolvasom még egyszer).

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400765 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Köszönöm szépen az észrevételeket,
írjatok még többet, ne fogjátok vissza magatokat! ;)

A kritikákat olvasva egyetlen félreértést szeretnék tisztázni:
Az írás célja nem Az Ideális Kommunikációs Stuktúra felvázolása az MTT számára. Ahogy itt a fórumon is hangsúlyoztam, ez egy egyfajta minimál-program, amely a legfontosabb alapokat alakítaná át úgy, hogy minél kevesebb erőforrást emésszen fel, és ne függjön a technikai infrastruktúra jövőbeni alakulásától, fejlesztéséről: "a jelenleg szűkös erőforrásaink (infrastruktúra, technika, emberi erőforrás stb.) figyelembevételével hogyan lehetne egy hatékony kommunikációs struktúrát kialakítani az MTT számára."

Tisztában vagyok/vagyunk (elnökség) a technikai/infrastruktúrai problémákkal, és foglalkozni fogunk (elsősorban a területért felelős elnökségi tag) a kérdéssel, de mivel ennek a kifutása bizonytalan (idén pl. alig van rá pénz - ezt a közgyűlésen halhattátok/láthattátok is, vagy a zárt MTT-topicban megnézhetitek), ezért nem építhetünk kommunikációs struktúrát olyan háttérre, amely nem tudni, mikor és hogyan valósul meg. Azt meg nem várhatjuk meg, hogy ez letisztázódjon, a jelenlegi kommunikációs állapotok ugyanis azonnali strukturális átalakításokat kívánnak. Éppen ezért az írásom tartalmi kérdésekkel foglalkozik elsősorban, másodsorban pedig azzal, hogy a jelenlegi állapotok és háttér miként állítható ennek a szolgálatába. Ugyanakkor a felvázolt struktúra véleményem szerint alkalmas a jövőben megváltozó technikai infrastruktúrához és emberi erőforráshoz történő alkalmazkodásához, illetve nem pusztán formális, hanem informális kommunikációra is kibővíthető - egy kellően rugalmas szemlélettel a felvázolt struktúra-vázhoz újabb ágak tehetőek hozzá, ill. vehetőek le vagy rakhatóak át.

Nem arról van szó tehát, hogy egy csapásra megoldunk minden kommunikációs problémát - aki egy kis időre is belelátott ennek az alakításába az MTT elmúlt évtizedében, láthatta, hogy ez nem mehet egyik napról a másikra - , hanem hogy először a lehető legszűkebb (egyesületi működés) körökből kiindulva, de aztán más, informális területek felé is bővülve, fokozatosan haladva kifele, összeálljon egy, az eddigieknél működőképesebb gyakorlat.

Nem az ideális, hanem a jelenlegi pillanatban reális lehetőségek figyelembevételével tudunk egyáltalán elindulni valamerre. És akkor lépésről lépésre tágulhat a perspektívánk is, bővítve a mozgási és fejlődési lehetőségeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400665 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem az írás ott követ el alapvető hibát a tohu alkalmasságával kapcsolatban, hogy az online kommunikációnkat szinte kizárólag a formális MTT kommunikációval gondolja egyenlőnek. Igen, fontos rész ez is, de ne felejtsük el, hogy az emberek alapvetően nem azért vannak velünk évekig és dolgozzák ki a belüket önkéntesen, mert annyira bele vannak zúgva Középföldébe (ez önmagában nem lenne elegendő ilyen hosszú távra), hanem mert köztünk találják meg a barátaikat és az itt levő emberek a szociális élmények fő forrása számukra.
Ennek az online részét (blogolás, tartalommegosztás, kötetlen beszélgetés, informális események) kiengedni a kezünkből szerintem nagy hiba. Már kétezerötben is az volt, amikor mindenki blogolni kezdett és ott meg msnen beszélgetni egymással. És minél jobban el vagyunk maradva az igényektől a külső szolgáltatásokhoz képest, annál nagyobb hiba, mert annál kevésbé érzik az emberek, hogy ezen a helyen találják meg a barátaikat, és annál inkább el lesz hanyagolva az oldal, annál kevésbé érzik az emberek a magukénak.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400656 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Attól még, hogy Ádám beidézte a pályázatot, láthatóan senkinek nem támadt ihlete ötletelni rá, sőt, inkább leállt tőle az a fórum. A fórumok meg inkább úgy működnek, hogy ha valami valahova tartozik (nem azért mondom, hogy ez mindenképp oda, lehet, hogy inkább ide, csak általában), akkor annak ott kéne szerepelnie, vagy ha annyira külön dolog, akkor külön témában, nem? (Asszem ezért is csinálta Mau a blogot, ahol szerkezetből adódóan elkülönítve lehet egyes témákról beszélni, és nem mossák el a régieket az újabbak.)
Bár nem volt annyira fő téma, de ha már szóba került, csatlakoznék: a tolkien.hu-ról tényleg nehéz lenne pozitívat mondani. Új dolgok a lap alján - aki nem tudja, nem keresi, és aki tudja, az se biztos, mert nem jut eszébe, hogy van új. Hírek és írások elkülönítés - meglehetősen definiálatlan, minden kategóriában csak nehezíti a dolgok amúgy is esélytelen megtalálását. Keresés teljes hiánya! És különösen aggasztó, hogy hiába vannak nagyon csúnya dolgok feltűnő helyeken (11. főmenüpont, Lassi under construction...), mindig az derül ki, hogy az ég világon senki nem tud belenyúlni, aki hajlandó lenne. (Mellesleg amikor vizsgára készülve a "milyen a rossz honlap" résznél olvastam, hogy mennyire rossz, ha a nyitóképernyőn kis százalékban van fontos tartalom és nagy százalékban üres felület, valamiért ez jutott eszembe.)
Hogy mondjak valami kicsit a szöveghez kapcsolódót is: Tolkien.hu-Lassi-Hírlevél: szerintem van némi probléma azzal, hogy adott anyagokat soroltok ide-oda. Persze, vannak rendes újságoknak is netes kiadásaik meg ilyesmi, és vannak szövegek, amik mindenképp ugyanúgy alkotnak kerek egészet (pl. egy Tolkien-kurzus dolgozat eredeti formában tök jó Lassiba is meg tolkien.hu-ra is, bár ez utóbbi már igényelne némi piszkálást, mert a pl. a felső indexből lecsúszott lábjegyzet-számok a szövegben igénytelenek), de vannak olyan dolgok, amiket kicsit máshogy jó megírni egy netes felületre vagy egy nyomtatott folyóiratba (pl. ha kértek egy cikket úgy, hogy az legyen pont egy oldal, aztán nem kerül Lassiba, csak tolkien.hu-ra, akkor lehet, hogy az ember inkább hozzátette volna azt a plusz fél oldal tartalmat, amit ezért kihagyott, meg rakhatott volna bele linkeket, ami netes szöveg jellemzője, ilyesmi).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400654 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: [attachment=0:gpgh8o2d]<!-- ia0 -->Az MTT kommunikációs struktúráinak megújításáról 2011.pdf<!-- ia0 -->[/attachment:gpgh8o2d]

Eredetileg elsősorban elnökségi használatra készült, de úgy döntöttünk, jobb, ha közösen vitatjuk meg a tagsággal.


Nem tudom, hogy itt vagy máshol kell-e megvitatni, de majd max átmásolom oda, ahova kell.

Én a tolkien.hu működésével való elégedettséged egyáltalán nem értem. Csak néhány olyan funkció, ami ma már egyrészt alapelvárás, másrészt különösebb szaktudást sem igényel az implementálása, mert a legtöbb ingyenes szolgáltató kínálja:
- egyszerű és kényelmes tartalomfeltöltés
- egységes design, mint az oldal felépítését, mint pedig a cikk megjelenését tekintve
- cimke és kategória az információk rendszerezhetősége végett
- RSS
- user regisztráció és olvasó-követés, látogatottság ellenőrzés
- hozzászólás, kommentálás
- megosztás
- wiki integráció
- twitter / facebook / youtube
- kétnyelvű tartalom lehetősége
- levelező lista, hírlevél lehetősége

Nézegettem pár oldalt, hogy más Tolkien társaságok hogyan oldják meg:
www.mythsoc.org/
www.forodrim.org/index_en.html
www.tolkiengesellschaft.de/en
herenistarionnets.blogspot.com/

Érdemes volna továbbá azon gondolkodni, hogy az oldal látogatottságát miként lehet növelni. Mi az a tartalom, amire várhatóan keresni fognak az emberek a következő egy-két évben (Hobbit film), akarjuk-e, hogy a hivatalból a témával foglalkozuk a tolkien.hu-t használják referenciának (lásd: külső kapcsolatok, médiaszereplés), milyen tartalmat kell folyamatosan, színvonalasan generálni ahhoz, hogy néhány hónap múlva ide is találjanak hozzánk? Alapvető kérdés és nagyon komoly csapda, ha csak a like-ig látunk! Nem elég, hogy a látogató egyszer like-oljon, aktívan be kell vonni a netes közösségi életbe, az oldal csak így lesz élő és releváns kommunikációs felület!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.922 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére